Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 4η αγωνιστική

Διατήρησε το αήττητο ο ΓΣ Κύμης στον 1ο όμιλο της Β΄ Εθνικής κατηγορίας ανδρών, ενώ στον 2ο όμιλος Πευκοχώρι, Μαχητές Δόξας Πεύκων, Τιτάνες Παλαμά μοιράζονται την κορυφή.                                

Αποτελέσματα 4η αγωνιστική

1ος όμιλος

Μαρούσι-Περιστέρι       85-80

Χολαργός-Πανερυθραϊκός         63-69

ΓΣ Κύμης-Ιωνικός Νίκαιας            69-66

Δούκας-Φιλαθλητικός   70-56

Ηράκλειο-Αγία Παρασκευή        89-66

Παπάγος-Αμύντας          70-86

Φάρος Κερ.-Ικαρος Καλ.              102-87

 

Τα φύλλα αγώνα

 

ΓΣ Κύμης-Ιωνικός Νικαίας 69-66

Δεκάλεπτα: 24-23, 45-37, 55-50, 69-66

Διαιτητές: Δημόπουλος-Κωνσταντινόπουλος

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σέττος 10 (3), Παπαντωνίου 18 (1), Κατράνας 2, Σιαμανδούρας 3, Μιλόσεβιτς 7, Ερεβμπεναζιέ, Γκιζόγιαννης 7 (2), Κωνσταντακόπουλος 2, Κολώκας 13, Κακιούζης 6, Λόλας, Σκουλούδης 1.

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 3 (1), Κούτουλας 2, Σκάνδαλος 1, Ντακούλιας 25 (2), Θεοδοσίου 3 (1), Μπολάτογλου, Τασόπουλος 7, Παλαιοχωρίτης 12 (2), Αναγνωστόπουλος 11, Μπεζεντάκος, Αποστολίδης 2, Καρτζόγλου.

 

Φάρος Κερατσινίου-Ίκαρος Καλλιθέας 102-87

Δεκάλεπτα: 27-24, 53-47, 77-69, 102-87

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Τσαχάκης

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Κομποδιέτας 19 (3), Μοσχοβίτης 6, Καραλής, Στογιάνοβιτς, Πετροδημόπουλος 10, Σιούτης 29 (3), Λυκογιάννης 4, Μαγκουνής, Κατούφας 20, Παπαδόπουλος 10 (2), Χανιάς-Πανταζής, Κουντουράς 4.

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 20 (1), Ντουζίδης 3 (1), Σκούφης 3 (1), Κούρτης 10 (1), Ιορδάνογλου 4, Τζόλος 19 (3), Παπαδάκης, Βλάχος, Πέρβι 12 (2), Σκόρδας, Βουγιούκας 16 (1).

 

Παπάγος-Αμύντας 70-86

Δεκάλεπτα: 15-19, 40-45, 56-65, 70-86

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Στρέμπας

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 4 (1), Τσιάκας 4, Γραμματικός 12 (3), Εμμανουηλίδης 13, Καραμπάς 11, Χριστόδουλος 2, Υφαντής 11, Κουκουράβας 5 (1), Κακκαβάς 3, Θεολογίτης 2, Ακτύπης 3, Δόξας.

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 12, Αγγελόπουλος 4, Τοπάλι 7 (1), Βαρδιάνος 21 (5), Μαντζούρος, Διαμαντόπουλος 14 (4), Πίνης 5 (1), Βογιατζής 14, Καμπούρης, Μπάρμπας 9 (3).

 

Μαρούσι-Περιστέρι 85-80

Δεκάλεπτα: 29-30, 52-45, 70-62, 85-80

Διαιτητές: Παπαφωτίου-Μαγκουνής

Μαρούσι (Καρατζάς): Γιαννουλάκος 11, Τσακίρης 19 (3), Μίχαλος 23 (2), Στούκας 5 (1), Παπαδημητρίου 2, Κουπίδης 16 (4), Στράγκας 2, Μούτσα, Τόλιας 3 (1), Ανδρικόπουλος, Αλεξίου 4.

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 5, Παναγιωταράς, Ξιούρας 4, Γιαννίκος 5 (1), Γεωργοπαπαδάκος 22 (4), Βούλγαρης 14 (4), Πρίτσος 4, Λυμπερόπουλος 11 (1), Καραβανάς, Σκουλίδας 12 (3), Ρεκουνιώτης 3.

 

Χολαργός-Πανερυθραϊκός 63-69

Δεκάλεπτα: 14-18, 28-36, 51-51, 63-69

Διαιτητές: Αποστολίδης-Αναγνώστου

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Φωτητζόγλου 10, Χατζόπουλος 5 (1), Αγόρης, Γραμματίκας 3 (1), Κιαπέκος 4, Μούκας, Βίτσος, Μουμπάρακ 21 (3), Πολιτόπουλος 8 (2), Μπουργανός 2, Παπαγεωργόπουλος 6, Παπάς 4.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 19 (4), Καλλιανιώτης 7 (1), Σπυρόπουλος 4, Προδρόμου 16 (1), Γιαουρτόγλου 6, Γεωργίου 7 (1), Σολωμός 6, Αντωνίου, Γκαϊντάσοφ 4, Πρέκας.

 

Δούκας-Φιλαθλητικός 70-56

Δεκάλεπτα: 16-17, 33-29, 51-37, 70-56

Διαιτητές: Πόντας-Ραχιώτης

Δούκας (Γιαννόπουλος): Αθανασιάδης, Μπουρδάνος 15 (2), Γιαννάκης 2, Σταθόπουλος, Ζακυνθινός 19 (1), Τζέμης 2, Κεφάλας 9 (3), Θέος 11 (1), Ζευκιλής 8, Οικονομόπουλος 4.

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 3, Κελαϊδής 3 (1), Λαμπρόπουλος 8, Παρασκευόπουλος 8 (2), Λιακόπουλος 1, Μπαζιώτης 9 (2), Σωφρονάς 6, Πανταζής, Γεωργιάδης 8, Τραφαλής 6, Πρέκας, Οκεκουοϊέν 4.

 

Ηράκλειο-Αγία Παρασκευή 89-66

Δεκάλεπτα: 25-22, 46-37, 65-57, 89-66

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Σπυρόπουλος Α.

Ηράκλειο (Ράλλης): Θεοδωρίδης 4 (1), Ζανιδάκης, Τσερκιτσόγλου 17 (4), Σπυριδάκης 2, Μπόγδανος 16 (1), Αγαπιάδης 16 (3), Αρναουτάκης 2, Σακελλαρίου 11 (1), Σαχπατζίδης 9, Πάλλης 9, Παπαδούλης 3 (1).

Αγία Παρασκευή (Αποσκίτης): Αγγελόπουλος 4, Άρχος 7 (1), Ατζαμόγλου, Δημητρίου 17 (1), Φωτίου 13 (3), Γκιουζέλης 2, Λυτόπουλος 11, Παπαδάκης 3, Τσακιρίδης 9 (1), Λαμπρόπουλος, Γρατσιάτος.

 

Η βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης         8

2. Ηράκλειο        7             

3. Πανερυθραϊκός           7

4. Φάρος Κερατσινίου   6

5. Δούκας            6

6. Παπάγος         6

7. Αμύντας          6

8. Φιλαθλητικός               6

9. Ιωνικός Νίκαιας           6

10. Χολαργός     5

11. Μαρούσι      5

12. Ικαρος Καλ. 5

13. Περιστέρι     4

14. Αγία Παρασκευή      3

* Περιστέρι και Φάρος Κερατσινίου έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

* Η Αγία Παρασκευή έχει ένα μηδενισμό

 

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 9/11)

Περιστέρι-Χολαργός

Πανερυθραϊκός-ΓΣ Κύμης

Ιωνικός Νίκαιας-Δούκας

Φιλαθλητικός-Ηράκλειο

Αγία Παρασκευή-Παπάγος

Αμύντας-Φάρος Κερ.

Ικαρος Καλ.-Μαρούσι

 

 

2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα

Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ  62-50

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Αργος Ορεστικό  78-74

Ανατόλια-Πιερικός Αρχέλαος  94-97

Στρατώνι-Προμηθέας  79-82

Ασπίδα Ξάνθης-Φοίνικας Λάρισας   80-87

Τιτάνες Παλαμά-Κομοτηνή   78-65

Πευκοχώρι-Αργοναύτης Καλαμαριάς  92-64

 

Τα φύλλα αγώνα

 

Στρατώνι-Προμηθέας Πάτρας 79-82

Δεκάλεπτα: 19-29, 38-44, 60-61, 79-82

Διαιτητές: Πανταζής-Πιτσίλκας Β.

Στρατώνι (Μύθου): Χαριστός, Ματενίδης 3 (1), Κουντουρατζόγλου 16 (1), Δελίδης, Μυλωνίδης 16, Δαβάνης 2, Κιγμέτογλου 16, Δανάκης 8 (1), Νταράκης 16, Δασκαλόπουλος 2.

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Ντιμπ 12 (3), Λάππας 1, Κατιάκος 19, Γιαννικόπουλος, Πέττας 18 (2), Μαναβόπουλος 11, Πέτροβιτς 3, Χαμηλός 10 (2), Τζακόπουλος 8 (2).

 

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Αργος Ορεστικό 78-74

Δεκάλεπτα: 22-20, 37-40, 53-55, 78-74

Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Ζαχαρής

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 2, Ταρπάγκος 9, Γερομιχαλός Δ. 19 (1), Ελευθεριάδης 12 (3), Κελεσίδης 3 (1), Γερομιχαλός Π. 6, Γράβας 17, Γκαμούρας, Θεοδωράκος 10 (2).

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Δεληγιάννης, Μπόζιαρης 2, Χατζόπουλος, Κούτρας 14 (1), Μιχαηλίδης 9 (2), Βλάχος 6 (1), Τράντας 15 (4), Κόττας 10, Καζάκος, Βοϊβατόπουλος 8, Μαυρίδης 10.

 

Πευκοχώρι-Αργοναύτης Καλαμαριάς 92-64

Δεκάλεπτα: 31-11, 47-34, 66-48, 92-64

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Παργιανόπουλος

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 20 (4), Βέτσος, Γεωργάκης 11, Μπεχλιβάνης 7 (1), Δεληγιάννης 15 (5), Βλάχος 2, Αμπατζίδης 3 (1), Τριφτανίδης 2, Νησιώτης 16, Ζώτος 2, Δήμου 14 (3), Κεσίδης.

Αργοναύτης Καλαμαριάς (Τσούρμας): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης, Ντισλής 26 (4), Μιχαηλίδης 10, Γαϊτανίδης 2, Δέτσικας 6, Θώμος 1, Δάλπας 3 (1), Χαντζίδης 12, Μπέγος 2, Τσιώγκας 1, Χριστόπουλος 1.

 

Ασπίδα Ξάνθης-Φοίνικας Λάρισας 80-87

Δεκάλεπτα: 24-18, 42-43, 56-60, 80-87

Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Τσιρτσιμάλης

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Δενδρινός 15 (4), Κουμπάνης, Σταμπουλής 10, Στεφανίδης 17 (2), Καραμπέκης 9 (1), Παπανικολάου 16 (4), Κουτσογιάννης 10, Τατάρης 3, Παλλάκης, Πετς.

Φοίνικας Λάρισας (Λιάγκας): Λεπενιώτης 19, Αθανασόπουλος 2, Γοργόλης 14 (4), Παπαχρήστος 15 (1), Μαγρίζος, Κολλάτος, Τσιαβές 5, Περρωτής 11, Μόσιαλος, Στεργιούδης, Παπακώστας 10, Τσιαμπαλής 11 (2).

 

Ανατόλια-Πιερικός Αρχέλαος 94-97

Δεκάλεπτα: 25-20, 48-41, 64-60, 81-81 (κ.α.), 86-86 (α΄ παρ.), 94-97

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντούρας

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης, Καλτσίδης, Κουφός, Τζουβάρας 14 (1), Γαλανίδης 12 (1), Τριανταφυλλίδης 9 (1), Αρνίδης 9 (2), Μουτσιαράς 16, Τόζιος 20 (2), Βεργίνης 12, Πατεράκης 2.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καρακασίδης, Κολαξίδης, Γκοντόπουλος 25 (4), Παπαδόπουλος Κ., Χριστοδούλου 12, Πρισκομάτης 15 (1), Καραγιάννης, Αμπαράς 13 (1), Ασημάκης 16 (2), Σπυρόπουλος 2, Παπαδόπουλος Ν. 8, Οικονόμου 6

 

Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ 62-50

Δεκάλεπτα: 15-14, 31-31, 44-43, 62-50

Διαιτητές: Λαζαρίδης-Φούτζηλας

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Aμούτζιας 16(1), Γκατιάς 10(2), Δεμερτζής 2, Σαββίδης , Μαυρίδης 10, Καντάρκος 3, Μαυροκεφαλίδης, Θωμαίδης 4, Σαρρής 13(2), Ψευτόγκας 4.

ΧΑΝΘ(Γκαϊτατζής):Αμπατζάς 15(2), Πρωτούλης 6, Ματενίδης 8(1), Σταματέλος 2, Ελευθεριάδης 1, Σικαλίδης 9, Παπαθανασίου 6(1), Νεφύτου 2, Μελλίδης 1.

 

Tιτάνες Παλαμά-Κομοτηνή 78-65

Δεκάλεπτα: 19-17, 36-29, 59-51, 78-65

Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Παπανικολάου

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Ψαρόπουλος 21, Τριανταφύλλου 8, Λίτσο 9, Γεωργαντζάς 8, Κουτινάς 11, Πανταζής 2, Κουσιάντζας 2, Μαλτέσιος 13, Φουντάς 2, Βουρλιώτης 2.

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής 1, Διαμαντίδης 15(4), Μαγκώνης 4, Λεχούδης 8 (2), Ντίνας 4, Μπεκρής 6, Καλατζής 2, Βελή 17, Χαλήλ 8, Σταματέλος.

 

Η βαθμολογία

1. Πευκοχώρι     8             

2. Μαχητές Δόξας Πεύκων          8                          

3. Τιτάνες Παλαμά          8                           

4. Προμηθέας Πάτρας   7                              

5. Αργοναύτης  7                          

6. Φοίνικας Λάρισας      6                          

7. Αίας Ευόσμου              6       

8. Ανατολία       5                   

9. ΧΑΝΘ               5                 

10. Ασπίδα Ξάνθης         5                          

11. Αργος Ορεστικό        5                           

12. Πιερικός Αρχέλαος  5                          

13. Στρατώνι      5                           

14. Κομοτηνή    4                             

 

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 9/11)

ΧΑΝΘ-Μαχητές Δόξας Πεύκων

Αργος Ορεστικό-Ανατόλια

Πιερικός Αρχέλαος-Στρατώνι

Προμηθέας Πάτρας-Ασπίδα Ξάνθης

Φοίνικας Λάρισας-Τιτάνες Παλαμά

Κομοτηνή-Πευκοχώρι

Αργοναύτης Καλ.-Αίας Ευόσμου