Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα (7η αγωνιστική)

Την αήττητη πορεία του στο πρωτάθλημα της Α2 γυναικών (1ος Όμιλος) συνεχίζει ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου που νίκησε με 80-38 το Αρκάδι Ρεθύμνου.

  Όσον αφορά στον 2ο Όμιλο το δίδυμο Νίκη Λευκάδας και Τιτάνες Δράμας διατηρείται στην κορυφή έχοντας το απόλυτο.

Τα αποτελέσματα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Μελίσσια – Άρης Πετρούπολης 64-56

Δεκάλεπτα : 15-13, 27-27, 41-44, 64-56

Διαιτητές: Πλιάκας- Κονταράτος

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής):  Καραβέλη 2, Καμπουράκη 14(1), Τσιχριτζή 3(1), Κοιλιαρίδη 4, Ζακυνθινού 15(2), Καπερώνη 3, Σκαρογιάννη 9(1), Τσουκαλά 14(1).

 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μίχα-Αγγέλη): Μπαράκου, Καβαλλάρη 11(1), Λιάγκα 5, Μοίρα 16, Πλούμπη 15(2), Ροϊδου 2, Ανωγειανάκη 5, Τσέρου, Μακρυνίκα 2.

Καλαμάτα 1980 – Παλαιό Φάληρο 53-76

Δεκάλεπτα: 10-18, 25-38, 41-53, 53-76

Διαιτητές: Κανελλόπουλος-Κωστής

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980(Γιαννακόπουλος): Μεσσίνη 3(1), Μπενέκη 5(1), Τζανή 12(1), Β. Μάλαμα 20, Πραμαγκιούλη 2, Βεργινάδη 4, Τσούμπου, Θάνου, Πολιτοπούλου, Αναστοπούλου, Κουτίβα, Α. Μάλαμα 7.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Τσικούτα 14(4), Τζαμαρία 15(2), Χριστακοπούλου 2, Κανονίδου 3, Δεγαίτη 10, Γιαννέλη 2, Πετράκη 10(1), Θεοδωρομανωλάκη 11(1), Πριονά, Φλώκα, Δραγωνέα 2, Γιαμπάνη 8(1).

Ίκαρος Καλλ. – Δάφνη Αγ.Δημ. 52-51

Δεκάλεπτα: 12-10, 28-22, 42-37, 52-51

Διαιτητές: Λυράς- Καρακωνσταντόπουλος

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Μαρίνου 16, Κουτσαυγουστή 2, Μπρούλια, Ακρίβου Μ., Παπαϊωάννου 6, Δασκαλοπούλου 20(1), Ζότοβα 8.

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Μπουμπούς): Τσιφτελή 15(2), Μανώλη 11(1), Παπακωνσταντίνου Α., Μικεδάκη, Χατζόγλου 8, Γιαννακοπούλου, Παπακωνσταντίνου Β., Ακρίβου Ε., Τσουκαλά 15.

Κρόνος  Αγ. Δημ. – Αρκάδι Ρεθύμνου 80-38

Δεκάλεπτα: 24-15, 46-18, 67-22, 80-38

Διαιτητές: Μαυρατζάς-Ασημακάκη

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Ζέρβα): Καμμένου 5(1), Εμμανουηλίδου 3(1) , Σπαθάρου 8(2), Μυλωνάκη 2, Τζανετάτου 2,  Πανταζή 11, Σπαθάρη 10(1), Γκέργκι 5, Ξάνθου 8, Γασπαράτου, Ζικιρίδου 20, Μαγγίνα 6.

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Πλευράκης): Μπότσι 11, Τζουγκράκη 15(3), Καούκη 6, Μπάκα, Μιχελιδάκη 2, Λίτσι 2, Λελεδάκη 2, Σαρτζετάκη, Περάκη.

Πανιώνιος – Ηρόδοτος 58-53

Δεκάλεπτα: 7-17, 24-24, 44-34, 58-53

Διαιτητές: Μαρουδιάς-Κασάπη

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μελέτης-Τσίμπας): Κουτανίτη 4, Λόξα 3(1), Κύρου, Σταμπούρλου 9, Στυλιαρά 4, Στεφανίδου 22(1), Λύρου 4, Γρηγορίου 7, Παναγιωτοπούλου 5(1).

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Χριστοδούλου):  Σακουλάκη Γ. 9(1), Βαρελτζή Ν 2, Κουλούρη Ι., Γιαλαμά, Βαρελτζή Α., Κουλούρη Μ. 2, Δανδουλάκη 19(1), Καλαϊτζάκη 6, Σοπίκου 7, Φωτιάδη 8.

Σπόρτιγκ – ΦΕΑ 20-0 (άνευ αγώνα)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (7 αγώνες)

1. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 14
2. Σπόρτιγκ 12
3. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 12
4. Πανιώνιος 12
5. Μελίσσια 11
6. Ίκαρος Καλλιθέας 11
7. Π. Φάληρο 10
8. Άρης Πετρούπολης 10
9. Ηρόδοτος 10
10. Αρκάδι 9
11. Καλαμάτα 1980 8

*Η ΦΕΑ έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Σερρών  – Απόλλων  Καλαμαριάς 68-49

Δεκάλεπτα: 18-14, 32-27, 49-37, 68-49

Διαιτητές: Ντόγκας-Σαρακινίδης

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 9(1), Τόγα 2, Μπακιρτζίδου Μ. 21, Τζιαμπάζη 8(2), Χωλοπούλου Ν. 8, Χωλοπούλου Μ. 9(1), Πρόικου 9(1), Ρίζου, Γκλεζάκη 2.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ.  (Νομικός): Αραμπατζή, Μαργαρίτη 2, Ζαμπουρίδου 2, Νασουφίδου, Θεοδωρίδου 2, Καλαντίδου 6, Παλλάνη 11(2), Καζαντζή 7, Νότη 2, Νικολαϊδου 11(1), Καϊμακτσή 6(1).

ΠΑΣ Γιάννινα – Σταυρούπολη 59-47

Δεκάλεπτα: 14-13, 27-25, 45-36, 59-47

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Τσιρόγλου

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 9(2), Θωμά 11(2), Σαρηγιαννίδου 22(1), Μεντεσίδου 6, Παπαδοπούλου 7, Παπαδιά, Παπαδιαμάντη, Γιοπίτσα, Τσακτσίρα 4(1), Λαδοπούλου, Βαλάκου.

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Κουργιαννίδης): Δημητριάδου, Ζόγκα 4, Τριανταφύλλου 4, Κεσόγλου 12, Κανέλλογλου, Μαγδαλιανίδου, Μυγδαλιά, Δριστέλλα 9(1), Σαμαρά 6(2), Πετρίδου 8, Παυλίδου 4.

Ασπίδα Ξάνθης – Ολύμπια Λάρισας 60-73

Δεκάλεπτα: 20-17, 29-31, 48-48, 60-73

Διαιτητές: Γραικός-Παπαδοπούλου Χρ.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 4(1), Παπαευαγγέλου 15(2), Ομέρ-Ογλού, Παπαϊωάννου 5, Αντώνογλου 23(3), Μαμαλίκατζη 5, Χαλκίδου, Ψωμαδοπούλου, Παπαχρυσοβέργη 4, Ζιώγα 5(1), Ταταρίδου, Γκιρκίζα.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα 5(1), Καψωκόλη, Ράπτη 2, Σουλιώτη 5, Σπυροπούλου 10(2), Αραπακοπούλου, Χαβαλέ 25(1), Κουτσουνούρη 24, Ντριστέλα 2.

Ηρακλής – Άρης 51-54

Δεκάλεπτα: 16-11, 28-19, 36-38, 51-54

Διαιτητές: Μπίκης-Κουκουλεκίδης Β.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κυρκούσης): Τσουμπερλή 6, Σταμπή, Ντάλλα, Οικονόμου 5, Σολωμού 3, Παπαρδέλα, Τσάντα 11(3), Ξανθοπούλου 6, Αθανασιάδου 5, Γεροστεργίου 2, Λογδανίδου 13.

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 6, Τσινέκε Ε. 16(1), Αντωνιάδου Α. 2, Τσαμπάκου 5, Πολύχρου, Αντωνιάδου Σ. 3(1), Τσινέκε Κ., Χατζηαράπη, Ιγγλέζου, Τζιότζιου 5, Σταμπουλίδου 17.

Ν. Βότσης – Τιτάνες Δράμας 67-77

Δεκάλεπτα: 23-20, 42-38, 62-59, 67-77

Διαιτητές: Παπαθωμά-Γεωργουλής

Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Γιοβανοπούλου 3, Βατσιτσίδου 19(1), Μηταριώτη 23(4), Τυφλού 13(3), Ζηβώνη, Τζήμου 4, Παπαδάκη 5.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μυλωνά): Γαϊτάνη 16(2), Τσάικου, Κεσεσίδου 7, Γιαντσιώρη 20, Πελτέκη 15, Κουτούση 19, Δημητρακούδη, Κυριακίδου.

ΑΕ  Πυλαίας – Νίκη Λευκάδας 60-77

Δεκάλεπτα: 12-17, 30-28, 44-54, 60-77

Διαιτητές: Καλέσης-Χατζηχαρίσης.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Δεμερτζής): Στάνη 7, Λίτσιου 8(1), Ντάμπη 21, Λάλου 12, Αγαθαγγελίδου 12(1), Καζαντζή, Κουλακιώτη, Σταματέλου.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 22, Αργυρού 2, Τζίμπο, Κανταρά 14(1), Μπαλλά, Ψυχογιού 8(2), Μοσχοπούλου 23(2), Κρητικού 8(2), Σταματέλου, Δελαπόρτα, Λογοθέτη, Βουκελάτου.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (7 αγώνες):

1. Νίκη Λευκάδας 14
2. Τιτάνες Δράμας 14
3. Ολύμπια Λάρισας 13
4. ΠΑΣ Γιάννινα 12
5. ΑΟ Σερρών 12
6. Απόλλων Καλ. 11
7. Άρης 10
8. ΑΕ Πυλαίας 10
9. Ηρακλής 8
10. Σταυρούπολη 8
11. Ν. Βότσης 7
12. Ασπίδα 7