Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 3η αγωνιστική

Τιτάνες Παλαμά, Πευκοχώρι, Αργοναύτης και Μαχητές Δόξας Πεύκων παρέμειναν αήττητοι και βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Β’ Εθνικής, ενώ η Κύμη προελαύνει στον 1ο όμιλο.

Τα αποτελέσματα (3η αγωνιστική)

2ος Όμιλος

ΧΑΝΘ-Πευκοχώρι 82-83

Αργος Ορεστικό-Αίας Ευόσμου 61-46

Πιερικός Αρχέλαος-Μαχητές Δόξας Π. 69-83

Προμηθέας-Ανατόλια 77-70

Φοίνικας Λάρισας-Στρατώνι 78-66

Τιτάνες Παλαμά-Ασπίδα Ξάνθης 76-68

Κομοτηνή-Αργοναύτης Καλ. 60-69

 

Τα φύλλα αγώνα

Τιτάνες Παλαμά-Ασπίδα Ξάνθης 76-68

Δεκάλεπτα: 24-23, 31-35, 54-48, 76-68

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης-Λόρτος

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Ψαρόπουλος 13 (1), Κουτίνας 18, Λίτσο 7, Γεωργαντζάς 11 (1), Τριανταφύλλου 14 (4), Βουργιώτης, Μαλτέσιος 13, Κουσιάτζας, Φούντας, Πελίγκος.

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Δενδρινός, Κουμπάνης 2, Τσιώγκας 2, Κατριβάνος, Σταμπουλής 26 (4), Στεφανίδης 7, Καραμπέκης 3 (1), Παπανικολάου 9 (1), Κουτσογιάννης 13, Τατάρης 2, Παλλάκης 4, Πετς.

 

ΧΑΝΘ -Πευκοχώρι 82-83

Δεκάλεπτα: 22-21, 43-47, 74-58, 82-83

Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Πιτσίλκας

ΧΑΝΘ (Γκαιτατζής): Αμπατζάς 10 (2), Ματενίδης 3 (1), Σταματέλος, Πρωτούλης 15, Ζιάκας 16 (2), Παπαθανασίου 8 (1), Σικαλίδης 6 (1), Νεοφύτου 12, Ελευθεριάδης 2, Μελίδης 10.

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 10 (2), Γεωργάκης 7, Μπεχλιβάνης 8 (2), Δεληγιάννης 6, Τέρπος 6, Τριφτανίδης 10, Νησιώτης 12, Ζώτος 21 (1), Δήμου 3 (1).

 

Φοίνικας Λάρισας-Στρατώνι 78-66

Δεκάλεπτα: 22-18, 39-25, 58-48, 78-66

Διαιτητές: Τζίμα-Τζιοπάνος

Φοίνικας Λάρισας (Λιάγκας): Λεπενιώτης 11 (1), Αθανασόπουλος 10 (2), Γοργόλης, Παπαχρήστος 14 (3), Μαγρίζος 6, Κολλάτος, Τσιαβές 6 (1), Περρωτής 4, Μόσιαλος, Παπακώστας 16 (1), Τσιαμπαλής 11 (1).

Στρατώνι (Μύθου): Χαριστός, Ματενίδης 6, Ζυγούρας, Κουντουρατζόγλου 2, Δελίδης, Μυστιλιάδης 2, Μυλωνίδης 16 (1), Δαβάνης 6, Κιγμέτογλου 16 (1), Δανάκης 4, Νταράκης 8, Δασκαλόπουλος 6.

 

Αργος Ορεστικό-Αίας Ευόσμου 61-46

Δεκάλεπτα: 18-6, 33-18, 43-34, 61-46

Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Πιτσίλκας Β.

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Δεληγιάννης, Μπόζιαρης, Χατζόπουλος 3, Κούτρας 8, Μιχαηλίδης 11 (2), Βλάχος 4, Τράντας 6, Κόττας 10, Βοϊβατόπουλος 12, Μαυρίδης 4, Tσαμπούρης 3 (1), Γιαγκόπουλος.

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 9 (1), Γκάτζιας 10 (2), Δεμερτζής 4, Σαββίδης 6 (2), Μαυρίδης 9 (1), Καντάρκος, Θωμαΐδης 2, Σαρρής 2, Ψευτογκάς 4 (1), Καδής, Μάκρας, Γαρδάνης.

 

Προμηθέας Πάτρας-Ανατόλια 77-70

Δεκάλεπτα: 19-21, 41-36, 56-53, 77-70

Διαιτητές: Τσαρούχα-Πόντας

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Ντιμπ 5, Λάππας, Μαλτέζος, Κατιάκος 12, Γιαννικόπουλος 12, Πετρόπουλος 5 (1), Πέττας 19, Μαναβόπουλος, Πέτροβιτς 22 (3), Χαμηλός, Σερέτης, Τζακόπουλος 2.

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης, Παυλέας, Κουφός, Τζουβάρας 10 (1), Γαλανίδης 24 (4), Τριανταφυλλίδης, Αρνίδης 2, Μουτσιαράς 17, Τόζιος 10 (2), Σιώμος 5, Βεργίνης 2, Πατεράκης.

 

Πιερικός Αρχέλαος-Μαχητές Δόξας Πεύκων 69-83

Δεκάλεπτα: 20-22, 39-44, 53-65, 69-83

Διαιτητές: Φακίτσας-Γερακίνης

Πιερικός Αρχέλαος ( Χατζηϊωάννου): Πέτκος 2, Κολαξίδης 1, Γκοντοπουλος 19(4), Παπαδόπουλος 7(1), Χριστοδούλου 8, Πρισκομάτης 5, Καραγιάννης, Αμπαράς 7, Ασημάκης 14(1), Σπυρόπουλος, Παπαδόπουλος Ν., Οικονόμου 6.

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 3, Ταρπάγκος, Κολότσιος, Γερομιχαλός Δ. 11(1), Ελευθεριάδης 16(1), Κελεσίδης 6(1), Στόλης 2, Γερομιχαλός Π. 11, Γράβας 20(3), Γκαμούρας 8, Θεοδωράκος 4, Απιδόπουλος Γ. 2.

 

Κομοτηνή-Αργοναύτης 60-69

Δεκάλεπτα: 11-12, 31-31, 45-43, 60-69

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Ελευθεριάδης

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής 5(1), Διαμαντίδης 2, Μαγκώνης 4, Λεχούδης 19, Ντίνας 6, Μπεκρής 17(3), Χαλήλ 7, Σταματέλος, Ρυακιωτάκης.

Αργοναύτης (Τσούρμας):Καλπαξίδης 4, Ντίσλης 31(3), Μιχαηλίδης 9, Γαιτανίδης 3(1), Δέτσικας 3, Βεργος, Τσιόγκας 2, Χατζίδης 17.

 

Η βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Πεύκων 6            

2. Αργοναύτης 6

3. Τιτάνες Παλαμά 6            

4. Πευκοχώρι 6            

5. Προμηθέας Πάτρας 5            

6. Αιας Ευόσμου 5            

7. ΧΑΝΘ 4            

8. Ανατόλια 4            

9. Ασπίδα Ξάνθης 4            

10. Στρατώνι 4            

11. Φοίνικας Λάρισας   4            

12. Πιερικός Αρχέλαος  3            

13. Αργος Ορεστικό 3            

14. Κομοτηνή 3            

 

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 2/11)

Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Αργος Ορεστικό

Ανατόλια-Πιερικός Αρχέλαος

Στρατώνι-Προμηθέας

Ασπίδα Ξάνθης-Φοίνικας Λάρισας

Τιτάνες Παλαμά-Κομοτηνή

Πευκοχώρι-Αργοναύτης

 

 

1ος Όμιλος

Περιστέρι-Φάρος Κερατσινίου (Αναβλήθηκε)

Πανερυθραϊκός-Μαρούσι 91-85

Ιωνικός Νίκαιας-Χολαργός 93-69

Φιλαθλητικός-ΓΣ Κύμης 46-67

Αγία Παρασκευή-Δούκας 72-73

Παπάγος-Ηράκλειο 85-72

Αμύντας-Ικαρος Καλλιθέας76-64

 

Τα φύλλα αγώνα

Αμύντας-Ικαρος Καλλιθέας 76-64

Δεκάλεπτα: 20-14, 41-25, 54-41, 76-64

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Μαραμής

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 23 (2), Αγγελόπουλος 22 (2), Τοπάλι 2, Βαρδιάνος 9 (1), Μαντζούρος 2, Διαμαντόπουλος 5 (1), Πίνης, Διαμαντής, Βογιατζής 6, Καμπούρης, Μπάρμπας 7 (1).

Ικαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 3 (1), Ντουζίδης 4, Σκούφης, Κούρτης 9 (2), Ιορδάνογλου 9 (2), Τζόλος 14, Πέρβι 16 (1), Βουγιούκας 9.

 

Ιωνικός Νικαίας-Χολαργός 93-69

Δεκάλεπτα: 24-18, 47-29, 66-48, 93-69

Διαιτητές: Αποστολίδης-Ζακεστίδης

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 4 (1), Κούτουλας 5 (1), Σκάνδαλος 5, Ντακούλιας 27 (2), Θεοδοσίου 2, Μπολάτογλου, Τασόπουλος 20, Παλαιοχωρίτης 17 (5), Αναγνωστόπουλος 8, Μπεζεντάκος, Αποστολίδης 5 (1), Καρτζόγλου.

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Χατζόπουλος 11 (1), Αγόρης 12, Γραμματίκας 5 (1), Κιαπέκος 9, Μούκας 2, Βίτσος, Μουμπάρακ 22 (4), Πολιτόπουλος, Μπουργανός 8, Παπαγεωργόπουλος, Παππάς.

 

Πανερυθραϊκός-Μαρούσι 91-85

Δεκάλεπτα: 25-15, 46-33, 73-61, 91-85

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ.-Κάρδαρης

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 13 (2), Καλλιανιώτης 1, Σπυρόπουλος 7 (1), Προδρόμου 21 (2), Γιαουρτόγλου 24 (4), Γεωργίου 1, Σολωμός 21, Αντωνίου 1, Γκαϊντάσοφ 2, Πρέκας.

Μαρούσι (Καρατζάς): Γιαννουλάκος 6, Στασινός, Τσακίρης 19 (1), Μίχαλος 7 (1), Στούκας 16 (3), Παπαδημητρίου 2, Κουπίδης 23 (3), Στράγκας 4, Μούτσα 4, Τόλιας, Ανδρικόπουλος, Αλεξίου 4 (1).

 

Αγία Παρασκευή-Δούκας 72-73

Δεκάλεπτα: 26-22, 41-39, 57-52, 72-73

Διαιτητές: Διμπινούδης-Τσαχάκης

Αγία Παρασκευή (Αποσκίτης): Αγγελόπουλος 6, Άρχος 12 (2), Ατζαμόγλου 10 (2), Δημητρίου 2, Φωτίου 9 (2), Γκιουζέλης 3 (1), Μαρίνος, Λυτόπουλος 17, Παπαδάκης 4, Τσακιρίδης 7 (1), Γρατσιάτος 2.

Δούκας (Γιαννόπουλος): Αθανασιάδης, Μπουρδάνος 26 (3), Γιαννάκης 4, Σταθόπουλος 1, Χαϊκάλης, Ζακυνθινός 8, Τζέμης 5, Κεφάλας 15 (3), Θέος 14 (2).

 

Παπάγος-Ηράκλειο 85-72

Δεκαλεπτα: 14-13, 36-29, 58-53, 85-72

Διαιτητές: Αναστόπουλος Α.-Κυριακόπουλος

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 8 (1), Τσιάκας 7 (1), Γραμματικός 8 (2), Εμμανουηλίδης 16 (2), Καραμπάς 9 (2), Χριστόδουλος 6, Υφαντής 15 (1), Κουκουράβας 11 (3), Ακτύπης 5.

Ηρακλειο (Ράλλης): Θεοδωρίδης, Παπαδάκης 16 (1), Τσερκιτσόγλου 8, Σπυριδάκης, Μπόγδανος 17 (3), Αγαπιάδης 16 (1), Αρναουτάκης 5, Σακελλαρίου, Σαχπατζίδης 4, Πάλλης 6, Σταράκης, Πρωτογεράκης.

 

Φιλαθλητικός-ΓΣ Κύμης 46-67

Δεκάλεπτα: 10-23, 26-43, 41-56, 46-67

Διαιτητές: Ξάνθος-Λιότσος

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 2, Κελαϊδής 3 (1), Λαμπρόπουλος 7, Παρασκευόπουλος 7 (2), Λιακόπουλος, Μπαζιώτης 8 (1), Σωφρονάς 1, Πανταζής 5 (1), Γεωργιάδης 9 (1), Τραφαλής 4, Πρέκας, Οκεκουοϊέν.

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Παπαντωνίου 3 (1), Μιλόσεβιτς 6, Πανταζής 8, Κατράνας 4, Κωνσταντακόπουλος 3 (1), Γκιζόγιαννης 11 (2), Κολώκας 3 (1), Κακιούζης 8, Λόλας 10 (1), Σιαμανδούρας 7, Ερεβμπεναζιέ, Σκουλούδης 4.

 

Η βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 6 

2. Παπάγος 5 

3. Ηράκλειο 5 

4. Ιωνικός Νίκαιας 5 

5. Φιλαθλητικός 5 

6. Πανερυθραϊκός 5 

7. Φάρος Κερατσινίου 4 

8. Αμύντας 4 

9. Δούκας 4

10. Ικαρος Καλ. 4 

11. ΚΑΠ 4 

12. Περιστέρι 3 

13. Μαρούσι 3 

14. Χολαργός 3 

* Περιστέρι και Φάρος Κερατσινίου έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 2/11)

Μαρούσι-Περιστέρι

Χολαργός-Πανερυθραϊκός

ΓΣ Κύμης-Ιωνικός Νίκαιας

Δούκας-Φιλαθλητικός

Ηράκλειο-Αγία Παρασκευή

Παπάγος-Αμύντας

Φάρος Κερ.-Ικαρος Καλ.