Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 12η αγωνιστική

Νικηφόρα συνέχισαν οι πρωτοπόροι του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής Ανδρών, ΓΣ Κύμης και Φάρος Κερατσινίου, ενώ αήττητοι παρέμειναν οι Μαχητές Δόξας Πεύκων στον 2ο όμιλο. 

Αποτελέσματα

1ος όμιλος

Ιωνικός Νίκαιας – Περιστέρι 75-78

Πανερυθραϊκός – Αμύντας 100-102

Φιλαθλητικός – Ικαρος Καλ. 69-51

Αγία Παρασκευή – Φάρος Κερατσινίου 64-78

Παπάγος – Μαρούσι 85-83

Ηράκλειο – Χολαργός 64-58

Δούκας – ΓΣ Κύμης 66-74

 

Φύλλα αγώνα

Πανερυθραϊκός – Αμύντας 100-102

Δεκάλεπτα: 31-31, 53-51, 75-67, 100-102

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Πολυχρόνης

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 21 (3), Καλλιανιώτης 16 (4), Γεωργοπαπαδάκος 18 (2), Προδρόμου 8, Γιαουρτόγλου 16 (3), Γεωργίου 3 (1), Σολωμός 8, Αντωνίου 9 (2), Γκαϊντάσοφ 1, Πρέκας.

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 21 (1), Αγγελόπουλος 7 (1), Τοπάλι 7 (1), Διαμαντόπουλος 33 (3), Βαρδιάνος 8 (1), Κουκουνιάς 7, Μπάρμπας 16 (4), Παπαλεξάνδρου 3 (1).

 

Ιωνικός Νικαίας – Περιστέρι 75-78

Δεκάλεπτα: 28-22, 37-41, 53-60, 75-78

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Καραβίτης

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 4, Κούτουλας, Σκάνδαλος 11 (1), Ντακούλιας 15 (1), Τσαρουχάς 14 (4), Τασόπουλος 14, Παλαιοχωρίτης, Αναγνωστόπουλος 2, Θυμνιός 9, Αποστολίδης 6.

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 7 (1), Παναγιωταράς 7, Τσιμπούκης, Γεωργοπαπαδάκος 13, Γιαννίκος 9 (1), Σκουλίδας 21 (3), Πρίτσος 10, Λυμπερόπουλος 3 (1), Καραβανάς 2, Σιμιτζής, Φωτόπουλος, Ρεκουνιώτης 6.

 

Παπάγος – Μαρούσι 85-83

Δεκάλεπτα: 27-23, 52-42, 69-62, 85-83

Διαιτητές: Θεονάς, Παπαθανασίου

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 2, Τσιάκας 20 (1), Κακκαβάς 2, Γραμματικός 16 (4), Εμμανουηλίδης 9, Ακτύπης 6, Θεολογίτης, Καραμπάς 4, Δόξας, Κουκουράβας 16 (4), Υφαντής 10 (2), Χριστόδουλος.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 7, Τσακίρης 22 (4), Μίχαλος 15 (1), Στούκας 1, Κουπίδης 24 (4), Στράγκας 6, Αλεξίου, Παπαδημητρίου 4, Μαστροκωστόπουλος, Τόλιας 4, Ανδρικόπουλος.

 

Δούκας – ΓΣ Κύμης 66-74

Δεκάλεπτα: 15-21, 31-37, 47-59, 66-74

Διαιτητές: Ξάνθος, Κοντίλης

Δούκας (Γιαννόπουλος): Μπουρδάνος 13 (1), Γιαννάκης 11 (1), Σταθόπουλος, Οικονομόπουλος 11 (1), Ζακυνθινός 9, Τζέμης 6, Κεφάλας 7 (1), Θέος 2, Ζευκιλής 7.

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σιαμανδούρας 7, Μιλόσεβιτς 12 (2), Σέττος 8 (2), Παπαντωνίου 3 (1), Κατράνας, Κακιούζης 8, Γκιζογιάννης 16 (2), Κωνσταντακόπουλος 8, Ερεβμπεναζιέ 7 (1), Λόλας 3, Σκουλούδης, Κολώκας 2.

 

Αγία Παρασκευή – Φάρος Κερατσινίου 64-78

Δεκάλεπτα: 13-22, 26-39, 42-56, 64-78

Διαιτητές: Καρδάρης, Χρηστίδης Ηλ.

Αγία Παρασκευή (Ζάχος): Μαρίνος 2, Λυτόπουλος 13, Παπαδάκης 18 (2), Τσακιρίδης 3, Φωτίου 7 (1), Κεφαλάς 3 (1), Δημητρίου 8 (1), Λαμπρόπουλος 10, Γρατσιάτος.

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Πετροδημόπουλος 4, Κομποδιέτας 14 (3), Μοσχοβίτης 15 (2), Κουρής 2, Καραλής 2, Σιούτης 2, Λυκογιάννης 7, Μαγκουνής 8 (1), Κατούφας 18 (1), Παπαδόπουλος 6 (2), Χανιάς, Στογιάνοβιτς.

 

Ηράκλειο – Χολαργός 64-58

Δεκάλεπτα: 19-19, 37-34, 48-53, 64-58

Διαιτητές: Βαρδάλος, Τσούνας

Ηράκλειο (Ράλλης): Παπαδούλης, Τζανιδάκης, Σπυριδάκης, Πετράκης 2, Παπαδάκης 12 (1), Μπόγδανος 9, Αγαπιάδης 1, Αρναουτάκης 13, Σακελλαρίου 12, Σαχπατζίδης 6, Λιανδράκης 5 (1), Πάλλης 4.

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Γραμματίκας 9 (2), Αγόρης 5 (1), Μούκας 8 (2), Μουμπάρακ 11 (2), Πολιτόπουλος, Μπουργανός, Χατζόπουλος 14 (2), Κιαπέκος 4, Παπαγεωργόπουλος, Παπάς 7 (1).

 

Φιλαθλητικός – Ίκαρος Καλλιθέας 69-51

Δεκάλεπτα: 19-9, 42-18, 54-40, 69-51

Διαιτητές: Σκούτας, Διμπινούδης

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Κελαϊδής 3 (1), Λαμπρόπουλος 9 (1), Λιακόπουλος 4, Μπαζιώτης 9 (3), Σοφρωνάς 13 (3), Πανταζής 9, Γεωργιάδης 16, Τραφαλής 4, Οκεκουοϊέν 2, Πρέκας.

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 12 (1), Τάρλας, Ναούμης, Σκούφης, Κούρτης 3, Ιορδάνογλου 3 (1), Τζώλος 18 (2), Πέρβι 2, Σκορδάς 4, Βουγιούκας 9.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 23   

2. Φάρος Κερ. 22

3. Περιστέρι 20

4. Πανερυθραϊκός 20

5. Αμύντας 19   

6. Παπάγος 19  

7. Ιωνικός Νίκαιας 18

8. Δούκας 17     

9. Ηράκλειο 17 

10. Φιλαθλητικός 17      

11. Χολαργός 16              

12. Ικαρος Καλ. 15          

13. Μαρούσι 15                3             

14. Αγία Παρασκευή 13

* Η Αγία Παρασκευή έχει ένα μηδενισμό

 

Επόμενη αγωνιστική (18/1)

Περιστέρι – Πανερυθραϊκός

Αμύντας – Δούκας

Ικαρος Καλ. – Ιωνικός Νίκαιας

Φάρος Κερατσινίου – Φιλαθλητικός

Μαρούσι – Αγία Παρασκευή

Χολαργός – Παπάγος

ΓΣ Κύμης – Ηράκλειο

 

 

2ος όμιλος

Πιερικός Αρχέλαος – ΧΑΝΘ 67-66

Αργος Ορεστικό – Κομοτηνή 76-55

Προμηθέας Πάτρας – Aργοναύτης Καλ. 94-58

Φοίνικας Λάρισας – Πευκοχώρι 77-66 

Τιτάνες Παλαμά – Αίας Ευόσμου 71-72

Ασπίδα Ξάνθης – Μαχητές Δόξας Πεύκων 72-83

Στρατώνι – Ανατόλια 72-62

 

Φύλλα αγώνα

Ασπίδα Ξάνθης – Μαχητές Δόξας Πεύκων 72-83

Δεκάλεπτα: 24-21, 48-36, 53-66, 72-83

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Ταρενίδης Κ.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 21 (4), Παπαδάκης, Γρούδος 2, Σταμπουλής 9, Στεφανίδης 5 (1), Καραμπέκης 10 (2), Παπανικολάου 19 (1), Κουτσογιάννης A. 6, Τσιώγκας, Κουτσογιάννης Χ., Παλλάκης, Πετς.

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 5 (1), Ταρπάγκος 2, Μάρουσιτς 2, Γερομιχαλός Δ. 12 (2), Ελευθεριάδης 20, Κελεσίδης 7, Στόλης, Γερομιχαλός Π. 19 (1), Γράβας 12, Γκαμούρας 2, Θεοδωράκος 3, Απιδόπουλος Γ..

 

Φοίνικας Λάρισας – Πευκοχώρι 77-66

Δεκάλεπτα: 24-18, 39-34, 55-49, 77-66

Διαιτητές: Πανταζής, Σιμητόπουλος

Φοίνικας Λάρισας (Λιάγκας): Λεπενιώτης 12 (1), Αθανασόπουλος 2, Γοργόλης 2, Παπαχρήστος 15 (2), Μαγρίζος, Κολλάτος, Τσιαβές 11 (1), Περρωτής 6, Μόσιαλος, Παπακώστας 15 (1), Τσιαμπαλής 14 (4).

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 7, Αμπατζίδης, Γεωργάκης 11, Μπεχλιβάνης 15 (3), Δεληγιάννης, Τέρπος 3, Βασιλειάδης 7, Νησιώτης 12, Ζώτος 4, Δήμου 7 (1), Κεσίδης.

 

Προμηθέας Πάτρας – Αργοναύτης Καλαμαριάς 94-58

Δεκάλεπτα: 23-20, 52-26, 74-47, 94-58

Διαιτητές: Στρέμπας, Μηλαπίδης

Προμηθέας (Γιατράς): Ντιμπ 11 (1), Λάππας 4, Κατιάκος 9, Γιαννικόπουλος 8, Πέττας 21 (3), Μαναβόπουλος 7, Πέτροβιτς 6 (2), Χαμηλός 8 (2), Σακελλαρόπουλος 2, Μαλτέζος 4, Τζακόπουλος 10 (2), Σουφλιάς 4.

Αργοναύτης Καλαμαριάς (Τσούρμας): Καλπαξίδης 11, Ντισλής, Μιχαηλίδης 4, Γαϊτανίδης 2, Δέτσικας 2, Θώμος 4, Δάλπας 2, Μπέγος 2, Τσιώγκας 7 (2), Χαντζίδης 13 (1), Δικταπανίδης, Χριστόπουλος 3 (1).

 

Πιερικός Αρχέλαος – ΧΑΝΘ 67-66

Δεκάλεπτα: 11-24, 36-38, 53-61, 67-66

Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ., Παργιανόπουλος

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Πέτκος, Κολαξίδης, Γκοντόπουλος 13 (2), Χριστοδούλου 8, Αμπαράς 6 (1), Ασημάκης 25 (1), Σπυρόπουλος, Παπαδόπουλος Ν. 13, Οικονόμου, Πρισκομάτης, Παρμακτσίδης, Παπαδόπουλος Κ. 2.

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 7 (1), Ματενίδης 12 (2), Σταματέλος, Πρωτούλης 11, Παπαχρήστου 2, Ζιάκας, Σικαλίδης 14 (1), Νεοφύτου 11 (1), Ελευθεριάδης 5, Μελίδης, Βλάχος, Παπαθανασίου 4.

 

Αργος Ορεστικό – Κομοτηνή 76-55

Δεκάλεπτα: 14-13, 27-30, 56-42, 76-55

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Τσιρτσιμάλης

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Μπόζιαρης, Δεληγιάννης, Κούτρας 9 (1), Χατζόπουλος 2, Μιχαηλίδης 20 (4), Βλάχος 16 (2), Κίτσιου, Κόττας 4, Βοϊβατόπουλος 12, Τσαμπούρης, Γιαγκόπουλος 3 (1), Μαυρίδης 10.

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής, Σταματέλος 4, Διαμαντίδης 11 (1), Λεχούδης 5 (1), Ντίνας 9 (1), Καλατζής 6 (2), Μπεκρής 12 (1), Στασινόπουλος 4, Χαλίλ 4.

 

Τιτάνες Παλαμά – Αίας Ευόσμου 71-72

Δεκάλεπτα: 20-19, 35-40, 47-59, 71-72

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος 10, Τριανταφύλλου 5, Λίτσο 11 (3), Kουτίνας 17 (3), Πανταζής, Μαλτέσιος 8, Κουσιάτζας Κ. 3, Φούντας 17 (2), Πελίγκος.

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 6 (1), Γκάτζιας 9 (1), Σαββίδης 3, Μαυρίδης 12, Καντάρκος 16 (2), Θωμαΐδης 7, Σαρρής 13, Ψευτογκάς 6 (2).

 

Στρατώνι – Ανατόλια 72-62

Δεκάλεπτα: 19-13, 40-30, 57-48, 72-62

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης 4, Ζυγούρας 8 (2), Δελίδης, Κουντουρατζόγλου, Μυστιλιάδης 9, Μυλωνίδης 10 (1), Δαβάνης 10 (2), Κιγμέτογλου, Δανάκης 5 (1), Νταράκης 11, Δασκαλόπουλος 15.

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης, Κουφός, Τζουβάρας 9, Γαλανίδης 2, Τριανταφυλλίδης 13 (2), Αρνίδης 10 (2), Μουτσιαράς 10, Σιώμος 5, Βεργίνης 1, Τόζιος 12 (2), Σταυρακίδης.

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Π. 24

2. Προμηθέας Πάτρας 22

3. Φοίνικας Λάρισας 20               

4. Πευκοχώρι 20              

5. Αργοναύτης Καλ. 19 

6. Αργος Ορεστικό 19    

7. Πιερικός Αρχέλαος 18              

8. Τιτάνες Παλαμά 18   

9. Αίας Ευόσμου 17        

10. Ανατόλια 17               

11. Στρατώνι 16               

12. ΧΑΝΘ 15      

13. Ασπίδα Ξάνθης 15

14. Κομοτηνή 12              

 

Επόμενη αγωνιστική (18/1)

ΧΑΝΘ – Αργος Ορεστικό

Κομοτηνή – Στρατώνι

Aργοναύτης Καλ. – Πιερικός Αρχέλαος

Πευκοχώρι – Προμηθέας Πάτρας

Αίας Ευόσμου – Φοίνικας Λάρισας

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Τιτάνες Παλαμά

Ανατόλια – Ασπίδα Ξάνθης