Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α2 Ανδρών-7η Αγωνιστική

Εθνικός και Λαύριο συνέχισαν νικηφόρα για την έβδομη αγωνιστική της Α2 Ανδρών και παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας. 
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της έβδομης αγωνιστικής: 
 
Αετός-Λιβαδειά 78-79
Διαιτητές:  Διαμαντής-Δαρλαμήτσος-Δημόπουλος (Μουζάκης Στ.)
Δεκάλεπτα: 11-21, 31-34, 50-47, 78-79
Αετός (Κατσούνης): Θεοδωράκος, Μητσάκης 15, Κουκουνιάς 4, Μπασδέκης 2, Κόκκαλης 10, Βαρνάβας, Τοπάλης 23, Μιχόπουλος, Ροδοστόγλου 4, Πέτρουλας 4, Τζουγκαράκης 16.
Λιβαδειά (Οικονόμου): Γκαγκαλούδης 30, Βουκαντίνοφ 10, Τερματζίδης 6, Λιόντος, Σπίγκος, Ράλλης 1,  Μαράντος 4, Σάκοτα 4, Σταύρου 7, Γιανναλέτσος 8, Δημητριάδης  9.
 
Ερμής Λαγκαδά-Ψυχικό 63-72
Διαιτητές: Ξενικάκης-Παπαδόπουλος-Τσουμαχίδης (Παπαγεωργίου)
Δεκάλεπτα: 18-19, 35-35, 55-53, 63-72
Ερμής Λαγκαδά (Γεροφώτης): Καϊκλής 2, Ελευθεριάδης, Θεοδωράκος 15, Ακεψιμαΐδης 7, Βουτσίτσεβιτς 3, Παρίτσης 2, Μπένας 15, Σιώπης, Σαμαράς 2, Καλογιαννίδης 4, Μανούσος 12, Πιλκούδης 1.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 1, Αχής 4, Περσίδης, Παπανικολάου 10, Δημάκος 27, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 5, Κορωνίδης 9, Πάνου 1, Ναούμης 5, Λάτοβιτς 10, Ματζιώρης.
 
Καβάλα-Αρκαδικός 70-60
Διαιτητές: Καβάλα-Αρκαδικός Γεωργιάδης-Τσώνος Μ-Συμεωνίδης (Ασλανίδης)
Δεκάλεπτα: 20-19, 33-31, 53-43, 70-60.
Καβάλα (Τζήμας): Κρστέφσκι 4, Καράμπουλας 14, Τότσιος 15, Καλαμπάκας 2, Κατσαρές 10, Καραποστόλου, Αγγελακόπουλος 9, Παπαρέγκας, Γκέλιος, Χαρισμίδης 5, Βελισσαρίου 3, Καλαϊτζίδης 8.
Αρκαδικός (Καστρίτης): Τζόρτζεβιτς 18, Νοέας, Κωνσταντίνου, Καρύδας 20, Κοψαύτης 13, Χατζής 4, Αναστασάκης, Θανόπουλος, Μάλλιος 3, Καλλινικίδης 2, Εζόμο, Σταματόπουλος. 
 
Λαύριο-Δόξα Λευκάδας 72-55
Διαιτητές: Τζαφλέρης-Κατραχούρας-Κοντίλης (Κορασίδης)
Δεκάλεπτα: 15-10, 29-22, 54-41, 72-55
Λαύριο (Σερέλης): Δανάς 2, Μπρόζος 6, Χασάπης, Τσίρος, Μουρίκης 3, Σακελλαρίου 35, Γιαννακόπουλος 9, Κεσκινίδης, Περράκης 9, Παγώνης, Ψωμαδέρης 7, Μπένος 1.
Δόξα Λευκάδας(Ζαφειρούδης): Κυριακόπουλος 8, Μάρτζος 3, Χίμπερτ, Μουρατίδης 6, Αποστολίδης 8, Καραδολάμης 3, Συμεωνίδης 4, Αναγνωστόπουλος 6,  Σκλάβος 13, Γαρμπής 4, Μπέσκας, Αργυρός.
 
ΟΦΗ-Παγκράτι 86-87
Διαιτητές: Πανταζής-Κοτσιμπός-Λόρτος (Τζωρτζάκης)
Δεκάλεπτα: 28-24, 49-41, 65-64, 86-87
ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης, Σταμπουλής 7, Ραζής 6, Μαυρογιάννης 3, Στυλιανού 18, Λιανός 24, Κιτσούλης 14,Κυρίτσης, Χάλαρης 9, Τρεπάλοβατς 3, Σκλήβας 2.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 6, Κοβάσεβιτς 18, Δέδες7, Παππάς 7, Παπαντωνάκος 6, Ράπτης 8, Κουτρούλιας 24, Ντιαλό 4, Χατζηνικόλας 7, Καραΐνδρος.
 
Φίλιππος Βέροιας-Εθνικός 69-74
Διαιτητές: Μπήτης-Φακίτσας-Τσιαπλής (Σαμαλης)
Δεκάλεπτα: 16-16, 33-32, 52-52, 69-74
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής 2, Μαρτίνς, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 12, Δεληγεώργης 12, Πλιούκας 4, Γκιουλέκας 16, Κασαμπαλής 4, Αργύρης, Τριχόπουλος 11, Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 8.
Εθνικός(Γούναρης): Παπαδιονυσίου 7, Μούκας, Καρυπίδης, Κουκάς 13, Τζιάλλας 5, Τσιότρας 7, Ζούμπος, Γκιζόγιαννης 12, Μαχαίρας 8, Βαβάτσικος, Αναγνωστόπουλος, Ψυλέας 22.
 
Ηλυσιακός-Ηρακλής (αναβολή) 
 
Βαθμολογία 
1. Λαύριο 13 (6-1)
2. Εθνικός 13 (6-1)
3. Καβάλα 12 (5-2)
4. Ψυχικό 12 (5-2)
5. Αρκαδικός 11 (4-3)
6. Δόξα Λευκάδας 11 (4-3)
7. Παγκράτι 11 (4-3)
8. Φίλιππος Βέροιας 10 (3-4)
9. Ηρακλής 9 (3-3)
10. ΟΦΗ 9 (2-5)
11. Λιβαδειά 9 (2-5)
12. Αετός 9 (2-5)
13. Ερμής Λαγκαδά 8 (1-6)
14. Ηλυσιακός 7 (1-5)
 
Η επόμενη αγωνιστική (8η, 29/11)
Ψυχικό-ΟΦΗ
Λιβαδειά-Ερμής Λαγκαδά
Δόξα Λευκάδας-Αετός
Λαύριο-Φίλιππος Βέροιας
Παγκράτι-Ηλυσιακός
Ηρακλής-Καβάλα
Αρκαδικός-Εθνικός