Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 8η αγωνιστική

Στο ντέρμπι του 1ου ομίλου της Β΄ Εθνικής ανδρών η Κύμη επικράτησε του Φάρου, ενώ αήττητοι παραμένουν οι Μαχητές στον 2ο όμιλο και απολαμβάνουν τη μοναξιά της κορυφής.

Τα αποτελέσματα

1ος όμιλος

Ηράκλειο – Περιστέρι 62-69

Παπάγος – Πανερυθραϊκός 92-69

Αγία Παρασκευή – Ιωνικός Νίκαιας 68-78

Φιλαθλητικός – Αμύντας 68-70

Δούκας – Ικαρος Καλ. 79-72

ΓΣ Κύμης – Φάρος Κερ. 78-70

Χολαργός – Μαρούσι 88-78

 

Φύλλα αγώνα

Αγία Παρασκευή – Ιωνικός Νικαίας 68-78

Δεκάλεπτα: 17-17, 34-39, 51-55, 68-78

Διαιτητές: Τσαρούχα, Στρέμπας

Αγία Παρασκευή (Διδάχος): Παπαδάκης 3(1), Άρχος 5(1), Λυτόπουλος 10, Μαρίνος, Τσακιρίδης 16(1), Φωτίου 13(2), Κεφαλάς 2, Δημητρίου 11, Αγγελόπουλος 8, Γκιουζέλης, Γρατσιάτος.

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 7 (1), Κούτουλας 7 (1), Σκάνδαλος, Ντακούλιας 23 (1), Τσαρούχας 10(2), Θεοδοσίου, Τασόπουλος 19, Αναγνωστόπουλος 8, Αποστολίδης 4.Δεκάλεπτα: 17-17, 34-39, 51-55, 68-78

 

ΓΣ Κύμης – Φάρος Κερατσινίου 78-70

Δεκάλεπτα: 24-21, 33-39, 58-52, 78-70

Διαιτητές: Τσούνας, Κωνσταντινόπουλος

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σέττος, Παπαντωνίου 2, Κατράνας 9 (3), Κωνσταντακόπουλος 10, Γκιζόγιαννης 7 (1), Κολώκας 6, Κακιούζης 20 (1), Λόλας 2, Σιαμανδούρας, Ερεβμπεναζιέ, Σκουλούδης 5, Μιλόσεβιτς 17 (1).

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Πετροδημόπουλος 6, Μοσχοβίτης 11 (3), Κουντουράς 8, Χανιάς, Στογιάνοβιτς, Κουρής 1, Σιούτης 9, Λυκογιάννης 7 (1), Μαγκουνής 2, Κατούφας 19 (1), Παπαδόπουλος 1, Κομποδιέτας 6.

 

Χολαργός – Μαρούσι 87-78

Δεκάλεπτα: 19-28, 36-37, 56-56, 87-78

Διαιτητές: Διμπινούδης, Ραχιώτης

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Φωτητζόγλου 17, Αγόρης 3 (1), Γραμματίκας 9 (3), Μούκας 8 (1), Μουμπάρακ 20 (3), Πολιτόπουλος, Χατζόπουλος, Κιαπέκος 2, Παπαγεωργόπουλος 9, Παππάς 19 (3).

Μαρούσι (Μελέτης): Γιαννουλάκος 6, Τσακίρης 5, Μίχαλος 15, Στούκας 2, Παπαδημητρίου 2, Κουπίδης 33 (3), Στράγκας 11, Αλεξίου 2, Ανδρικόπουλος, Τόλιας, Ορλάντο 2.

 

Παπάγος – Πανερυθραϊκός 92-69

Δεκάλεπτα: 23-14, 53-32, 68-47, 92-69

Διαιτητές: Καραβίτης, Κάρδαρης

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 7 (1), Τσιάκας 18 (2), Κακκαβάς 17, Γραμματικός 15 (2), Ακτύπης 2, Εμμανουηλίδης 15 (2), Θεολογίτης 2, Καραμπάς 7 (1), Χριστόδουλος 2, Υφαντής 7, Κουκουράβας, Δόξας.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 4, Καλλιανιώτης 6, Σπυρόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος 10 (1), Προδρόμου 4, Γιαουρτόγλου 9, Μπούσι 4, Σολωμός 6, Αντωνίου 18 (4), Γκαϊντάσοφ 8 (1), Πρέκας.

 

Ηράκλειο – Περιστέρι 62-69

Δεκάλεπτα: 21-26, 42-45, 51-51, 62-69

Διαιτητές: Κοτσιμπός, Λιότσιος

Ηράκλειο (Ράλλης): Θεοδωρίδης, Παπαδούλης, Σπυριδάκης, Λιανδράκης, Πετράκης 9 (1), Τσερκιτσόγλου 5 (1), Μπόγδανος 2, Αγαπιάδης 10, Αρναουτάκης 5, Σακελλαρίου 15, Σαχπατζίδης 7, Πάλλης 9.

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 10, Παναγιωταράς 3, Γεωργοπαπαδάκος 9, Βούλγαρης 10 (2), Σκουλίδας 4, Πρίτσος 9, Λυμπερόπουλος 10 (1), Καραβανάς 14, Σιμιτζής.

 

Φιλαθλητικός – Αμύντας 68-70

Δεκάλεπτα: 23-14, 38-34, 55-50, 68-70

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Σκούτας

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 10 (1), Κελαϊδής 5, Λαμπρόπουλος 9 (2), Παρασκευόπουλος 6 (1), Λιακόπουλος, Μπαζιώτης 2, Σοφρωνάς 4, Πανταζής 6, Γεωργιάδης 10 (1), Τραφαλής 14, Οκεκουοϊέν, Πρέκας 2.

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 9, Αγγελόπουλος 17 (1), Τοπάλης, Βαρδιάνος 16 (2), Πίνης 5 (1), Κουκουνιάς, Διαμαντόπουλος 8 (1), Μπάρμπας 10 (2), Βογιατζής 5, Καμπούρης.

 

Δούκας – Ίκαρος Καλλιθέας 79-72

Δεκάλεπτα: 18-21, 33-41, 56-54, 79-72

Διαιτητές: Μπούκας, Μαραμάς

Δούκας (Γιαννόπουλος): Μπουρδάνος 19 (2), Γιαννάκης 9, Σταθόπουλος, Οικονομόπουλος 4 (1), Ζακυνθινός 23 (2), Τζέμης 1, Κεφάλας, Θέος 5, Ζευκιλής 18.

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Ντουζίδης 2, Χούμας 11, Κούρτης 10 (1), Τζόλος 24 (1), Ζαφείρης 3 (1), Πέρβι 12 (1), Σκορδάς 10, Κουρέπης, Σκούφης.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 16

2. Φάρος Κερατσινίου 14

3. Παπάγος 13

4. Αμύντας 13

5. Πανερυθραϊκός 13

6. Ηράκλειο 12

7. Δούκας 12

8. Περιστέρι 12

9. Φιλαθλητικός 12

10. Ιωνικός Νίκαιας 12

11. Χολαργός 11

12. Ικαρος Καλ. 10

13. Μαρούσι 9

14. Αγία Παρασκευή 8

* Η Αγία Παρασκευή έχει ένα μηδενισμό

 

Επόμενη αγωνιστική (7/12)

Περιστέρι – Παπάγος

Πανερυθραϊκός – Αγία Παρασκευή

Ιωνικός Νίκαιας – Φιλαθλητικός

Αμύντας – Χολαργός

Ικαρος Καλ. – Ηράκλειο

Φάρος Κερ. – Δούκας

Μαρούσι – ΓΣ Κύμης

 

2ος όμιλος

Ασπίδα Ξάνθης – ΧΑΝΘ 68-77

Τιτάνες Παλαμά – Αργος Ορεστικό 66-81

Φοίνικας Λάρισας – Πιερικός Αρχέλαος 73-54

Προμηθέας Πάτρας – Κομοτηνή 70-56

Στρατώνι – Αργοναύτης Καλ. 82-57

Ανατόλια – Πευκοχώρι 85-83

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Αίας Ευόσμου 73-61

 

Φύλλα αγώνα

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Αίας Ευόσμου 73-61

Δεκάλεπτα: 17-12, 38-26, 59-49, 73-61

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Τζιβελεκίδου

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 6, Ταρπάγκος 6, Γερομιχαλός Δ. 11, Ελευθεριάδης 11 (2), Κελεσίδης 5, Στόλης, Γερομιχαλός Π. 19, Γράβας 9, Γκαμούρας 2, Θεοδωράκος 4.

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 6, Γκάτζιας 8, Δεμερτζής 4, Σαββίδης, Μαυρίδης 18, Καντάρκος 10, Θωμαΐδης 8, Σαρρής 4 (1), Ψευτογκάς 2.

 

Προμηθέας Πάτρας – Κομοτηνή 70-56

Δεκάλεπτα: 18-19, 33-31, 50-43, 70-56

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Μηλαπίδης

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Λάππας 6, Κατιάκος 12, Μαλτέζος, Πετρόπουλος 2, Γιαννικόπουλος 12, Τζακόπουλος 3 (1), Πέττας 19 (3), Πέτροβιτς 11, Τασόπουλος, Σερέτης, Χαμηλός 3, Νικολάου 2.

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής, Σταματέλος 3 (1), Διαμαντίδης 5 (1), Λεχούδης 21 (2), Ντίνας, Μαγκώνης 3, Καλατζής 2, Μπεκρής 14 (1), Χαλίλ 8.

 

Στρατώνι – Αργοναύτης Καλαμαριάς 82-57

Δεκάλεπτα: 21-19, 42-34, 57-38, 82-57

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Ζαχαρής

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης 1, Ζυγούρας 9 (2), Κουντουρατζόγλου 5 (1), Δελίδης 3 (1), Μυστιλιάδης 12 (2), Μυλωνίδης 6, Δαβάνης 7, Κιγμέτογλου 4, Δανάκης 4, Νταράκης 14, Δασκαλόπουλος 17.

Αργοναύτης Καλαμαριάς (Τσούρμας): Δικταπανίδης 4, Καλπαξίδης 1, Ντισλής 6, Μιχαηλίδης 11 (1), Γαϊτανίδης, Δέτσικας 11, Θώμος 10 (1), Δάλπας 2, Μπέγος, Χαντζίδης 12, Χριστόπουλος.

 

Τιτάνες Παλαμά – Αργος Ορεστικό 66-81

Δεκάλεπτα: 14-26, 28-39, 48-53, 66-81

Διαιτητές: Λόρτος, Θεοδώρου

Τιτάνες Παλαμά (Σερίφης): Ψαρόπουλος 20 (2), Τριανταφύλλου 9 (1), Λίτσο 3 (1), Γεωργαντζάς 5 (1), Κουτίνας 13, Βουργιώτης, Μαλτέσιος 8, Κουσιάντζας Κ., Φούντας 8 (1), Πελίγκος.

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Δεληγιάννης, Μπόζιαρης, Χατζόπουλος 6, Κούτρας 13 (1), Μιχαηλίδης 20 (4), Βλάχος 4, Τράντας 12 (4), Κόττας 14, Βοϊβατόπουλος 8, Καζάκος 2, Μαυρίδης 2.

 

Φοίνικας Λάρισας – Πιερικός Αρχέλαος 73-54

Δεκάλεπτα: 18-26, 35-37, 55-48, 73-54

Διαιτητές: Τζίμα, Τσιρτσιμάλης

Φοίνικας Λάρισας (Λιάγκας): Λεπενιώτης 10, Αθανασόπουλος 11 (3), Γοργόλης, Παπαχρήστος 8 (2), Μαγρίζος, Κολλάτος, Τσιαβές 7, Περρωτής 10, Μόσιαλος 2, Στεργιούδης, Παπακώστας 11 (1), Τσιαμπαλής 14 (2).

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Κολαξίδης, Γκοντόπουλος 15 (2), Παπαδόπουλος Κ., Χριστοδούλου 6, Καραγιάννης, Αμπαράς 10 (1), Ασημάκης 11 (1), Σπυρόπουλος, Παπαδόπουλος Ν. 3, Οικονόμου 9, Πέτκος, Παρμακτσίδης.

 

Ανατόλια – Πευκοχώρι 85-83

Δεκάλεπτα: 24-21, 48-45, 65-64, 85-83

Διαιτητές: Φακίτσας, Πιτσίλκας Μ.

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης 11, Παυλέας, Κουφός, Τζουβάρας 16, Γαλανίδης 11, Τριανταφυλλίδης 16 (3), Αρνίδης 12 (3), Μουτσιαράς 9, Σιώμος 6, Βεργίνης 4, Πατεράκης.

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 21 (4), Γεωργάκης 6, Μπεχλιβάνης 16 (3), Δεληγιάννης 5 (1), Αμπατζίδης, Τριφτανίδης 4, Νησιώτης 17, Ζώτος 8, Δήμου 6, Κεσίδης.

 

Ασπίδα Ξάνθης – ΧΑΝΘ  68-77

Δεκάλεπτα: 23-21, 34-33, 55-48, 68-77

Διαιτητές: Ταρενίδης, Ελευθεριάδης

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Δενδρινός 8, Παπαδάκης 4, Τσιόγκας, Σταμπουλής 11, Στεφανίδης 12(2), Παπανικολάου 21(2), Κουτσογιάννης 8, Σταθάρης 2, Πετ 2.

XANΘ(Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 8(2), Πρωτούλης 11, Ματενίδης 15, Σταματέλος 2, Ελευθεριάδης 4, Ζιάκας 10, Σικαλίδης 7(1), Παπαθανασίου, Νεοφύτου 20, Μελίδης.

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Πεύκων 16

2. Προμηθέας Πάτρας 14

3. Πευκοχώρι 14

4. Φοίνικας Λάρισας 14

5. Αργοναύτης 13       

6. Αργος Ορεστικό 12

7. Ανατόλια 12

8. Τιτάνες Παλαμά 12

9. Πιερικός Αρχέλαος 12

10. ΧΑΝΘ 11

11. Αίας Ευόσμου 11

12. Στρατώνι 10

13. Ασπίδα Ξάνθης 9

14. Κομοτηνή 8    

 

Επόμενη αγωνιστική (7/12)

ΧΑΝΘ – Τιτάνες Παλαμά

Αργος Ορεστικό – Φοίνικας Λάρισας

Πιερικός Αρχέλαος – Προμηθέας Πάτρας

Κομοτηνή – Μαχητές Δόξας Πεύκων

Αργοναύτης Καλ. – Ασπίδα Ξάνθης

Πευκοχώρι – Στρατώνι

Αίας Ευόσμου – Ανατόλια