Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: 11η Αγωνιστική (Αποτελέσματα)

Το αήττητο του πρωτοπόρου στον 1ο Όμιλο της Α2 Γυναικών, Κρόνου, έσπασε ο Πανιώνιος, που τον νίκησε μέσα στον Άγιο Δημήτριο με 57-54.

 Στο 2ο Όμιλο η Νίκη Λευκάδας εξακολουθεί να είναι στην κορυφή επικρατώντας στην έδρα του Ναύαρχου Βότση με 82-45.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 11ης Αγωνιστικής:

Καλαμάτα 1980 – Αρκάδι Ρεθ. 22-39

Σπόρτιγκ – Ίκαρος Καλλιθέας 58-60

Π. Φάληρο – Δάφνη Αγ. Δημ. 56-45

Μελίσσια – Ηρόδοτος  69-42

Κρόνος Αγ. Δημ. – Πανιώνιος 54-57

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Κρόνος Αγ. Δημ. – Πανιώνιος 54-57

Διαιτητές : Καλογερόπουλος, Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 12-19, 22-37, 40-50, 54-57

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.  ΔΗΜ. (Ζέρβα): Καμμένου , Εμμανουηλίδου 9(1) Σπαθάρου 6(1) , Πανταζή 4, Σπαθάρη 8, Ξάνθου 12 Ζικιρίδου 13 , Μαγγίνα 2.

Πανιώνιος (Μελέτης): Κουτανίτη 3(1), Λόξα, Κύρου 4, Σταμπούρλου 18, Στεφανίδου 18(2), Γρηγορίου 3, Κοτσάνη 1, Παναγιωτοπούλου 10(2).

Μελίσσια – Ηρόδοτος  69-42

Διαιτητές : Παπαδημητρόπουλος , Κιουλάφας

Δεκάλεπτα : 28-0 , 47-15, 61-28, 69-42

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβέλη 12, Καμπουράκη 8 , Τσιχριτζή 7(1) , Δούρου, Κοιλιαρίδη 18(4), Βαγδατλή , Ζακυνθινού 10, Καπερώνη 2, Σκαρογιάννη 2, Τσουκαλά 10.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Χριστοδούλου): Γιαλιτάκη 6, Βαρελτζή Ν. 6, Κουλούρη Σ. 2, Κοιλάδη , Λαζάϊ 1 , Φυργάδη, Δανδουλάκη 7, Κουλούρη Μ. 8, Καλαϊτζάκη 2, Σακουλάκη 6, Φωτιάδη 4.

Π. Φάληρο – Δάφνη Αγ. Δημ. 56-45

Διαιτητές: Λυράς-Αθανασόπουλος

Δεκάλεπτα: 16-9, 36-19, 44-36, 56-45

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Τζαμαρία 13, Χριστακοπούλου 9(1), Δεγαϊτη 2, Δραγωνέα 2, Θεοδωρομανωλάκη 10, Γιαμπάνη 20, Πριόνα, Φλώκα, Γιαννέλη.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Μπουμπούς): Τσιφτελή 3, Τσουκαλά 17(2), Μαγιντόμπε 4, Χατζόγλου 8, Τετενέ 13 , Παπακωνσταντίνου Α., Παπακωνσταντίνου Β., Ζεβαχιργιάν, Καλογεροπούλου, Γιαννακοπούλου.

Σπόρτιγκ – Ίκαρος Καλλιθέας 58-60 (2η παρ.)

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Γαρίνη

Δεκάλεπτα: 15-13, 29-26, 38-34, 49-49 (κ.α.), 52-52(α΄παρ.), 58-60

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Θεμελής): Ναυροζίδου 3, Νταή 13, Βαφειάδη 5(1), Αστραντίνη 7(1), Καναβάρου, Χιώτη 11, Βούλγαρη 15(1), Γιαννακάκου, Κοτσιάφτη 4.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Μαρίνου 6(1), Λιγνού 2, Κουτσαυγουστή 4, Μπρούλια 2, Ακρίβου, Παπαϊωάννου, Δασκαλοπούλου 40, Μανέα, Ζότοβα 6.

Καλαμάτα 1980 – Αρκάδι Ρεθ. 22-39

Διαιτητές Αυγερινός, Λαζόγκα

Δεκάλεπτα 5-10, 12-22, 15-28, 22-39

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιαννακόπουλος): Τσούμπου, Μεσσίνη, Πολιτοπούλου 2, Β. Μάλαμα 9, Α. Μάλαμα 8, Τζανή 1, Θάνου 2, Μπρεζερακου, Αναστοπούλου, Κουτίβα

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης) : Μπότσι 19, Τσουγκράκη 5(1), Πολοπετράκη 6, Λίτσι 8, Λελεδάκη, Περάκη, Καυκή 1, Μπάκα.

Βαθμολογία

1.Κρόνος Αγ. Δημ. 21

2. Πανιώνιος 20

3. Δάφνη Αγ. Δημ. 18

4. ΚΑΟ Μελισσίων 18

5. Άρης Πετρούπολης 18

6. Ίκαρος Καλλ. 18

7. Σπόρτιγκ 17

8. Παλαιό Φάληρο 16

9. Αρκάδι Ρεθύμνου 15

10. Ηρόδοτος 14

11. Καλαμάτα 1980 12

* Η ΦΕΑ έχει αποσυρθεί από το Πρωτάθλημα.                    

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:

Ν.Βότσης-Νίκη Λευκάδας 45-82

ΑΟ Σερρών – Ασπίς Ξάνθης 68-40

ΠΑΣ Γιάννινα- Άρης 65-56

ΑΕ Πυλαίας- Ηρακλής 50-47

Τιτάνες Δράμας-Ολύμπια Λ. 56-49

ΕΟ Σταυρούπολης-Απόλλων Καλ. 0-20 (άνευ αγώνα).

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης 65-56

Διαιτητές:  Καλέσης, Σαρακενίδης

Δεκάλεπτα: 15-12, 41-25, 52-45, 65-56

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 17(2), Θωμά 9(1), Σαρηγιαννίδου 22, Μεντεσίδου 6, Παπαδοπούλου 2, Γιοπίτσα 5(1), Τσακτσίρα 1, Βαλάκου.

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Τσινέκε Ε. 15(2), Αντωνιάδου Σ. 2, Αντωνιάδου Α., Τσαμπάκου 6, Τσινέκε Κ. 5(1), Χατζηαράπη, Ιγγλέζου, Τζιότζιου 6, Γιαννουσίου 4, Σταμπουλίδου 18(1).

ΑΟ Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης 68-40

Διαιτητές: Τσανακτσίδης, Τζιοπάνος

Δεκάλεπτα: 29-9, 40-29, 52-34, 68-40

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 4, Ανδρεάδη 2, Τόγα 5 (1), Μπακιρτζίδου 2, Τζιαμπάζη 11 (3), Χωλοπούλου Ν. 6, Χωλοπούλου Μ. 12, Πρόικου 19 (5), Γκλεζάκη 7, Ιχτιάρη.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ούστα 2, Καραλίδου Σ. 9 (1), Παπαευαγγέλου 5 (1), Παπαδοπούλου 4, Αντώνογλου 9, Μαμαλίγκατζη 2, Παπαχρυσοβέργη 6, Ζιώγα 3 (1), Καραλίδου Β., Χαλκίδου, Ψωμαδοπούλου.

Τιτάνες Δράμας – Ολύμπια Λάρισας 56-49

Διαιτητές: Πετανίδου, Δαμίγος

Δεκάλεπτα: 21-5, 28-23, 41-32, 56-49

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Γαϊτάνη Ε. 11(1), Στάικου 2, Γαϊτανίδου, Κεσεσίδου 2, Φούντα, Γιαντσιώρη 13, Πελτέκη 9(2), Κουτούση 19, Αλεξοπούλου, Κυριακίδου, Χατζησάββα.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα, Καψωκόλη 4, Ράπτη, Σουλιώτη 4, Σπυροπούλου 10(1), Χαβαλέ 20(3), Σκαρλή, Κουτσουνούρη 11, Καλλίδη, Ντριστέλα. 

ΑΕ Πυλαίας – Ηρακλής 50-47

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Σελεβός

Δεκάλεπτα: 13-14, 24-28, 33-36, 50-47

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Κούκος): Στάνη 6, Λίτσιου 7(1), Ντάμπη 16(1), Λάλου 10, Κοκκίνου 8, Καζαντζή 1, Κουλακιώτη 2, Δραγκόλα.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μπαχταλιάς): Τσουμπερλή 4, Σταμπή 4, Οικονόμου 9(2), Τσάντα,  Ξανθοπούλου 2, Παπαρδέλα 11, Γεροστεργίου 5, Ντάλα 2, Λογδανίδου 8, Σολωμού 2.

Ναύαρχος Βότσης – Νίκη Λευκάδας 45-82

Διαιτητές: Κολοκυθάς,Παντελάκη

Δεκάλεπτα: 7-29, 20-48, 34-64, 45-82

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Βατσιτσίδου 11(1), Μηταριώτη 2, Ευσταθίου, Τυφλού 11, Ζηβώνη, Γιοβαννοπούλου, Τζήμου 11, Παπαδάκη 10.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 23, Αργυρού 2, Τζίμπο 4, Βουκελάτου 2, Μεταξά, Κανταρά 19(2), Μπαλλά 4, Σταματέλου, Λιοπύρη, Ψυχογιού 17(3), Μοσχοπούλου 11(2).

ΕΟ Σταυρούπολης-Απόλλων Καλ. 0-20 (άνευ αγώνα). Η γηπεδούχος ομάδα μηδενίστηκε επειδή δεν υπήρχε γιατρός στο γήπεδο.

Βαθμολογία

1. Νίκη Λευκάδας 22

2. Τιτάνες Δράμας 21

3. Ολύμπια Λάρισας 20

4. ΑΟ Σερών 18

5. ΠΑΣ Γιάννινα 18

6. Απόλλων Καλ. 17

7. ΑΕ Πυλαίας 16

8.  Άρης 15

9. Ηρακλής 15

10. ΕΟ Σταυρούπολης 12

11. Ασπίς Ξάνθης 12

12. Ν. Βότσης 11

*Η Σταυρούπολη έχει έναν μηδενισμό