Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα (8η αγωνιστική)

Ο ΠΑΟΚ σημείωσε μεγάλη εκτός έδρας νίκη επικρατώντας στο κλειστό της Εργάνης του Αθηναϊκού με 76-75 μετά από ένα συγκλονιστικό ματς.

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αθηναϊκός – ΠΑΟΚ 75-76

Διαιτητές: Μακρής-Γιαννακουδάκης

Δεκάλεπτα: 19-13, 37-38, 51-59, 75-76

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  (Σαμαντούρα): Λουκάτου, Κωστάκη 12 (1), Μαγαλιού 10, Βλάνη 18 (4) Παντέλη 12,  Χριστινάκη 16, Ιωαννίδου, Ραντούνοβιτς 6, Καραμπάτσα 1, Αλεξανδρή.

ΠΑΟΚ  (Μασλαρινός): Κυρατζή 2, Τελλίδου 11(1), Καλομιτσίνη, Σπανίδου 4,, Καλαμπάκου 21(3),  Κατωπόδη 7,  Νάστου, Ράτζα 2,Τσελεμπή, Μπροκ 29.

Ολυμπιακός Βόλου – Πρωτέας Βούλας 67-73

Δεκάλεπτα: 16-16, 26-36, 40-62, 67-73

Διαιτητές: Θεοδώρου-Πετανίδου

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 2, Σαρακατσάνη, Αρτεμισίου Τ., Αγαγιώτη 3 (1), Σουλτάνη 5, Θωμά, Ταντουρόφσκα 17 (3), Ζέρβα 20, Ζήτη 2, Αρτεμισίου Ι., Κατσιοπούλου, Δεληγιάννη 18, Πόπιντσουκ.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Δάγλας): Θεοδώρου 4, Λύμουρα, Κίτσιου 8, Μπαρμπερίδου 3, Κολλάτου, Χατζηνικολάου 6, Σπυριδοπούλου 7, Νικολοπούλου, Μαντά, Φασούλα 10, Σωτηρίου 19 (6), Μπράβαρντ 16.

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Τερψιθέα 64-52

Διαιτητές: Παπανικολάου-Ελευθεριάδης

Δεκάλεπτα: 16-14, 31-27, 46-35, 64-52

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ.  (Καφαντάρη): Μαραγκού, Καζαντζή 2, Παπαβασιλείου 6(1), Γράψα, Μούρτου, Σταυρίδου 21 (4), Μπαμπικέρ, Βασιλειάδου, Τζίκου, Μούλη 1, Σκιαδοπούλου 9,  Λόγκαν 25 .

ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Παπασπυριδάκος): Βαλέττα 6, Γιαννοπούλου, Αξιοπούλου 8(1), Ισκίογλου 12, Στεφάνου 3, Ουίλιαμς 13, Αγκάνη, Σπηλιώτη 10, Τζάρου.

Ιπποκράτης Κω -Παναθλητικός 78-72

Διαιτητές: Γιακείμη- Πολυχρόνης

Δεκάλεπτα: 22-20, 40-37, 60-57, 78-72

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Χελιώτη 16(1), Καλυμιοναρή, Πατμίου, Καλντγουελ 17, Γούναρη 17(3), Κεχαγιά 14, Σβύνου, Σαράγια, Δρεττάκη, Γιαννακοπούλου 1, Κουφογιάννη 13(1),

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα, Γκιμπς 25, Αναστασιάδου 2, Καζαντζίδου 22(2), Τόσκα 6, Τσαμπούρη 11(3), Κωστανάκη, Ταρπάγκου 2, Γαϊτάνη 2, Κουλούμπρη 2.

*Χθες Παναθηναϊκός – Ελληνικό 60-59

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (8 αγώνες)

1. Πρωτέας Βούλας 15
2. Ελληνικό 15
3. Παναθηναϊκός 15
4. ΠΑΟΚ 13
5. Αναγέννηση Ν.Ρ. 12
6. Ιπποκράτης 11
7. Τερψιθέα 11
8. Αθηναϊκός 10
9. Ολυμπιακός Βόλου 9
10. Παναθλητικός 9

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 30/11): Πρωτέας Βούλας-Αναγέννηση Ν.Ρ., Τερψιθέα-Παναθηναϊκός, Παναθλητικός-Ολυμπιακός Βόλου, ΠΑΟΚ-Ιπποκράτης, Ελληνικό-Αθηναϊκός.