Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α2 Ανδρών-5η Αγωνιστική

Λαύριο, Εθνικός και Καβάλα έφτασαν τις τέσσερις νίκες και συγκατοικούν στην κορυφή της βαθμολογίας της Α2. Ο αγώνας μεταξύ Ερμή και Ηρακλή διακόπηκε στη δεύτερη περίοδο λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου από την υγρασία στο κλειστό του Λαγκαδά. Ο αγώνας θα συνεχιστεί σε ημερομηνία που θα οριστεί από το σημείο που διακόπηκε (από το 12:25 με το σκορ στο 25-16). 
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πέμπτης αγωνιστικής: 
 
Αετός-Παγκράτι 96-67
Διαιτητές: Μπίκας, Τσαρουχά , Καλογερόπουλος.
Δεκάλεπτα: 26-21, 48-38, 76-55, 96-67. 
Αετός (Κατσούνης): Θεοδωράκος 2, Μητσάκης 10, Μπασδέκης 6, Κόκκαλης 7, Βαρνάβας 2, Μόρφης 2, Τοπάλης 6, Μιχόπουλος 10, Ροδοστόγλου, Πέτρουλας 5, Τσουγκαράκης 5. 
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 3, Κοβάσεβιτς 8, Δέδες 3, Παππάς 7, Ψαρόπουλος 10, Παπαντωνάκος 17, Ράπτης 5, Κουτρούλιας 6, Ντιαλό 2, Φωτεινάκης, Χατζηνικόλας 6.
 
Δόξα Λευκάδας-Λιβαδειά 77-68
Διαιτητές: Παφίλης, Ταρενίδης Στ., Ευφραιμίδης. 
Δεκάλεπτα: 18-15, 39-41, 58-51, 77-68
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Κυριακόπουλος 12, Μάρτζος 2, Χίμπερτ, Μουρατίδης 5, Αποστολίδης 18, Καραδολάμης 12, Συμεωνίδης 6, Αναγνωστόπουλος 9, Σκλάβος 13, Γαρμπής, Μπέσκας, Αργυρός.
Λιβαδειά (Οικονόμου): Σπίγκος, Βουκαντίνοφ 19, Ιωακειμίδης 5, Τερματζίδης 4, Σταμάτης, Βεσκούκης 21, Λιόντος, Μαράντος, Σάκοτα, Σταύρου 2, Γιανναλέτσος 10, Δημητριάδης 7.
 
Ηλυσιακός-Εθνικός 67-69 (κεκλεισμένων των θυρών)
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Θεοδωρόπουλος, Ζακεστίδης
Δεκάλεπτα: 17-20, 35-34, 56-48, 65-67.
Ηλυσιακός (Σορώτος): Τζιβελέκας 8, Δρόσος, Ζώρζος 9, Καρτέρης, Νικολακόπουλος 15, Περδικάρης 19, Βλάχος 1, Κακλαμανάκης 8, Τσιώκος 2, Αναγνωστάκης 5.
Εθνικός (Γούναρης): Παπαδιονυσίου 3, Κουκάς 20, Τζιάλλας 9, Τσιότρας 5, Ζούμπος, Γκιζόγιαννης 10, Μαχαίρας 7, Βαβάτσικος 8, Αναγνωστόπουλος, Ψυλέας 7.
 
Λαύριο-Ψυχικό 83-70
Διαιτητές: Καλδίρης, Τσώνος Β., Παπαθανασίου
Δεκάλεπτα: 19-13, 39-32, 64-45, 83-70
Λαύριο (Σερέλης): Δανάς 3, Μπρόζος 17, Χασάπης, Τσίρος 10, Μουρίκης, Σακελλαρίου 19, Παγώνης, Κεσκινίδης, Περράκης, Γιαννακόπουλος 26, Ψωμαδέρης 6, Μπένος
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 6, Αχής 3, Περσίδης, Παπανικολάου 12, Δημάκος 26, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 2, Κορωνίδης 2, Ναούμης 2, Λάτοβιτς 11, Ματζιώρης 6.
 
ΟΦΗ-Αρκαδικός 67-75
Διαιτητές: Ψαριανός, Θεωνάς, Αποστολίδης
Δεκάλεπτα: 18-13, 37-28, 55-50, 67-75
ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης 7, Σταμπουλής 6, Ραζής, Μαυρογιάννης 8, Στυλιανού 3, Λιανός 15, Κιτσούλης 18, Κυρίτσης, Χάλαρης 10, Τρεπάλοβατς , Σκλήβας.
Αρκαδικός (Καστρίτης): Τζόρτζεβιτς 13, Νοέας 6, Κωνσταντίνου, Καρύδας 21, Κοψαύτης 6, Χατζής 27, Αναστασάκης, Θανόπουλος, Μάλλιος 2, Καλλινικίδης, Εζόμο, Σταματόπουλος.
 
Φίλιππος Βέροιας-Καβάλα 60-76
Διαιτητές: Δεσλής, Πανταζής, Πιτσίλκας
Δεκάλεπτα: 19-19, 40-41, 51-60, 60-76
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής, Αμπέλε 4, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 7, Δεληγεώργης 3, Πλιούκας 10, Γκιουλέκας 13, Κασαμπαλής 18, Αργύρης, Τριχόπουλος 2, Σάρακας, Λευκαδίτης 3.
Καβάλα (Τζήμας): Κρστέφσκι 13, Καράμπουλας 11, Τότσιος 11, Καλαμπάκας 8, Κατσαρές 7, Καραποστόλου 3, Αγγελακόπουλος 6, Παπαρέγκας, Γκέλιος, Χαρισμίδης 13, Βελισσαρίου 3, Καλαϊτζίδης 1.
 
Ερμής Λαγκαδά-Ηρακλής (διακοπή)
 
Βαθμολογία 
 
1. Λαύριο 9 (4-1)
2. Εθνικός 9 (4-1)
3. Καβάλα 9 (4-1)
4. Ψυχικό 8 (3-2)
5. Αρκαδικός 8 (3-2)
6. Δόξα Λευκάδας 8 (3-2)
7. Φίλιππος Βέροιας 8 (3-2)
8. Αετός 7 (2-3)
9. Παγκράτι 7 (2-3)
10. ΟΦΗ 7 (2-3)
11. Ηρακλής 6 (2-2)
12. Λιβαδειά 6 (1-4)
13. Ηλυσιακός 6 (1-4)
14. Ερμής Λαγκαδά 4 (0-4)
 
*Ηρακλής και Ερμής Λαγκαδά έχουν έναν αγώνα λιγότερο. 
 
Επόμενη αγωνιστική 
Ηρακλής-ΟΦΗ
Παγκράτι-Ερμής Λαγκαδά
Ψυχικό-Αετός
Λιβαδειά-Λαύριο
Δόξα Λευκάδας-Φίλιππος Βέροιας
Αρκαδικός-Ηλυσιακός
Εθνικός-Καβάλα