Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 9η αγωνιστική

Με δύο αγώνες που κρίθηκαν στην παράταση στον 1ο όμιλο και την άνετη επικράτηση των Μαχητών στην Κομοτηνή για τον 2ο όμιλο συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής ανδρών.


Τα αποτελέσματα

1ος όμιλος

Περιστέρι – Παπάγος 77-72

Πανερυθραϊκός – Αγία Παρασκευή 85-71

Ιωνικός Νίκαιας – Φιλαθλητικός 85-78 (παρ.)

Αμύντας – Χολαργός 76-66

Ίκαρος Καλ. – Ηράκλειο 92-83 (παρ.)

Φάρος Κερ. – Δούκας 86-78

Μαρούσι – ΓΣ Κύμης 81-77

 

Φύλλα αγώνα

Μαρούσι – ΓΣ Κύμης 81-77

Δεκάλεπτα: 17-21, 36-42, 59-60, 81-77

Διαιτητές: Μπούσιας, Δημόπουλος

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 8, Στούκας 12 (3), Κουπίδης 19 (5), Μίχαλος 12 (3), Στράγκας 1, Αλεξίου 11, Τσακίρης 18 (2), Παπαδημητρίου, Ανδρικόπουλος, Μούτσα.

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Κακιούζης 9, Καπινιάρης 12 (2), Γκιζογιάννης 7, Κωνσταντακόπουλος 11 (1), Ερεβμπεναζιέ, Πανταζής, Λόλας 15, Κολώκας 6, Παπαντωνίου 8, Κατράνας 9 (1), Σιαμανδούρας, Σκουλούδης.

 

Περιστέρι – Παπάγος 77-72

Δεκάλεπτα: 16-22, 39-31, 58-43, 77-72

Διαιτητές: Διμπινούδης, Καλογερόπουλος Λ.

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 10, Παναγιωταράς 8, Γεωργοπαπαδάκος 7, Βούλγαρης 10, Σκουλίδας 8 (2), Πρίτσος 7, Λυμπερόπουλος 14 (2), Καραβανάς 21 (18ρ.), Γιαννίκος, Ρεκουνιώτης 2, Ξιούρας, Φωτόπουλος.

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 2, Τσιάκας 16 (1), Κακκαβάς, Γραμματικός 4, Εμμανουηλίδης 20 (2), Ακτύπης 4, Καραμπάς 7 (1), Χριστόδουλος 6, Υφαντής 12, Κουκουράβας 3 (1), Δόξας.

 

Ίκαρος Καλλιθέας – Ηράκλειο 92-83

Δεκάλεπτα: 19-25, 35-40, 55-53, 76-76 (κ.α.), 92-83

Διαιτητές: Ξάνθος, Φάκαρος

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 26 (2), Ζαφείρης 20 (4), Κούρτης 6 (1), Ιορδάνογλου, Τζώλος 17 (1), Σκούφης, Πέρβι 11 (1), Σκορδάς 10, Κουρέπης.

Ηράκλειο (Ράλλης): Παπαδούλης, Τσερκιτσόγλου 4, Θεοδωρίδης 5 (1), Μπόγδανος 11 (1), Αγαπιάδης 22 (4), Αρναουτάκης 2, Σακελλαρίου 6, Σαχπατζίδης 21, Πάλλης 12.

 

Φάρος Κερατσινίου – Δούκας 86-78

Δεκάλεπτα: 23-23, 46-43, 72-59, 86-78

Διαιτητές: Καρδάρης, Τσαχάκης

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Κομποδιέτας 28 (3), Μοσχοβίτης 2, Κουρής 16 (3), Στογιάνοβιτς, Πετροδημόπουλος 12, Σιούτης 8, Λυκογιάννης 2, Μαγκουνής 20 (2), Κατούφας 8 (1), Κουντουράς, Χανιάς, Παπαδόπουλος.

Δούκας (Γιαννόπουλος): Μπουρδάνος 22 (4), Γιαννάκης 10 (1), Σταθόπουλος 2, Οικονομόπουλος 9 (1), Ζακυνθινός 13, Τζέμης 4, Κεφαλάς, Θέος 6, Ζευκιλής 12.

 

Αμύντας -Χολαργός 76-66

Δεκάλεπτα: 17-24, 39-32, 53-50, 76-66

Διαιτητές: Αποστολίδης, Σπυρόπουλος

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 8 (1), Αγγελόπουλος 13, Τοπάλι 8, Διαμαντόπουλος 7 (1), Μαντζούρος, Βαρδιάνος 8 (1), Πίνης 13 (3), Κουκουνιάς 7, Μπάρμπας 8 (2), Βογιατζής 2, Καμπούρης 2.

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Φωτητζόγλου 22 (2), Γραμματίκας 5 (1), Αγόρης 4, Μούκας 6 (1), Μουμπάρακ 10 (2), Πολιτόπουλος 7 (1), Χατζόπουλος, Κιαπέκος 9, Παπαγεωργόπουλος 3, Παππάς.

 

Πανερυθραϊκός – Αγία Παρασκευή 85-71

Δεκάλεπτα: 26-21, 46-37, 64-51, 85-71

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος,  Ραχιώτης

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης 3 (1), Μπάρδας 10 (1), Καλλιανιώτης 17 (2), Σπυρόπουλος 2, Γεωργοπαπαδάκος 17 (5), Προδρόμου 21, Μπούσι, Σολωμός 6, Αντωνίου, Γκαϊντάσοφ 9 (1), Πρέκας.

Αγία Παρασκευή (Διδάχος): Γκιουζέλης, Άρχος 6 (2), Λυτόπουλος 2, Παπαδάκης 8, Τσακιρίδης 17, Φωτίου 3, Κεφαλάς, Δημητρίου 18 (1), Αγγελόπουλος 4, Γκριτζέλης 2, Λαμπρόπουλος 3 (1), Γρατσιάτος 8 (2).

 

Ιωνικός Νικαίας – Φιλαθλητικός 85-78

Δεκάλεπτα: 26-18, 46-33, 54-53, 69-69 (κ.α.), 85-78

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Μαγκούνης

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 3 (1), Κούτουλας 9 (2), Σκάνδαλος, Ντακούλιας 21 (2), Θεοδοσίου, Τσαρουχάς 6 (2), Τασόπουλος 21, Παλαιοχωρίτης 2, Αναγνωστόπουλος 13 (1), Αποστολίδης 10 (2), Μπολάτογλου, Θυμνιός.

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 2, Κελαϊδής, Λαμπρόπουλος 19 (2), Παρασκευόπουλος 6, Λιακόπουλος, Μπαζιώτης 2, Σοφρωνάς 13 (1), Πανταζής, Γεωργιάδης 21, Τραφαλής 13 (1), Οκεκουοϊέν 2.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 17

2. Φάρος Κερ. 16

3. Αμύντας 15

4. Πανερυθραϊκός 15

5. Ιωνικός Νίκαιας 14

6. Περιστέρι 14

7. Παπάγος 14

8. Φιλαθλητικός 13

9. Δούκας 13

10. Ηράκλειο 13

11. Χολαργός 12              

12. Ικαρος Καλ. 12          

13. Μαρούσι 11

14. Αγία Παρασκευή 9

* Η Αγία Παρασκευή έχει ένα μηδενισμό

 

Επόμενη αγωνιστική (14/12)

Αγία Παρασκευή – Περιστέρι

Φιλαθλητικός – Πανερυθραϊκός

Ιωνικός Νίκαιας – Αμύντας

Παπάγος – Ικαρος Καλ.

Ηράκλειο – Φάρος Κερατσινίου

Δούκας – Μαρούσι

ΓΣ Κύμης – Χολαργός

 

 

2ος όμιλος

ΧΑΝΘ – Τιτάνες Παλαμά 68-74

Αργος Ορεστικό – Φοίνικας Λάρισας 71-59

Πιερικός Αρχέλαος – Προμηθέας Πάτρας 58-75

Κομοτηνή – Μαχητές Δόξας Πεύκων 61-92

Αργοναύτης Καλ. – Ασπίδα Ξάνθης 66-54

Πευκοχώρι – Στρατώνι 85-78

Αίας Ευόσμου – Ανατόλια 71-66

 

Φύλλα αγώνα

Αίας Ευόσμου – Ανατόλια 71-66

Δεκάλεπτα: 17-20, 39-31, 56-50, 71-66

Διαιτητές: Πανταζής, Τσιρτσιμάλης

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 18(1), Γκάτζιας 13, Δεμερτζής 6, Σαββίδης, Μαυρίδης 21(3), Καντάρκος 6, Θωμαϊδης 4, Σαρρής 3(1), Ψευτογκάς.

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης 2, Παυλέας, Κουφός, Τζουβάρας 2, Γαλανίδης 13(1), Τριανταφυλλίδης 3, Αρνίδης 13(2), Μουτσιαράς 2, Σώμος 18, Βεργίνης 13.

 

Αργοναύτης – Ασπίδα Ξάνθης 66-54

Δεκάλεπτα: 17-17, 27-27, 49-49, 66-54

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Ξέρας

Αργοναύτης (Τσούρμας): Καλπαξίδης 18, Ντισλής 2, Μιχαηλίδης 20, Δετσικας 7, Θώμος, Δάλπας 11(1), Μπέγος 5(1), Χατζίδης 3

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 11(3), Παπαδάκης 2, Τσιόγκας 2, Σταμουλής 10 (2), Στεφανίδης 10 (2), Καραμπέκης, Παπανικολάου 5(1), Κουτσογιάννης 12, Κουμπάνης, Τάταρης 2.

 

Πιερικός Αρχέλαος – Προμηθέας Πάτρας 58-75

Δεκάλεπτα: 20-15, 28-36, 41-52, 58-75

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Δεληγιαννίδης

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Παρμαξίδης 2, Γκοντόπουλος 11 (1), Χριστοδούλου 4, Αμπαράς 11 (3), Ασημάκης 18 (1), Σπυρόπουλος 7, Παπαδόπουλος Ν. 4, Οικονόμου 2, Πρισκομάτης.

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Λάππας 9 (1), Κατιάκος 17, Μαλτέζος 2, Γιαννικόπουλος 8, Τζακόπουλος, Πέττας 28 (1), Πέτροβιτς 6, Σακελλαρόπουλος, Τασόπουλος 3 (1), Σερέτης, Χαμηλός 2, Νικολάου.

 

Κομοτηνή – Μαχητές Δόξας Πεύκων 61-92

Δεκάλεπτα: 22-23, 34-49, 46-74, 61-92

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Ζαχαρής

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής, Σταματέλος 1, Διαμαντίδης, Λεχούδης 19 (2), Ντίνας, Μαγκώνης, Καλατζής 8 (1), Μπεκρής 18 (3), Καραμπέκης 2, Μανάκας 8, Χαλίλ 5.

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 10, Ταρπάγκος 1, Γερομιχαλός Δ. 5, Ελευθεριάδης 13 (1), Κελεσίδης 6, Στόλης, Γερομιχαλός Π. 9, Γράβας 13 (1), Γκαμούρας 14, Θεοδωράκος 6 (1), Μάρουσιτς 15 (3), Χότζα.

 

Αργος Ορεστικό – Φοίνικας Λάρισας 71-59

Δεκάλεπτα: 19-16, 33-28, 47-41, 71-59

Διαιτητές: Τσώνος Μ., Μαντήλας

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Δεληγιάννης, Μπόζιαρης, Χατζόπουλος, Κούτρας 17 (1), Μιχαηλίδης 13 (2), Βλάχος 4, Τράντας 10 (2), Κόττας 2, Βοϊβατόπουλος 10, Καζάκος 2, Μαυρίδης 13 (1).

Φοίνικας Λάρισας (Λιάγκας): Λεπενιώτης 9, Αθανασόπουλος 5, Γοργόλης 5 (1), Παπαχρήστος 19 (3), Τσιαβές 9 (1), Περρωτής 6, Μόσιαλος 3 (1), Στεργιούδης, Παπακώστας, Τσιαμπαλής 3.

 

ΧΑΝΘ – Τιτάνες Παλαμά 68-74

Δεκάλεπτα: 11-15, 26-41, 51-54, 68-74

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 13, Ζιάκας 16 (4), Ματενίδης 8, Σταματέλος, Πρωτούλης 6, Παπαχρήστου, Σικαλίδης 5, Νεοφύτου, Ελευθεριάδης 9 (1), Μελίδης 11, Βλάχος.

Τιτάνες Παλαμά (Σερίφης): Ψαρόπουλος 14 (2), Τριανταφύλλου 13 (1), Λίτσο, Γεωργαντζάς 6 (2), Πανταζής, Κουτίνας 19 (1), Βουργιώτης, Μαλτέσιος 16, Κουσιάτζας Κ., Φούντας 13 (3), Πελίγκος.

 

Πευκοχώρι – Στρατώνι 85-78

Δεκάλεπτα: 11-13, 37-28, 54-49, 85-78

Διαιτητές: Συμεωνίδης, Δαμίγος

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 19 (3), Γεωργάκης 2, Μπεχλιβάνης 11 (2), Δεληγιάννης 15 (2), Αμπατζίδης, Τριφτανίδης 11, Νησιώτης 15, Δήμου 5 (1), Κεσίδης, Τέρπος 5, Βασιλειάδης 2.

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης 5 (1), Ζυγούρας 6 (2), Κουντουρατζόγλου 1, Δελίδης, Μυστιλιάδης 8 (2), Μυλωνίδης 6, Δαβάνης, Κιγμέτογλου 20 (2), Δανάκης 11 (1), Νταράκης 8, Δασκαλόπουλος 13.

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Πεύκων 18

2. Προμηθέας Πάτρας  16

3. Πευκοχώρι 16

4. Φοίνικας Λάρισας 15

5. Αργοναύτης 15

6. Αργος Ορεστικό 14

7. Τιτάνες Παλαμά 14

8. Ανατόλια 13

9. Πιερικός Αρχέλαος 13

10. Αίας Ευόσμου 13

11. ΧΑΝΘ 12

12. Στρατώνι 11

13. Ασπίδα Ξάνθης 10

14. Κομοτηνή 9

 

Επόμενη αγωνιστική (14/12)

Φοίνικας Λάρισας – ΧΑΝΘ

Προμηθέας Πάτρας – Αργος Ορεστικό

Πιερικός Αρχέλαος – Κομοτηνή

Τιτάνες Παλαμά – Αργοναύτης Καλ.

Ασπίδα Ξάνθης – Πευκοχώρι

Στρατώνι – Αίας Ευόσμου

Ανατόλια – Μαχητές Δόξας Πεύκων