Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα (10η Αγωνιστική)

Αήττητος παραμένει ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου στον 1ο Όμιλο του Πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών, καθώς πέρασε και από την έδρα του Ηροδότου με 71-49. 

 Στο 2ο Όμιλο η Ολύμπια Λάρισας και οι Τιτάνες Δράμας που είναι στην κορυφή συνέχισαν με νίκες.

Αναλυτικά τα παιχνίδια της 10ης Αγωνιστικής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Πανιώνιος – Σπόρτιγκ 64-42

Διαιτητές: Κονταράτος, Ορφανός

Δεκάλεπτα: 13-16, 27-23, 42-34, 64-42

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  (Μελέτης): Λόξα 6(1), Κύρου 4, Μπάμπη, Σταμπούρλου 13(1), Στεφανίδου 18(1), Τσίκα, Γρηγορίου 8, Κοτσάνη 1, Παναγιωτοπούλου 14(1), Στεριοπούλου.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Θεμελής): Παυλοπούλου 7(1) , Ναυροζίδου, Αστραντίνη 5(1) , Νταή 7(1) , Βαφειάδη 2, Χιώτη 6 , Βάσιου , Βούλγαρη 4, Γιαννακάκου, Κοτσιαύτη.

Αρκάδι Ρεθ. – Άρης Πετρούπολης 55-78

Διαιτητές: Καρακάσης, Σοφιανόπουλος.

Δεκάλεπτα: 12-19, 29-45, 44-63, 55-78.

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. (Πλευράκης): Μπότσι 12, Τζουγκράκη 19 (3), Αγαθαγγέλου, Καούκη 2, Μπάκα, Μιχελιδάκη, Πολοπετράκη, Λίτσι 22 (2), Λελεδάκη, Περάκη.

Αρης Πετρούπολης (Μίχα): Ευαγγελάτου, Καβαλάρη, Λιάγκα 18 (2), Μοίρα 18, Πλουμπή 19 (2), Ροΐδου 6, Ανωγειανάκη 4, Τσέρου 8 (2), Μακρυνίκα 4.

Ηρόδοτος-Κρόνος Αγ.Δημ. 49-71

Διατητές: Κρεσταινίτης, Κωστής

Δεκάλεπτα: 9-27, 22-40, 33-56, 49-71

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Χριστοδούλου): Γιαλιτάκη Ρ. 9, Βαρελτζή 2, Νισταζάκη 10, Κουλουρη Στ. 2, Κοιλάδη, Λαζάϊ 2, Φυριάδη, Δανδουλάκη 8, Κουλούρη Μ. 4, Καλαιτζάκη, Σακουλάκη 8(1), Φωτιάδη 4.

ΚΡΟΝΟΣ Αγ.Δημ.(Ζέρβα): Καμμένου, Εμμανουηλίδου 7(1), Σπαθάρου 12(3), Τζανετάτου 2, Σπαθάρη, Ξάνθου 14, Γασπαράτου, Ζικυρίδου 18, Μαννίνα, Πανταζή 18(1).

Δάφνη Αγ. Δημ. – Μελίσσια 54-46

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Αντωνόπουλος

Δεκάλεπτα : 18-8, 28-23, 40-30, 54-46

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Σελλά 8(2), Τσιφτελή 6 Τετενέ 10, Μαγιντόμπε 6, Χατζόγλου 4, Τσουκαλά 20(2), Ακρίβου, Γιαννακοπούλου, Παπακωνσταντίνου Α, Ζεβαχιργιάν.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβέλη 8, Καμπουράκη 9, Κοιλιαρίδη 8(2), Καπερώνη 8(1), Σκαρογιάννη 7, Τσουκαλά 6, Τσιχριτζή, Ζακυνθινού.

Ίκαρος Καλ. – Καλαμάτα 1980 60-39

Διαιτητές: Κιουλάφας, Κασάπη

Δεκάλεπτα : 11-12, 31-18, 45-24, 60-39

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. (Ρουμπελάκης): Μαρίνου 12(2), Λιγνού 6, Κουτσαυγουστή, Μπρούλια 4, Ακρίβου 8, Παπαϊωάννου 5, Δασκαλοπούλου 14, Μανέα 3, Τζέλλα 2, Ζότοβα 4, Τσελεπίδου, Νιάρχου 2.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980( Γιαννακόπουλος) : Αναστοπούλου 2, Μεσσίνη 6(2), Κουτίβα, Θάνου 2, Τσούμπου 3, Μπενέκη 10, Πολιτοπούλου, Τζάνη , Μπρεζεράκου , Μάλαμα Β. 4, Μάλαμα Α. 10, Πραμαγκιούλη 2.

ΦΕΑ – Παλαιό Φάληρο 0-20 (άνευ αγώνα)

Βαθμολογία (10 Αγώνες)

1.Κρόνος Αγ.Δημ. 20
2. Πανιώνιος 18
3. Δάφνη Αγ. Δημ. 17
4. Άρης Πετρ. 16
5. Σπόρτιγκ 16
6. Μελίσσια 16
7. Ίκαρος Καλ. 16
8. Παλαιό Φάληρο 14
9. Αρκάδι Ρεθ. 13
10. Ηρόδοτος 13
11. Καλαμάτα 1980 11
*Η ΦΕΑ έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Ασπίδα Ξάνθης – Ν.Βότσης 59-50

Διαιτητές: Χατζηαχαρίσης, Λαδάς

Δεκάλεπτα: 15-10, 29-25, 43-39, 59-50

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 12(1), Παπαευαγγέλου 4, Ψωμαδοπούλου, Ομέρ-Ογλού, Παπαδοπούλου 6, Παπαϊωάννου, Αντώνογλου 19(3), Μαμαλίκατζη 7, Παπαχρυσοβέργη 6, Ζιώγα 5(1), Καραλίδου Β., Γκιρκίζα.

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Κεραμιδάς): Βατσιτσίδου 4, Κωνσταντινίδου, Γιοβανοπούλου, Μηταριώτη 2, Ευσταθίου 9, Τυφλού 4, Ζηβώνη 2, Τζήμου 9, Παπαδάκη 17.

Ολύμπια Λάρισας – ΠΑΣ Γιάννινα 86-64

Διαιτητές: Δόλγυρας,Μαριτσούδης

Δεκάλεπτα: 22-26, 41-39, 64-48, 86-64

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα 8, Καψωκόλη 8, Ράπτη, Σουλιώτη 3(1), Σπυροπούλου 17(3), Αραπακοπούλου, Χαβαλέ 17(1), Σκαρλή, Γρηγοριάδου, Κουτσουνούρη 19, Καλλίδη 14, Δριστέλα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 20(4), Θωμά 3(1), Σαρηγιαννίδου 21(2), Μεντεσίδου 2, Παπαδιά 2, Παπαδοπούλου 12, Γιοπίτσα 2, Τσακτσίρα 2, Λαδοπούλου, Βαλάκου.

Απόλλων Καλ. – Τιτάνες Δράμας 31-43

Διαιτητές: Γεωργούλης, Λέλουδας

Δεκάλεπτα: 8-9, 20-17, 26-27, 31-43

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Νομικός): Ζαμπέτογλου, Θεοδωρίδου 7, Ζαμπουρίδου, Νασουφίδου, Παλάνη 3(1), Αραμπατζή, Νικολαϊδου 7, Καζαντζή 6, Μαργαρίτη 2, Καϊμακτσή 6.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μυλωνά): Γαϊτάνη 16(1), Στάϊκου 3(1), Αλεξοπούλου, Μπίχτα, Κεσεσίδου, Φουντά, Γιαντσιώρη 5, Πελτέκη 8, Κουτούση 11, Δημητρακούδη.

Ηρακλής – ΑΟ Σερρών 52-47

Διαιτητές: Παζώλης, Παπαθωμά

Δεκάλεπτα: 19-16, 31-26, 43-36, 52-47

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μπαχταλιάς): Τσουμπερλή 7, Κογκαλίδου, Οικονόμου 11(1), Παπαρδέλα 8, Κατσαμούρη, Σταμπή, Σολωμού 5, Τσάντα, Ξανθοπούλου, Γεροστεργίου 6, Λογδανίδου 15, Ντάλα.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 11, Τόγα, Μπακιρτζίδου 8, Τζιαμπάζη 7(2), Χωλοπούλου Ν. 10(2), Χωλοπούλου Μ. 2, Πρόικου 5(1), Γκλεζάκη 4.

Άρης – ΑΕ Πυλαίας 67-73

Διαιτητές: Μαραθιώτης-Καρκαλέτσης

Δεκάλεπτα: 11-23, 24-38, 40-57, 67-73

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 8(2), Τσινέκε Ε. 8(1), Αντωνιάδου Α. 6, Αντωνιάδου Σ. 1, Τσινέκε Κ. 8(2), Χατζηαράπη 2, Τσαμπάκου 4, Σικαλίδου, Ιγγλέζου, Τζιότζιου 10(1), Σταμπουλίδου 20(1).

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Κούκος): Στάνη 1, Λίτσιου 14(3), Σταματέλου Ι. 2, Σταματέλου Φ. 1, Ντάμπη 10(2), Λάλου 26, Αγαθαγγελίδου 15(3), Καζαντζή, Κουλακιώτη 4.

Νίκη Λευκάδας – ΕΟ Σταυρούπολης 74-50

Διαιτητές:  Κοτσίρης-Λαμπίρης

Δεκάλεπτα: 22-12, 39-19, 58-36, 74-50

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας-Βαφειάς): Χαιριστανίδου 18, Αργυρού, Τζίμπο, Κανταρά 6, Μπαλλά 4, Κρητικού 8(2), Ψυχογιού 20(3), Μοσχοπούλου 18(2), Καββαδία, Λογοθέτη, Βουκελάτου, Δελαπόρτα.

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κουργιαννίδης): Δημητριάδου 6(2), Κεσόγλου 13, Δριστέλλα 8, Σαμαρά 6(2), Πετρίδου 4, Σταυρίδου, Μυγδαλιά 2, Παυλίδου 6, Κανέλλογλου, Ζόγκα 3, Αναγνώστου 2, Μαγδαλιαννίδου. 

Βαθμολογία (10 Αγώνες)

1.Ολύμπια Λ. 19
2.Τιτάνες Δράμας 19
3.Νίκη Λευκάδας 18
4.ΑΟ Σερρών 16
5. ΠΑΣ Γιάννινα 15
6.Απόλλων Καλ. 15
7.Αρης 14
8.Ηρακλής 14
9. ΑΕ Πυλαίας 14
10.Σταυρούπολη 12
11.Ασπίδα Ξ. 11
12.Ναύαρχος Βότσης 10
*Νίκη Λευκάδας και ΠΑΣ Γιάννινα έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.