Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 2η αγωνιστική

Συναρπαστική η 2η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνική Κατηγορίας Ανδρών, με δύο αγώνες να οδηγούνται στην παράταση στον Βορρά, ενώ καταγράφηκε και μία… 100στάρα σε αγώνα του Νότου.

Τα αποτελέσματα (2η αγωνιστική)

2ος Όμιλος

Αργοναύτης-ΧΑΝΘ 81-69 (παρ.)

Πευκοχώρι-Αργος Ορεστικό 98-90 (παρ.)

Αίας Ευόσμου-Πιερικός Αρχέλαος 68-66

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Προμηθέας 71-64

Ανατόλια-Φοίνικας Λάρισας 80-60        

Στρατώνι-Τιτάνες Παλαμά 77-81

Κομοτηνή-Ασπίδα Ξάνθης 65-75

 

Βαθμολογία

Αργοναύτης Καλ. 4

Μαχητές Δόξας Πεύκων                4             

Τιτάνες Παλαμά 4

Πευκοχώρι 4     

Προμηθέας Πάτρας 3   

Στρατώνι 3         

Ασπίδα Ξάνθης 3

Αίας Ευόσμου   3

Ανατόλια 3

ΧΑΝΘ    3

Πιερικός Αρχέλαος 2

Κομοτηνή 2

Αργος Ορεστικό               2

Φοίνικας Λ. 2

 

1ος Όμιλος

Ικαρος Καλλιθέας-Περιστέρι 63-60        

Φάρος Κερατσινίου-Πανερυθραϊκός 100-72

Μαρούσι-Ιωνικός Νίκαιας 76-86

Χολαργός-Φιλαθλητικός 71-72

ΓΣ Κύμης-Αγία Παρασκευή 96-82

Δούκας-Παπάγος 63-74

Αμύντας-Ηράκλειο 59-68

 

Βαθμολογία

Φάρος Κερατσινίου 4

ΓΣ Κύμης 4          

Ηράκλειο 4        

Φιλαθλητικός 4               

Περιστέρι 3       

Πανερυθραϊκός 3           

Ιωνικός Νίκαιας 3           

Παπάγου 3        

ΚΑΠ 3   

Ικαρος Καλ. 3   

Χολαργός 2

Δούκας 2            

Μαρούσι 2         

Αμύντας 2

 

Τα φύλλα αγώνων – 2ος Όμιλος

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Προμηθέας Πάτρας 71-64

Δεκάλεπτα: 22-24, 32-34, 53-46, 71-64

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 8, Ταρπάγκος, Γερομιχαλός Δ. 2, Ελευθεριάδης 15 (1), Κελεσίδης 5 (1), Στόλης 1, Γερομιχαλός Π. 12, Γράβας 23 (2), Γκαμούρας 5.

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Ντιμπ 7, Μαλτέζος, Σακελλαρόπουλος, Κατιάκος 13, Γιαννικόπουλος 7, Πετρόπουλος, Πέττας 22 (2), Μαναβόπουλος 4, Πέτροβιτς 9 (3), Χαμηλός, Σουφλιάς 2, Τζακόπουλος.

 

Ανατόλια-Φοίνικας Λάρισας 80-60

Δεκάλεπτα: 29-16, 42-27, 60-43, 80-60

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Δημάδης

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης, Παυλέας 2, Κουφός, Τζουβάρας 12 (1), Γαλανίδης 5 (1), Τριανταφυλλίδης 15 (3), Αρνίδης 18 (4), Μουτσιαράς 4, Τόζιος 16 (2), Σιώμος 6, Βεργίνης 2, Πατεράκης.

Φοίνικας Λάρισας (Λιάγκας): Λεπενιώτης 12, Αθανασόπουλος 4, Γοργόλης 4, Παπαχρήστος 11, Μαγρίζος, Κολλάτος, Τσιαβές, Περρωτής 5, Μόσιαλος, Παπακώστας 10, Τσιαμπαλής 14 (1).

 

Πευκοχώρι-Άργος Ορεστικό 98-90 (86-86 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 26-19, 46-39, 66-63, 86-86 (κ.α.), 98-90

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Σιταρίδης

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 22 (5), Γεωργάκης 12, Μπεχλιβάνης 12, Δεληγιάννης 6 (1), Τέρπος 2, Αμπατζίδης 3 (1), Τριφτανίδης 2, Νησιώτης 22, Ζώτος 9, Δήμου 8 (2), Κεσίδης.

Άργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Δεληγιάννης, Μπόζιαρης, Χατζόπουλος, Κούτρας 24 (2), Μιχαηλίδης 9 (1), Βλάχος 13 (1), Τράντας 10 (1), Κόττας 18 (1), Βοϊβατόπουλος 10, Μαυρίδης 6, Καζάκος, Tσαμπούρης.

 

Στρατώνι-Τιτάνες Παλαμά 77-81

Δεκάλεπτα: 9-23, 31-46, 54-65, 77-81

Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Φουτζήλας

Στρατώνι (Μύθου): Χαριστός, Ματενίδης 1, Ζυγούρας, Δελίδης 6 (2), Μυστιλιάδης 10 (2), Μυλωνίδης 7 (1), Δαβάνης 4, Κιγμέτογλου 17 (1), Δανάκης 13 (1), Νταράκης 17, Δασκαλόπουλος 2.

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Ψαρόπουλος 17 (4), Κουτίνας 18 (3), Λίτσο 9 (2), Γεωργαντζάς 5 (1), Τριανταφύλλου 10 (1), Μαλτέσιος 6, Κουσιάτζας 2, Φούντας 12 (2), Πελίγκος 2.

 

Αργοναύτης Καλαμαριάς-ΧΑΝΘ 81-69 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 21-18, 33-37, 53-53, 67-67 (κ.α.), 81-69

Διαιτητές: Συμεωνίδης-Θεοδώρου

Αργοναύτης Καλαμαριάς (Τσούρμας): Καλπαξίδης 4, Ντισλής 26 (4), Μιχαηλίδης 20 (3), Γαϊτανίδης, Δέτσικας, Δάλπας 16 (2), Χαντζίδης 15, Μπέγος, Τσιώγκας.

ΧΑΝΘ (Γκαιτατζής): Αμπατζάς, Ματενίδης 8 (2), Σταματέλος, Πρωτούλης 11, Ζιάκας 17 (3), Παπαθανασίου 11 (1), Σικαλίδης 2, Νεοφύτου 4, Ελευθεριάδης 11, Μελίδης 5 (1).

 

Αίας Ευόσμου-Πιερικός Αρχέλαος 68-66

Δεκάλεπτα: 18-14, 36-28, 50-49, 68-66

Διαιτητές: Ζαχαρής-Ξέρας

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 6 (1), Γκάτζιας 14 (1), Δεμερτζής 3, Σαββίδης, Μαυρίδης 12 (1), Καντάρκος 13, Μαυροκεφαλίδης, Θωμαΐδης 10, Σαρρής 2, Ψευτογκάς 8 (1).

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Πέτκος, Ταρενίδης, Γκοντόπουλος 20 (2), Παπαδόπουλος Κ. 7 (1), Χριστοδούλου 4, Πρισκομάτης, Καραγιάννης, Αμπαράς 6 (1), Ασημάκης 11, Σπυρόπουλος 4, Παπαδόπουλος Ν. 14, Οικονόμου.

 

Κομοτηνή-Ασπίδα Ξάνθης 65-75

Δεκάλεπτα: 16-18, 33-44, 47-57, 65-75

Διαιτητές: Λαζαρίδης-Δεληγιαννίδης

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σταματέλος 9 (1), Διαμαντίδης 2, Λεχούδης 16 (3), Ντίνας 12 (1), Μπεκρής 9, Καλατζής 5 (1), Βελή 2, Μανάκας 2, Χαλίλ 8.

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Κουμπάνης 2, Κατριβάνος, Σταμπουλής 7 (1), Στεφανίδης 10 (1), Καραμπέκης 9, Παπανικολάου 19 (2), Κουτσογιάννης 13 (1), Τατάρης 10, Παλλάκης, Πετς 5, Λιβισιανός, Παπαδάκης.

 

Τα φύλλα αγώνων – 1ος Όμιλος

ΓΣ Κύμης-Αγία Παρασκευή 96-82

Δεκάλεπτα: 23-19, 49-38, 76-54, 96-82

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Γιαννακουδάκης

ΓΣ ΚΥΜΗΣ (Μπρατσιάκος): Σέττος 13 (2), Παπαντωνίου 7, Καπινιάρης 2, Κατράνας 4 (1), Κωνσταντακόπουλος 3, Γκιζόγιαννης 24 (2), Κολώκας 6, Κακιούζης 22, Λόλας 8, Σιαμανδούρας 3, Ερεβμπεναζιέ, Σκουλούδης 4.

Αγία Παρασκευή (Αποσκίτης): Αγγελόπουλος, Άρχος 2, Ατζαμόγλου 6 (1), Δημητρίου 13 (1), Φωτίου 16 (1), Γκιουζέλης 13 (1), Μαρίνος 3 (1), Λυτόπουλος 7, Παπαδάκης 16, Τσακιρίδης 6 (1), Γκιουζέλης, Λαμπρόπουλος.

 

Χολαργός-Φιλαθλητικός 71-72

Δεκάλεπτα: 22-18, 48-33, 59-49, 71-72

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ-Παπαφωτίου

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Χατζόπουλος, Αγόρης 6 (1), Γραμματίκας 3 (1), Κιαπέκος 11 (2), Μούκας 4, Μουμπάρακ 13 (3), Κόκκαλης, Ρουμπέας 2, Μπουργανός 2, Παπαγεωργόπουλος 6, Παππάς 24 (5).

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 7, Κελαϊδής 5 (1), Λαμπρόπουλος 11 (1), Παρασκευόπουλος 16 (2), Λιακόπουλος 2, Μπαζιώτης 6 (1), Σωφρονάς 2, Πανταζής 3, Γεωργιάδης 14, Τραφαλής 6.

 

Φάρος Κερατσινίου-Πανερυθραϊκός 100-72

Δεκάλεπτα: 22-26, 45-40, 75-54, 100-72

Διαιτητές: Τσαρούχα-Ραχιώτης

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Κομποδιέτας 30 (6), Μοσχοβίτης 9 (1), Καραλής, Κουρής 8 (2), Στογιάνοβιτς, Πετροδημόπουλος 16, Σιούτης 12 (1), Λυκογιάννης 10, Μαγκουνής 13 (1), Κατούφας 2, Παπαδόπουλος, Χανιάς-Πανταζής.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης 2, Μπάρδας 15 (2), Καλλιανιώτης 9 (2), Σπυρόπουλος 3 (1), Γεωργοπαπαδάκος 5 (1), Προδρόμου 13, Γιαουρτόγλου 2, Γεωργίου, Σολωμός 12, Αντωνίου 5 (1), Γκαϊντάσοφ 6, Πρέκας.

 

Αμύντας-Ηράκλειο 59-68

Δεκάλεπτα: 17-19, 28-32, 39-48, 59-68

Διαιτητές: Ξάνθος-Φάκαρος

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 8, Αγγελόπουλος 2, Τοπάλι 8, Βαρδιάνος 11 (1), Μαντζούρος 4, Διαμαντόπουλος, Πίνης 12 (4), Κουκουνιάς, Βογιατζής 14, Καμπούρης.

Ηράκλειο (Ράλλης): Θεοδωρίδης, Παπαδάκης 9, Τσερκιτσόγλου 19 (3), Μπόγδανος 16 (2), Αγαπιάδης 11 (2), Αρναουτάκης, Σακελλαρίου 2, Σαχπατζίδης 5, Πάλλης 6, Σταράκης, Παπαδούλης.

 

Ίκαρος Καλλιθέας-Περιστέρι 63-60

Δεκάλεπτα: 9-18, 27-32, 51-42, 63-60

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Αναγνώστου

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 12, Ντουζίδης 6 (2), Σκούφης, Κούρτης 14 (2), Ιορδάνογλου, Τζόλος 17 (2), Πέρβι 6, Βουγιούκας 8.

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 5 (1), Παναγιωταράς, Γιαννίκος, Γεωργοπαπαδάκος 16 (2), Βούλγαρης 5 (1), Πρίτσος 9 (1), Λυμπερόπουλος 5, Καραβανάς 11, Σκουλίδας 6 (1), Ρεκουνιώτης 3, Φωτόπουλος.

 

Μαρούσι-Ιωνικός Νικαίας 76-86

Δεκάλεπτα: 23-19, 35-44, 55-63, 76-86

Διαιτητές: Διμπινούδης-Στρέμπας

Μαρούσι (Καρατζάς): Γιαννουλάκος 6, Στασινός, Τσακίρης 25 (3), Μίχαλος 6 (1), Στούκας 2, Παπαδημητρίου 2, Κουπίδης 17 (2), Στράγκας, Μούτσα, Τόλλιας, Αλεξίου 8.

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 12 (4), Κούτουλας 3 (1), Σκάνδαλος 11 (1), Ντακούλιας 15, Θεοδοσίου, Τσαρουχάς 3 (1), Τασόπουλος 15, Παλαιοχωρίτης 5 (1), Αναγνωστόπουλος 4, Αποστολίδης 18 (2).