Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α2 Ανδρών-3η Αγωνιστική

Λαύριο και Φίλιππος Βέροιας έκαναν το 3/3 και μοιράζονται την κορυφή στην Α2 με την ολοκλήρωση της τρίτης αγωνιστικής. Ο ΟΦΗ υποχρέωσε την Καβάλα στην παρθενική της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

 

Αετός-Αρκαδικός 97-88

Δεκάλεπτα: 19-17, 42-42, 62-68, 97-88

Διαιτητές: Παναγιώτου, Παγώνης, Δαρλαμήτσος

Αετός (Κατσούνης): Θεοδωράκος, Μητσάκης 9, Κουκουνιάς 6, Μπασδέκης, Κόκκαλης 17, Βαρνάβας, Μόρφης 7, Τοπάλης 11, Μιχόπουλος, Ροδόστογλου 21, Πέτρουλας 10, Τζουγκαράκης 16.

Αρκαδικός(Καστρίτης): Τζόρτζεβιτς 23, Κωνσταντίνου, Καρύδας 18, Κοψαύτης 8, Χατζης 8, Αναστασάκης 4, Θανόπουλος 11, Μάλλιος 9, Καλλινικίδης 7, Σταματόπουλος.

 

Δόξα Λευκάδας-Παγκράτι  93-84

Διαιτητές: Διαμαντής, Κωνσταντινόπουλος, Δημόπουλος

Δεκάλεπτα: 31-16, 50-40, 72-66, 93-84

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Κυριακόπουλος 13, Μάρτζος, Χίμπερτ 17, Μουρατίδης, Αποστολίδης 22, Καραδολάμης 6, Συμεωνίδης 2, Αναγνωστόπουλος 14, Σκλάβος 19, Γαρμπής, Μπέσκας, Αργυρός.

Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 3, Κοβάσεβιτς 13, Δέδες 17, Παππάς 2, Ψαρόπουλος 10, Ράπτης 14, Παπαντωνάκος 16, Κουτρούλιας 7, Ντιαλό 2, Χατζηνικόλας, Φωτεινάκης.

 

Ερμής Λαγκαδά-Εθνικός 57-65

Διαιτητές: Παφίλης, Ευφραιμίδης, Τσιαπλής

Δεκάλεπτα: 17-18, 34-33, 47-48, 57-65

Ερμής Λαγκαδά (Καμαράκης):  Καϊκλής, Ελευθεριάδης, Ακεψιμαΐδης 7, Βουτσίτσεβιτς 20, Παρίτσης 4, Μπένας, Σιώπης 2, Σαμαράς 2, Καλογιαννίδης 6, Μανούσος 16.

Εθνικός (Κουστένης): Παπαδιονυσίου, Μούκας, Κουκάς 7, Τζιάλλας 4, Τσιότρας 4, Ζούμπος, Γκιζόγιαννης 13, Μαχαίρας 11, Βαβάτσικος 2, Αναγνωστόπουλος , Ψυλέας 24.

 

Λαύριο-Ηρακλής 66-55

Διαιτητές: Βαρδάλος, Μαλαμάς, Κοντίλης

Δεκάλεπτα: 24-14, 41-29, 59-42, 66-55

Λαύριο (Σερέλης): Δανάς 3, Χασάπης, Τσίρος 2, Μουρίκης 2, Σακελλαρίου 23, Γιαννακόπουλος 11, Κεσκινίδης 3, Περράκης 15, Παγώνης 4, Ψωμαδέρης 2, Μπένος 1.

Ηρακλής (Κυρούδης): Σταματογιάννης, Ταραμάς, Μιχάλογλου 10, Ονάσογλου 5, Χρυσόπουλος 9, Καραγκιολίδης 4, Κοθράς 4, Μήτσιαλος 4, Αποστολίδης 5, Δέσπος 14.

 

Λιβαδειά-Ψυχικό 64-71

Διαιτητές: Πανταζής, Σιμητόπουλος, Συμεωνίδης.

Δεκάλεπτα: 21-20, 32-37, 47-53, 64-71.

Λιβαδειά (Οικονόμου): Βουκαντίνοφ 8, Βεσκούκης 14, Ράλλης 9, Μαράντος 6, Σάκοτα 2, Σταύρου 5, Γιανναλέτσος 12, Δημητριάδης 8.

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Αχής, Νίκου 13, Περσίδης, Παπανικολάου 12, Δημάκος 20, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 7, Κορωνίδης 5, Λάτοβιτς 3, Ματζιώρης 11.

 

ΟΦΗ-Καβάλα 69-63

Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Β. Τσώνος, Παπαθανασίου

Δεκάλεπτα: 21-7, 41-30, 53-40, 69-63

ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης 6, Σταμπουλής, Ραζής 10, Τζουλάκης, Μαυρογιάννης, Στυλιανού 14, Λιανός 9, Κιτσούλης 12, Χάλαρης 9, Τρεπάλοβατς 9, Σκλήβας.

Καβάλα (Τζήμας): Κρστέφσκι 8, Καράμπουλας 11,  Τότσιος 17, Καλαμπάκας 6, Κατσαρές 6, Καραποστόλου, Αγγελακόπουλος 3, Παπαρέγκας, Γκέλιος, Χαρισμίδης, Βελισσαρίου 9, Καλαϊτζίδης 3.

 

Φίλιππος Βέροιας-Ηλυσιακός 73-63

Διαιτητές: Παντελίδης, Λαζαρίδης, Τσιρτσιμάλης

Δεκάλεπτα: 17-14, 33-33, 51-46, 73-63

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής 7, Μαρτίνς 1, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 11, Δεληγιώργης 18, Πλιούκας 10, Γκιουλέκας 16, Κασαμπαλής 6, Λευκαδίτης 4, Πεχλιβάνος.

Ηλυσιακός (Σορώτος): Τζιβελέκας 2, Δρόσος 2, Ζώρζος 6, Καρτέρης 7, Νικολακόπουλος 3, Περδικάρης 7, Βλάχος 9, Κακλαμανάκης 2, Τσιώκος 13, Αναγνωστάκης 12.

 

Βαθμολογία

1. Λαύριο 6 3-0

2. Φίλιππος Βέροιας 6 3-0

3. ΟΦΗ 5 2-1

4. Καβάλα 5 2-1

5. Εθνικός 5 2-1

6. Ψυχικό 5 2-1

7. Δόξα Λευκάδας 5 2-1

8. Αετός 4 1-2

9. Αρκαδικός 4 1-2

10. Ηρακλής 4 1-2

11. Παγκράτι 4 1-2

12. Ηλυσιακός 4 1-2

13. Λιβαδειά 3 0-3

14. Ερμής Λαγκαδά 3 0-3

 

Η επόμενη αγωνιστική (1/11)

Εθνικός-ΟΦΗ

Αρκαδικός-Ερμής Λαγκαδά

Ηρακλής-Αετός

Παγκράτι-Λαύριο

Ψυχικό-Δόξα Λευκάδας

Λιβαδειά-Φίλιππος Βέροιας

Καβάλα-Ηλυσιακός