Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 11η αγωνιστική

Κύμη και Μαχητές βρίσκονται στην κορυφή των ομίλων της Β΄ Εθνικής ανδρών.

Αποτελέσματα

1ος όμιλος

Περιστέρι – Φιλαθλητικός 75-54

Πανερυθραϊκός – Ιωνικός Νίκαιας 98-87

Αμύντας – ΓΣ Κύμης 64-74

Ικαρος Καλ. – Αγία Παρασκευή 71-74

Φάρος Κερατσινίου – Παπάγος 89-69

Μαρούσι – Ηράκλειο 60-58

Χολαργός – Δούκας 82-68

 

Φύλλα αγώνα

Αμύντας – ΓΣ Κύμης 64-74

Δεκάλεπτα: 18-22, 33-41, 49-55, 64-74

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος, Πιτσίλκας Μ.

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 11, Αγγελόπουλος 24 (3), Τοπάλι 4, Διαμαντόπουλος 4, Μαντζούρος 2, Βαρδιάνος 3, Πίνης, Κουκουνιάς, Μπάρμπας 5 (1), Βογιατζής 6, Καμπούρης 5.

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σέττος 2, Κακιούζης 15, Γκιζογιάννης 17 (3), Κωνσταντακόπουλος 10, Ερεβμπεναζιέ, Λόλας 13, Παπαντωνίου 2, Κατράνας 4, Σκουλούδης, Μιλόσεβιτς 7, Κολώκας 4.

 

Φάρος Κερατσινίου – Παπάγος 89-69

Δεκάλεπτα: 19-21, 43-42, 68-55, 89-69

Διαιτητές: Αποστολίδης, Ραχιώτης

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Πετροδημόπουλος 2, Κομποδιέτας 9 (2), Μοσχοβίτης 16 (2), Κουρής, Σιούτης 13 (1), Λυκογιάννης 16 (1), Μαγκουνής, Κατούφας 17, Παπαδόπουλος 5 (1), Κουντουράς 6, Χανιάς, Στογιάνοβιτς 5 (1).

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 8 (2), Τσιάκας 10 (1), Σιμόπουλος 6, Κακκαβάς, Γραμματικός 3, Εμμανουηλίδης 15 (3), Ακτύπης, Αρσένης 5 (1), Θεολογίτης 5 (1), Καραμπάς 6 (1), Δόξας 9.

 

Πανερυθραϊκός – Ιωνικός Νικαίας 98-87

Δεκάλεπτα: 18-23, 43-46, 69-61, 98-87

Διαιτητές: Πόντας, Αναγνώστου

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 17 (3), Καλλιανιώτης 7 (1), Σπυρόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος, Προδρόμου 31 (2), Γιαουρτόγλου 13 (2), Γεωργίου 5 (1), Σολωμός 15, Αντωνίου 8 (1), Γκαϊντάσοφ 2, Πρέκας.

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 10 (2), Κούτουλας 10 (2), Σκάνδαλος 12, Ντακούλιας 10, Τσαρουχάς 11 (3), Τασόπουλος 9, Παλαιοχωρίτης 2, Αναγνωστόπουλος 2, Θυμνιός 6, Αποστολίδης 15 (1).

 

Περιστέρι – Φιλαθλητικός 75-54

Δεκάλεπτα: 15-17, 38-28, 60-36, 75-54

Διαιτητές: Καραβίτης, Παυλόπουλος.

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 7 (2), Παναγιωταράς 8 (1τρ., 8ασ.), Τσιμπούκης, Γεωργοπαπαδάκος 9 (1), Γιαννίκος 9 (1), Σκουλίδας 19 (5), Πρίτσος 5, Λυμπερόπουλος 2, Καραβανάς 6, Σιμιτζής 4 (1), Φωτόπουλος, Ρεκουνιώτης 6.

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 4, Κελαϊδής, Λαμπρόπουλος 10, Παρασκευόπουλος 2, Λιακόπουλος, Μπαζιώτης 6 (2), Σοφρωνάς 4, Πανταζής 7, Γεωργιάδης 9, Τραφαλής 10, Οκεκουοϊέν 2, Πρέκας.

 

Μαρούσι – Ηράκλειο 60-58

Δεκάλεπτα: 17-17, 29-32, 44-50, 60-58

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Ξάνθος

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 8, Τσακίρης 21 (2), Στούκας 3 (1), Κουπίδης 20 (4), Μίχαλος 5 (1), Στράγκας, Αλεξίου 3 (1), Μαραγκίδης, Παπαδημητρίου, Τόλιας, Μούτσα.

Ηράκλειο (Ράλλης): Θεοδωρίδης 3 (1), Παπαδάκης 8 (2), Μπόγδανος 14 (2), Αγαπιάδης 3, Αρναουτάκης 4, Σακελλαρίου 11, Σαχπατζίδης 4, Λιανδράκης 4, Πάλλης 7.

 

Ίκαρος Καλλιθέας – Αγία Παρασκευή 71-74

Δεκάλεπτα: 11-26, 33-41, 51-58, 71-74

Διαιτητές: Μπούκας, Παπαφωτίου

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 13, Ζαφείρης 3, Κούρτης, Ιορδάνογλου 4, Τζώλος 21 (1), Σκούφης, Πέρβι 17 (1), Σκορδάς, Βουγιούκας 13.

Αγία Παρασκευή (Ζάχος): Γκιουζέλης, Μαρίνος 2, Άρχος, Λυτόπουλος 17, Παπαδάκης 11, Τσακιρίδης 12 (1), Φωτίου 19 (1), Κεφαλάς, Δημητρίου 13 (2), Λαμπρόπουλος.

 

Χολαργός – Δούκας 82-68

Δεκάλεπτα: 23-15, 37-32, 59-49, 82-68

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Διμπινούδης

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Τσουβελεκάκης, Γραμματίκας 6 (2), Ρουμπέας, Αγόρης 16 (4), Βίτσος, Μούκας 4, Μουμπάρακ 22 (4), Πολιτόπουλος 3 (1), Χατζόπουλος 3, Κιαπέκος 7, Παπαγεωργόπουλος 5, Παπάς 16 (2).

Δούκας (Γιαννόπουλος): Μπουρδάνος 18 (1), Γιαννάκης 7, Χαϊκάλης 2, Σταθόπουλος 4, Οικονομόπουλος 10 (1), Ζακυνθινός 9, Τζέμης, Κεφάλας 8 (2), Θέος 6, Ζευκιλής 4.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 21

2. Φάρος Κερ. 20

3. Πανερυθραϊκός 19

4. Περιστέρι 18

5. Ιωνικός Νίκαιας 17

6. Αμύντας 17

7. Παπάγος 17

8. Δούκας 16

9. Φιλαθλητικός 15

10. Χολαργός 15

11. Ηράκλειο 15

12. Ικαρος Καλ. 14

13. Μαρούσι 14

14. Αγία Παρασκευή 12

* Η Αγία Παρασκευή έχει ένα μηδενισμό

 

Επόμενη αγωνιστική (11/1/15)

Ιωνικός Νίκαιας – Περιστέρι

Πανερυθραϊκός – Αμύντας

Φιλαθλητικός – Ικαρος Καλ.

Αγία Παρασκευή – Φάρος Κερατσινίου

Παπάγος – Μαρούσι

Ηράκλειο – Χολαργός

Δούκας – ΓΣ Κύμης

 

2ος όμιλος

ΧΑΝΘ – Προμηθέας Πάτρας 54-87         

Αργος Ορεστικό – Πιερικός Αρχέλαος 78-72                 

Κομοτηνή – Ανατόλια 81-93

Αργοναύτης – Φοίνικας Λάρισας 73-68

Πευκοχώρι – Τιτάνες Παλαμά 85-82            

Αίας Ευόσμου – Ασπίδα Ξάνθης 72-74           

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Στρατώνι 85-59   

 

Φύλλα αγώνα

Αίας Ευόσμου – Ασπίδα Ξάνθης 72-74

Δεκάλεπτα: 22-20, 38-43, 60-52, 72-74

Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου

Αίας Εύοσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 2, Γκάτζιας 12 (2), Δεμερτζής 4, Σαββίδης 7 (1), Μαυρίδης 18 (1), Καντάρκος 24 (1), Θωμαΐδης 5, Σαρρής, Ψευτογκάς.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 12 (2), Παπαδάκης 3, Γρούδος 11, Σταμπουλής 4, Στεφανίδης 12 (2), Καραμπέκης, Παπανικολάου 13 (2), Κουτσογιάννης 16 (1), Κουμπάνης, Τσιώγκας, Τατάρης 3, Παλλάκης, Πετς.

 

Αργοναύτης Καλαμαριάς – Ασπίδα Ξάνθης 66-54

Δεκάλεπτα: 17-17, 27-27, 49-49, 66-54

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Ξέρας

Αργοναύτης Καλαμαριάς (Τσούρμας): Καλπαξίδης 18, Ντισλής 2, Μιχαηλίδης 20, Δετσικας 7, Θώμος, Δάλπας 11 (1), Μπέγος 5 (1), Χατζίδης 3.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 11 (3), Παπαδάκης 2, Τσιώγκας 2, Σταμπουλής 10 (2), Στεφανίδης 10 (2), Καραμπέκης, Παπανικολάου 5 (1), Κουτσογιάννης 12, Κουμπάνης, Τατάρης 2.

 

Κομοτηνή – Ανατόλια 81-93

Δεκάλεπτα: 21-26, 37-46, 54-72, 81-93

Διαιτητές: Γερακίνης, Δημάδης

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής, Σταματέλος, Διαμαντίδης 8 (2), Λεχούδης 16, Ντίνας 15 (3), Καλατζής 8, Μπεκρής 7, Μανάκας 11, Χαλίλ 16.

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης, Παυλέας 6, Κουφός, Τζουβάρας 11, Γαλανίδης 19 (1), Τριανταφυλλίδης 8 (1), Αρνίδης 10 (2), Μουτσιαράς 6, Σιώμος 10, Βεργίνης 7, Τόζιος 16, Σταυρακίδης.

 

Πευκοχώρι – Τιτάνες Παλαμά 85-82

Δεκάλεπτα: 19-20, 35-42, 55-54, 85-82

Διαιτητές: Λόρτος, Φουτζήλας

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 19 (3), Βέτσος 4, Γεωργάκης 4, Μπεχλιβάνης 9 (1), Δεληγιάννης 9 (1), Τέρπος, Βασιλειάδης 10, Νησιώτης 26, Ζώτος 4.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος 20 (2), Τριανταφύλλου 10 (3), Λίτσο 4, Γεωργαντζάς 3 (1), Κουτίνας 17, Μαλτέσιος 10, Κουσιάτζας Κ. 3, Φούντας 15 (2), Πελίγκος.

 

ΧΑΝΘ – Προμηθέας Πάτρας 54-87

Δεκάλεπτα: 15-26, 29-46, 43-69, 54-87

Διαιτητές: Φακίτσας, Ξέρας

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 8 (2), Ματενίδης 11 (2), Σταματέλος, Πρωτούλης 9 (1), Παπαχρήστου 6, Νεοφύτου, Ελευθεριάδης 6, Μελίδης 9, Βλάχος, Λεμονιάς, Γιάνλαρης 2, Παπαθανασίου 3.

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Λάππας 10 (2), Κατιάκος 8, Γιαννικόπουλος 16, Τζακόπουλος 6, Πέττας 23, Πέτροβιτς 14 (2), Μαλτέζος 4, Τασόπουλος, Χαμηλός 3 (1), Νικολάου 3 (1).

 

Αργος Ορεστικό – Πιερικός Αρχέλαος 78-72

Δεκάλεπτα: 26-25, 48-43, 61-53, 78-72

Διαιτητές: Τζίμα, Τσιρτσιμάλης

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Δεληγιάννης, Χατζόπουλος 1, Κούτρας 6, Μιχαηλίδης 12 (2), Βλάχος 10 (1), Τράντας 10 (2), Κόττας 14 (1), Βοϊβατόπουλος 19, Τσαμπούρης, Μπόζιαρης, Καζάκος, Μαυρίδης 6.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Γκοντόπουλος 12 (3), Χριστοδούλου 13 (2), Αμπαράς 13 (2), Ασημάκης 10 (2), Σπυρόπουλος 8 (1), Παπαδόπουλος Ν. 6, Οικονόμου, Πρισκομάτης 10 (2), Παπαδόπουλος Κ.

 

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Στρατώνι 85-59

Δεκάλεπτα: 23-20, 42-34, 68-46, 85-59

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Καρακώστας

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 5, Ταρπάγκος 2, Γερομιχαλός Δ. 4, Ελευθεριάδης 17 (1), Κελεσίδης 6, Στόλης 4, Γερομιχαλός Π. 15 (1), Γράβας 14 (2), Γκαμούρας 7, Θεοδωράκος 9 (1), Μάρουσιτς 2, Απιδόπουλος Γ..

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης, Ζυγούρας 3 (1), Δελίδης, Κουντουρατζόγλου, Μυστιλιάδης 4, Μυλωνίδης 9, Δαβάνης 4 (1), Κιγμέτογλου 11 (1), Δανάκης 8, Νταράκης 9, Δασκαλόπουλος 11.

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Πεύκων 22

2. Προμηθέας Πάτρας 20

3. Πευκοχώρι 19        

4. Φοίνικας Λάρισας 18

5. Αργοναύτης  18         

6. Αργος Ορεστικό 17

7. Τιτάνες Παλαμά 17

8. Ανατόλια 16

9. Πιερικός Αρχέλαος 16

10. Αίας Ευόσμου 15

11. Στρατώνι 14

12. Ασπίδα Ξάνθης 14

13.  ΧΑΝΘ 14     

14. Κομοτηνή 11       

 

Επόμενη αγωνιστική (11/1/15)

Πιερικός Αρχέλαος – ΧΑΝΘ

Αργος Ορεστικό – Κομοτηνή

Προμηθέας Πάτρας – Αργοναύτης

Φοίνικας Λάρισας – Πευκοχώρι

Τιτάνες Παλαμά – Αίας Ευόσμου

Ασπίδα Ξάνθης – Μαχητές Δόξας Πεύκων

Στρατώνι – Ανατόλια