Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α1 Γυναικών – 3η Αγωνιστική

Αήττητοι συνεχίζουν την πορεία τους στο πρωτάθλημα της Α1 των Γυναικών Ελληνικό, Παναθηναϊκός και Πρωτέας Βούλας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Πρωτέας Βούλας-ΠΑΟΚ 51-46

Διαιτητές: Τσώνος Μ.-Λιότσος

Δεκάλεπτα: 12-4, 29-18, 44-31, 51-46

Πρωτέας Βούλας: Λύμουρα 2, Κίτσιου 2, Μπαρμπερίδου, Κολλάτου 6 (2), Σπυριδοπούλου 10 (2), Σωτηρίου 17 (2), Μαντά 2, Φασούλα 8, Μπράβαρντ 4.

ΠΑΟΚ: Κυρατζή 6, Τελίδου 7, Καλομιτσίνη 2, Σπανίδου 10, Γαβρίλη 5 (1), Κατωπόδη 6, Νάστου 2, Πετρίδου, Τσελεμπή, Μπροκ 8.

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ελληνικό 62-67

Διαιτητές: Γερακίνης-Παργιανόπουλος

Δεκάλεπτα: 11-16, 32-26, 47-47, 62-67

Ανάγεννηση Ν.Ρ.: Μαραγκού, Καζαντζή 5, Γράψα 2, Μούρτου, Σταυρίδου 15 (2), Μπαμπικέρ, Βασιλειάδου 10, Μούλη 17, Σκιαδοπούλου 7, Λόγκαν 6.

Ελληνικό : Παπαμιχαήλ 2, Σταμάτη 14(2), Καλογήρου, Κοσμά 5, Μαγκλάρα, Μπαλτά 4, Νικολαϊδου 2, Χαλιβέρα 5(1), Τζόνσον 25, Μπόνη 9(1), Φουράκη Β., Φουράκη Σ. 1.

Ιπποκράτης Κω-Αθηναϊκός 58-63

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.- Γρίβα

Δεκάλεπτα: 15-17, 29-29, 43-46, 58-63

Ιπποκράτης Κω: Χελιώτη 10, Ιερομνήμων, Γούναρη, Κεχαγιά 17(2), Σβύνου 1, Σαράγια, Δρεττάκη 2, Γιαννακοπούλου 6, Κουφογιάννη 7, Κάλντγουελ 15, Κασάπογλου.

Αθηναϊκός: Λουκάτου 5(1), Κωστάκη 16, Μαγαλιού 16, Βλάνη, Παντέλη 4, Χριστινάκη 6, Ιωαννίδου 3, Χρονοπούλου 13, Ραντούνοβιτς, Αλεξανδρή.

Ολυμπιακός Βόλου – Παναθηναϊκός 56-73

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ-Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 12-15, 27-30, 42-47, 56-73

Ολυμπιακός Βόλου: Κυριατζίδου 16 (3), Σαρακατσάνη 3 (1), Μπακράτσα, Αγαγιώτη, Σουλτάνη 4, Θωμά, Ταντουρόφσκα 9 (1), Ζέρβα 8, Ζήτη, Κατσιοπούλου, Αρτεμισίου, Δεληγιάννη 16.

Παναθηναϊκός: Γιγουρτάκη, Δανούση, Αυτζή 6, Καλημέρη 2, Κόνιαλη 3, Ολιβερ 4, Σλούκα 9 (1), Εϊβερι 19 (5), Γλυνιαδάκη 10, Κυριακοπούλου 20.

 

Τερψιθέα-Παναθλητικός 56-47

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Α-Μαρίγλη

Δεκάλεπτα: 22-19, 35-29, 42-37, 56-47.

Τερψιθέα: Βαλέτα, Σύρρα 8, Αξιοπούλου 4, Ισκιόγλου 11, Στεφάνου 6 (1), Ουΐλιαμς 12, Σπηλιώτη 15 (1).

Παναθλητικός: Κωτούλα 4, Τόσκα 11 (2), Τσαμπούρη 4, Κωστανάκη, Ταρπάγκου 12, Καζαντζίδου 12 (1), Γαϊτάνη 4.

 

 

Η βαθμολογία (3 αγώνες):

1. Ελληνικό 6

2. Παναθηναϊκός 6

3. Πρωτέας Βούλας 6

4. ΠΑΟΚ 5

5. Τερψιθέα 5

6. Αναγέννηση Ν.Ρ 4

7. Αθηναϊκός 4

8. Παναθλητικός 4

9. Ιπποκράτης 3

10. Ολυμπιακός Βόλου 3