Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα (6η Αγωνιστική)

Η Δάφνη Αγίου Δημητρίου στο πλαίσιο του 1ου Ομίλου της Α2 Γυναικών γνώρισε την πρώτη της ήττα στο Πρωτάθλημα, καθώς έχασε στην έδρα της με 74-62 από τον Πανιώνιο στην παράσταση. 

Στον 2ο Όμιλο δεν άλλαξε κάτι με τη Νίκη Λευκάδας και τους Τιτάνες Δράμας να πετυχαίνουν την έκτη τους νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής στην Α2 Γυναικών:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Πετρούπολης Κρόνος Αγ. Δημητρίου 43-48

Διαιτητές: Λαζαρίδης , Δελαγραμμάτικας

Δεκάλεπτα: 11-14, 18-28, 31-34, 43-48

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.  (Μίχα ): Ευαγγελάτου , Καβαλλάρη 4, Λιάγκα 10(2) , Μοίρα 9, Ροϊδου 2, Ανωγειανάκη 4, Τσέρου 2, Μακρυνίκα 12.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Ζέρβα, Παναγιωτόπουλος ):  Καμμένου 8(1) , Εμμανουηλίδου 7, Πανταζή 13, Σπαθάρη 8(2) , Ξάνθου 10, Γασπαράτου , Ζικυρίδου 2.

Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Πανιώνιος 62-74 παρ. (κ.α. 56-56)

Διαιτητές: Αντωνιάδης Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 12-16, 27-29, 41-46, 56-56, 62-74 παρ.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς ): Τσιφτελή 6, Μανώλη 10(1) , Μικεδάκη 5(1) , Χατζόγλου 17, Παπακωνσταντίνου Β 3, Τσουκαλά 21(1) , Ακρίβου , Παπακωνσταντίνου Α. Γιαννακοπούλου, Σελλά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μελέτης): Λόξα 8(2), Κύρου, Λύρου 3(1), Σταμπούρλου 16(2), Στυλιαρά, Στεφανίδου 23(2), Γρηγορίου 7(1), Παναγιωτοπούλου 17(1).

Ηρόδοτος-Καλαμάτα 1980 58-52

Διαιτητές: Μαυρέλης, Χριστοδουλάκης.

Δεκάλεπτα: 23-12, 37-18, 46-32, 58-52.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Χριστοδούλου): Σακουλάκη 3 (1), Βαρελτζή Μ. 4, Νισταζάκη 12, Κουλούρη Σ., Κοιλάδη, Σοπίκου 23 (5), Κουλούρη Μ. 1, Δανδουλάκη 13, Καλαϊτζάκη 2.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 (Γιαννακόπουλος): Μεσσίνη, Κούτιβα, Θάνου 1, Τσούμπου, Κονιτοπούλου, Τζανή 4, Μπρεζεράκου, Μάλαμα Β. 26 (1), Μάλαμα Α. 10, Πραμαγκιούλη 11 (1).

Π. Φάληρο-Μελίσσια 43-50

Διαιτητές : Αθανασόπουλος Τεφτίκης

Δεκάλεπτα: 15-21, 28-27, 34-36, 43-50

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Τσίκουτα, Ντζαμαρία 7, Χριστακοπούλου 3, Πριόνα 7(1), Γιαννέλη, Πετράκη 11, Θεοδωρομανωλάκη 5, Φλόκα, Κανονίδου, Δραγωνέα 7 , Γιαμπάνη 3

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβέλη 4, Καμπουράκη 8, Τσιχριτζή 15(2), Κοιλιαρίδη 5, Ζακυνθινού , Καπερώνη 2, Σκαρογιάννη 11, Τσουκαλά 5(1).

Αρκάδι Ρεθ.-Σπόρτιγκ 55-63

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης , Χαϊνά

Δεκάλεπτα: 10-14, 25-34, 40-54, 55-63

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Μπότση 26(2), Τζουγκράκη 7(1), Αγαθαγγέλου, Καούκη 2, Πάσα, Μιχελιδάκη, Ρήγα 3(1), Λίτσι 13(1), Λελεδάκη 2, Περάκη 2

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Θεμελής): Παυλοπούλου 2, Ναβροζίδου 2, Αστραντίνη 21(5), Νταή 11(2), Βαφειάδη 10(2), Βούλγαρη 7, Κοτσιαύτη 7, Γιαννακάκου 3(1) Καναβάρου.

ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ – Ίκαρος Καλλιθέας 0-20 (άνευ αγώνα)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 Αγώνες)

1. Κρόνος Αγ. Δημ. 12
2. Δάφνη Αγ. Δημ. 11
3. Σπόρτιγκ 10
4. Πανιώνιος 10
5. Ηρόδοτος 9
6. Μελίσσια 9
7.Αρης Πετρ. 9
8. Ικαρος Καλλ. 9
9. Αρκάδι Ρεθ. 8
10. Π.Φάληρο 8
11. Καλαμάτα 1980 7

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Νίκη Λευκάδας – Σέρρες 56-48

Δεκάλεπτα: 11-8, 21-23, 40-37, 56-48

Διαιτητές: Τσάτσης-Αργυρούδης

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 12, Αργυρού 3(1), Κανταρά 4, Μπαλλά 4, Ψυχογιού 11(3), Κρητικού 6(2), Μοσχοπούλου 16(2), Ανυφαντή, Καββαδία.

ΣΕΡΡΕΣ (Κηρύκος): Μαραγκού 7(1), Τόγα, Μπακιρτζίδου 13, Τζιαμπάζη 3(1), Χωλοπούλου Ν. 7(1), Χωλοπούλου Μ. 16(4), Πρόικου, Γκλεζάκη.

Απόλλωνας Καλ. – Ασπίδα Ξάνθης 69-42

Δεκάλεπτα: 10-7, 22-18, 40-27, 69-42

Διαιτητές: Μαριτσούδης-Λελούδας

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Νομικός): Αραμπατζή, Μαργαρίτη 11, Ζαμπουρίδου 4, Θεοδωρίδου, Καλαντίδου 13, Παλλάνη 7(1), Νασουφίδου 5, Καζαντζή 6, Καϊμακτσή 10(2), Νότη 9(1), Τομπουλίδου 4.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ., Παπαευαγγέλου 17(2), Ομέρ-Ογλού, Ψωμαδοπούλου, Παπαδοπούλου 8, Παπαϊωάννου, Αντώνογλου 4, Μαμαλίκατζη 5, Παπαχρυσοβέργη 3, Ζιώγα 5(1), Καραλίδου Β., Ταταρίδου.

Άρης – Ν. Βότσης 66-57

Δεκάλεπτα: 9-13, 31-22, 46-34, 66-57

Διαιτητές: Εμμανουήλ-Καρκαλέτσης

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 10(1), Τσινέκε Ε. 8(1), Πολύχρου 12(3), Αντωνιάδου Α. 7, Τσαμπάκου 2, Αντωνιάδου Σ. 2, Ιγγλέζου 3, Σικαλίδου, Γιαννούσιου, Τζιότζιου 7(1), Χρηστίδου 6, Σταμπουλίδου 9(1).

Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Γιοβανοπούλου, Βατσιτσίδου 16, Κωνσταντινίδου, Μηταριώτη 7(1), Ευσταθίου 2, Τυφλού 9(1), Ζηβώνη, Διβόλη, Τζήμου 6, Παπαδάκη 17(1).

Σταυρούπολη – Πυλαία 53-60

Δεκάλεπτα: 12-20, 26-29, 41-43, 53-60

Διαιτητές: Τσούλης-Λουλουδιάδης

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Κουργιαννίδης): Τριανταφύλλου 6, Κεσόγλου 19, Δριστέλλα 7(1), Χαλκίδου, Σαμαρά 4, Πετρίδου 2, Σταυρίδου 1, Δημητριάδου, Καννέλογλου, Παυλίδου 14, Μαγδαλιανίδου, Αναγνώστου.

ΠΥΛΑΙΑ (Δεμερτζής): Στάνη 4, Λίτσιου 9(1), Σταματέλου Ι., Ντόζη, Ντάμπη 11(2), Λάλου 18, Αγαθαγγελίδου 16(4), Καζαντζή 2, Κουλακιώτη.

Τιτάνες Δράμας – ΠΑΣ Γιάννινα 64-51

Δεκάλεπτα: 15-9, 36-20, 47-30, 64-51

Διαιτητές: Μπίκης-Κουκουλεκίδης

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μυλωνά): Γαϊτάνη 13(2), Γαϊτανίδου, Μπίχτα, Κεσεσίδου 16(2), Γιαντσιώρη 6, Πελτέκη 13(1), Κουτούση 16, Δημητρακούδη, Κυριακίδου, Χατζησάββα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΚΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 14(3), Θωμά 13(4), Σαρηγιαννίδου 9, Μεντεσίδου 9(1), Παπαδοπούλου Ε. 6, Παπαδιά, Γιοπίτσα, Τσακτσίρα, Βαλάκου.

Ολύμπια  Λάρισας – Ηρακλής 68-50

Δεκάλεπτα: 16-9, 37-24, 54-34, 68-50

Διαιτητές: Κελεσίδης-Λαδάς

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα 7(1), Καψωκόλη, Ράπτη, Σουλιώτη 4, Σπυροπούλου 4(1), Αραπακοπούλου, Χαβαλέ 20(1), Σκαρλή 1, Γρηγοριάδου, Κουτσουνούρη 30(1), Καλλίδη, Ντριστέλα.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κυρκούσης): Τσουμπερλή 6, Σταμπή 2, Ντάλλα 3, Οικονόμου 4, Σολωμού, Τσάντα, Ξανθοπούλου, Παπαρδέλα, Αθανασιάδου 7(1), Γεροστεργίου 7, Σαμαρά 4, Λογδανίδου 14(1).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγώνες)

1. Νίκη Λευκάδας 12
2. Τιτάνες Δράμας 12
3. Ολύμπια Λάρισας 11
4. ΠΑΣ Γιάννινα 10
5. Σέρρες 10
6. Απόλλωνας Καλαμαριάς 10
7. Πυλαία 9
8. Άρης 8
9. Ηρακλής 7
10. Σταυρούπολη 7
11. Ν. Βότσης 6
12. Ασπίδα Ξάνθης 6