Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα (8η αγωνιστική)

Η Δάφνη Αγ.Δημ. μετά από ένα ματς που κρίθηκε στην παράταση επικράτησε με 61-52 του Σπόρτιγκ στο πλαίσιο του 1ου Ομίλου της Α2 Γυναικών. Στον 2ο Όμιλο οι Τιτάνες Δράμας κέρδισαν εκτός έδρας με 63-52 τη Σταυρούπολη.

Τα αποτελέσματα της 8ης Αγωνιστικής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ηρόδοτος – Ίκαρος Καλλιθέας 46-72

Διαιτητές: Ρίζος, Πετρόπουλος

Δεκάλεπτα : 10-19, 21-35, 30-53, 46-72 

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Χριστοδούλου): Σακουλάκη Γ. 2, Βαρελτζή Ν. 5(1) , Νυσταζάκη 6, Κουλούρη Σ. 10(2) , Κοιλάδη , Γιαπάνη , Κουλούρη Μ. 8(1) , Δανδουλάκη 6 , Βαρελτζή Α., Καλαϊτζάκη 2, Σοπίκου 1, Φωτιάδη 6.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Μαρίνου 23(2), Λιγνού 3, Κουτσαυγουστή, Μπρούλια 6, Ακρίβου 3, Παπαϊωάννου 4, Δασκαλοπούλου 16, Ζότοβα 14(3), Νιάρχου 3.

Πανιώνιος – Καλαμάτα 1980  53-49

Διαιτητές: Ισιγώνης Κιουλάφας

Δεκάλεπτα : 17-16, 24-26 37-41 , 53-49

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μελέτης): Κουτανίτη, Λόξα 2, Κύρου 3(1), Σταμπούρλου 12(1) Στυλιάρα 12(1), Στεφανίδου 15(2), Λύρου 1, Γρηγορίου 3, Παναγιωτοπούλου 5.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 (Γιαννακόπουλος) : Βεργινάδη 7(1) , Μεσσίνη 5(1) , Θάνου 3, Τσούμπου , Μπενέκη 5(1), Πολιτοπούλου, Τζάνη 3, Μπρεζεράκου, Μάλαμα Β. 18(2) , Μάλαμα Αφρ. 8, Πραμαγγιούλη.

Άρης Πετρ. – Π. Φάληρο 58-42

Διαιτητές: Λυράς, Κοτσώνης

Δεκάλεπτα: 22-15, 24-27, 40-31, 58-42

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μίχα): Μπαράκο, Καβαλλάρη 13(1), Λιάγκα 9, Μοίρα 13, Πλούμπη 8, Ροίδου, Ανωγειανάκη 7, Τσέρου 3, Μακρυνίκα 5.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Τσίκουτα, Ντζαμαρία 9(1), Χριστακοπούλου, Πριόνα, Δεγαίτη, Γιαννέλη, Πετράκη 2, Θεοδωρομανωλάκη 8, Κανονίδου 10, Δραγωνέα 6, Γιαμπάνη 7.

Δάφνη Αγ.Δημ. – Σπόρτιγκ 61-52 (παρ.)

Διαιτητές: Γαρίνη , Δελαγραμμάτικας

Δεκάλεπτα : 14-08, 29-21, 38-35, 49-49 (κ.α.) 61-52

ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Σελλά 5(1), Τσιφτελή 20(1), Μαγιντόμπε 12, Χατζόγλου 4, Τσουκαλά 20(3), Παπακωνσταντίνου Α., Παπακωνσταντίνου Β., Μικεδάκη, Γιαννακοπούλου, Ακρίβου.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Θεμελής): Παυλοπούλου 1, Αστραντίνη 6(2), Νταή 23, Χιώτη 10, Βούλγαρη 7, Βαφειάδη 1, Κοτσιαύτη 4, Ναβροζίδου, Γιαννακάκου, Κατσαμπίρη Ν.

Αρκάδι Ρεθ. – Μελίσσια 51-62

Διαιτητές: Νάστος, Κοτσίρης.

Δεκάλεπτα: 12-19, 24-35 (ημίχ.), 41-52, 51-62.

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Μπότσι 7 (1), Τζουγκράκη 14 (3), Αγαθαγγέλου 2, Καούκη 10, Λίτσι 12, Λεδάκη 2, Περάκη 3, Μπάκα, Μιχελιδάκη, Τσέλα.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβέλη 13 (1), Καμπουράκη 15 (1), Τσιχριτζή 7 (1), Κοιλιαρίδη 2, Ζακυνθινού 10, Καπερώνη 9 (1), Σκαρογιάννη 2, Τσουκαλά 3.

ΦΕΑ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 0-20 (άνευ αγώνα)

Βαθμολογία (8 αγώνες)

1. Κρόνος Αγ. Δημ. 16
2. Δάφνη Αγ. Δημ. 14
3. Πανιώνιος 14
4. Σπόρτιγκ 13
5. Μελίσσια 13
6. Ίκαρος Καλλιθέας 13
7. Άρης Πετρούπολης 12
8. Π. Φάληρο 11
9. Ηρόδοτος 11
10. Αρκάδι 10
11. Καλαμάτα 1980 9

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Ηρακλής  – Ν.Βότσης 63-52

Διαιτητές: Εμμανουήλ Τσιοπάνος Μ.

Δεκάλεπτα 15-10, 27-24, 48-33, 63-52

ΗΡΑΚΛΗΣ( Μπαχταλιάς ): Τσουμπερλή 7, Στάμπη 9(1) , Κογκαλίδου, Οικονόμου 13, Σολωμού 13, Αθανασιάδου 13(1), Ξανθοπούλου, Σαμαρά 2, Παπαρδέλα 2, Γεροστεργίου 4, Τσάντα, Λογδανίδου.

Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Κεραμιδάς): Κωνσταντινίδου, Ευσταθίου, Μηταριώτη 5, Τζίμου 6, Βατσιτσίδου 7, Παπαδάκη 16, Τυφλού 18(2).

Απόλλων Καλ. – ΑΕ Πυλαίας 69-48

Διαιτητές: Αγραφιώτης-Τσανακτσίδης

Δεκάλεπτα: 19-17, 36-26, 51-37, 69-48

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Νομικός): Αραμπατζή, Μαργαρίτη 16, Ζαμπουρίδου 9, Θεοδωρίδου 3(1), Νασουφίδου, Καλαντίδου 14, Παλλάνη 2, Καζαντζή 8(1), Νικολαϊδου 10(1), Καϊμακτσή 7.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Δεμερτζής): Λίτσιου 8, Σταματέλου Ι. 14, Στάνη 9, Ντάμπη 8(1), Βούλγαρη, Λάλου 13, Αγαθαγγελίδου, Καζαντζή 10, Κουλακιώτη.

Αρης – Ασπίδα Ξάνθης 72-42

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Λελούδας

Δεκάλεπτα: 22-14, 45-27, 53-37, 72-42

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 12(2), Τσινέκε Ε. 4, Πολύχρου 17(5), Αντωνιάδου Α. 6, Αντωνιάδου Σ. 2, Τσινέκε Κ., Σικαλίδου, Τσαμπάκου 9, Ιγγλέζου 3(1), Τζιότζιου 4, Γιαννουσίου, Σταμπουλίδου 15.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 8, Παπαευαγγέλου 9(2), Ψωμαδοπούλου, Ομέρ-Ογλού, Παπαδοπούλου 6, Παπαϊωάννου 2, Αντώνογλου 8, Μαμαλίκατζη 6, Παπαχρυσοβέργη 1, Ζιώγα, Καραλίδου Β., Γκιρκίζα. 

ΕΟ Σταυρούπολης – Τιτάνες Δράμας 52-63

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Λαδάς

Δεκάλεπτα: 12-16, 22-31, 37-48, 52-63

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κουργιαννίδης): Τριανταφύλλου, Κεσόγλου 12(1), Δριστέλλα, Σαμαρά 13(3), Αντωνιάδου 2, Μυδαλιά, Ζόγκα, Πετρίδου 15(1), Παυλίδου 10, Κανέλλογλου, Αναγνώστου.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Γαϊτάνη 7, Στάικου 2, Μπίχτα, Κεσεσίδου 5(1), Φούντα 2, Γιαντσιώρη 8, Δημητρακούδη, Πελτέκη 20(3), Κουτούση 19.

Ολύμπια Λάρισας – ΑΟ Σερρών 67-54

Δεκάλεπτα: 14-12, 26-23, 45-34, 67-54

Διαιτητές: Καλέσης-Χατζηχαρίσης

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα 6, Καψωκόλη 8, Ράπτη, Σουλιώτη 2, Σπυροπούλου 12(1), Αραπακοπούλου, Χαβαλέ 14, Κουτσουνούρη 23(1), Καλλίδη 2, Ντριστέλλα, Σκαρλή. 

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 18(4), Τόγα 2, Μπακιρτζίδου 9, Τζιαμπάζη 6(1), Χωλοπούλου Ν. 2, Χωλοπούλου Μ. 8(2), Πρόικου 9(3).

*Νίκη Λευκάδας – ΠΑΣ Γιάννινα (αναβλήθηκε)

Βαθμολογία (8 αγώνες)
1. Τιτάνες Δράμας 16
2. Ολύμπια Λάρισας 15
3. Νίκη Λευκάδας 14
4. ΑΟ Σερρών 13
5. Απόλλων Καλ. 13
6. ΠΑΣ Γιάννινα 12
7. Άρης 12
8. ΑΕ Πυλαίας 11
9. Ηρακλής 10
10. ΕΟ Σταυρούπολης 9
11. Ν.Βότσης 8
12. Ασπίδα Ξάνθης 8.

*Νίκη Λευκάδας και ΠΑΣ Γιάννινα έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.