Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α2 Ανδρών-10η Αγωνιστική

Η Καβάλα επικράτησε στο Ψυχικό και το Λαύριο νίκησε τον Ερμή Λαγκαδά στην παράταση για τη δέκατη αγωνιστική της Α2 Ανδρών. 
 
Αναλυτικά: 
 
Αετός-Φίλιππος Βέροιας 82-60
Δεκάλεπτα: 25-13, 38-27, 64-44, 82-60
Διαιτητές: Δεσλής, Παγώνης, Κοντίλης (Σταύρου)
Αετός (Κατσούνης): Θεοδωράκος, Μητσάκης 2, Κουκουνιάς 8, Μπασδέκης 7, Κόκκαλης 18, Βαρνάβας 2, Αράπης 2, Τοπάλης 5, Μιχόπουλος 3, Ροδοστόγλου 20, Πέτρουλας 11, Τζουγκαράκης 4.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής 4, Αμπελέ 4, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 5, Δεληγεώργης 5, Πλιούκας 7, Γκιουλέκας 5, Κασαμπαλής 4, Αργύρης 1, Τριχόπουλος 14, Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 11.
 
Δόξα Λευκάδας-ΟΦΗ 69-65
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Πανταζής, Συμεωνίδης (Παραλικίδης) 
Δεκάλεπτα: 18-13, 34-31, 49-43, 69-65
Δόξα Λευκάδας (Ζιάγκος): Κυριακόπουλος 10, Μάρτζος 10 , Χίμπερτ 2, Μουρατίδης 7, Αποστολίδης 5, Καραδολάμης, Συμεωνίδης 5, Αναγνωστόπουλος 7, Σκλάβος 23, Γαρμπής, Μπέσκας, Αργυρός
ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης, Σταμπουλής 11, Ραζής 11, Τζουλάκης, Μαυρογιάννης, Στυλιανού 8, Λιανός 6, Κιτσούλης 16, Κυρίτσης, Χάλαρης 5, Τρεπάλοβατς 8, Σκλήβας.
 
Ηρακλής-Αρκαδικός 81-85
Διαιτητές: Παντελίδης, Τσώνος Μ., Γερακίνης (Αστρεινίδης)  
Δεκάλεπτα: 26-27, 43-45, 61-68, 81-85
Ηρακλής (Δαμαλής): Μιχάλογλου 21, Ονάσογλου 8, Χρυσόπουλος 11, Αράπης 6, Καραγκιολίδης 10, Κοθράς 20, Μήτσιαλος 2, Αποστολίδης 3. 
Αρκαδικός (Καστρίτης): Νοέας 17, Κωνσταντίνου, Καρύδας 9, Κοψαύτης 5, Χατζής 29, Αναστασάκης, Θανόπουλος 6, Μάλλιος 2, Καλλινικίδης 6, Τζόρτζεβιτς 11. 
 
Λαύριο-Ερμής Λαγκαδά 69-65 (κ.α. 53-53)
Διαιτητές: Κατραχούρας, Ξάνθος, Χαλαμπαλάκης (Ντάβαρης)
Δεκάλεπτα: 22-18, 32-29, 44-44, 53-53, 69-65 (πρτ.)
Λαύριο (Σερέλης): Δανάς, Μπρόζος 13, Χασάπης, Τσίρος 2, Μουρίκης 1, Σακελλαρίου 21, Παγώνης, Κεσκινίδης, Περράκης 11, Γιαννακόπουλος 12, Ψωμαδέρης 3, Μπένος 6.
Ερμής Λαγκαδά (Μύθου): Καϊκλής 1, Ελευθεριάδης, Θεοδωράκος 14, Ακεψιμαΐδης 12, Παρίτσης 10, Μπένας 1, Σαμαράς, Καλογιαννίδης 2, Μανούσος 25, Νότης.
 
Λιβαδειά-Ηλυσιακός 79-71
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ., Βαρδάλος, Ταρενίδης Στ. (Ευστρατίου) 
Δεκάλεπτα: 21-19, 37-34, 61-49, 79-71
Λιβαδειά (Οικονόμου): Γκαγκαλούδης 21, Βουκαντίνοφ 9, Χοτζολάρι, Τερματζίδης 3, Σπίγκος, Βεσκούκης 7, Ράλλης 2, Μαράντος, Σάκοτα 4, Σταύρου 8, Γιανναλέτσος 11, Δημητριάδης 14
Ηλυσιακός (Σταθούλης): Τζιβελέκας, Λεγκίκας 4, Δρόσος 1, Ζώρζος, Καρτέρης 5, Νικολακόπουλος 10, Περδικάκης 24, Κακλαμανάκης 4, Τσιόκος 4, Αναγνωστάκης 7.
 
Παγκράτι-Εθνικός 89-83
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Σκούτας, Θεοδωρόπουλος (Μαυρουδής) 
Δεκάλεπτα: 26-21, 54-43, 69-63, 89-83
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 19, Κοβάσεβιτς 12, Δέδες 7, Παππάς 9, Ψαρόπουλος 8, Παπαντωνάκος 4, Ράπτης 9, Κουτρούλιας 9, Ντιαλό 2, Φωτεινάκης, Χατζηνικόλας.
Εθνικός (Γούναρης): Παπαδιονυσίου 6, Μούκας 7, Καρυπίδης 2, Κουκάς, Τζιάλλας 5, Τσιότρας 16, Ζούμπος, Γκιζόγιαννης 23, Μαχαίρας 6, Βαβάτσικος, Αναγνωστόπουλος, Ψυλέας 22.
 
Ψυχικό-Καβάλα 64-75
Διαιτητές: Σταματόπουλος, Μαλαμάς, Κωνσταντινόπουλος (Καρούσης).
Δεκάλεπτα: 16-21, 36-35, 45-59, 64-75.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου, Αχής Ντ. 2, Περσίδης, Παπανικολάου 6, Δημάκος 26, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 4, Κορωνίδης 8, Αχής Π., Ναούμης 3, Πάνου 9, Ματζιώρης 6.
Καβάλα (Τζήμας): Κρστέφσκι 6, Καράμπουλας 13, Τότσιος 16, Καλαμπάκας 9, Κατσαρές 15, Καραποστόλου 5, Αγγελακόπουλος 2, Παπαρέγκας, Γκέλιος, Χαρισμίδης 7, Βελισσαρίου, Καλαϊτζίδης 2. 
 
Βαθμολογία 
1. Καβάλα 18 (8-2)
2. Λαύριο 17 (8-1)
3. Εθνικός 17 (7-3)
4. Αρκαδικός 16 (6-4)
5. Δόξα Λευκάδας 16 (6-4)
6. Παγκράτι 16 (6-4)
7. Ψυχικό 15 (6-3)
8. Φίλιππος Βέροιας 14 (4-6)
9. Λιβαδειά 14 (4-6)
10. ΟΦΗ 13 (3-7)
11. Ηρακλής 12 (3-6)
12. Ερμής Λαγκαδά 12 (2-8)
13. Αετός 12 (3-6)
14. Ηλυσιακός 9 (1-7)
 
Επόμενη αγωνιστική (11η, 10/1)
ΟΦΗ-Λαύριο
Ερμής Λαγκαδά-Αετός 
Φίλιππος Βέροιας-Ηρακλής 
Ηλυσιακός-Δόξα Λευκάδας 
Καβάλα-Λιβαδειά 
Εθνικός-Ψυχικό 
Αρκαδικός-Παγκράτι