Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α2 Ανδρών-9η Αγωνιστική

Εθνικός και Καβάλα επικράτησαν του Ηρακλή και του Παγκρατίου αντίστοιχα και σκαρφάλωσαν στην κορυφή της Α2 μετά από εννιά αγωνιστικές, έχοντας έναν αγώνα περισσότερο από το Λαύριο που θα αναμετρηθεί με τον Αετό στις 20 Δεκεμβρίου. Ο αγώνας Ηλυσιακός-Ψυχικό διεκόπη στο μέσον της πρώτης περιόδου και με σκορ 10-9 λόγω ολισθηρότητας του αγωνιστικού χώρου και θα οριστεί νέα ημερομηνία διεξαγωγής της αναμέτρησης. 
 
Αναλυτικά η ένατη αγωνιστική: 
 
ΟΦΗ-Λιβαδειά 79-70 
Δεκάλεπτα: 25-19, 41-31, 58-50, 79-70 
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος – Τσαρουχά – Καραβίτης (Ευαγγελινός)
ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης 3, Σταμπουλής 10, Ραζής 9, Στυλιανού 13, Λιανός 4, Κιτσούλης 21, Κυρίτσης, Χάλαρης 19, Σκλήβας.
Λιβαδειά (Οικονόμου): Γκαγκαλούδης 14, Βουκαντίνοφ 13, Ιωακειμίδης, Τερματζίδης, Χοτζολάρι, Σπίγκος, Ράλλης, Μαράντος 7, Σάκοτα 6, Σταύρου 4, Γιανναλέτσος 12, Δημητριάδης 14.
 
Καβάλα-Παγκράτι 82-53  
Διαιτητές: Τζαφλέρης, Τζίμα, Θεοδώρου (Λαμπρίδης) 
Δεκάλεπτα: 20-15, 41-26, 60-41, 82-53
Καβάλα (Τζήμας): Κρστέφσκι 7, Καράμπουλας 12, Τότσιος 4, Καλαμπάκας 8, Κατσαρές 5, Καραποστόλου 6, Αγγελακόπουλος 9, Παπαρέγκας 14, Γκέλιος 3, Χαρισμίδης 10, Βελισσαρίου 2,  Καλαϊτζίδης 2.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 7, Κοβάσεβιτς 5, Δέδες 2, Παπαντωνάκος 5, Ράπτης 7, Κουτρούλιας 8, Ντιαλό 8, Φιλιππόπουλος, Χατζηνικόλας 11, Φωτεινάκης.
 
Εθνικός-Ηρακλής 86-76 (κεκλεισμένων των θυρών)
Διαιτητές: Διαμαντής, Δαρλαμήτσος, Κοντίλης (Μουζάκης Στ.)
Δεκάλεπτα:  16-20, 45-30, 63-51, 86-76
Εθνικός (Γούναρης): Παπαδιονυσίου, Μούκας, Καρυπίδης 3, Κουκάς 9, Τσιότρας 7, Ζούμπος 19, Γκιζόγιαννης 18, Μαχαίρας 13, Βαβάτσικος 3, Αναγνωστόπουλος, Ψυλέας 14.
Ηρακλής (Δαμαλής):  Σταματόγιαννης, Μιχάλογλου 17, Ονάσογλου 9, Γαρέζος, Χρυσόπουλος 8, Αράπης, Καραγκιολίδης 18, Κοθράς 17, Μήτσιαλος 1, Αποστολίδης 6.
 
Ερμής Λαγκαδά-Δόξα Λευκάδας 79-76
Δεκάλεπτα: 23-22, 46-38, 62-58, 79-76
Διαιτητές: Μπήτης-Γερακίνης-Πιτσίλκας Μ. (Μήτσιου) 
Ερμής Λαγκαδά (Μύθου): Καϊκλής, Ελευθεριάδης 2, Θεοδωράκος 19, Ακεψιμαΐδης 16, Βουτσίτσεβιτς 22, Παρίτσης 2, Καλογιαννίδης 6, Μανούσος 10,  Πιλκούδης 2.
Δόξα Λευκάδας (Ζιάγκος): Κυριακόπουλος 7, Μάρτζος 9, Χίμπερτ 6, Μουρατίδης 14, Αποστολίδης 19, Καραδολάμης, Συμεωνίδης 10, Αναγνωστόπουλος 4, Σκλάβος 7, Γαρμπής, Γεωργάκης, Αργυρός. 
 
Φίλιππος Βέροιας-Αρκαδικός 61-57 
Διαιτητές: Παφίλης, Νικολούλης, Λόρτος (Τανατζής) 
Δεκάλεπτα: 17-16, 26-30, 46-40, 61-57
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής, Αμπελέ 9, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 12, Δεληγεώργης 10, Πλιούκας 8, Γκιουλέκας 14, Αργυρής 4, Τριχόπουλος, Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 4.
Αρκαδικός (Καστρίτης): Τζόρτζεβιτς 19, Νοέας 12, Κωνσταντίνου, Καρύδας 12, Κοψαύτης 5, Χατζής 9, Αναστασάκης, Θανόπουλος, Μάλλιος, Καλλινικίδης, Σταματόπουλος.
 
Ηλυσιακός-Ψυχικό (διεκόπη)
 
Αετός-Λαύριο (20/12)
 
Βαθμολογία 
1. Εθνικός 16 (7-2)
2. Καβάλα 16 (7-2)
3. Λαύριο 15 (7-1)
4. Ψυχικό 14 (6-2)
5. Αρκαδικός 14 (5-4)
6. Δόξα Λευκάδας 14 (5-4)
7. Παγκράτι 14 (5-4)
8. Φίλιππος Βέροιας 13 (4-5)
9. Λιβαδειά 12 (3-6)
10. ΟΦΗ 12 (3-6)
11. Ηρακλής 11 (3-5)
12. Ερμής Λαγκαδά 11 (2-7)
13. Αετός 10 (2-6)
14. Ηλυσιακός 8 (1-6)
 
Η επόμενη αγωνιστική (13/12, 10η) 
Δόξα Λευκάδας-ΟΦΗ
Λαύριο-Ερμής Λαγκαδά 
Αετός-Φίλιππος Βέροιας 
Λιβαδειά-Ηλυσιακός 
Ψυχικό-Καβάλα 
Παγκράτι-Εθνικός 
Ηρακλής-Αρκαδικός