Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α2 Γυναικών – 4η Αγωνιστική

Στον 1ο Όμιλο ο Κρόνος Αγ. Δημ. πέρασε από τα Μελίσσια κερδίζοντας τον αντίπαλό του με 59-53. Στο 2ο Όμιλο με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι Τιτάνες Δράμας και Νίκη Λευκάδας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Πετρ. – Ίκαρος Καλ.           58-55

Δεκάλεπτα: 10-12, 25-31, 43-48, 58-55

Διαιτητές:  Τσολάκος , Αθανασόπουλος

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Μίχα): Μπαράκου, Καβαλλάρη 7(1), Λιάγκα 7(1), Μοίρα 6, Πλούμπη 16(1), Ροϊδου 4, Ανωγειανάκη 11(1), Τσέρου, Μακρυνίκα 7.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Μαρίνου 10, Κουτσαυγουστή 2, Μπρούλια, Ακρίβου, Παπαϊωάννου 2, Δασκαλοπούλου 20(2), Βαζαίου 2, Ζότοβα 19(3).

Mελίσσια  – Κρόνος Αγ. Δημ.  53-59

Δεκάλεπτα : 10-15, 22-31, 41-47, 53-59

Διαιτητές: Τσάτσης Αντωνιάδης

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβέλη 9, Καμπουράκη 5, Τσιχριτζή 11(2), Κοιλιαρίδη , Ζακυνθινού 9(2), Καπερώνη 3(1), Σκαρόγιαννη 16, Τσουκαλά.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Ζέρβα): Καμμένου 15(3), Εμμανουηλίδου 7(2) Μπακάλη 4, Τζανετάτου, Πανταζή 11, Σπαθάρη 9(1), Μαγγίνα, Γασπαράτου, Ζικιρίδου 13.

Δάφνη Αγ. Δημ. –Καλαμάτα      62-34

Δεκάλεπτα : 21-09, 39-19, 46-22, 62-34

Διαιτητές: Καρανικόλα , Λαμπίρης

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Σελλά 4, Τσιφτελή 6(2), Μανώλη 7,  Χατζόγλου 6, Ακρίβου 7, Γιαννακοπούλου 2, Τετενέ 15, Τσουκαλά 15, Μικεδάκη, Παπακωνσταντίνου Α., Παπακωνσταντίνου Β ., Καλογεροπούλου.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιαννακόπουλος): Βεργινάδη 3(1), Βάνου 3, Πολιτοπούλου 3, Τσούμπου 4, Τζανή 6, Μάλαμα Β. 13, Πραμαγγιούλη, Μεσσίνη, Κουτίβα, Αναστασοπούλου.

Π. Φάληρο  – Σπόρτιγκ    59-52 

Δεκάλεπτα: 12-14, 30-28, 47-42, 59-52

Διαιτητές: Γρίβα, Μαυρέλης

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Τσίκουτα 8(2), Χριστακοπούλου 5(1), Πριόνα 4, Γιαννέλη 2, Δεγαϊτη 2 Πετράκη 8(1) Θεοδωρομανωλάκη 15(1), Δραγωνέα 4, Γιαμπάνη 11.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νίκλας): Παυλοπούλου 6, Ναβροζίδου 1, Αστραντίνη 6(2), Νταή 13(2), Βαφειάδη 1, Χιώτη 7, Κοτσιαύτη 18.

Αρκάδι Ρεθ. – Πανιώνιος 83-55

Δεκάλεπτα: 20-21, 45-30, 66-36, 83-55

Διαιτητές: Ρίζος,Πετρόπουλος Β.

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης ): Μπότσι 13, Τζουγκράκη 29 (5), Αγαθαγγέλου 4, Καούκη 15 (1), Λίτσι 20 (4), Λελεδάκη 2, Μιχελιδάκη, Μπάκα, Ρήγα, Παναρετάκη, Νιτζάϊ, Περάκη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μελέτης): Λόξα 5, Κύρου, Μελά, Σταμπούρλου 6, Στεφανίδου 14(1), Γρηγορίου 3, Κοτσάνη 2, Κουτανίτη 12(3), Παναγιωτοπούλου 8.

ΦΕΑ-Ηρόδοτος       0-20 (άνευ αγώνα)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Κρόνος Αγ. Δημ.            8

2. Δάφνη Αγ. Δημ. 8

3. Αρης Πετρούπολης      7

4. Αρκάδι Ρεθύμνου         6

5. Σπόρτιγκ  6

6. Παλαιό Φάληρο            6

7. Ηρόδοτος            6

8. Πανιώνιος           6

9. Μελίσσια 5

10. Ίκαρος Καλλιθέας      5

11. Καλαμάτα         5

12. ΦΕΑ        0

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Καλαμαριά  –Άρης  72-70 (β’ παρ.)

Δεκάλεπτα: 11-5, 31-20, 39-34, 52-52(κ.α.), 60-60 (α΄ παρ.), 72-70

Διαιτητές:  Τριανταφυλλίδης,Πράττος

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Νόμικος): Αραμπατζή, Μαργαρίτη 4, Ζαμπουρίδου 6, Θεοδωρίδου 5(1), Καλαντίδου 23, Νότη, Παλλάνη, Νικολαϊδου 5, Καϊμακτσή 14(1), Καζαντζή 9, Νασουφίδου, Φλώρου 6.

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 22(3), Τσινέκε Ε. 2, Πολύχρου 11(3), Αντωνιάδου Α. 8, Τσαμπάκου, Αντωνιάδου Σ., Τσινέκε Κ. 3, Χατζηαράπη, Ιγγλέζου, Τζιότζιου 4(1), Χρηστίδου 6, Σταμπουλίδου 14(1).

Νίκη Λευκάδας – Ηρακλής 61-48

Δεκάλεπτα: 14-10,31-22, 48-32, 61-48

Διαιτητές: Μακρόπουλος,Κοτσίρης

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 21, Αργυρού 2, Δελαπόρτα 2, Τζίμπο, Κανταρά 4, Μπαλλά 6, Κρητικού 8(2), Ψυχογιού 5(1), Μοσχοπούλου 13(1), Καββαδία.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κυρκούσης): Τσουμπερλή 2, Κογκαλίδου 1, Παπαρδέλα 1, Σταμπή 8, Τσάντα 2, Αθανασιάδου 3(1), Γεροστεργίου 5, Οικονόμου 3, Σαμαρά 6, Λογδανίδου 17.

Ολύμπια Λάρισας – Ν. Βότσης 71-58

Δεκάλεπτα: 29-13, 37-26, 61-37, 71-58

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης,Σαρακενίδης

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα 4, Καψωκόλη 7, Ράπτη, Σουλιώτη 5, Σπυροπούλου 9(2), Γρηγοριάδου, Χαβαλέ 29(2), Κουτσουνούρη 16, Καλλίδη 1, Ντριστέλα.

Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Καρπώνη, Βατσιτσίδου 10, Κωνσταντινίδου, Μηταριώτη 8(2), Ευσταθίου 2, Τυφλού 17(3), Ζηβώνη 2, Γιοβανοπούλου, Τζήμου 15, Παπαδάκη 4.

Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Σερρών 53-45

Δεκάλεπτα: 17-17, 27-21, 39-39, 53-45

Διαιτητές: Γαζέτας,Αγραφιώτης

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Γαϊτάνη 8, Στάικου, Κεσεσίδου 19(4), Γιαντσιώρη 3, Πελτέκη 8(1), Κουτούση 13, Δημητρακούδη, Αρσένογλου 2.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 13, Τόγα 3(1), Μπακιρτζίδου Μ. 4, Τζιαμπάζη 4, Χωλοπούλου Ν. 1, Χωλοπούλου Μ. 9, Γκλεζάκη 11.

ΠΑΣ Γιάννινα –ΑΕ Πυλαίας        61-45

Δεκάλεπτα: 15-7, 31-21, 49-34, 61-45

Διαιτητές:  Μελανίδης,Ντόγκας

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 7(1), Θωμά 7, Σαρηγιαννίδου 20, Μεντεσίδου 9(1), Λαδοπούλου, Παπαδιαμάντη, Παπαδοπούλου 11, Παπαδιά, Τσακτσίρα 7(2), Βαλάκου.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Δεμερτζής): Στάνη 4, Λίτσιου 15(1), Σταματέλου, Λάλου 15, Αγαθαγγελίδου 6(2), Κοκκίνου, Καζαντζή 5, Κουλακιώτη.

ΕΟ Σταυρούπολης – Ασπίδα Ξάνθης   49-27

Δεκάλεπτα: 9-11, 18-18, 36-22, 49-27

Διαιτητές: Παπαθωμά-Λελούδας

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κουργιαννίδης): Αγγέλου 2, Δημητριάδου 1, Τριανταφύλλου 6, Κεσόγλου 13, Δριστέλλα, Σαμαρά 4(1), Πετρίδου 16(1), Σταυρίδου 3, Παυλίδου 4, Κανέλλογλου, Αναγνώστου, Μαγδαλιαννίδου.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Αντώνογλου): Καραλίδου Σ. 9, Παπαευαγγέλου 8(2), Ομέρ-Ογλου, Ψωμαδοπούλου, Παπαδοπούλου 1, Παπαϊωάννου, Αντώνογλου 6, Μαμαλίκατζη 1, Παπαχρυσοβέργη, Ζιώγα, Καραλίδου Β. 2, Γκιρκίζα.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Τιτάνες Δράμας  8

2. Νίκη Λευκάδας  8

3. ΠΑΣ Γιάννινα      7

4. Ολύμπια Λάρισας         7

5. ΑΟ Σερρών         7

6. Απόλλων Καλαμαριάς            6

7. ΑΕ Πυλαίας         6

8. Ηρακλής  5

9. Άρης          5

10. ΕΟ Σταυρούπολης      5

11. Ν. Βότσης          4

12. Ασπίδα Ξάνθης           4