Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α2 Ανδρών-4η Αγωνιστική

Πέντε ομάδες συγκατοικούν στην κορυφή της Α2 μετά την ολοκλήρωση της τέταρτης αγωνιστικής. Το αήττητο που είχαν Λαύριο και Φίλιππος Βέροιας σταμάτησε απέναντι σε Παγκράτι και Λιβαδειά αντίστοιχα.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

 

Εθνικός-ΟΦΗ 68-63

Διαιτητές: Τζαφλέρης-Νικολούλης-Γερακίνης (Ελευθεριάδης)

Δεκάλεπτα: 16-19, 36-31, 51-48, 68-63

Εθνικός (Κουστένης): Παπαδιονυσίου, Καρυπίδης, Κουκάς 7, Τζιάλλας 10, Τσιότρας 6, Ζούμπος 8, Γκιζόγιαννης 10, Μαχαίρας 18, Βαβάτσικος 2, Αναγνωστόπουλος, Ψυλέας 7.

ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης 2, Σταμπουλής, Ραζής, Μαυρογιάννης 3, Στυλιανού 12, Λιανός 12, Κιτσούλης 15, Κυρίτσης, Χάλαρης, Τρεπάλοβατς 19, Σκλήβας.

 

Αρκαδικός-Ερμής Λαγκαδά 84-60

Διαιτητές: Τσαρούχα-Καλογερόπουλος Λ-Κάρδαρης (Πολιτόπουλος)

Δεκάλεπτα: 22-18, 34-28, 55-43,84-60

Αρκαδικός (Καστρίτης): Τζόρτζεβιτς 14 , Νοέας, Κωνσταντίνου 6, Καρύδας 11, Κοψαύτης 17, Χατζής 13, Αναστασάκης 2, Θανόπουλος 3, Μάλλιος 7, Καλλινικίδης 8, Εζόμο 3, Σταματόπουλος.

Ερμής Λαγκαδά (Καμαράκης): Καϊκλής 3, Ελευθεριάδης 2, Νώτης 3, Ακεψιμαΐδης 14, Παρίτσης 8, Βενετίδης, Σιώπης 4, Σαμαράς 2, Καλογιαννίδης 7, Μανούσος 17, Πλικούδης.

 

Ηρακλής-Αετός 76-66 (κεκλεισμένων των θυρών)

Διαιτητές: Μπήτης-Ταρενίδης Στ-Τσώνος Μ (Παραλικίδης)

Δεκάλεπτα: 23-22, 37-40, 54-55, 76-66

Ηρακλής (Κυρούδης): Σταματόγιαννης, Μιχάλογλου 10 , Ονάσογλου 3, Χρυσόπουλος 5, Αράπης 6, Καραγκιολίδης 5, Κοθράς 24, Μήτσιαλος 2, Αποστολίδης 6, Δέσπος 15.

Αετός (Κατσούνης): Θεοδωράκος, Μητσάκης 8, Κουκουνιάς 6, Βασδέκης 3, Κόκκαλης 8, Βαρνάβας, Μόρφης 3, Τοπάλης 7, Μιχόπουλος 1, Ροδόστογλου 9, Πέτρουλας, Τσουγκαράκης 21.

 

Παγκράτι-Λαύριο 73-71

Διαιτητές: Σκούτας-Καραβίτης-Μπούκας (Καρούσης)

Δεκάλεπτα:  27-19, 41-35, 62-54, 73-71

Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 4, Κοβάσεβιτς 9, Δέδες 3, Παππάς 18, Ψαρόπουλος 13, Παπαντωνάκος 2, Ράπτης 10, Κουτρούλιας 4, Ντιαλό 7, Χατζηνικόλας 3, Καραΐνδρος.

Λαύριο (Σερέλης): Δανάς 14, Μπρόζος 2, Χασάπης, Τσίρος 3, Μουρίκης 8, Σακελλαρίου 14, Γιαννακόπουλος 13, Κεσκινίδης, Περράκης 9, Ψωμαδέρης 8, Μπένος.

 

Ψυχικό-Δόξα Λευκάδας 77-62

Διαιτητές: Τσούνας-Παγώνης-Φακίτσας (Ορφανός)

Δεκάλεπτα: 25-16, 40-28, 65-50, 77-62.

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 3, Αχής 3, Περσίδης, Παπανικολάου 7, Δημάκος 25, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 10, Κορωνίδης 8, Ναούμης 3, Λάτοβιτς 8, Ματζιώρης 10.

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Κυριακόπουλος 6, Μάρτζος 7, Χίμπερτ 3, Μουρατίδης 7, Γεωργάκης, Καραδολάμης 3, Συμεωνίδης 6, Αναγνωστόπουλος 12, Σκλάβος 7, Γαρμπής, Αποστολίδης 11, Αργυρός.

 

Λιβαδειά-Φίλιππος Βέροιας 75-48

Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Παπαθανασίου-Διμπινούδης (Ιωάννου)

Δεκάλεπτα: 20-9, 41-30, 55-38, 75-48

Λιβαδειά (Οικονόμου): Σπίγκος 2, Βουκαντίνοφ 4, Τερματζίδης, Λιόντος, Βεσκούκης 16, Ράλλης 13, Μαράντος 5, Σάκοτα 4, Σταύρου, Γιανναλέτσος 19, Δημητριάδης 12.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής 10,  Αμπελέ 5, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 5, Δεληγεώργης 8 , Πλιούκας 8, Γκιουλέκας, Κασαμπαλής 4, Αργύρης, Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 8.

 

Καβάλα-Ηλυσιακός 86-56

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ-Τζίμα-Θεοδώρου (Ασλανίδης)

Δεκάλεπτα: 26-11, 49-30, 72-42, 86-56

Καβάλα (Τζήμας): Κρστέφσκι 15, Καράμπουλας 6, Τότσιος, Καλαμπάκας 13, Κατσαρές 4, Καραποστόλου 10, Αγγελακόπουλος 11, Παπαρέγκας 4, Γκέλιος 5, Χαρισμίδης 10, Βελισσαρίου 5, Καλαϊτζίδης 3.

Ηλυσιακός (Σορώτος): Τζιβελέκας, Λεγκίκας 9, Δρόσος 4, Ζώρζος, Χαραλάμης, Καρτέρης 5, Νικολακόπουλος 10, Περδικάρης 8, Βλάχος, Κακλαμανάκης 13, Τσιόκος 6, Αναγνωστάκης 1.

 

Βαθμολογία

1. Καβάλα 7 3-1

2 . Λαύριο 7 3-1

3. Ψυχικό 7 3-1

4. Εθνικός 7 3-1

5.Φίλιππος Βέροιας 7 3-1

6. Ηρακλής 6 2-2

7. Αρκαδικός 6 2-2

8. Δόξα Λευκάδας 6 2-2

9. Παγκράτι 6 2-2

10. ΟΦΗ 6 2-2

11. Λιβαδειά 5 1-3

12. Αετός 5 1-3

13. Ηλυσιακός 5 1-3

14. Ερμής Λαγκαδά 4 0-4

 

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 8/11)

ΟΦΗ-Αρκαδικός

Ερμής Λαγκαδά-Ηρακλής

Αετός-Παγκράτι

Λαύριο-Ψυχικό

Δόξα Λευκάδας-Λιβαδειά

Φίλιππος Βέροιας-Καβάλα

Ηλυσιακός-Εθνικός