Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 10η αγωνιστική

Μετά από δύο παρατάσεις ο Προμηθέας «λύγισε» την αντίσταση του Άργους, ενώ στον 1ο όμιλο  «έσπασαν» οι τέσσερις από τις επτά έδρες.

Αποτελέσματα

1ος όμιλος

Αγία Παρασκευή – Περιστέρι 69-86

Φιλαθλητικός – Πανερυθραϊκός 68-76

Ιωνικός Νίκαιας – Αμύντας 92-78

Παπάγος – Ικαρος Καλ. 69-64

Ηράκλειο – Φάρος Κερατσινίου 56-67

Μαρούσι – Δούκας 59-68

ΓΣ Κύμης – Χολαργός 95-80

 

Φύλλα αγώνα

Ηράκλειο – Φάρος Κερατσινίου 56-67

Δεκάλεπτα: 15-19, 23-40, 44-51, 56-67

Διαιτητές: Δημόπουλος, Δαρλαμήτσος

Ηράκλειο (Ράλλης): Παπαδούλης, Τσερκιτσόγλου 5 (1), Θεοδωρίδης, Παπαδάκης, Μπόγδανος 13 (2), Αγαπιάδης 9, Αρναουτάκης 2, Σακελλαρίου 6, Σαχπατζίδης 11, Λιανδράκης, Πάλλης 10, Ζανιδάκης.

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Κομποδιέτας 7, Μοσχοβίτης 5 (1), Κουρής 9 (1), Πετροδημόπουλος 11, Καραλής, Σιούτης 3, Λυκογιάννης 2, Μαγκουνής 12 (1), Κατούφας 13 (2), Παπαδόπουλος 5 (1).

 

Μαρούσι – Δούκας 59-68

Δεκάλεπτα: 11-19, 33-38, 44-54, 59-68

Διαιτητές: Πόντας, Μαραμής

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 6, Τσακίρης 16 (2), Στούκας, Κουπίδης 27 (4), Μίχαλος 4, Στράγκας 5, Αλεξίου 1, Παπαδημητρίου, Μούτσα.

Δούκας (Γιαννόπουλος): Μπουρδάνος 12 (2), Γιαννάκης 8, Σταθόπουλος, Οικονομόπουλος 3 (1), Ζακυνθινός 14 (1), Τζέμης 8, Κεφάλας 3 (1), Θέος 14 (2), Ζευκιλής 6.

 

Αγία Παρασκευή – Περιστέρι 69-86

Δεκάλεπτα: 20-26, 32-51, 53-76, 69-86

Διαιτητές: Αναγνώστου, Παπαφωτίου

Αγία Παρασκευή (Ζάχος): Γκιουζέλης, Μαρίνος 5, Άρχος 5 (1), Λυτόπουλος 18, Παπαδάκης 5 (1), Τσακιρίδης 7 (1), Φωτίου 13, Κεφαλάς, Δημητρίου 6, Αγγελόπουλος 5, Λαμπρόπουλος 2, Γρατσιάτος 3.

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 4, Παναγιωταράς 11 (7ασ.), Γεωργοπαπαδάκος 22 (6), Βούλγαρης 5 (1), Σκουλίδας 11 (3), Πρίτσος 8 (1), Λυμπερόπουλος, Καραβανάς 7, Γιαννίκος 3 (1), Ρεκουνιώτης 15, Ξιούρας, Φωτόπουλος.

 

Ιωνικός Νικαίας – Αμύντας 92-78

Δεκάλεπτα: 18-18, 44-39, 67-58, 92-78

Διαιτητές: Καραβίτης, Καλογερόπουλος Λ.

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 9 (3), Κούτουλας 13 (3), Σκάνδαλος 8, Ντακούλιας 12 (2), Τσαρουχάς 3 (1), Τασόπουλος 20, Παλαιοχωρίτης, Αναγνωστόπουλος 16 (1), Αποστολίδης 11 (1).

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 14, Αγγελόπουλος 9 (1), Τοπάλι 13 (2), Διαμαντόπουλος 8 (1), Μαντζούρος, Βαρδιάνος 10 (2), Πίνης 5 (1), Κουκουνιάς 5, Μπάρμπας, Βογιατζής 7, Καμπούρης 7 (1).

 

Φιλαθλητικός – Πανερυθραϊκός 68-76

Δεκάλεπτα: 12-21, 25-38, 45-58, 68-76

Διαιτητές: Θεονάς, Διμπινούδης

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης, Κελαϊδής 5 (1), Λαμπρόπουλος 13 (1), Παρασκευόπουλος 5 (1), Λιακόπουλος 6 (2), Μιχαλόπουλος, Σοφρωνάς 3, Πανταζής 1, Γεωργιάδης 24 (1), Τραφαλής 9, Πρέκας 2.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 15 (3), Καλλιανιώτης 9 (1), Σπυρόπουλος 3 (1), Γεωργοπαπαδάκος, Προδρόμου 21 (1), Γιαουρτόγλου 17 (3), Γεωργίου, Σολωμός 8, Αντωνίου 3 (1), Γκαϊντάσοφ, Πρέκας.

 

ΓΣ Κύμης – Χολαργός 95-80

Δεκάλεπτα: 21-23, 48-41, 78-53, 95-80

Διαιτητές: Νικολούλης, Γερακίνης

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σέττος 3 (1), Κακιούζης 15, Καπινιάρης, Γκιζογιάννης 12 (3), Κωνσταντακόπουλος 16 (4), Ερεβμπεναζιέ 4, Λόλας, Παπαντωνίου 6, Κατράνας 14 (3), Σιαμανδούρας 8, Σκουλούδης 6, Μιλόσεβιτς 11 (1).

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Κόκκαλης, Γραμματίκας 6 (2), Ρουμπέας 11 (2), Αγόρης, Βίτσος, Μούκας 6, Μπουργανός, Μουμπάρακ 7 (1), Πολιτόπουλος 16 (2), Χατζόπουλος 6, Κιαπέκος 12, Παπάς 16 (1).

 

Παπάγος – Ίκαρος Καλλιθέας 69-64

Δεκάλεπτα: 21-22, 41-41, 54-61, 69-64

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Αναστασίου

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης, Τσιάκας 19 (1), Κακκαβάς 7, Γραμματικός 12 (2), Εμμανουηλίδης 15 (1), Ακτύπης 5 (1), Θεολογίτης, Καραμπάς 6 (1), Χριστόδουλος, Υφαντής 2, Κουκουράβας 2, Δόξας 1.

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 13, Τάρλας, Ζαφείρης 7 (1), Κούρτης 9 (1), Ιορδάνογλου 11, Τζώλος 16, Σκούφης, Πέρβι, Σκορδάς 6, Κουρέπης 2.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 19   

2. Φάρος Κερ. 18             

3. Πανερυθραϊκός 17

4. Ιωνικός Νίκαιας 16

5. Περιστέρι 16

6. Αμύντας 16   

7. Παπάγος 16  

8. Δούκας 15

9. Φιλαθλητικός 14

10. Ηράκλειο 14

11. Χολαργός 13

12. Ικαρος Καλ. 13

13. Μαρούσι 12               

14. Αγία Παρασκευή 10               

* Η Αγία Παρασκευή έχει ένα μηδενισμό

 

Επόμενη αγωνιστική (21/12)

Περιστέρι – Φιλαθλητικός

Πανερυθραϊκός – Ιωνικός Νίκαιας

Αμύντας – ΓΣ Κύμης

Ίκαρος Καλ. – Αγία Παρασκευή

Φάρος Κερατσινίου – Παπάγος

Μαρούσι-Ηράκλειο

Χολαργός-Δούκας

 

 

2ος όμιλος

Φοίνικας Λάρισας – ΧΑΝΘ 87-72             

Προμηθέας Πάτρας – Αργος Ορεστικό 106-102 (2 παρ.)

Πιερικός Αρχέλαος – Κομοτηνή 81-49

Τιτάνες Παλαμά – Αργοναύτης Καλ. 85-73

Ασπίδα Ξάνθης – Πευκοχώρι 77-61

Στρατώνι – Αίας Ευόσμου 74-59

Ανατόλια – Μαχητές Δόξας Πεύκων 78-79

 

Φύλλα αγώνα

Τιτάνες Παλαμά – Αργοναύτης 85-73

Δεκάλεπτα: 34-19, 52-39, 66-57, 85-73

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Ταρενίδης Κ

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος 19 (4), Τριανταφύλλου 16 (4) , Λίτσο 7 (1), Γεωργαντζάς 2, Πανταζής, Κουτίνας 15 (1), Βουργιώτης 6, Μαλτέσιος 4, Φούντας 16 (2), Πελίγκος.

Αργοναύτης (Τσούρμας): Δικταπανίδης 3, Καλπαξίδης 15, Μιχαηλίδης 13, Δετσικας 2, Θώμος 4, Δάλπας 18 (1), Μπέγος 3 (1), Χατζίδης 14, Χριστοπουλος, Τσιόγκας 1.

 

Ασπίδα Ξάνθης – Πευκοχώρι 77-61

Δεκάλεπτα: 22-21, 39-28, 54-44, 77-61

Διαιτητές: Τσιαπλής, Δημάδης

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 4, Παπαδάκης 4, Τσιόγκας, Σταμουλής 5, Στεφανίδης 16 (2), Παπανικολάου 22 (4), Κουτσογιάννης 16 (1), Κουμπάνης, Τάταρης, Γρούζος 7 (2), Παλάκης, Πετς 3 (1).

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 15 (1), Γεωργάκης 7, Μπεχλιβάνης 5 (1), Δεληγιάννης 6 (2), Αμπατζίδης, Τριφτανίδης, Νησιώτης 21 (3), Κεσίδης, Τέρπος, Βασιλειάδης 6, Βέτσος 1.

 

Πιερικός Αρχέλαος – Κομοτηνή 81-49

Δεκάλεπτα: 23-9, 41-25, 60-39, 81-49

Διαιτητές: Τζίμα, Κοϊμτζόγλου

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Πέτκος, Κολαξίδης, Γκοντόπουλος 15(3), Παπαδόπουλος Κ. 9(2), Χριστοδούλου 17(1) Πρισκομάτης 3(1), Παρμακτσίδης,  Αμπαράς 10(1), Ασημάκης 10(2), Σπυρόπουλος 4, Παπαδόπουλος Ν. 9, Οικονόμου 4.

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής 8(2), Σταματέλος, Διαμαντίδης, Λεχούδης 10, Ντίνας 2, Ρυακιωτάκης, Μπεκρής 12(2), Καλατζής 5, Καραμπέκης, Χαλίλ 12.

 

Προμηθέας Πάτρας – Αργος Ορεστικό 106-102

Δεκάλεπτα: 21-14, 46-32, 63-49, 83-83 (κ.α.), 95-95 (α΄ παρ.), 106-102

Διαιτητές: Αναστόπουλος Α., Κυριακόπουλος

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Λάππας 1, Κατιάκος 28 (2), Γιαννικόπουλος 12, Τζακόπουλος 9 (2), Πέττας 39 (6), Πέτροβιτς 10 (2), Σακελλαρόπουλος, Πετρόπουλος, Τασόπουλος, Χαμηλός 3 (1), Νικολάου 4.

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Δεληγιάννης 2, Χατζόπουλος, Μπόζιαρης, Κούτρας 14, Μιχαηλίδης 11 (3), Βλάχος 12 (1), Τράντας 12 (2), Κόττας 27 (2), Βοϊβατόπουλος 8, Καζάκος, Μαυρίδης 16.

 

Φοίνικας Λάρισας – ΧΑΝΘ 87-72

Δεκάλεπτα: 24-16, 51-35, 68-54, 87-72

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Κατωτικίδης

Φοίνικας Λάρισας (Λιάγκας): Λεπενιώτης 10, Αθανασόπουλος 6, Γοργόλης 3, Παπαχρήστος 8, Μαγρίζος 2, Κολλάτος, Τσιαβές 6, Περρωτής 16, Στεργιούλης 2, Παπακώστας 6, Τσιαμπαλής 28 (6).

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 18 (2), Ματενίδης 18 (4), Σταματέλος, Πρωτούλης, Παπαχρήστου 10, Σικαλίδης 2, Νεοφύτου 4, Ελευθεριάδης 5 (1), Μελίδης 8, Βλάχος 3 (1), Λεμονιάς, Παπαθανασίου 4.

 

Στρατώνι – Αίας Ευόσμου 74-58

Δεκάλεπτα: 18-15, 36-34, 54-43, 74-58

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Ξέρας

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης 2, Ζυγούρας 9 (2), Δελίδης, Μυστιλιάδης, Μυλωνίδης 14 (1), Δαβάνης 2, Κιγμέτογλου 9, Δανάκης 11, Νταράκης 11, Δασκαλόπουλος 16.

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας, Γκάτζιας 8 (1), Δεμερτζής 10 (2), Σαββίδης 13 (3), Μαυρίδης 16 (1), Καδής, Καντάρκος 3 (1), Θωμαΐδης, Σαρρής 2, Ψευτογκάς 6 (1).

 

Ανατόλια – Μαχητές Δόξας Πεύκων 78-79

Δεκάλεπτα: 14-26, 37-40, 53-65, 78-79

Διαιτητές: Τζίμα, Τζιοπάνος

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης 2, Παυλέας, Κουφός, Τζουβάρας 11 (1), Γαλανίδης 18 (2), Τριανταφυλλίδης 6 (1), Αρνίδης 11 (2), Μουτσιαράς 13, Σιώμος 2, Βεργίνης 4, Τόζιος 11, Πατεράκης.

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ., Ταρπάγκος 2, Γερομιχαλός Δ. 12 (1), Ελευθεριάδης 15, Γερομιχαλός Π. 11, Γράβας 13, Γκαμούρας 3, Θεοδωράκος 5, Μάρουσιτς 20 (2).

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Πεύκων 20          

2. Προμηθέας Πάτρας 18

3. Φοίνικας Λάρισας 17

4. Πευκοχώρι 17

5. Τιτάνες Παλαμά 16

6. Αργοναύτης 16

7. Αργος Ορεστικό 15

8. Πιερικός Αρχέλαος 15

9. Ανατόλια 14   

10. Αίας Ευόσμου 14

11. Στρατώνι 13

12. ΧΑΝΘ 13

13. Ασπίδα Ξάνθης 12

14. Κομοτηνή 10     

 

Επόμενη αγωνιστική (21/12)

ΧΑΝΘ – Προμηθέας Πάτρας

Αργος Ορεστικό – Πιερικός Αρχέλαος

Κομοτηνή – Ανατόλια

Αργοναύτης – Φοίνικας Λάρισας

Πευκοχώρι – Τιτάνες Παλαμά

Αίας Ευόσμου – Ασπίδα Ξάνθης

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Στρατώνι