Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα (6η αγωνιστική)

Σημαντική εκτός έδρας νίκη σημείωσε η Τερψιθέα Γλυφάδας που επικράτησε με 65-61 του Ολυμπιακού Βόλου, ενώ ο Ιπποκράτης Κω έκαμψε την αντίσταση της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με 85-67.

 Αναλυτικά οι αγώνες που έγιναν σήμερα:

Ιπποκράτης Κω-Αναγέννηση Ν.Ρ. 85-67

Διαιτητές: Παυλόπουλος- Τσαχάκης

Δεκάλεπτα: 25-13, 46-30, 68-43, 85-67

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Καπλανίδης): Χελιώτη 9, Πατμίου, Γούναρη 8(2), Κεχαγιά 18, Σβύνου 2, Σαράγια, Δρεττάκη 4, Γιαννακοπούλου 6, Κουφογιάννη 13(1), Κάλντγουελ 20, Κασάπογλου 5(1), Νικηταρά.

ΑΝΕΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. (Καφαντάρη): Μαραγκού, Καζαντζή 3(1), Παπαβασιλείου 5(1), Γράψα 2, Μούρτου, Σταυρίδου 14(1), Μπάμπικερ 1, Βασιλειάδου 4(1), Μούλη 14, Σκιαδοπούλου 7, Λόγκαν 17.

Ολυμπιακός Βόλου-Τερψιθέα 61-65

Διαιτητές: Λόρτος-Κοϊμτζόγλου

Δεκάλεπτα: 15-20, 33-34, 49-52, 61-65

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 7 (1), Σαρακατσάνη 3 (1), Αρτεμισίου, Αγαγιώτη, Σουλτάνη 6, Θωμά, Ταντουρόφσκα 29 (8), Ζέρβα 5, Ζήτη, Δεληγιάννη 11

ΤΕΡΨΙΘΕΑ(Παπασπυριδάκος): Βαλέτα 4, Αξιοπούλου 8 (1), Ισκίογλου 14, Στεφάνου 8 (1), Γουίλιαμς 23 (1), Σπηλιώτη 8 (1), Τζάρου.

Παναθηναϊκός – Παναθλητικός 89-50

Διαιτητές: Μαγκουνής-Χρηστίδης Π.

Δεκάλεπτα: 16-14, 42-24, 72-33, 89-50

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Πρέκας): Ολιβερ 24 , Καλέντζου 11 (3), Αυτζή 7 (1), Κόνιαλη 6, Σλούκα 8, Ειβερι 10 (1), Κυριακοπούλου 14 (1), Γλυνιαδάκη 5, Φάρου 4, Δανούση, Καλημέρη.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ  (Συρόπουλος): Κωτούλα 5, Γκιμπς 18 (2), Αναστασιάδου , Καζαντζίδου 7, Τόσκα 3 (1), Τσαμπούρη 4 (1), Κωστανάκη, Ταρπάγκου , Ρούσου 5 (1), Γαϊτάνη 6, Κουλουμπή 2.

Ελληνικό – ΠΑΟΚ 75-51

Δεκάλεπτα: 24-14, 40-31, 55-36, 75-51

Διαιτητές: Κοντίλης-Φάκαρος

ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Καπογιάννη): Παπαμιχαήλ 8, Σταμάτη 5, Καλογήρου 3, Κοσμά 18 (1), Μαγκλάρα 3, Μπαλτά 11 (3), Νικολαϊδου 2, Χαλιβέρα 13, Τζόνσον 12, Μπόνη, Φουράκη Β., Φουράκη Σ.

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Τελλίδου, Καλομιτσίνη 3 (1), Σπανίδου 9 (1), Καλαμπάκου 2, Ράτζα 7, Πετρίδου 2, Νάστου 5, Αλεξίου 8 (1), Τσελεμπή 2, Μπροκ 13.

*Χθες Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας 60-61.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγώνες)

1. Ελληνικό 12

2. Πρωτέας Βούλας 11

3. Παναθηναϊκός 11

4. ΠΑΟΚ 10

5. Τερψιθέα 9

6. Ιπποκράτης 8

7. Αθηναϊκός 8

8. Αναγέννηση Ν.Ρ. 8

9. Ολυμπιακός Βόλου 7

10. Παναθλητικός 6