Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 7η αγωνιστική

Κύμη και Μαχητές συνεχίζουν αήττητοι, ενώ δύο παρατάσεις χρειάστηκαν προκειμένου η ΧΑΝΘ να επικρατήσει στον αγώνα με το Στρατώνι.

Αποτελέσματα

1ος όμιλος

Περιστέρι – Δούκας 85-76

Πανερυθραϊκός – Ηράκλειο 76-69

Ιωνικός Νίκαιας – Παπάγος 85-62

Φιλαθλητικός – Αγία Παρασκευή 79-63

Αμύντας – Μαρούσι 86-71

Ικαρος Καλ. – ΓΣ Κύμης 77-98

Φάρος Κερ. – Χολαργός 76-60

 

Φύλλα αγώνα

Περιστέρι – Δούκας 85-76

Δεκάλεπτα: 24-19, 45-42, 61-57, 85-76

Διαιτητές: Αποστολίδης, Ζακεστίδης

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος, Παναγιωτάρας 3, Γεωργοπαπαδάκος 15 (1), Βούλγαρης 3 (1), Σκουλίδας 17 (5), Πρίτσος 10, Λυμπερόπουλος 10 (4), Καραβανάς 8, Γιαννίκος 19 (5), Σιμιτζής, Ρεκουνιώτης.

Δούκας (Γιαννόπουλος): Μπουρδάνος 21 (2), Γιαννάκης 9, Σταθόπουλος 2, Οικονομόπουλος 4 (1), Ζακυνθινός 7 (1), Τζέμης 3, Κεφάλας 5 (1), Θέος 10, Ζευκιλής 15 (2).

 

Φάρος Κερατσινίου – Χολαργός 76-60

Δεκάλεπτα: 24-15, 39-31, 60-45, 76-60

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Αντωνίου

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Πετροδημόπουλος 8, Μοσχοβίτης 12 (1), Κουντουράς 3 (1), Καραλής 2, Χανιάς, Στογιάνοβιτς, Κουρής 6 (2), Σιούτης 15 (2), Λυκογιάννης 7, Μαγκουνής 17 (1), Κατούφας 6, Παπαδόπουλος.

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Φωτητζόγλου 12, Γραμματίκας 3 (1), Αγόρης 5 (1), Βίτσος, Μπουργανός, Μούκας 2, Μουμπάρακ 5 (1), Πολιτόπουλος 11 (1), Χατζόπουλος 3, Κιαπέκος 9 (1), Παπαγεωργόπουλος 2, Παπάς 7 (1).

 

Αμύντας – Μαρούσι 86-71

Δεκάλεπτα: 28-16, 47-28, 70-51, 86-71

Διαιτητές: Θεονάς, Στρέμπας

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 4, Αγγελόπουλος 19 (1), Τοπάλι 4, Διαμαντόπουλος 12 (1), Παπανίκος, Βαρδιάνος 20 (2), Πίνης 4, Κουκουνιάς 4, Παπαλεξάνδρου, Διαμαντής, Βογιατζής 14, Καμπούρης 5.

Μαρούσι (Καρατζάς): Γιαννουλάκος 4, Στασινός, Τσακίρης 22 (2), Μίχαλος 17 (2), Στούκας 11 (3), Παπαδημητρίου, Κουπίδης, Στράγκας 9, Αλεξίου 1, Ανδρικόπουλος, Τόλιας, Μούτσα 7.

 

Ιωνικός Νικαίας – Παπάγος 85-62

Δεκάλεπτα: 21-20, 41-36, 67-47, 85-62

Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Θεοδωρόπουλος

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 4 (1), Κούτουλας 9 (2), Σκάνδαλος 10 (1), Ντακούλιας 28 (3), Θεοδοσίου 3, Τασόπουλος 17, Αναγνωστόπουλος 7, Αποστολίδης 6.

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης, Τσιάκας 11 (1), Γραμματικός 4 (1), Εμμανουηλίδης 12, Καραμπάς 5, Χριστόδουλος, Υφαντής 13 (1), Κουκουράβας 6 (2), Κακκαβάς 2, Θεολογίτης, Ακτύπης 6, Δόξας 3 (1).

 

Πανερυθραϊκός – Ηράκλειο 76-69

Δεκάλεπτα: 20-13, 49-34, 65-45, 76-69

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Ζάχαρης

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 8 (2), Καλλιανιώτης 8 (2), Σπυρόπουλος 2, Γεωργοπαπαδάκος 4, Προδρόμου 17 (1), Γιαουρτόγλου 8, Γεωργίου, Σολωμός 14, Αντωνίου 9 (1), Γκαϊντάσοφ 5, Πρέκας 1.

Ηράκλειο (Ράλλης): Παπαδούλης, Θεοδωρίδης, Ζανιδάκης, Τσερκιτσόγλου 6, Μπόγδανος 27 (2), Αγαπιάδης 7 (1), Αρναουτάκης 9 (1), Σακελλαρίου, Σαχπατζίδης 14, Πάλλης 6.

 

Ίκαρος Καλλιθέας – ΓΣ Κύμης 77-98

Δεκάλεπτα: 13-23, 34-54, 52-71, 77-98

Διαιτητές: Μπούσιας, Μαντήλας

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Σκορδάς 4, Ντουζίδης 3 (1), Χούμας 8, Σκούφης, Κούρτης 15 (2), Τζόλος 18 (2), Ιορδάνογλου 14 (1), Βουγιούκας 15, Γιωτάκης, Βλάχος.

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σέττος 8 (2), Παπαντωνίου 4, Καπινιάρης 7 (1), Κατράνας 3 (1), Γκιζόγιαννης 10 (2), Κολώκας 8 (2), Κακιούζης 22, Λόλας 8, Σιαμανδούρας 2, Ερεβμπεναζιέ 6, Σκουλούδης 9, Μιλόσεβιτς 11 (1).

 

Φιλαθλητικός – Αγία Παρασκευή 79-63

Δεκάλεπτα: 24-17, 37-35, 53-48, 79-63

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ., Πόντας

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 4, Κελαϊδής 9 (2), Λαμπρόπουλος 3 (1), Παρασκευόπουλος 17 (1), Λιακόπουλος 8 (1), Μπαζιώτης, Σωφρονάς, Πανταζής 5, Γεωργιάδης 23 (1),Τραφαλής 10.

Αγία Παρασκευή (Διδάχος): Παπαδάκης 4, Άρχος 3, Λυτόπουλος 6, Μαρίνος 2, Τσακιρίδης 17 (1), Φωτίου 7, Κεφαλάς, Δημητρίου 16, Αγγελόπουλος 7, Γκιουζέλης 1, Γρατσιάτος.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 14

2. Φάρος Κερατσινίου 13

3. Πανερυθραϊκός 12

4. Παπάγος 11

5. Ηράκλειο 11

6. Αμύντας 11

7. Φιλαθλητικός 11

8. Δούκας 10

9. Περιστέρι 10

10. Ιωνικός Νίκαιας 10

11. Χολαργός 9

12. Ικαρος Καλ. 9

13. Μαρούσι 8

14. Αγία Παρασκευή 7

* Η Αγία Παρασκευή έχει ένα μηδενισμό

 

Η επόμενη αγωνιστική (30/11)

Ηράκλειο – Περιστέρι

Παπάγος – Πανερυθραϊκός

Αγία Παρασκευή – Ιωνικός Νίκαιας

Φιλαθλητικός – Αμύντας

Δούκας – Ικαρος Καλ.

ΓΣ Κύμης – Φάρος Κερ.

Χολαργός – Μαρούσι

 

 

2ος όμιλος

ΧΑΝΘ – Στρατώνι 87-82 (2 παρ.)

Αργος Ορεστικό – Ασπίδα Ξάνθης 87-67

Πιερικός Αρχέλαος – Τιτάνες Παλαμά 82-72

Προμηθέας Πάτρας – Φοίνικας Λάρισας 74-75

Κομοτηνή – Αίας Ευόσμου 58-63

Αργοναύτης Καλ. – Ανατόλια 72-67

Πευκοχώρι – Μαχητές Δόξας Πεύκων 72-91

 

Φύλλα αγώνα

Πευκοχώρι – Μαχητές Δόξας Πεύκων 72-91

Δεκάλεπτα: 15-28, 33-57, 52-74, 72-91

Διαιτητές: Γερακίνης, Παριανόπουλος

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 13, Αμπατζίδης 2, Γεωργάκης 9, Μπεχλιβάνης 6, Δεληγιάννης 11 (3), Βλάχος 2, Τέρπος 3, Τριφτανίδης 1, Νησιώτης 16, Ζώτος 1, Δήμου 8 (2), Κεσίδης.

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος 1, Ταρπάγκος 4, Κολότσιος, Γερομιχαλός Δ. 9 (2), Ελευθεριάδης 24, Κελεσίδης 5, Στόλης 2, Γερομιχαλός Π. 18, Γράβας 20, Γκαμούρας 6, Θεοδωράκος 2, Χότζα.

 

 

ΧΑΝΘ – Στρατώνι 87-82

Δεκάλεπτα: 11-18, 28-35, 42-44, 61-61 (κ.α.), 75-75 (α παρ.), 87-82

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Δημάδης

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 14 (2), Ζιάκας 14 (1), Ματενίδης 5 (1), Πρωτούλης 13, Παπαθανασίου, Σικαλίδης 18 (2), Νεοφύτου 10 (1), Ελευθεριάδης 8, Βλάχος, Μελίδης 5.

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Mατενίδης 2, Ζυγούρας 2, Κουντουρατζόγλου 2, Δελίδης, Μυστιλιάδης 19 (3), Μυλωνίδης 4, Δαβάνης 7, Κιγμέτογλου 16 (3), Δανάκης 6 (1), Νταράκης 14, Δασκαλόπουλος 10.

 

Κομοτηνή – Αίας Ευόσμου 58-63

Δεκάλεπτα: 9-18, 24-26, 35-47, 58-63

Διαιτητές: Πιτσίλκας, Μ.-Ξέρας

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής 3 (1), Σταματέλος 2, Διαμαντίδης 3, Λεχούδης 10, Ντίνας 6, Μαγκώνης 7 (1), Καλατζής 3 (1), Μπεκρής 16 (1), Χαλίλ 8.

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 2, Γκάτζιας 12, Σαββίδης 3, Μαυρίδης 22, Καντάρκος 12, Θωμαΐδης 6, Σαρρής 6, Ψευτογκάς.

 

Πιερικός Αρχέλαος – Τιτάνες Παλαμά 82-72

Δεκάλεπτα: 22-12, 41-30, 63-49, 82-72

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Κολαξίδης, Γκοντόπουλος 19 (3), Παπαδόπουλος Κ. 5 (1), Χριστοδούλου 10 (1), Ταρενίδης, Καραγιάννης 2, Αμπαράς 9 (2), Ασημάκης 18 (4), Σπυρόπουλος 11 (1), Παπαδόπουλος Ν., Οικονόμου 8, Παρμακτσίδης.

Τιτάνες Παλάμα (Χαντζιάρας): Ψαρόπουλος 6, Τριανταφύλλου 3 (1), Λίτσο 11 (1), Γεωργαντζάς 10 (2), Πανταζής, Κουτίνας 21, Βουργιώτης, Σακελλαρίου, Μαλτέσιος 18, Κουσιάτζας Κ., Φούντας 3 (1), Πελίγκος.

 

Αργοναύτης Καλαμαριάς – Ανατόλια 72-67

Δεκάλεπτα: 13-19, 31-38, 50-55, 72-67

Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Δαμίγος

Αργοναύτης Καλαμαριάς (Τσούρμας): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 7, Μιχαηλίδης 24, Γαϊτανίδης 3 (1), Δέτσικας 2, Θώμος, Δάλπας 9 (1), Μπέγος 15 (3), Χαντζίδης 12 (1), Χριστόπουλος.

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης, Τζουβάρας 9, Γαλανίδης 8, Τριανταφυλλίδης 8 (2), Αρνίδης 5 (1), Μουτσιαράς 13, Τόζιος 17, Σιώμος 7, Βεργίνης, Πατεράκης.\

 

Προμηθέας Πάτρας – Φοίνικας Λάρισας 74-75

Δεκάλεπτα: 19-22, 40-35, 60-58, 74-75

Διαιτητές: Τσώνος Β., Κάρδαρης

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Ντιμπ 8 (1), Λάππας 2, Κατιάκος 11, Γιαννικόπουλος 5 (1), Τζακόπουλος 13 (3), Πέττας 19 (1), Πέτροβιτς 7, Μαναβόπουλος 7, Χαμηλός, Σουφλιάς 2, Νικολάου.

Φοίνικας Λάρισας (Λιάγκας): Λεπενιώτης 11 (1), Αθανασόπουλος 9 (1), Γοργόλης, Παπαχρήστος 15 (1), Μαγρίζος, Τσιαβές 10, Περρωτής 5, Παπακώστας 17 (1), Τσιαμπαλής 8 (2).

 

Αργος Ορεστικό – Ασπίδα Ξάνθης 87-67

Δεκάλεπτα: 20-10, 49-29, 67-47, 87-67

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Φούτζηλας

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Δεληγιάννης, Μπόζιαρης 4, Χατζόπουλος 2, Κούτρας 8 (1), Μιχαηλίδης 16 (3), Βλάχος 4, Τράντας, Κόττας 19 (2), Βοϊβατόπουλος 8, Τσαμπούρης 2, Καζάκος 8, Μαυρίδης 16.

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Δενδρινός 17 (3), Παπαδάκης, Κουμπάνης, Τσιώγκας 10, Σταμπουλής 2, Στεφανίδης 6 (2), Παπανικολάου 20 (2), Κουτσογιάννης Α. 6, Κουτσογιάννης Χ., Τατάρης 2, Πετς 4.

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Πεύκων 14

2. Πευκοχώρι 13

3. Φοίνικας Λάρισας 12

4. Προμηθέας Πάτρας 12

5. Αργοναύτης Καλ. 12

6. Πιερικός Αρχέλαος 11

7. Τιτάνες Παλαμά 11

8. Αργος Ορεστικό 10

9. Ανατόλια 10

10. Αίας Ευόσμου 10

11. ΧΑΝΘ 9

12. Στρατώνι 8

13. Ασπίδα Ξάνθης 8

14. Κομοτηνή 7

 

Η επόμενη αγωνιστική (30/11)

Ασπίδα Ξάνθης – ΧΑΝΘ

Τιτάνες Παλαμά – Αργος Ορεστικό

Φοίνικας Λάρισας – Πιερικός Αρχέλαος

Προμηθέας Πάτρας – Κομοτηνή

Στρατώνι – Αργοναύτης Καλ.

Ανατόλια – Πευκοχώρι

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Αίας Ευόσμου