Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα (5η αγωνιστική)

Οι δύο ομάδες από τον Άγιο Δημήτριο, ο Κρόνος και η Δάφνη συνέχισαν με νίκες τις υποχρεώσεις τους στον 1ο Όμιλο της Α2 των Γυναικών.

Αμετάβλητη παράμεινε η κατάσταση και στο 2ο Όμιλο όπου Νίκη Λευκάδας και Τιτάνες Δράμας εξακολουθούν να έχουν το απόλυτο.  

Tα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Σπόρτιγκ – Άρης Πετρούπολης 60-49

Δεκάλεπτα: 12-16, 30-32, 40-46, 60-49

Διαιτητές: Φασόλης, Λυράς

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Θεμελής): Παυλοπούλου 4, Ναυροζίδου 8 , Αστραντίνη 7(2) , Νταή 15(2) , Βαφειάδη 3, Χιώτη 13, Βούλγαρη 6 , Κοτσαύτη 4, Γιαννακάκου , Κριμιτζά , Κατσιμπίρη

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ(Μίχα, Αγγέλη): Ευαγγελάτου , Καβαλλάρη 2, Λιάγκα , Μοίρα 18 , Πλούμπη 16(1) , Ροίδου 2, Ανωγειανάκη 4, Τσέρου , Μακρυνίκα 7

Ίκαρος Καλλιθέας – Αρκάδι 80-77 παρ. (κ.α. 72-72)

Δεκάλεπτα: 19-15, 40-32, 61-49, 72-72(κ.α.), 80-77

Διαιτητές: Λουκαράκης,Νάστος

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Δασκαλοπούλου 23, Ζότοβα 17(2), Μαρίνου 26(1), Κουτσαυγουστή, Παπαϊωάννου, Ακρίβου 8, Μανέα 2, Βαζαίου 4, Μπρούλια.

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Μπότσι 17(1), Τζουγκράκη 25(4), Καούκη 14, Μπάκα 8, Μιχελιδάκη, Λίτσι 11(3), Λελεδάκη 8, Περάκη 3.

Ηρόδοτος-Δάφνη Αγ. Δημητρίου  31-40

Διαιτητές:Καραλής, Μαυρατζάς

Δεκάλεπτα: 4-9, 10-17, 17-34. 31-40

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Χριστοδούλου):  Σακουλάκη Γ. 4, Βαρελτζή Ν. 8 , Νυσταζάκη 7(1), Κουλούρη Στ. 4, Δανδουλάκη Μ. 8, Κοιλάδη, Λαζάι, Κουλούρη Μ., Καλαϊτζάκη, Ντολαπτσάκη.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Μπουμπούς) : Τσιφτελή 8(1), Μανώλη 2, Παπακωνσταντίνου Α. 1 , Χατζόγλου 17, Τσουκαλά 12, Σελλά, Καλογεροπούλου , Παπακωνσταντίνου Β., Μικεδάκη, Ακρίβου.

Καλαμάτα – Μελίσσια 48-69

Δεκάλεπτα: 14-13, 27-32, 32-51, 48-69

Διαιτητές: Ρίζος,Πετρόπουλος

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιαννακόπουλος): Βεργινάδη 1, Μεσσίνη, Κουτίβα, Θάνου 2, Τσούμπου 7(1), Μπενέκη 2, Πολιτοπούλου 2, Τζανή 2, Αναστασοπούλου, Β. Μάλαμα 12, Α. Μάλαμα 15, Πραμαγγιούλη 5.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβέλη 14, Καμπουράκη 16(3), Τσιχριτζή 5(1), Δούρου 1, Κοιλαριάδη 4, Βαγδατλή, Ζακυνθινού 5, Καπερώνη 3, Σκαρόγιαννη 15, Τσουκαλά 6.

Κρόνος Αγ. Δημ. – Π. Φάληρο   69-51

Δεκάλεπτα : 20-08, 39-15, 61-29, 69-51

Διαιτητές: Κονταράτος, Αυγερινός

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Ζέρβα): Καμμένου 9(2), Εμμανουηλίδου 1, Νικολαίδου , Μυλωνάκη , Τζανετάτου , Πανταζή 6, Σπαθάρη 10(2) Ξάνθου 13, Γασπαράτου 2, Ζυκιρίδου 15, Μαγγίνα 3

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Τσίκουτα , Ντζαμαρία , Χριστακοπούλου 9(2) , Πριόνα 14(2), Δεγαϊτη 6(1), Γιαννέλη 2 Πετράκη 13(1), Θεοδωρομανωλάκη, Φλώκα 3(1) , Κανονίδου 3, Δραγωνέα, Γιαμπάνη

Πανιώνιος-ΦΕΑ 20-0 (άνευ αγώνα)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Κρόνος Αγ. Δημ. 10

2. Δάφνη Αγ. Δημ.             10

3. Άρης Πετρούπολης      8

4. Σπόρτιγκ  8

5. Πανιώνιος           8

6. Ικαρος Καλλιθέας         7

7. Παλαιό Φάληρο            7

8. Μελίσσια 7

9. Ηρόδοτος            7

10. Αρκάδι Ρεθύμνου      7

11. Καλαμάτα 80   6

*Η ΦΕΑ έχει αποχωρήσει

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Σερρών – ΕΟ Σταυρούπολης           55-39

Δεκάλεπτα: 11-12, 24-18, 44-25, 55-39

Διαιτητές:  Μπακάλης, Παντελάκη

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Δεινοπούλου 2, Μαραγκού 11, Τόγα 3(1), Μπακιρτζίδου Μ. 9, Μπακιρτζίδου Α., Τζιαμπάζη 2, Χωλοπούλου Ν. 10(1), Χωλοπούλου Μ. 4, Πρόικου 6(2), Ιχτιάρη, Γκλεζάκη 6, Ρίζου 2.

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κουργιαννίδης): Μυγδαλιά 4, Δημητριάδου 7(1), Τριανταφύλλου, Κεσόγλου 6, Δριστέλλα, Σαμαρά 3(1), Πετρίδου 8, Σταυρίδου, Παυλίδου 8, Κανέλλογλου 2, Αναγνώστου, Μαγδαλιαννίδου.

Ασπίδα Ξάνθης – Νίκη Λευκάδας        48-68

Δεκάλεπτα: 16-20, 26-34, 39-53, 48-68

Διαιτητές: Μπίκης,Τζιοπάνος Γ.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 5(1), Παπαευαγγέλου 12(2), Ομέρ-Ογλού 2, Ψωμαδοπούλου, Παπαδοπούλου 4, Παπαϊωάννου 3, Αντώνογλου 18, Μαμαλίκατζη, Παπαχρυσοβέργη 2, Ζιώγα, Ταταρίδου 2, Γκιρκίζα.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας-Βαφειάς): Χαιριστανίδου 7(1), Αργυρού 2, Τζίμπο 4, Κανταρά 16(2), Μπαλλά 3, Κρητικού, Ψυχογιού 12(2), Μοσχοπούλου 22(1), Λογοθέτη 2, Σταματέλου, Δελαπόρτα.

 Ηρακλής – Απόλλων Καλαμαριάς 52-64

Δεκάλεπτα: 11-18, 23-33, 38-50, 52-64

Διαιτητές: Γραικός,Σελεβός

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κυρκούσης): Τσουμπερλή 4, Σταμπή 9(1), Ντάλλα 7(1), Οικονόμου, Σολωμού 3(1), Τσάντα 2, Ξανθοπούλου, Αθανασιάδου 9(1), Γεροστεργίου 8(1), Σαμαρά 6, Παπαρδέλα 1, Λογδανίδου 3(1).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Νομικός): Μαργαρίτη, Ζαμπουρίδου, Θεοδωρίδου 8, Αραμπατζή, Νασουφίδου 1, Καλαντίδου 11, Παλλάνη, Καζαντζή 11(1), Νικολαϊδου 21(1), Καϊμακτσή 8, Φλώρου 4, Νότη.

Άρης –Ολύμπια Λάρισας  64-76

Δεκάλεπτα: 11-12, 24-40, 37-59, 64-76

Διαιτητές: Καλέσης,Σαρακενίδης

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 8, Τσινέκε Ε. 7(1), Πολύχρου 2, Τσινέκε Κ. 3(1), Χατζηαράπη 1, Ιγγλέζου, Τζιότζιου 6, Χρηστίδου 15, Σταμπουλίδου 15, Αντωνιάδου Σ. 7.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αραπατσάνης): Κυριτσάκα 17(4), Καψωκόλη 6, Σουλιώτη 6, Σπυροπούλου 15(1), Αραπακοπούλου 1, Χαβαλέ 11(1), Κουτσουνούρη 20, Ντριστέλα.

ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας     43-49

Δεκάλεπτα: 10-12, 20-25, 29-38, 43-49

Διαιτητές:  Κετούλας,Δολγύρας

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Δεμερτζής): Στάνη 4, Βούλγαρη, Λίτσιου 3, Ντάμπη 9, Λάλου 10, Αγαθαγγελίδου 10(2), Κοκκίνου 5, Καζαντζή 2, Σταματέλου.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Γαϊτάνη 5, Στάικου, Μπίχτα, Κεσεσίδου 14(1), Φούντα, Γιαντσιώρη 7, Πελτέκη 9, Κουτούση 11, Δημητρακούδη 3(1). Αλεξοπούλου.

Ν. Βότσης-ΠΑΣ Γιάννινα 49-77

Δεκάλεπτα: 13-7, 25-35, 34-55, 49-77

Διαιτητές: Παζόλης,Γεωργούλης

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Βατσιτσίδου 8, Κωνσταντινίδου, Μηταριώτη 8(2), Ευσταθίου, Τυφλού 7(1), Ζηβώνη, Διβόλη 2, Γιοβανοπούλου, Τζήμου 4, Παπαδάκη 20(1).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 16(2), Θωμά 10(2), Σαρηγιαννίδου 19, Μεντεσίδου 3(1), Παπαδιά 4, Παπαδοπούλου 19, Γιοπίτσα 2, Τσακτσίρα, Βαλάκου 4.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 1. Νίκη Λευκάδας 10         

2. Τιτάνες Δράμας 10         

3. ΠΑΣ Γιάννινα      9             

4. Ολύμπια Λάρισας         9             

5. ΑΟ Σερρών         9             

6. Απόλλων Καλαμαριάς            8            

7. ΑΕ Πυλαίας         7             

8. Ηρακλής  6            

9. Άρης          6             

10. ΕΟ Σταυρούπολης      6             

11. Ν. Βότσης   5             

12. Ασπίδα Ξάνθης      5