Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Γ΄ Εθνικής – 3ος & 4ος όμιλος

«Μίλησαν» οι έδρες στους δύο ομίλους του Βορρά της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, καθώς επικράτησαν στους 11 από τους 13 συνολικά αγώνες.

Τα αποτελέσματα (2η αγωνιστική)

3ος όμιλος

ΑΣ Καρδίτσας – Πρωτέας Γρεβενών  65-51

ΑΕΛ – Μελίκη  76-59

Νίκη Βόλου – Βόνιτσα  82-58

Αίολος Αστακού – Μεταμόρφωση Βόλου  91-51

Πανεδεσσαϊκός – Σιάτιστα  74-77

Αγρίνιο – Καστοριά  85-80

Ηρακλής Κοζάνης – Διόσκουροι Κοζάνης  63-54

 

Βαθμολογία

1. Αίολος Αστακού 4

2. ΑΕ Λάρισας 1964 4

3. Ηρακλής Κοζ. 4

4. Μεταμόρφωση Β. 3

5. Καστοριά 3

6. Διόσκουροι Κοζ. 3

7. Μελίκη 3

8. ΑΣ Καρδίτσας 3

9. Αγρίνιο 3

10. Νίκη Βόλου 3

11. Σιάτιστας 3

12. Πρωτέας Γρεβ. 2

13. Βόνιτσας 2

14. Πανεδεσσαϊκός 2

 

4ος  όμιλος

Ίκαροι Σερρών – Ευκαρπία  56-67

Ορφέας Ν. Σκοπού – Μακεδονικός  78-87

Ζέφυρος – Μαντούλιδης  75-68

Τιτάνες Δράμας – Νεάπολη 69-57

Σταυρούπολη – Ιωνικός Ιωνίας  68-62

Αγ. Βαρβάρα – Ελευθερούπολη  89-69

 

Βαθμολογία

1. Μακεδονικός    4

2. Σταυρούπολη    4

3. Ιωνικός Ιωνίας  3

4. Ορφέας Ν. Σκοπού 3

5. Νεάπολη 3

6. Ζέφυρος 3

7. Ευκαρπία 3

8. Τιτάνες Δράμας 3

9. Πολυγύρος 2

10. Ελευθερούπολη 2

11. Ίκαροι Σερρών 2

12. Μαντουλίδης    2

13. Αγία Βαρβάρα  2

 

Τα φύλλα αγώνων – 3ος όμιλος

Νίκη Βόλου – Βόνιτσα 82-58

Διαιτητές: Πετανίδου-Αγραφιώτης

Δεκάλεπτα: 18-14, 35-27, 60-44, 82-58

Νίκη Βόλου (Καραΐσκος): Κέτουλας 12, Τάσσος 5, Τοκατλίδης 14 (2), Τζίνης 12 (1), Κατσαλής 23 (7), Οικονόμου, Λατσίνογλου, Βασδέκης, Μπίζιος, Τσώλης 16, Θεοδώρου.

Βόνιτσα (Κοντογιάννης): Μάρης, Τσιτσώνης 6 (2), Μανδαλάκης 26 (2), Κακιούζης 3 (1), Κοντογιάννης 6, Αρέθας 2, Κόκκαρης, Πέρλης 12 (2), Καραμπάς 3, Παπανελόπουλος.

 

ΑΕΛ – Μελίκη 76-59

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Γρέκος

Δεκάλεπτα: 28-17, 48-31, 61-50, 76-59

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 3, Τέλιος, Σαριμπαλίδης 2, Τσιλούλης 11 (3), Τσούτσος 13 (1), Μηλιώνης 6 (1), Κονδυλόπουλος 3, Σταυρόπουλος 2, Μπλιάτζας 2, Πολίτης 13 (2), Ψάλτου 17, Κόκκας 4. 

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 15 (2), Μαυρίδης 12, Δημητριάδης 2, Παυλίδης 1, Παπαδόπουλος, Κοτσάμπασης 9 (2), Λέφας 9, Παραπούρας 4, Τζουνόπουλος 3, Ρογγότης, Γιαννόπουλος 4.

 

Καρδίτσα-Πρωτέας Γρεβενών   65-51

Διαιτητές: Νάκας-Ζέρβας

Δεκάλεπτα: 16-9, 35-17, 46-40, 65-51

Καρδίτσα (Παππάς): Κομποδιέτας 8 (2), Παπαδόπουλος 7, Δεσπούλης 7, Μπράχος 2, Θώδης, Βούλγαρης, Παππάς Γ., Τσιαμούρας 16 (1), Αντωνίου 10 (2), Παππάς Κ. 1, Γεωργίου 14 (1), Μπραϊμιώτης.

Πρωτέας Γρ. (Χασιώτης): Μαλιούρας, Τζήμας 9 (1),Παπαθεοδώρου, Γιαννάκης 10, Πετρίδης 12, Μουράτογλου 10, Ρίγκος 3, Κολοβός 2, Συλλάκος 5, Τσιμίδης, Χαντάβας, Τζουβάρας.

 

Αίολος Αστακού- Μεταμόρφωση Βόλου 91-51

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 26-13, 45-26, 69-36, 91-51

Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγεώργος 6 , Πανάρας 14 (2), Χουλιάρας 2, Ψάλτου 6 (2), Θωνιάτης 6 , Κακλαμάνος 20 (3), Πάππος 2, Καλισώρας 8 (2), Θωμάς-Λυμπάρης 14 , Δουρούκης, Σταμόπουλος 5 (1), Σούλας 8 (2).

Μεταμόρφωση Β. (Μυριντζής): Καραγεώργος 8, Ζήσης, Γεωργαντάς, Παπούλιας 18 (1), Παρασκευάς 3, Σκαμαγκάς 6, Τσιτσιγιάννης 4, Παλάσκας 2 , Γιωτόπουλος 10.

 

Πανεδεσσαϊκός-Σιάτιστα 74-77

Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Μαραθιώτης

Δεκάλεπτα: 18-18, 36-40, 52-56, 74-77

Πανεδεσσαϊκός (Χασάπης): Μακρόπουλος 21, Λελούδας 3, Δάφνης, Καρνάβας 16, Χρήστου, Δημητρόπουλος 16, Τακατζόγλου 2, Κλιμιτσάρης, Σπανός 10, Θεοδώρου 6.

Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Τζώνος Γ. Α. 9, Σερέφας,Γράβας 11, Γεωργάκας, Ρέππας Χ. 10, Παπαθωμάς 8, Ρέππας Ν. 13, Καλαμπούκας 9, Τζώνος Γ. Ι. 2, Τσιαούσης 15, Παππάς, Λογδανίδης.

 

Αγρίνιο-Καστοριά 85-80 (73-73 κ.α.)

Διαιτητές: Δημόπουλος-Καρπάνος

Δεκάλεπτα: 19-15, 34-32, 50-47, 72-72, 85-80

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 7, Σταμούλης, Τσατάλας 18, Πατσέας, Σταμουλάκης 10 (2), Τσιρώνης, Μήτσου 13 (4), Γεωργούλας 15 (2), Μακρής 2, Γκόβας 20 (3).

Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 5, Παπαδημητρίου, Αντωνιάδης 5 (1), Γυμνόπουλος 18 (2), Καραμήτσος 11, Ντάλλης 17 (3), Τασιούδης 2, Τεπετίδης  9 (3), Πανταζής 5, Σταϊος, Λέκκος, Κόκουρας 8.

 

Ηρακλής Κοζάνης -Διόσκουροι Κοζάνης 63-54

Διαιτητές: Τζίμα-Τζιοπάνος

Δεκάλεπτα: 18-14, 34-33, 50-37, 63-54

Ηρακλής Κοζ. (Τζιλίνης): Τσακμάκης 2, Γίδαρης, Γιαννουζάκος 12 (2), Πουλιώνης 2, Κέκελης 9 (3), Δούμας, Τσιλιγιάννης, Σιδέρης 8 (2), Αζής 6 (2), Παντελίδης, Παπούλιας 2, Γιαννούλης 22.

Διόσκουροι ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Σισμάνης 17 (1), Σκορδάρης 5 (1), Ντόβας 11 (1), Καρανώτας Σ. 2, Ζολώτας 5, Γκλιάνας, Μπάρμπας, Καρανώτας Τ. 10, Ανδρίτσος 4.

 

Τα φύλλα αγώνων – 4ος όμιλος

Ίκαροι Σερρών- Ευκαρπία 56-67

Διαιτητές: Κατρακάρης-Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 13-20, 30-36, 45-55, 56-67

Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς 5 (1), Γρίψιος 15 (1), Χατζής, Τράκας 15 (1), Χορτομάρης 11 (3), Γκουτζιάς 3, Παπαδόπουλος 1, Καλογεράτος 6, Φραγκούλης, Δημητράκας, Βουρλίδας, Σαββίδης.

Ευκαρπία (Καραγιαννίδης-Μπουγιουκλή): Χατζημιχαηλίδης Δ. 6 (2), Τζινόπουλος , Χατζηβασιλειάδης 3, Δώδος 6 (2), Χατζημιχαηλίδης Ν. 16 (3), Παπαευαγγέλου 4, Σεφερίδης, Γιώρτσιος Χρ 2, Γκόφας 10, Σουτζόπουλος 20(2), Παρασκευάς, Γιώρτσιος Αθ.

 

Ορφέας Ν. Σκοπού- Μακεδονικός 78-87

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ρούκας

Δεκάλεπτα: 14-14, 30-40, 52-55, 78-87

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Τσανάκας, Καδής 10 (1), Πεχλιβάνης 22 (4), Ντίκογλου 5, Καβαργύρης, Σουλούγκας 11 (2), Κουτσιαντζής 3(1), Καντσουρίδης, Χατζηπέτρου 10, Ιωσηφίδης, Κηπουρός 6, Γκουτζιομήτρος 11 (2).

Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης, Κοντσές 8, Φωτιάδης, Κωνσταντινίδης 4, Λυχριδάς, Παπαδόπουλος 6, Γρηγορίου 26 (3), Πηλακούτας 15 (2), Μποβασιανός 10 (1), Νικάκης 18, Γραβάνης.

 

Ζέφυρος- Μαντουλίδης 75-68

Διαιτητές: Δαμίγος-Μανιός

Δεκάλεπτα: 24-18, 45-33, 58-48, 75-68

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 4, Μυλωνάς 2, Αλεξανδρίδης 4, Κλουντζός 16 (3), Σουλάκης, Σταυρίδης 8, Σταφυλάς 2, Κλωναράς 23, Σπάχος, Καραϊσκος 13,  Παππάς, Στυλιανού 3 (1).

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Λεμονάκης 6, Ρεφατλάρι 3 (1), Τάκης 4, Καμάρας 13 (2), Χρηστίδης 9 (1), Ανδρεάδης 14, Γαϊτανίδης, Τσακίρης, Θεοδωρίδης 4, Μπρόζος, Καλαμπόκης 2, Γκαβέζος 13 (3).

 

Τιτάνες Δράμας – ΠΚ Νεάπολης 69-57

Διαιτητές: Ντούρας-Μισυρλής

Δεκάλεπτα: 23-9, 32-27, 45-39, 69-57

Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 3 (1), Μανιώτης 5, Καρατσομπάνης 11 (1), Θεοδωρίδης, Γρηγοριάδης 13 (3), Παρλακίδης, Σαβόγλου, Κακατσίδης, Υφαντόπουλος 16(4), Γεδίκης 5, Εξουζίδης 7. Τοσουνίδης 9.

ΠΚ Νεάπολης (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 12, Θεολόγου 8 (2), Χριστοφορίδης 5 (1), Τζουβάρας 2, Ζησόπουλος 3, Κολοκυθάς 2, Παντούλας, Σαχινίδης 5 (1), Δημητρόπουλος 2, Δέλλας 7, Ταουκίδης Χ , Ταουκίδης Α. 11.

 

ΚΑΟΣ – Ιωνικός Ιωνίας 68-62

Διαιτητές: Τσοκόλης-Μπίκης

Δεκάλεπτα: 21-22, 36-36, 43-47, 68-62

ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Παπανικολάου 15 (4), Ζηκούλης 8, Τσολάκης, Κοτσάμπασης 11, Μαστοράκης 10 (2), Βλάχος 2, Τσαβλίδης, Στάσας, Μπακαβός 4, Βαλσαμίδης, Σιδηρόπουλος 18.

Ιωνικός Ιωνίας (Καραμουσαλίδης): Τερσενίδης 4, Ζεϊμπέκης 3 (1),Μητακίδης Ν., Ρούζιος 6 (1), Παναγιώτου 10, Μπάρκος, Παπαβασιλείου 1, Φλιάτης Γιάννης 21 (2), Φλιάτης Γιώργος 13, Ακριτίδης, Καρούζος 4.

 

Αγία Βαρβάρα-Ελευθερούπολη 89-69

Διαιτητές: Τσιαπλής-Μελανίδης

Δεκάλεπτα: 28-16, 48-35, 67-52, 89-69

Αγία Βαρβάρα (Παπαδόπουλος): Μπαμπούλης 2, Μαλαθούνης 8 (1), Σιώπης 7 (1), Μητρούλης 5 (1), Ράμμος 13 (1), Μουσίκας 3 (1), Γ. Σουλίδης 11 (1), Μπαναβάκης 18 (1), Μαδεμλής 2, Κάτσικας 12 (1), Φασουλάς 4, Μπανάσας 4 (1).

Ελευθερούπολη (Τσολάκης): Μουλάκης 23 (2), Απαζίδης 7 (1), Ρότσας 3 (1), Γκούμας 10 (1), Γιαλούρης, Κομίτης, Δανίκας 12, Παπαζούδης 12 (4), Καλεάδης, Αγανικόλας 2, Γαϊτατζής.

 

Αίολος Αστακού-Μεταμόρφωση Βόλου 91-51

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 26-13, 45-26, 69-36, 91-51

Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγεώργος 6 , Πανάρας 14(2) , Χουλιάρας 2, Ψάλτου 6 (2), Θωνιάτης 6 , Κακλαμάνος 20 (3), Πάππος 2, Καλισώρας 8(2), Θωμάς-Λυμπάρης 14 , Δουρούκης , Σταμόπουλος 5 (1), Σούλας 8 (2).

Μεταμόρφωση Β. (Μυριντζής ): Καραγεώργος 8, Ζήσης, Γεωργαντάς, Παπούλιας 18 (1), Παρασκευάς 3, Σκαμαγκάς 6, Τσιτσιγιάννης 4, Παλάσκας 2 , Γιωτόπουλος 10.