Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α2 Ανδρών-12η Αγωνιστική

Οι εκτός έδρας νίκες που πέτυχαν η Καβάλα επί της Δόξας Λευκάδας και ο Αρκαδικός απέναντι στο Ψυχικό ξεχώρισαν στη δωδέκατη αγωνιστική της Α2 Ανδρών. 
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:  
 
Αετός-ΟΦΗ 61-74 
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Κοτσιμπός, Ζαχαρής (Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 14-17, 28-40, 37-58, 61-74
Αετός (Κατσούνης): Θεοδωράκος, Μητσάκης 7, Κουκουνιάς 2, Μπασδέκης 7, Κόκκαλης 4, Βαρνάβας, Αράπης 2, Τοπάλης 3, Μιχόπουλος 2, Ροδοστόγλου 18, Πέτρουλας 2, Τζουγκαράκης 14.
ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης 17, Σταμπουλής 6, Μαυρογιάννης 5, Λιανός 22, Κυρίτσης, Χάλαρης 24, Τρεπάλοβατς, Σκλήβας.
 
Ερμής Λαγκαδά-Φίλιππος Βέροιας 69-74 
Διαιτητές: Δεσλής, Κατραχούρας, Πιτσίλκας Μ. (Μήτσιου)
Δεκάλεπτα: 18-25, 31-42, 52-59, 69-74
Ερμής Λαγκαδά (Μύθου): Ελευθεριάδης, Θεοδωράκος 15, Ακεψιμαΐδης 1, Βουτσίτσεβιτς 18, Παρίτσης, Μπένας 8, Σαμαράς, Καλογιαννίδης 8, Μανούσος 19, Νότης.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής 2, Αμπέλε 8, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 11, Δεληγεώργης 5, Πλιούκας 21, Γκιουλέκας 14, Κασαμπαλής 10,  Αργύρης, Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 3. 
 
Λαύριο-Ηλυσιακός 83-62 
Διαιτητές: Πόντας, Μπούκας, Καρδάρης (Χασάπης)
Δεκάλεπτα:  21-19, 42-28, 63-45, 83-62.
Λαύριο (Σερέλης): Μπρόζος 12, Δανάς 9, Χασάπης, Τσίρος, Μουρίκης 8, Σακελλαρίου 21, Γιαννακόπουλος 9, Ζηνέλης, Περράκης 9, Παγώνης 7, Ψωμαδέρης 2, Μπένος 6.
Ηλυσιακός (Σταθούλης): Τζιβελέκας 5, Λεγκίκας, Δρόσος 13, Βαλές, Καρτέρης 5, Περδικάκης 8, Βλάχος 2, Κακλαμανάκης 5,Τσιώκος 15, Αναγνωστάκης 9. 
 
Δόξα Λευκάδας-Καβάλα 60-62 
Διαιτητές: Τσούνας, Συμεωνίδης, Τζίμα (Κωστής)
Δεκάλεπτα: 12-16, 29-35, 44-51, 60-62.
Δόξα Λευκάδας (Ζιάγκος): Κυριακόπουλος 3 , Μάρτζος 7, Χίμπερτ 6, Κυρίτσης 8, Καραδολάμης 8, Συμεωνίδης 4, Αναγνωστόπουλος 2, Σκλάβος 15,  Αποστολίδης 7, Μπέσκας.
Καβάλα (Τζήμας): Κρστέφσκι 9, Καράμπουλας 14, Τότσιος 8, Καλαμπάκας 4, Κατσαρές 2, Καραποστόλου 3, Αγγελακόπουλος 6, Παπαρέγκας, Γκέλιος, Χαρισμίδης 12, Βελισσαρίου, Καλαϊτζίδης 4. 
 
Λιβαδειά-Εθνικός 70-69 
Διαιτητές: Βαρδάλος, Παγώνης, Νικολούλης (Μπλέτσας)
Δεκάλεπτα: 22-16, 35-32, 54-49, 70-69.
Λιβαδειά (Οικονόμου): Σπίγκος, Βουκαντίνοφ 9, Τερματζίδης 6, Λιόντος, Βεσκούκης 4, Γκαγκαλούδης 27, Μαράντος 2, Σάκοτα 9, Σταύρου, Δημητριάδης 11, Γιανναλέτσος 2.
Εθνικός (Γούναρης): Παπαδιονυσίου 1, Δεμερτζής 7, Κουκάς 4, Τζιάλλας 2, Τσιότρας 8, Ζούμπος, Γκιζόγιαννης 23, Μαχαίρας 6, Βαβάτσικος 5, Αναγνωστόπουλος, Ψυλέας 13. 
 
Ψυχικό-Αρκαδικός 58-70 
Διαιτητές: Τζαφλέρης, Παντελίδης, Τσώνος Μ. (Άκελ)
Δεκάλεπτα: 20-18, 34-37, 48-55, 58-70.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Πάνου 4, Αχής Ντ. 4, Περσίδης, Παπανικολάου 7, Δημάκος 29, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 6, Κορωνίδης, Αχής Π., Ναούμης, Μαρμαρινός 5, Ματζιώρης 3.
Αρκαδικός (Καστρίτης): Καραμαλέγκος, Νοέας 12, Κωνσταντίνου, Καρύδας 14, Κοψαύτης 7, Χατζής 11, Θανόπουλος 3, Καλλινικίδης 8, Εζόμο 2, Τζόρτζεβιτς 13.
 
Παγκράτι-Ηρακλής 91-83 (κεκλεισμένων των θυρών)
Διαιτητές: Μαλαμάς, Αναστόπουλος Α., Κοντίλης (Κορασίδης)
Δεκάλεπτα: 21-23, 44-41, 73-62, 91-83
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 4, Κοβάσεβιτς 14, Δέδες 6, Παππάς 7, Ψαρόπουλος 12, Παπαντωνάκος 10, Ράπτης 10, Κουτρούλιας 8, Ντιαλό 15, Φωτεινάκης, Χατζηνικόλας 5.
Ηρακλής (Δαμαλής): Γαρέζος, Μιχάλογλου 10, Ονάσογλου 11, Σφέικος, Χρυσόπουλος 7, Αράπης, Καραγκιολίδης 19, Κοθράς 5, Μήτσιαλος 2, Αποστολίδης 10, Δέσπος 19.
 
Βαθμολογία 
1. Καβάλα 22 (10-2)
2. Λαύριο 21 (9-3)
3. Αρκαδικός 20 (8-4)
4. Παγκράτι 19 (7-5) 
5. Εθνικός 19 (7-5)
6. Ψυχικό 18 (7-4)
7. Δόξα Λευκάδας 17 (6-5)
8. ΟΦΗ 17 (5-7) 
9. Λιβαδειά 17 (5-7)
10. Αετός 17 (5-7)
11. Φίλιππος Βέροιας 17 (5-7)
12. Ηρακλής 15 (4-7)
13. Ερμής Λαγκαδά 14 (2-10)
14. Ηλυσιακός 10 (1-8)
 
Η επόμενη αγωνιστική (13η, 24/1)
ΟΦΗ-Ερμής Λαγκαδά
Φίλιππος Βέροιας-Παγκράτι
Ηλυσιακός-Αετός
Καβάλα-Λαύριο
Εθνικός-Δόξα Λευκάδας
Αρκαδικός-Λιβαδειά
Ηρακλής-Ψυχικό