Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική ανδρών – 5η αγωνιστική

Ο ΓΣ Κύμης νίκησε εκτός έδρας τον Πανερυθραϊκό και έκανε το 5 στα 5 για τον 1ο όμιλο της Β΄ Εθνικής ανδρών, ενώ το Πευκοχώρι έκαμψε την αντίσταση της Κομοτηνής μετά από 2 παρατάσεις σε αγώνα του 2ου ομίλου.

1ος όμιλος

Περιστέρι – Χολαργός 72-68

Πανερυθραϊκός – ΓΣ Κύμης 75-85

Ιωνικός Νίκαιας – Δούκας 74-75

Φιλαθλητικός – Ηράκλειο 85-81

Αγία Παρασκευή – Παπάγος 85-98

Αμύντας – Φάρος Κερ. 88-78

Ικαρος Καλ. – Μαρούσι 107-85

 

Τα φύλλα αγώνα

Φιλαθλητικός – Ηράκλειο 85-81

Δεκάλεπτα: 12-20, 35-40, 60-62, 85-81

Διαιτητές: Μπούσιας-Δημόπουλος

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 2, Κελαϊδής 23 (3), Λαμπρόπουλος 2, Παρασκευόπουλος 16 (2), Λιακόπουλος 6 (2), Μπαζιώτης 14 (4), Σωφρονάς 4, Πανταζής 1, Γεωργιάδης 9 (1), Τραφαλής 4, Πρέκας, Οκεκουοϊέν 4.

Ηράκλειο (Ράλλης): Θεοδωρίδης 4, Ζανιδάκης, Τσερκιτσόγλου 16 (2), Σπυριδάκης, Μπόγδανος 5 (1), Αγαπιάδης 8 (1), Αρναουτάκης 4, Σακελλαρίου 20, Πρωτογεράκης, Σαχπατζίδης 6, Πάλλης 15, Παπαδούλης 3 (1).

 

Ίκαρος Καλλιθέας – Μαρούσι 107-85

Δεκάλεπτα: 30-26, 54-50, 84-59, 107-85

Διαιτητές: Αναστασίου-Καλογερόπουλος Φ.

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 9, Ντουζίδης 11 (2), Σκούφης, Ναούμης, Κούρτης 13 (3), Ιορδάνογλου 12 (2), Τζόλος 21 (4), Παπαδάκης 2, Πέρβι 12 (2), Σκόρδας 6, Βουγιούκας 19 (1), Κουρέπης 2.

Μαρούσι (Καρατζάς): Γιαννουλάκος 12, Στασινός 8 (2), Τσακίρης 19 (1), Μίχαλος 14 (1), Στούκας 12 (1), Παπαδημητρίου, Κουπίδης 9 (3), Στράγκας 2, Μούτσα, Τόλιας 2, Ανδρικόπουλος, Αλεξίου 7 (1).

 

Αμύντας – Φάρος Κερατσινίου 88-78

Δεκάλεπτα: 20-27, 38-42, 61-63, 88-78

Διαιτητές: Διμπινούδης-Ραχιώτης

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 14, Αγγελόπουλος 28 (3), Τοπάλι 4, Βαρδιάνος 14 (3), Μαντζούρος, Διαμαντόπουλος 13 (3), Πίνης 10 (2), Βογιατζής 5, Καμπούρης.

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Κομποδιέτας 14 (1), Μοσχοβίτης 11 (1), Στογιάνοβιτς, Κουρής 5 (1), Πετροδημόπουλος 13, Σιούτης 3 (1), Λυκογιάννης 5 (1), Μαγκουνής 9 (1), Κατούφας 13, Παπαδόπουλος 2, Χανιάς-Πανταζής, Κουντουράς 3.

 

Πανερυθραϊκός – ΓΣ Κύμης 75-85

Δεκάλεπτα: 20-20, 34-40, 54-62, 75-85

Διαιτητές: Κατραχούρας-Μαλαμάς

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 17 (2), Καλλιανιώτης 15 (4), Σπυρόπουλος, Προδρόμου 5, Γιαουρτόγλου 13 (3), Γεωργίου 3 (1), Σολωμός 12, Αντωνίου 2, Γκαϊντάσοφ 4, Τσικόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος 4.

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σέττος 3 (1), Παπαντωνίου 8, Κατράνας 14 (4), Σιαμανδούρας, Μιλόσεβιτς 17, Ερεβμπεναζιέ 1, Γκιζόγιαννης 3, Κωνσταντακόπουλος, Κολώκας 12, Κακιούζης 14, Λόλας 13 (2), Σκουλούδης.

 

Ιωνικός Νικαίας – Δούκας 74-75

Δεκάλεπτα: 17-15, 31-35, 53-57, 74-75

Διαιτητές: Μπούκας-Σπυρόπουλος Σπ.

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 4, Κούτουλας 6 (1), Σκάνδαλος 17 (3), Ντακούλιας 18, Μπολάτογλου, Τασόπουλος 14, Παλαιοχωρίτης 2, Αναγνωστόπουλος 3, Αποστολίδης 10.

Δούκας (Γιαννόπουλος): Αθανασιάδης 3 (1), Μπουρδάνος 17 (2), Γιαννάκης 2, Σταθόπουλος 4, Ζακυνθινός 5, Τζέμης, Κεφάλας, Θέος 21 (3), Ζευκιλής 10, Οικονομόπουλος 13 (3).

 

Περιστέρι – Χολαργός 72-68

Δεκάλεπτα: 21-17, 39-28, 50-40, 72-68

Διαιτητές: Μαραμής-Πολυχρόνης

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 1, Παναγιωταράς 7 (1), Γιαννίκος 10 (1), Γεωργοπαπαδάκος 4, Βούλγαρης 12 (1), Πρίτσος 4, Λυμπερόπουλος 6 (2), Καραβανάς 11, Σκουλίδας 7, Ρεκουνιώτης 10, Φωτόπουλος, Σιμιτζής.

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Φωτητζόγλου 8 (2), Αγόρης 11 (1), Γραμματίκας 4, Κιαπέκος 4, Βίτσος, Μουμπάρακ 23 (2), Μπουργανός, Παπαγεωργόπουλος 8 (1), Παπάς 10 (2), Ρουμπέας.

 

Αγία Παρασκευή – Παπάγος 85-98

Δεκάλεπτα: 25-25, 48-52, 70-76, 85-98

Διαιτητές: Καρδάρης-Τσάτσης

Αγία Παρασκευή (Αποσκίτης): Αγγελόπουλος 6, Άρχος 3 (1), Ατζαμόγλου 5 (1), Δημητρίου 18 (1), Φωτίου 23 (3), Γκιουζέλης 1, Λυτόπουλος 5, Παπαδάκης 11 (1), Τσακιρίδης 13 (1), Λαμπρόπουλος, Γρατσιάτος.

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης, Σιμόπουλος, Γραμματικός 19 (3), Εμμανουηλίδης 18 (2), Καραμπάς 5 (1), Χριστόδουλος 2, Υφαντής 22 (4), Κουκουράβας 15 (4), Κακκαβάς 13 (4), Ακτύπης 4.

 

Η βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 10

2. Ηράκλειο 8

3. Παπάγος 8    

4. Δούκας 8

5. Αμύντας 8

6. Φιλαθλητικός 8

7. Πανερυθραϊκός 8

8. Φάρος Κερατσινίου 7

9. Ιωνικός Νίκαιας 7

10. Ικαρος Καλ. 7

11. Περιστέρι 6

12. Χολαργός 6

13. Μαρούσι 6

14. Αγία Παρασκευή 4

* Περιστέρι και Φάρος Κερατσινίου έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

* Η Αγία Παρασκευή έχει έναν μηδενισμό.

 

Η επόμενη αγωνιστική (16/11)

ΓΣ Κύμης – Περιστέρι

Δούκας – Πανερυθραϊκός

Ηράκλειο – Ιωνικός Νίκαιας

Παπάγος – Φιλαθλητικός

Αγία Παρασκευή – Αμύντας

Χολαργός – Ικαρος Καλ.

Μαρούσι-Φάρος Κερ.

 

2ος όμιλος

ΧΑΝΘ – Μαχητές Δόξας Πεύκων 61-68

Αργος Ορεστικό – Ανατόλια 79-86

Πιερικός Αρχέλαος – Στρατώνι 71-67

Προμηθέας Πάτρας – Ασπίδα Ξάνθης 73-57

Φοίνικας Λάρισας – Τιτάνες Παλαμά 85-80         

Κομοτηνή – Πευκοχώρι 87-94 (2 παρ.)

Αργοναύτης Καλ. – Αίας Ευόσμου  67-63

 

Τα φύλλα αγώνα

Κομοτηνή – Πευκοχώρι 87-94

Δεκάλεπτα: 17-19, 32-33, 53-51, 68-68(κ.α.), 83-83(α΄παρ.), 87-94

Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Τζιβελεκίδου

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σταματέλος 2, Διαμαντίδης 6, Μαγκώνης 3(1), Λεχούδης 6, Ντίνας 21(3), Μπεκρής 22(1), Καλατζής 2, Βελή 9(1), Μανάκας 9, Χαλίλ 7.

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 37(5), Βέτζος 2, Γιωργάκης 13, Μπεχλιβάνης 4, Τριφτανίδης 2, Νησιώτης 20, Ζώτος 11, Δήμου 5(1).

 

Αργοναύτης Καλ. – Αίας Ευόσμου 67-63

Δεκάλεπτα: 17-7, 36-23, 51-49, 67-63

Διαιτητές: Τζίμα-Δαμίγος

Αργοναύτης Καλ. (Τσούρμας): Καλπαξίδης 18, Ντισλής 15(1), Μιχαηλίδης 10(2), Γαϊτανίδης 3(1), Δέτσικας 2, Βάλπας 12(4), Τσιόγκας, Χατζίδης 7.

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 11, Γκάτζιας 12(4), Σαββίδης, Δεμερτζής 8, Μαυρίδης 10, Καντάρκος 7, Μαυροκεφαλίδης, Θωμαϊδης 2, Σαρρής 6(1), Ψευτογκάς 7.

 

ΧΑΝΘ – Μαχητές Δόξας Πεύκων 61-68

Δεκάλεπτα: 18-20, 32-36, 49-54, 61-68

Διαιτητές: Θεοδώρου-Σιταρίδης

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 12 (2), Ματενίδης 12 (1), Σταματέλος 1, Βλάχος, Πρωτούλης 7 (1), Παπαθανασίου 1, Σικαλίδης 8 (2), Παπαχρήστου, Νεοφύτου 9, Ελευθεριάδης, Λεμονιάς, Μελίδης 11.

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 3, Ταρπάγκος 3, Γερομιχαλός Δ. 8 (1), Ελευθεριάδης 17 (2), Κελεσίδης 2, Στόλης, Γερομιχαλός Π. 13 (1), Γράβας 6 (1), Γκαμούρας, Θεοδωράκος 16 (2), Απιδόπουλος Γ..

 

Προμηθέας Πάτρας – Ασπίδα Ξάνθης 73-57

Δεκάλεπτα: 23-17, 35-31, 57-39, 73-57

Διαιτητές: Καραβίτης-Στρέμπας

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Ντιμπ 8 (1), Λάππας 2, Κατιάκος 15, Γιαννικόπουλος 2, Πετρόπουλος, Πέττας 22, Σακελλαρόπουλος, Μαναβόπουλος 4, Πέτροβιτς 5 (1), Χαμηλός 11 (1), Μαλτέζος, Τζακόπουλος 4 (1).

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Δενδρινός 2, Κουμπάνης 5 (1), Σταμπουλής 3, Στεφανίδης 2, Καραμπέκης 4, Παπανικολάου 11 (1), Κουτσογιάννης 16 (1), Τατάρης 2, Παλλάκης 2, Πετς 4, Παπαδάκης 6, Τσιώγκας.

 

Άργος Ορεστικό – Ανατόλια 79-86

Δεκάλεπτα: 27-21, 45-46, 61-66, 79-86

Διαιτητές: Γερακίνης-Ταρενίδης Κ.

Άργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Δεληγιάννης, Μπόζιαρης, Χατζόπουλος, Κούτρας 14, Μιχαηλίδης 3 (1), Βλάχος 6, Τράντας 9 (1), Κόττας 10, Καζάκος 4, Βοϊβατόπουλος 20, Μαυρίδης 13.

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης 3 (1), Καλτσίδης, Κουφός, Τζουβάρας 13 (3), Γαλανίδης 17 (3), Τριανταφυλλίδης 8, Αρνίδης 11 (3), Μουτσιαράς 10, Τόζιος 16 (3), Βεργίνης 6 (1), Πατεράκης 2.

 

Πιερικός Αρχέλαος – Στρατώνι 71-67

Δεκάλεπτα: 21-22, 30-34, 48-47, 71-67

Διαιτητές: Φακίτσας-Πιτσίλκας Μ.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Ταρενίδης, Γκοντόπουλος 14 (1), Παπαδόπουλος Κ., Χριστοδούλου 11 (1), Αμπαράς 26 (6), Ασημάκης 14 (4), Σπυρόπουλος 4, Παπαδόπουλος Ν. 2, Οικονόμου.

Στρατώνι (Μύθου): Χαριστός, Ματενίδης 5, Ζυγούρας 2, Κουντουρατζόγλου 17 (1), Δελίδης, Μυστιλιάδης 1, Μυλωνίδης 3, Δαβάνης, Κιγμέτογλου 12 (2), Δανάκης 2, Νταράκης 6, Δασκαλόπουλος 19.

 

Φοίνικας Λάρισας – Τιτάνες Παλαμά 85-80

Δεκάλεπτα: 24-24, 44-44, 66-64, 85-80.

Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Ζαχαρής

Φοίνικας Λάρισας (Λιάνγκας): Λεπενιώτης 11(1), Αθανασόπουλος  14(2), Γοργόλης, Παπαχρήστος 20(1), Μαγρίζος, Κολλάτος, Τσιαβές 2, Περρωτής 2, Μόσιαλος, Παπακώστας 21 (1), Τσιαμπαλής 15 (2).

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζάρας): Ψαρόπουλος 22, Κουτίνας 25, Λίτσο 5(1), Γεωργαντζάς 6 (2), Τριανταφύλλου, Βουργιώτης 2, Μαλτέσιος 8, Φούντας  12(1).

 

Η βαθμολογία

1. Πευκοχώρι 10

2. Μαχητές Δόξας Πεύκων 10

3. Προμηθέας Πάτρας 9

4. Τιτάνες Παλαμά 9

5. Αργοναύτης Καλ. 9

6. Φοίνικας Λάρισας 8

7. Πιερικός Αρχέλαος 7

8. Αίας Ευόσμου 7

9. Ανατόλια 7

10. Στρατώνι 6

11. Ασπίδα Ξάνθης 6

12. ΧΑΝΘ 6

13. Αργος Ορεστικό 6

14. Κομοτηνή 5

 

Η επόμενη αγωνιστική (16/11)

Ανατόλια – ΧΑΝΘ

Στρατώνι – Αργος Ορεστικό

Ασπίδα Ξάνθης – Πιερικός Αρχέλαος

Τιτάνες Παλαμά – Προμηθέας Πάτρας

Φοίνικας Λάρισας – Κομοτηνή

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Αργοναύτης Καλ.

Αίας Ευόσμου – Πευκοχώρι