Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α2 Γυναικών – 3η Αγωνιστική

Συγκλονιστικό ματς έγινε στη Νέα Σμύρνη για τoν 1ο Όμιλο της Α2 κατηγορίας των Γυναικών με τον Άρη Πετρούπολης να επικρατεί του Πανιωνίου με 77-69 στην τρίτη παράταση. 

Στον 2ο Όμιλο ο ΑΟ Σερρών ήταν ο νικητής στο ντέρμπι κορυφής κερδίζοντας με 60-56 τον ΠΑΣ Γιάννινα.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ίκαρος Καλλιθέας – Παλαιό Φάληρο 69-63

Δεκάλεπτα: 12-11, 33-32, 46-44, 69-63

Διαιτητές: Κονταράτος-Αργυρούδης

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης-Ζωηρού): Μαρίνου 24(1) , Κουτσαυγουστή 15, Μπρούλια, Ακρίβου, Παπαϊωάννου 12, Δασκαλοπούλου 13, Μανέα, Ζότοβα 5(1/2τρίποντα, 19 ριμπ. 4 κοψ.)

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης-Σοϊλεμετζίδης): Τσίκουτα 3, Τζαμαρία 9(1), Χριστακοιπούλου 4(1), Πριόνα 5(1), Γιαννέλη, Πετράκη 8, Θεοδωρομανωλάκη 14, Μάναλη, Δραγωνέα, Γιαμπάνη 20.

Σπόρτιγκ – Μελίσσια 54-41

Δεκάλεπτα: 8-14, 24-22, 39-30, 54-41

Διαιτητές: Αντωνίου-Πλιάκας

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νίκλας): Παυλοπούλου 6, Ναβροζίδου, Αστραντίνη, Νταή 14(2), Βαφειάδη 2, Καναβάρου  4, Χιώτη 15, Βούλγαρη 6, Γιαννακάκου 3(1), Κοτσιάφτη 4.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβέλη 4, Καμπουράκη 5, Τσιχριτζή 3, Κοιλιαρίδη, Ζακυνθινού 6, Καπερώνη 6, Σκαρόγιαννη 13, Τσουκαλά 4.

Πανιώνιος – Άρης Πετρούπολης 69-77 (γ’ παράταση)

Δεκάλεπτα: 14-13, 25-29, 36-37, 51-51(κ.α.), 55-55(α’ παρ.), 64-64(β΄ παρ.), 69-77

Διαιτητές: Γιακείμη-Δελαγραμμάτικας

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μελέτης-Τσίμπας): Λόξα, Κύρου 5(1), Μελά, Σταμπούρλου 15(1), Στυλιαρά 6, Στεφανίδου 22(2), Λύρου 2, Γρηγορίου 9, Κοτσάνη, Κουτανίτη 10(2).

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μίχα-Αγγέλη): Μπαράκου, Καβαλάρη 10, Λιάγκα 6(1), Μοίρα 20, Πλούμπη 21(2), ΡοΪδου 3, Ανωγειανάκη 2, Τσέρου 5(1), Μακρυνίκα 10.

Ηρόδοτος – Αρκάδι 57-38

Δεκάλεπτα: 11-12, 24-21, 37-32, 57-38.

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Καρακωνσταντόπουλος.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Χριστοδούλου Α.): Γιαλιτάκη 4, Βαρελτζή Ν. 9 (2), Νισταζάκη 6, Κουλούρη Στ. 4, Κοιλάδη 2, Σοπίκου 7 (1), Κουλούρη Μ. 3 (1), Δανδουλάκη 6, Βαρελτζή Ρ., Καλαϊτζάκη, Σακουλάκη 3 (1), Φωτιάδη 13.

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης Κ.): Μπότσι 10, Τζουγκράκη 19 (1), Αγαθαγγέλου, Καούκη 6, Μπάκα, Μιχελιδάκη, Σκουλίκα-Ανδρούτσου, Λίτσι 3 (1), Παναρετάκη, Λελεδάκη, Σταγάκη, Περάκη.

Καλαμάτα 1980 – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 32-66

Διαιτητές Κοσμάς, Κωστής

Δεκάλεπτα 7-18, 9-28, 18-48, 32-66

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80(Γιαννακόπουλος):Μπενέκη 4(1), Βεργινάδη 2, Πραμαγκιούλη, Β. Μάλαμα 19, Τζανή, Μεσσίνη 5(1), Θάνου, Τσούμπου 2, Κουτίβα, Αναστασοπούλου, Κανελλοπούλου

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Ζέρβα): Καμμένου 11(3), Μπακάλη 8, Ζικυρίδου 5, Εμμανουηλίδου ,  Σπαθάρη 8(2), Πανταζή 14, Ξάνθου 4, Μαγγίνα 2, Τζανετάτου 4, Οικονομάκη 5, Γασπαράτου 3, Νικολαίδου 2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Κρόνος Αγ. Δημητρίου                        6

2. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 6

3. Σπόρτιγκ  5

4. Αρης Πετρούπολης      5

5. Πανιώνιος           5

6. Παλαιό Φάληρο                        4

7. Μελίσσια 4

8. Αρκάδι Ρεθύμνου         4

9. Ικαρος Καλλιθέας         4

10. Ηρόδοτος          4

11. Καλαμάτα 1980          4

12. ΦΕΑ        0

 

2ος ΌΜΙΛΟΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΟ Σερρών – ΠΑΣ Γιάννινα 60-56

Δεκάλεπτα: 18-12, 33-25, 49-36, 60-56

Διαιτητές: Μπίκης-Καρκαλέτσης

 ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Δεινοπούλου, Μαραγκού 7(1), Μπακιρτζίδου Κ., Μπακιρτζίδου Μ. 15, Τόγα 3, Τζιαμπάζη 5(1), Χωλοπούλου Ν. 17(3), Χωλοπούλου Μ. 6, Πρόικου 3(1), Μήτσαλα,  Γκλεζάκη 4, Ιφτιαρη.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 10(1), Θωμά 13(2), Σαρηγιαννίδου 23(2), Μεντεσίδου 8(2), Παπαδιά, Παπαδοπούλου 2, Τσακτσίρα, Βαλάκου.

Ασπίδα Ξάνθης – Τιτάνες Δράμας  39-57

Δεκάλεπτα: 6-16, 16-26, 32-41, 39-57

Διαιτητές:  Γιαννούλης-Ζαχαριάδης

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 3, Παπαευαγγέλου 17(3), Ψωμαδοπούλου, Ομέρογλου, Παπαδοπούλου 6, Παπαϊωάννου 3, Αντώνογλου 8, Μαμαλίκατζη, Παπαχρυσοβέργη, Ζιώγα 2, Καραλίδου Β., Γκιρκίζα.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Γαϊτάνη 5, Κεσεσίδου 10(2), Φούντα, Γιαντσιώρη 8, Πελτέκη 6, Κουτούση 23, Δημητρακούδη 3(1), Αρσένογλου 2.

Ηρακλής -ΕΟ Σταυρούπολης  48-37

Δεκάλεπτα: 10-5, 20-19, 36-29, 48-37

Διαιτητές: Γραικός-Τσανακτσίδης

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κυρκούσης): Τσουμπερλή 5, Σταμπή 2, Κογκαλίδου 1, Οικονόμου 8, Σολωμού 1, Τσάντα, Αθανασιάδου 7(1), Γεροστεργίου 2, Σαμαρά 1, Ντάλλα 3, Παπαρδέλα, Λογδανίδου 18(1).

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κουργιαννίδης): Αγγέλου 6, Δημητριάδου 2, Τριανταφύλλου 6, Κεσόγλου 13, Δριστέλλα, Σαμαρά 3(1), Πετρίδου 2, Παυλίδου 5, Κανέλλογλου, Αναγνώστου, Μαγδαλιαννίδου. 

Ολύμπια Λάρισας – Απόλλων Καλαμαριάς 71-50

Δεκάλεπτα: 19-7, 32-21, 51-35, 70-51

Διαιτητές: Δολγύρας-Μαριτσιούδης

 ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα 12(1), Καψωκόλη 5, Σουλιώτη, Σπυροπούλου 12(2), Αραπακοπούλου, Χαβαλέ 20(3), Σκαρλή, Κουτσουνούρη 19(1), Καλλίδη 2, Ντριστέλλα.

 ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Νόμικος): Μαργαρίτη 4, Ζαμπουρίδου 2, Νασουφίδου 2, Θεοδωρίδου 9, Καλαντίδου 12, Αραμπατζή, Παλλάνη 4, Καζαντζή 6, Νότη 2, Καϊμακτσή 5, Φλώρου 5.

Ν. Βότσης -ΑΕ Πυλαίας   65-69

Δεκάλεπτα: 10-14, 32-34, 45-48, 65-69

Διαιτητές: Εμμανουήλ-Λουλουδιάδης

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Καρπώνη, Βατσιτσίδου 9, Μηταριώτη 7(1), Ευσταθίου, Γιοβανοπούλου 10, Τυφλού 12(3), Ζηβώνη 1, Τζήμου 16, Παπαδάκη 10.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Δεμερτζής): Στάνη 10, Λίτσιου 18(3), Ντάμπη 15(2), Λάλου 11, Αγαθαγγελίδου 6(1), Καζαντζή 9, Κουλακιώτη, Σταματέλου.

*Αύριο στις 15.30 θα γίνει ο αγώνας Άρης – Νίκη Λευκάδας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 1. ΑΟ Σερρών   6             

2. Τιτάνες Δράμας  6             

3. Ολύμπια Λάρισας 5            

4. ΠΑΣ Γιάννινα    5            

5. ΑΕ Πυλαίας  5             

6. Νίκη Λευκάδας  4             

7. Απόλλων Καλαμαριάς  4             

8. Ηρακλής    4             

9. Άρης   3             

10. ΕΟ Σταυρούπολης 3             

11. Ν. Βότσης   3            

12. Ασπίδα Ξάνθης    3             

 *Άρης και Νίκη Λευκάδας έχουν ένα αγώνα λιγότερο.