Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: 9η Αγωνιστική (Αποτελέσματα)

Η Νίκη Λευκάδας επικράτησε στο ντέρμπι του 2ου Ομίλου της Α2 Γυναικών με 61-57 εκτός έδρας των Τιτάνων Δράμας μετά από ένα συγκλονιστικό ματς.


 Στον 1ο Όμιλο ο Κρόνος Αγ. Δημ. κέρδισε στο τοπικό ντέρμπι με 64-40 τη Δάφνη Αγ. Δημ.

Αναλυτικά οι αγώνες και των δύο ομίλων:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Κρόνος Αγ. Δημ.  – Δάφνη Αγ. Δημ. 64-40

Διαιτητές : Αντωνίου, Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα : 15-08, 31-20,45-30,  64-40

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Ζέρβα): Καμμένου 3(1) , Εμμανουηλίδου 2,Σπαθάρου 12(2), Μυλωνάκη , Τζανετάτου , Πανταζή 8 , Σπαθάρη 9(1), Ξάνθου 20 , Γασπαράτου, Ζικυρίδου 10, Μαγγίνα.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Μπουμπούς): Σελλά 5(1), Τσιφτελή 9, Τσουκαλά 13, Παπακωνσταντίνου Α. , Μαγιντόμπε 12 , Μικεδάκη Χατζόγλου, Γιαννακοπούλου Παπακωνσαντίνου Β., Ζεβαχιργιάν 1, Ακρίβου.

Ίκαρος Καλλιθέας  – Πανιώνιος 49-53

Διαιτητές: Αργυρούδης-Αθανασόπουλος

Δεκάλεπτα: 17-15, 32-28, 40-39, 49-53

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης- Ζωηρού): Μαρίνου 10(1), Λιγνού 4, Κουτσαυγουστή 2, Μπρούλια, Ακρίβου, Παπαϊωάνου 2, Δασκαλοπούλου 17, Ζότοβα 14(2), Νιάρχου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μελέτης-Τσίμπας): Κουτανίτη, Λόξα 1, Κύρου, Σταμπούρλου 9, Στυλιαρά 4, Στεφανίδου 22(2), Λύρου, Γρηγορίου 2, Κοτσάνη, Παναγιωτοπούλου 15(1)

Παλαιό Φάληρο – Αρκάδι Ρεθ. 46-59

Διαιτητές Κανελλόπουλος-Λαμπίρης

Δεκάλεπτα: 15-11, 20-31, 36-42, 46-59

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Τσίκουτα, Ντζαμαρία 5, Χριστακοπούλου, Πριόνα 2, Δεγαϊτη 1, Γιαννέλη 3(1), Πετράκη 5(1), Θεοδωρομαωλάκη 15, Κανονίδου, Φλώκα, Δραγωνέα 3, Γιαμπάνη 12.

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. (Πλευράκης): Μπότσι 13, Τσουγγράκη 17(2), Καούκη 3, Μπάκα, Μιχελιδάκη, Λίτσι 22(2), Λελεδάκη 4, Σαρτζετάκη, Περάκη.

Καλαμάτα – Άρης Πετρ. 32-52 

Διαιτητές: Ντίτσιος Ασημακάκη

Δεκάλεπτα : 7-13 21-20, 28-36, 32-52

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιαννακόπουλος) Βεργινάδη 1, Μεσσήνη 6(2) , Κουτίβα , Θάνου , Τσούμπου , Μπενέκη 4, Πολιτοπούλου 6(1) Τζανή 2, Μπρεζεράκου ,Μάλαμα Β. 8, Μάλαμα Α 5(1) Πραμαγγιούλη

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Μίχα):  Ευαγγελάτου , Μπαράκου , Καβαλλάρη 6 Λιάγκα 10(1) , Μοίρα 5, Πλούμπη 10, Ροίδου 2, Ανωγειανάκη 14, Τσέρου 2 , Μακρυνίκα 3

Σπόρτιγκ – Ηρόδοτος 60-27

Διαιτητές : Μαυρατζάς Πλατέλα

Δεκάλεπτα: 13-7, 31-11, 43-15, 60-27

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Θεμελής):  Παυλοπούλου 2, Ναβροζίδου 8, Κατσιομπίρη Σ., Νταή 9(1), Βαφειάδη, Αστραντίνη 8(2), Κατσιμπίρη Ν., Χιώτη 14, Βάσσιου 2, Βούλγαρη 9(1), Κριμιτζά 2, Κοτσαύτη 6.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Χριστοδούλου) : Γιαλιτάκη 11(1), Βαρελτζή Ν. , Νισταζάκη 3, Κουλούρη Μ. 2, Κοιλάδη, Σοπίκου 3(1), Κουλούρη Σ., Δανδουλάκη 4, Καλαϊτζάκη 2, Σακουλάκη , Φωτιάδη 2.

Μελίσσια – ΦΕΑ 20-0 (άνευ αγώνα)

Βαθμολογία (9 αγώνες)

1. Κρόνος Αγ. Δημ. 18
2. Πανιώνιος 16
3. Δάφνη Αγ. Δημ. 15
4. Σπόρτιγκ 15
5. Μελίσσια 15
6. Ίκαρος Καλλιθέας 14
7. Άρης Πετρούπολης 14
8. Παλαιό Φάληρο 12
9. Ηρόδοτος 12
10. Αρκάδι Ρεθύμνου 12
11. Καλαμάτα 1980 10
*Η ΦΕΑ έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τιτάνες Δράμας – Νίκη Λευκάδας 57-61

Διαιτητές: Αγραφιώτης-Παπαδοπούλου Χρ.

Δεκάλεπτα: 10-14, 22-26, 36-39, 57-61

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Γαϊτάνη 7(1), Στάικου 2, Μπίχτα, Κεσεσίδου 12, Φούντα, Γιαντσιώρη 4, Πελτέκη 14(2), Κουτούση 18, Δημητρακούδη.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 14, Αργυρού 8, Κανταρά 2, Μπαλλά, Ψυχογιού 16(4), Κρητικού 3(1), Μοσχοπούλου 18(3), Καββαδία, Λογοθέτη, Σταματέλου, Δελαπόρτα.

Ασπίδα Ξάνθης – Ηρακλής 48-53

Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 12-10, 19-28, 34-39, 48-53

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 12(1), Παπαευαγγέλου 8(2), Ψωμαδοπούλου, Ομέρ-Ογλού, Παπαδοπούλου 4, Παπαϊωάννου 2, Αντώνογλου 12, Μαμαλίκατζη 4, Παπαχρυσοβέργη, Ζιώγα 6(2), Καραλίδου Β., Γκιρκίζα.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μπαχταλιάς): Τσουμπερλή 9, Σταμπή 5, Κατσαμούρη, Οικονόμου 6, Σολωμού 6(1), Τσάντα, Παπαρδέλα, Αθανασιάδου 12, Γεροστεργίου 8, Ντάλλα 2, Λογδανίδου 6.

ΑΟ Σερρών – Άρης 73-51

Δεκάλεπτα: 17-21, 34-30, 51-38, 73-51

Διαιτητές:  Παζώλης-Παπαθωμά

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 9(1), Τόγα 2, Μπακιρτζίδου 11, Τζιαμπάζη 10(2), Χωλοπούλου Ν. 11(2), Χωλοπούλου Μ. 6, Πρόικου 21(5), Ιχτιάρη, Γκλεζάκη 3.

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 5, Τσινέκε Ε. 4, Αντωνιάδου Α. 2, Τσαμπάκου 9, Πολύχρου 6, Αντωνιάδου Σ. 3(1), Τσινέκε Κ. 7(1), Γιαννούσιου 4, Σικαλίδου 2, Ιγγλέζου 3(1), Τζιότζιου 6(1).

ΑΕ Πυλαίας – Ολύμπια Λάρισας 50-71

Διαιτητές: Λαδάς-Σαρακενίδης

Δεκάλεπτα: 13-13, 33-28, 35-55, 50-71

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ S(Κούκος): Στάνη 3, Λίτσιου 8(2), Σταματέλου 2, Ντόζη 2, Ντάμπη 17(1), Λάλου 9, Καζαντζή 8(1), Κουλακιώτη 1.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα 2, Καψωκόλη 6, Σουλιώτη, Σπυροπούλου 13(3), Αραπακοπούλου, Χαβαλέ 15(1), Σκαρλή 2, Γρηγοριάδου, Κουτσουνούρη 22(3), Καλλίδη 11(2), Δριστέλα. 

Ναύαρχος Βότσης – ΕΟ Σταυρούπολης  55-63

Διαιτητές: Σελεβός-Λουλουδιάδης

Δεκάλεπτα: 16-16, 30-27, 37-45, 55-63

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Κεραμιδάς-Λέφα): Βατσιτσίδου 9, Κωνσταντινίδου, Μηταριώτη 9(3), Τυφλού 8(2), Ζηβώνη 4, Γιοβαννοπούλου 8, Τζήμου 13(1), Παπαδάκη 4.

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κουργιαννίδης): Δημητριάδου 17(5), Κεσόγλου 13, Δριστέλλα, Σαμαρά 16(3), Πετρίδου 5, Σταυρίδου, Μυγδαλιά, Παυλίδου 8, Κανέλλογλου, Ζόγκα, Αναγνώστου 2, Μαγδαλιαννίδου 2. 

ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Καλαμαριάς 66-50

Δεκάλεπτα: 19-13, 35-21, 55-36, 66-50

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Μαριτσιούδης

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 8(2), Θωμά 14(3), Σαρηγιαννίδου 21(1), Μεντεσίδου 3, Παπαδιά 3, Παπαδιαμάντη, Παπαδοπούλου 10, Γιοπίτσα, Τσακτσίρα 3(1), Λαδοπούλου, Βαλάκου 4.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Νομικός): Ζαμπέτογλου, Μαργαρίτη 4, Ζαμπουρίδου, Νασουφίδου 1, Καλαντίδου 9, Παλλάνη 6, Καζαντζή 15(1), Καϊμακτσή 15. 

Βαθμολογία (9 αγώνες)

1. Ολύμπια Λάρισας 17
2. Τιτάνες Δράμας 17
3. Νίκη Λευκάδας 16
4. ΑΟ Σερρών 15
5. ΠΑΣ Γιάννινα 14
6. Απόλλων Καλαμαριάς 14
7. Άρης 13
8. Ηρακλής 12
9. ΑΕ Πυλαίας 12
10. ΕΟ Σταυρούπολης 11
11. Ν. Βότσης 9
12. Ασπίδα Ξάνθης 9
*Νίκη Λευκάδας και ΠΑΣ Γιάννινα έχουν έναν παιχνίδι λιγότερο.