Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική ανδρών – 6η αγωνιστική

Με τρεις αγώνες που κρίθηκαν στην παράταση ολοκληρώθηκε η 6η αγωνιστική της Β΄ Εθνικής ανδρών.

Αποτελέσματα

1ος όμιλος

ΓΣ Κύμης – Περιστέρι 75-73

Δούκας – Πανερυθραϊκός 64-77

Ηράκλειο – Ιωνικός Νίκαιας 70-65 (παρ.)

Παπάγος – Φιλαθλητικός 74-55

Αγία Παρασκευή – Αμύντας 93-91 (παρ.)

Χολαργός – Ικαρος Καλ. 86-62

Μαρούσι – Φάρος Κερ. 65-73

 

Τα φύλλα αγώνα

ΓΣ Κύμης – Περιστέρι 75-73

Δεκάλεπτα: 17-18, 25-35, 53-57, 75-73

Διαιτητές: Καρακάσης, Κωνσταντινίδου

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σέττος 2, Παπαντωνίου 5 (1), Πανταζής, Κωνσταντακόπουλος 1, Γκιζόγιαννης 18 (3), Σιαμανδούρας, Μιλόσεβιτς 29 (2), Ερεβμπεναζιέ, Κολώκας 7, Κακιούζης 8 (1), Λόλας 5 (1), Σκουλούδης.

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 11 (1), Παναγιωταράς, Γιαννίκος 10 (2), Γεωργοπαπαδάκος 7 (1), Βούλγαρης 18 (2), Σκουλίδας 3 (1), Πρίτσος 7 (1), Ξιούρας, Καραβανάς 15, Ρεκουνιώτης 2, Σιμιτζής.

 

Ηράκλειο – Ιωνικός Νικαίας 70-65

Δεκάλεπτα: 14-11, 24-30, 37-45, 56-56 (κ.α.), 70-65

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ., Κυριακόπουλος

Ηράκλειο (Ράλλης): Θεοδωρίδης 2, Παπαδάκης 6, Τσερκιτσόγλου 10 (2), Μπόγδανος 22 (2), Αγαπιάδης 2, Αρναουτάκης 2, Σακελλαρίου 5, Σαχπατζίδης 15, Πάλλης 6, Παπαδούλης.

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος, Κούτουλας 12 (3), Σκάνδαλος 4, Ντακούλιας 26 (6), Μπολάτογλου, Τασόπουλος 12, Παλαιοχωρίτης 3 (1), Αναγνωστόπουλος, Αποστολίδης 8.

 

Μαρούσι – Φάρος Κερατσινίου 65-73

Δεκάλεπτα: 18-20, 34-35, 54-55, 65-73

Διαιτητές: Αποστολίδης, Χρηστίδης Π.

Μαρούσι (Καρατζάς): Γιαννουλάκος 10, Στασινός 2, Τσακίρης 21 (2), Μίχαλος 4, Στούκας 5, Παπαδημητρίου, Κουπίδης 19 (3), Στράγκας, Μούτσα 2, Τόλιας, Αλεξίου 2.

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Πετροδημόπουλος 2, Μοσχοβίτης 3, Καραλής, Στογιάνοβιτς, Κομποδιέτας 7 (1), Σιούτης 18 (3), Λυκογιάννης 9, Μαγκουνής, Κατούφας 16, Παπαδόπουλος 7 (2), Χανιάς, Κουντουράς 10 (1).

 

Δούκας – Πανερυθραϊκός 64-77

Δεκάλεπτα: 17-14, 28-40, 43-54, 64-77

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Καλογερόπουλος Φ.

Δούκας (Γιαννόπουλος): Μπουρδάνος 6, Γιαννάκης 4, Φιλίππου 2, Χαϊκάλης 4, Σταθόπουλος 3, Ζακυνθινός 9, Τζέμης 8 (1), Κεφάλας 5 (1), Θέος 6, Ζευκιλής 11, Οικονομόπουλος 7 (2), Τσίγκανος.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης 3 (1), Μπάρδας 19 (4), Καλλιανιώτης 6 (2), Σπυρόπουλος, Προδρόμου 21 (2), Γιαουρτόγλου 4, Γεωργίου 3 (1), Σολωμός 7, Αντωνίου 2, Γκαϊντάσοφ, Πρέκας 1, Γεωργοπαπαδάκος 11 (2).

 

Παπάγος – Φιλαθλητικός 74-55

Δεκάλεπτα: 19-10, 38-30, 54-43, 74-55

Διαιτητές: Τσαρούχα, Ζακεστίδης

Παπάγος (Συμεωνίδης): Τσιάκας 15 (2), Γραμματικός 11 (2), Εμμανουηλίδης 8 (2), Αρσένης, Καραμπάς 5 (1), Χριστόδουλος 2, Υφαντής 17 (1), Κουκουράβας 10 (2), Κακκαβάς 2, Θεολογίτης, Ακτύπης 2, Δόξας 2.

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 11 (2), Κελαϊδής 3 (1), Λαμπρόπουλος 4, Παρασκευόπουλος 10 (2), Λιακόπουλος 3 (1), Δανέος 1, Μπαζιώτης, Πανταζής 4, Γεωργιάδης 5 (1), Τραφαλής 6, Πρέκας 8 (2), Οκεκουοϊέν.

 

Αγία Παρασκευή – Αμύντας 93-91

Δεκάλεπτα: 19-23, 36-36, 58-62, 83-83 (κ.α.), 93-91

Διαιτητές: Σιώκας, Χρηστίδης Ηλ.

Αγία Παρασκευή (Διδάχος): Αγγελόπουλος 4, Άρχος, Ατζαμόγλου 28(4), Δημητρίου 24(2), Φωτίου 12, Γκιουζέλης, Λυτόπουλος 10, Παπαδάκης 5(1), Τσακιρίδης 8, Γρατσιάτος, Γκιούλης, Μαρίνος 2.

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 7(1), Αγγελόπουλος 16(1), Τοπάλι 5, Βαρδιάνος 24(4), Διαμαντόπουλος 18(3), Πίνης 6, Βογιατζής 10, Καμπούρης 5.

 

Χολαργός – Ίκαρος Καλλιθέας 86-62

Δεκάλεπτα: 28-19, 51-30, 70-51, 86-62

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Πόντας

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Φωτητζόγλου 12 (2), Αγόρης 8 (2), Γραμματίκας 7 (2), Κιαπέκος 9, Βίτσος, Μουμπάρακ 11 (3), Μπουργανός, Χατζόπουλος 13 (3), Παπαγεωργόπουλος 7, Παπάς 17 (3), Μούκας, Κόκκαλης 2.

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 10 (2), Ντουζίδης 4 (1), Σκούφης 5 (1), Κούρτης 6, Ιορδάνογλου 6, Τζόλος 8 (1), Παπαδάκης, Πέρβι 10 (1), Σκόρδας 2, Βουγιούκας 11, Κουρέπης, Σάλεχ.

 

Η επόμενη αγωνιστική (23/11)

Περιστέρι – Δούκας

Πανερυθραϊκός – Ηράκλειο

Ιωνικός Νίκαιας – Παπάγος

Φιλαθλητικός – Αγία Παρασκευή

Αμύντας – Μαρούσι

Ικαρος Καλ. – ΓΣ Κύμης

Φάρος Κερ. – Χολαργός

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 12

2. Φάρος Κερατσινίου 11

3. Παπάγος 10

4. Ηράκλειο 10

5. Πανερυθραϊκός 10

6. Δούκας 9

7. Φιλαθλητικός 9

8. Αμύντας 9

9. Χολαργός 8

10. Ίκαρος Καλ. 8

11. Περιστέρι 8

12. Ιωνικός Νίκαιας 8

13. Μαρούσι 7

14. Αγία Παρασκευή 6

* Η Αγία Παρασκευή έχει ένα μηδενισμό

 

 

2ος όμιλος

Ανατόλια – ΧΑΝΘ 68-58

Στρατώνι – Αργος Ορεστικό 65-73

Ασπίδα Ξάνθης – Πιερικός Αρχέλαος 105-112 (παρ.)

Τιτάνες Παλαμά – Προμηθέας Πάτρας 76-85

Φοίνικας Λάρισας – Κομοτηνή 77-58

Μαχητές Δόξας Π. – Αργοναύτης Καλ. 77-35

Αίας Ευόσμου – Πευκοχώρι 56-66

 

Τα φύλλα αγώνα

Αίας Ευόσμου – Πευκοχώρι 56-66

Δεκάλεπτα: 14-16, 35-28, 47-47, 56-66

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Ζαχαρης

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 4, Γκάτζιας 4, Δεμερτζής 2, Σαββίδης 2, Μαυρίδης 19, Καντάρκος 9 (1), Μαυροκεφαλίδης, Θωμαΐδης 4, Σαρρής 9 (1), Ψευτογκάς 3 (1).

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 14 (2), Βέτσος 3 (1), Γεωργάκης 6, Μπεχλιβάνης 6 (1), Δεληγιάννης 6, Βλάχος, Αμπατζίδης, Τριφτανίδης, Νησιώτης 17 (1), Τέρπος 6 (2), Δήμου 8 (2), Κεσίδης.

 

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Αργοναύτης Καλαμαριάς 77-35

Δεκάλεπτα: 20-12, 40-21, 51-26, 77-35

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Τζιοπάνος

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 14 (1), Ταρπάγκος 1, Κολότσιος, Γερομιχαλός Δ. 4 (1), Ελευθεριάδης 7 (1), Κελεσίδης 4, Στόλης 2, Γερομιχαλός Π. 26 (2), Γράβας 13 (1), Γκαμούρας 6, Θεοδωράκος, Απιδόπουλος Γ.

Αργοναύτης Καλαμαριάς (Τσούρμας): Καλπαξίδης 8, Μιχαηλίδης 4, Γαϊτανίδης, Δέτσικας, Θώμος 1, Δάλπας 3 (1), Μπέγος 3 (1), Χαντζίδης 6, Χριστόπουλος 4, Δικταπανίδης, Τσιώγκας 6.

 

Τιτάνες Παλαμά – Προμηθέας Πάτρας 76-85

Δεκάλεπτα: 16-18, 32-39, 57-62, 76-85

Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Ψαρόπουλος 15 (1), Λίτσο, Γεωργαντζάς 9 (1), Κουτίνας 18 (1), Τριανταφύλλου 8 (2), Βουργιώτης, Μαλτέσιος 17, Κουσιάτζας Κ., Φούντας 9, Πελίγκος.

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Ντιμπ 8, Λάππας, Κατιάκος 32, Γιαννικόπουλος, Τζακόπουλος 6 (2), Πέττας 26 (3), Πέτροβιτς 13 (2), Μαναβόπουλος, Χαμηλός.

 

Στρατώνι – Αργος Ορεστικό 65-73

Δεκάλεπτα: 20-11, 35-33, 46-54, 65-73

Διαιτητές: Φακίτσας, Πιτσίλκας Β.

Στρατώνι (Μύθου): Mατενίδης 13, Ζυγούρας 15 (3), Κουντουρατζόγλου 10 (1), Δελίδης, Μυστιλιάδης, Μυλωνίδης 2, Δαβάνης 2, Κιγμέτογλου 5 (1), Δανάκης 8 (1), Νταράκης, Δασκαλόπουλος 10.

Αργος Ορεστικο (Δημητριάδης): Δεληγιάννης, Μπόζιαρης, Χατζόπουλος 8, Κούτρας 2, Μιχαηλίδης 14 (2), Βλάχος 16 (2), Τράντας 8 (1), Κόττας 13 (1), Βοϊβατόπουλος 4, Μαυρίδης 8.

 

Ανατόλια – ΧΑΝΘ 68-58

Δεκάλεπτα: 20-17, 37-27, 53-43, 68-58

Διαιτητές: Λόρτος, Φουτζήλας

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης 6, Καλτσίδης, Κουφός, Τζουβάρας 13 (1), Γαλανίδης 10 (2), Τριανταφυλλίδης 5 (1), Μουτσιαράς 15 (1), Τόζιος 13 (2), Βεργίνης 6, Πατεράκης.

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 11 (2), Ματενίδης 6, Σταματέλος, Πρωτούλης 18 (4), Παπαθανασίου, Σικαλίδης, Παπαχρήστου, Νεοφύτου 12, Ελευθεριάδης 5 (1), Μελίδης 6.

 

Φοίνικας Λάρισας – Κομοτηνή 77-58

Δεκάλεπτα: 26-13, 47-30, 65-44, 77-58

Διαιτητές: Θεοδώρου, Μανιός

Φοίνικας Λάρισας (Λιάγκας): Λεπενιώτης 6, Αθανασόπουλος 12 (1), Γοργόλης 2, Παπαχρήστος 4, Μαγρίζος 5 (1), Κολλάτος, Τσιαβές 10 (2), Περρωτής 14, Μόσιαλος, Στεργιούλης, Παπακώστας 15, Τσιαμπαλής 9.

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής 3 (1), Σταματέλος 4, Διαμαντίδης 5, Λεχούδης 7, Ντίνας 13 (3), Μαγκώνης 8 (2), Καλατζής 3, Μπεκρής 11 (1), Μανάκας 4, Ρυακιωτάκης, Καραμπέκης.

 

Ασπίδα Ξάνθης – Πιερικός Αρχέλαος 105-112

Δεκάλεπτα: 16-21, 40-46, 61-77, 90-90 (κ.α.), 105-112

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Πιτσίλκας Μ.

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Δενδρινός 6(2), Παπαδάκης, Σταμπουλής 11(1), Στεφανίδης 13(1), Καραμπέκης 9, Παπανικολάου 29(4), Κουτσογιάννης 30(1), Κουμπάνης 2, Τάταρης, Παλλάκης, Πετς 5.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καρακασίδης, Κολαξίδης, Γκοντόπουλος 37 (6), Παπαδόπουλος Κ. 8 (2), Χριστοδούλου 13, Αμπαράς 6 (2), Ασημάκης 29 (3), Σπυρόπουλος 6, Παπαδόπουλος Ν., Οικονόμου 4, Καραγιάννης 9 (3), Παρμακτσίδης.

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Πεύκων 12

2. Πευκοχώρι 12

3. Προμηθέας Πάτρας 11

4. Τιτάνες Παλαμά 10

5. Φοίνικας Λάρισας 10

6. Αργοναύτης  10

7. Ανατόλια 9

8. Πιερικός Αρχέλαος 9

9. Αργος Ορεστικό 8

10. Αίας Ευόσμου 8

11. ΧΑΝΘ 7

12. Στρατώνι 7

13. Ασπίδα Ξάνθης 7

14. Κομοτηνή 6

 

Η επόμενη αγωνιστική (23/11)

ΧΑΝΘ – Στρατώνι

 Αργος Ορεστικό – Ασπίδα Ξάνθης

 Πιερικός Αρχέλαος – Τιτάνες Παλαμά

 Προμηθέας Πάτρας – Φοίνικας Λάρισας

 Κομοτηνή – Αίας Ευόσμου

 Αργοναύτης Καλ. – Ανατόλια

 Μαχητές Δόξας Πεύκων – Πευκοχώρι