Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Γ’ Εθνικής (1ος και 2ος Όμιλος)

Οι Έσπερος, Ένωση Ιλίου, Ζάκυνθος, ΓΣ Χαλανδρίου (1ος Όμιλος), Πόλις, Αρχάγγελος, Κρόνος, Εργοτέλης (2ος Όμιλος) ζευγάρωσαν τις νίκες τους και συνεχίζουν αήττητες στο δύσκολο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΓΕ Ζακύνθου-ΑΓΣ Κεραυνός 61-54

ΓΣ Χαλανδρίου-ΓΣ Περάματος 74-72

ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΟ Κρανιδίου 79-44

ΑΕ Πεντέλης-ΑΠΣ Ακάδημος 82-68

Μανδραϊκός ΑΟ-Προμηθέας ΓΣ  81-74

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-Έσπερος ΑΟΠΑ 68-74

ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΑΟ Απόλλων Αρχ. Κ. 54-67  

Τα φύλλα αγώνων – 1ος όμιλος

ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟΡΙΝΘΟΥ  54-67

Διαιτητές: Τζαμάκου – Ζιώγας

Δεκάλεπτα: 19-19, 36-38, 41-52, 54-67

ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης): Σμυρλής 5 (1), Ταταρούνης 5, Καπετζόγλου 4, Χότζα 4, Σπανάκος 11 (3), Καρασταμάτης 20 (5), Κούλης 5.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟΡ. (Οικονομάκης): Καραχοντζίτης 10 (2), Στεφανής 2, Κατσαμάκης 11 (3), Σμυρνής 1, Βαμβακάς 2, Ιμπέζα 4, Δανηίλ 18 (4), Σταυρόπουλος 10 (1), Τρυφωνόπουλος 9, Χρηστου, Γδύσης, Παπασταματάκης.

 

ΖΑΚΥΝΘΟΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ  61-54

Διαιτητές:  Καρακάσης-Σοφιανόπουλος

Δεκάλεπτα: 9-10, 30-27, 39-36, 61-54

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Μπεκές):  Κοτσέτας, Καρβούνης 4 (1), Παπάδης, Μπάρτζος 17 (2), Ζαχαράκης 14, Καραμπάτσος 6, Στέφος 14, Μουλάς, Νικολόπουλος 6.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓ. (Ζωντός): Μοσχοβάκς 12 (2), Τσιρώνης, Παπανικολάου, Τοπουζίδης 4, Κάντας, Κεφαλάς 22 (1), Βουρνάς 4, Λάφης 3, Παπαγεωργίου 2, Λυμπέρης 7, Βαγενάς.

 

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 68-74

Διαιτητές: Βαλούρδος- Κυριακόπουλος

Δεκάλεπτα:  16-12, 28-32, 49-54, 68-74

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡ. (Γκόφας): Αποστολόπουλος 18 (2 τρ., 3 ασίστ), Τσέκενης Γ., Κατωπόδης 2, Παβλίσεβιτς 13 (3), Κοντογιάννης 6 (1), Κυπριτζόγλου 11, Γεωργακόπουλος 10 (2), Γιατράκος, Σαλτουρίδης, Τσέκενης Αν. 1, Μούγιος 7 (6 ρ., 2 κ.), Θωμόπουλος (2 ρ.).

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Σκόνδρας 2, Φραντζής 13 (3), Μακρής 10 (2), Σταυράκης, Μέλνικς 4, Στυλίδης 19, Αδαμόπουλος, Οικονομόπουλος 5, Δίπλαρος 13 (4), Λυμπέρης 6 (6), Αγγελόπουλος 2.

 

ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ- ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ 82-68 (37-33)

Διαιτητές: Καραλής-Κουτσοδήμος

ΠΕΝΤΕΛΗ (Καρακώστας): Καρκανίδης,Γάσπαρης,Χατζηκωστής 16 (4) Μανιάτης 9, Αυγενικός, Λουγιάκης 8,Χαρτοματσίδης 2 , Σταυριανόπουλος, Μπίγκος 21 (4), Καραβασάνης 16 (4), Μαντζιώρης 10.

ΑΚΑΔΗΜΟΣ (Γιαννουκακης): Φιλιππόπουλος, Λουρμπέας,Καραμπαγιάς, Τσικούρης 20 (1), Λαζαρακόπουλος 9, Αλοίμονος 3 (1),Γιαννακέας, Γιαννουκάκης 14, Φωτάκης 9, Σκοπέτος 10 (2), Ντυμένος, Καλογερόπουλος.

 

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   81-74

Διαιτητές:  Μαραμής-Αναστασίου

Δεκάλεπτα: 16-25, 38-43, 60-58, 81-74

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Νικητόπουλος- Αβραμίδης): ΣΈρμπαν, Θ. ΚαραθανασΌπουλος 3(1), Αλ. Καραθανασόπουλος 4, Σπετσιέρης 4, Παπαλουκάς, Τασιοπουλος 22 (2), Καρούζος 8 (1), Σαμιώτης, Βαρσαμούλης 5 (1), Ρώσης 8 (2), Ανδρουλάκης 14 (4), Μαλούκος 6.

 

ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΠΕΡΑΜΑ 74-72

Διαιτητές: Τσαχάκης – Κονταράτος

Δεκάλεπτα: 19-19, 38-35, 57-55, 74-72

ΧΑΛΑΝΔΡΙ ( Καρούντζος): Αλεξόπουλος 15, Σβαρνάς 7, Δρακόπουλος 29 (5), Στεργίου 2, Ψάλτης 3 (1), Παπαντωνίου 6 (2), Τσουμάνης 5 (1), Χαϊδεμένος 7, Λυπημένος, Αθανασίου, Γεμενής.

ΠΕΡΑΜΑ (Κάσσης): Χαραλαμπίδης 9, Καΐρης 3 (1), Κοροπούλης 6 (2), Γουρνάς, Κατσικάδης, Κουκουβάκης 7, Διαμαντόπουλος 18 (4), Σωτηρίου 5, Ιωάννου, Φωστέρης 22 (4), Νιακούλιας 2.

 

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΚΡΑΝΙΔΙ 79-44

Διαιτητές: Νικηφορίδης-Χατζημάρκος

Δεκάλεπτα: 24-8,46-17, 62-25, 79-44

ΕΝΩΣΗ (Πανούλιας):Βαιδάκης 4, Μπέλλας Γ. 7 (1),Ραλλακης, Μητρόπουλος8 (2),Τ σολάκης 22  (2), Παπαηλίου 7(1), Μπέλλας Ο. 11 (1),Ζαρκαδας 2, Σταθόπουλος 2, Στρατομήτρος 4, Γεωργιάδης 6 Φούντας4

ΚΡΑΝΙΔΙ (Γκόλαντας): Μπόγρης 5, Παπαδημητρίου 8, Γαλάνης, Τζινόπουλος 5 (1), Καπογιάννης, Μπινιάρης 2, Κοντογιάννης 11 (2), Κοριζής 13 (1), Πούλης.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 2 αγώνες)

Έσπερος ΑΟΠΑ  4

ΑΟ Ένωση Ιλίου  4

ΑΓΕ Ζακύνθου 4

ΓΣ Χαλανδρίου 4

ΑΓΣ Κεραυνός Αιγίου 3

Προμηθέας ΓΣ Χαλανδρίου 3

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 3

Μανδραϊκός ΑΟ  3

ΑΟ Απόλλων Αρχ. Κορινθίας 3

ΑΕ Πεντέλης 3

ΑΟ Κρανιδίου 2

ΓΣ Περάματος -Ερμής  2

ΑΠΣ Ακάδημος 2

ΑΟ Νήαρ Ηστ  2

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αιγάλεω ΑΟ-ΓΣ Κορωπίου 67-75

Πόλις ΑΣ Καλλιθέας-ΑΟ Σπόρτιγκ 71-69

ΓΣ Εργοτέλης-Ιωνικός ΑΣ Ν.Φ. 69-57

ΑΟ Ίκαρος Ν. Σμύρνης- ΑΟΝΑ Ηρόδοτος 65-56              

ΑΟ Πεύκης-ΑΣ Αρχαγγελου 60-65 (κ.α. 56-56)

ΕΣ Κάδμος-ΑΣ Διαγόρας 68-64

Ακαδημία -ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημ. 46-58

Τα φύλλα αγώνων – 2ος όμιλος

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 69-57

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Κανελλόπουλος

Δεκάλεπτα: 18-14, 31-28, 49-45, 69-57

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 12, Καρακωσταντάκης 7 (1), Χαλκιαδάκης, Ξενάκης 12, Σακελλαράκης 14 (2), Σκαρλάτος, Βασιλειάδης 13, Μπουμπάρης, Αρναουτάκης 2, Κομψέλης, Καραλής 9.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Σταϊκόπουλος): Φραντζέσκος 3, Καφούρος, Μαυραγάνης 8 (2), Σβερκούνος 16 (4), Καμπάνας 3 (1), Σβορώνος 8 (1), Κριτσωτάκης 3 (1), Γιαννιώδης 10, Σωτηρίου 2, Τσούπρος, Μελεούνης 4.

 

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΣΠΟΡΤΙΓΚ 71-69

Διαιτητές:  Χρηστίδης Π-Πλιάκας

Δεκάλεπτα: 17-8, 31-24, 50-49, 71-69

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛ. (Κακαλιάς): Μπογδανίδης 4, Κόκκινος 19, Καρλάφτης 7 (2), Κωνσταντώνης 8 (1), Δεληζιώτης 6 (1), Κασπαριάν 15 (2), Δάβαρης 2, Τσέμπελης 2, Μακρόπουλος 8.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Παπαδάτος): Σημεόπουλος 13 (1), Ηλιάδης, Βαθρακοκοίλης 9 (1), Μπαλαμπάνης 5 (1), Πασπαλάς 2, Χαρακτινός 2, Πρόγκας, Λουντέτσκι 6, Φιλιππόπουλος 26, Τσαπρούνης 6.

 

ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 68-64

Διαιτητές: Βαλούρδος – Μπανασάκης

Δεκάλεπτα: 25-12, 39-29, 54-46, 68-64

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Σαμουρέλης 10, Τομαράς 4, Παπαδημιτρίου 12 (2), Χαρατσής Π., Κατσούλας 7 (1), Γκρινιάρης 10 (1), Χαρατσής Γ. 14 (2), Σταμάτης, Κουκουμπές, Νικολάου, Δρακάκης 1, Μητρόπουλος 10 (2).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Παύλου): Ντόκος 2, Μονέος, Κούμπουρας 11 (1), Μακρής 18 (1), Μουζακιώτης, Ζούκας 12, Μαυροειδάκος 14, Γεράνιος, Κορρές 1, Ιωάννου, , Ντιφαντής 6.

 

ΑΙΓΑΛΕΩ– ΚΟΡΩΠΙ 67-75

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ – Φασόλης

Δεκάλεπτα: 22-12, 41-39, 52-57,67-75

ΑΙΓΑΛΕΩ (Χρυσαλάς): Αθανασιάδης, Χανιώτης Αλ., Καράβολας 27 (4), Χανιώτης Δ. 9, Σακελλαρόπουλος 16 (4), Μιλεντίγεβιτς 12 (1),Κωνσταντινίδης 3, Βαλυράκης.

ΚΟΡΩΠΙ (Κονδύλης): Ντάσης 3 (1), Μελάς 11 (3), Κούργιας 8, Τριπολιτσιώτης, Τύρλας 9 (1), Κερασοβίτης 10 (1), Τσιουμπρής 5 (1), Αγαδάκος 12 (10 ρ. 6 ασ.), Κούτουλας 15 (3).

 

ΠΕΥΚΗ – ΆΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ 60-65 (56-56 κ.α)

Διαιτητές: Λουκαράκης – Κρεσταινίτης

Δεκάλεπτα: 16-19, 32-34, 40-42, 56-56, 60-65

ΠΕΥΚΗ (Κοντομηνάς): Βιδάλης 6 (1), Δρακόπουλος 8 (1), Γαπκιάδης 12 (3), Νικολαΐδης 5 (1), Λογοθέτης 6, Κεράτσας 6, Μπαρμπαρής 2, Εμίρης 9 (1), Ματαλιωτάκης 4, Κουκάκης 2.

ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ (Θωμίδης): Βογιατζής 13 (1), Ντέντα 6, Σκορδάλης, Αυγενικού, Κουιμτζίδης, Μητσού, Ξυπολιτάς 2, Βλαχοδήμος 2, Ματσαμάς 15 (3), Αγγελόπουλος 13 (1), Κούρος 9, Εκινέ 4.

 

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  46-58

Διαιτητές:  Ντάνος-Ρίζος

Δεκάλεπτα: 13-20, 20-34, 32-46, 46-58

ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Βαγγέλης Θεοδωρουλάκης): Χατζηκωνσταντίνου, Κριθινάκης 9 (2), Σκεμπής, Μαραυγάκης 9 (1), Χρυσουλάκης 4, Μαραγκάκης 2, Σταμούλης 8 (2), Νταλιάνης, Μπαλάφας 12, Μπελεφάντης, Τζαγκαρούλης 2, Δουλγεράκης.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Σαββάτης Π.): Νικαντζάμ 11, Στραγανιώτης 12 (2), Νάτσος 2, Ξιούρας 3 (1), Μπάλας, Δορκοφίκης 8 (2), Αντωνόπουλος, Φρουσκλιάς 14, Χαλβατζής 6, Γιαννόπουλος 2, Ανδρεάτος, Τσιλάγας.

 

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ 65-56

Δεκάλεπτα: 18-10, 34-25 , 51-38, 65-56

Διαιτητές:Μαντήλας-Τσακαλογιάννης

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 7 (1), Φαλέκας, Καμπούρης, Βλασσόπουλος 3 (1), Βούζας 10 (2), Ντεφούδης 18, Συριστατίδης 11 (1), Βουρλίτης 3 (1), Μπελίτσας 6, Δαρμογιάννης 2, Ιορδάνου, Δρίβας.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Δημητριάδης): Σταθάκης, Τσαμπής 18 (2), Μαϊστρέλης, Χρυσής 7, Καρλάφτης, Γρύλλης, Αντωνιάδης, Βαρνάβας 15, Χωματάς 3, Μαυρόπουλος 10 (1), Χαρατσής 3 (1).

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 2 αγώνες)

Πόλις ΑΣ Καλλιθέας 4

ΑΣ Αρχαγγελου «ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΟΙ»  4

ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου  4

ΓΣ Εργότελης4

ΑΟ Σπόρτιγκ 3

ΓΣ Κορωπίου 3

ΑΣ Διαγόρας Δρυοπ.  3

ΑΟΝΑ Ηρόδοτος 3

ΕΣ Κάδμος 3

ΑΟ Ίκαρος Ν. Σμύρνης 3

ΑΟ Πεύκης 2

Ακαδημία Καλ. Ρεθύμνου  2

Ιωνικός ΑΣ Ν.Φ.  2

Αιγάλεω ΑΟ  2