Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α2-2η Αγωνιστική

Λαύριο και Φίλιππος Βέροιας διπλασίασαν τις νίκες τους στο πρωτάθλημα της Α2. Για τη δεύτερη αγωνιστική επικράτησαν του Αρκαδικού και του Ψυχικού αντίστοιχα.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

 

Ηλυσιακός-ΟΦΗ 77-78

Διαιτητές Σταματόπουλος-Δεσλής-Αναστόπουλος Α (Άκελ)

Δεκάλεπτα: 13-26, 35-40, 56-60, 77-88.

Ηλυσιακός: Τζιβελέκας 7, Λεγκίκας, Δρόσος, Ζώρζος 8, Καρτέρης 7, Νικολακόπουλος 2, Περδικάκης 11, Βλάχος 4, Κακλαμανάκης 1, Τσιώκος 20, Αναγνωστάκης 17.

ΟΦΗ: Μποχωρίδης, Σταμπουλής 6, Ραζής 7, Μαυρογιάννης 2, Στυλιανού 20, Λιανός 15, Κιτσούλης 20, Κυρίτσης, Χάλαρης 13, Τρεπάλοβατς 5, Σκλήβας.

 

Καβάλα-Ερμής Λαγκαδά 79-62

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Φακίτσας-Πιτσίλκας Β (Ασλανίδης)

Δεκάλεπτα: 17-12, 39-33, 55-44, 79-62.

Καβάλα: Κριστέφσκι 2, Καράμπουλας 22, Τότσιος 8, Καλαμπάκας 4, Βελισσαρίου 12, Καραποστόλου 5, Αγγελακόπουλος 6, Παπαρέγκας 3, Γκέλιος, Χαρισμίδης 10, Καλαϊτζίδης 7.

Ερμής Λαγκάδα: Καϊκλής 3, Ελευθεριάδης, Μασμανίδης, Ακεψιμαΐδης 11, Βουτσίτσεβιτς 13, Παρίτσης 3, Μπένας 8, Σιώπης 5, Σαμαράς 5, Καλογιαννίδης 2, Μανούσος 12, Πιλικούδης.

 

Εθνικός-Αετός 83-66

Διαιτητές: Σκούτας-Καραβίτης-Θεοδωρόπουλος (Παλάτος)

Δεκάλεπτα:: 22-23, 40-40, 63-54, 83-66.

Εθνικός: Παπαδιονυσίου 2, Μούκας 6, Καρυπίδης , Τζιάλλας,  Κουκάς 19, Τσιότρας 9, Ζούμπος 2, Γκιζόγιαννης 19, Μαχαίρας 14, Βαβάτσικος 4, Αναγνωστόπουλος, Ψυλέας 8.

Αετός: Μητσάκης 8, Κουκουνιάς, Θεοδωράκος, Κόκκαλης 11, Βαρδαβάς, Μόρφης 3, Τοπάλης 11, Μιχόπουλος, Ροδοστόγλου 12, Τζουγκαράκης 10, Πέτρουλας 5, Μπασδέκης 6.

 

Αρκαδικός-Λαύριο 50-61

Διαιτητές: Διαμαντής-Τσούνας-Κωνσταντινόπουλος (Γιοχαλής)

Δεκάλεπτα: 17-12, 24-25, 37-35, 50-61

Αρκαδικός: Τζόρτζεβιτς 14, Νοέας 9, Κωνσταντίνου, Καρύδας 15, Κοψαύτης 2, Χατζής 4, Αναστασάκης, Θανόπουλος, Μάλλιος, Καλλινικίδης 6, Σταματόπουλος.

Λαύριο: Δανάς, Μπρόζος 17, Χασάπης, Τσίρος 4, Μουρίκης 2, Σακελλαρίου 11, Γιαννακόπουλος 14 (2), Κεσκινίδης, Περράκης 8, Παγώνης, Ψωμαδέρης, Μπένος 5.

 

Ηρακλής-Δόξα Λευκάδας 77-78 (κεκλεισμένων των θυρών)

Διαιτητές: Τζαφλέρης-Ξενικάκης-Νικολούλης (Πολυχρονίδης)

Δεκάλεπτα: 18-18, 33-41, 51-61, 77-78

Ηρακλής: Σταματόγιαννης, Ταραμάς, Μιχαλόγλου 15, Ονάσογλου 5, Χρυσόπουλος 21, Αράπης 2, Καραγκιολίδης 6, Κοθράς 9, Αποστολίδης,  Δέσπος 19.

Δόξα Λευκάδας: Κυριακόπουλος 8, Μάρτζος 2, Χίμπερτ 9, Μουρατίδης 6, Αποστολίδης 12, Καραδολάμης 15, Συμεωνίδης 4, Αναγνωστόπουλος 4, Σκλάβος 18, Γαρμπής.

 

Παγκράτι-Λιβαδειά 92-86

Διαιτητές: Κατραχούρας-Μαλαμάς-Δαρλαμήτσος (Ορφανός)

Δεκάλεπτα: 24-23, 52-48, 72-64, 92-86.

Παγκράτι: Λάκκας 11, Κοβάσεβιτς 19, Δέδες 7, Παππάς 6, Ψαρόπουλος 6, Παπαντωνάκος 9, Ράπτης 19, Κουτρούλιας 13, Ντιαλό, Χατζηνικόλας, Φωτεινάκης.

Λιβαδειά: Σπίγκος, Βουκαντίνοφ 16, Ιωακειμίδης, Τερματζίδης 12, Σταμάτης, Βεσκούκης 14, Ράλλης 11, Μαράντος, Χοτζολάρι, Σταύρου 9, Γιανναλέτσος 15, Δημητριάδης 9.

 

Φίλιππος Βέροιας-Ψυχικό 62-59

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ-Παφίλης-Λόρτος (Τανατζής)

Δεκάλεπτα: 19-21, 31-34, 47-50, 62-59.

Φίλιππος Βέροιας: Πεταλωτής 10, Αμπέλε 6, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 7, Δεληγιώργης 9, Πλιούκας, Γκιουλέκας 19, Κασαμπαλής 9, Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 2.

Ψυχικό: Νίκου 8, Αχής 3, Περσίδης, Παπανικολάου 10, Δημάκος 8, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 14, Κορωνίδης 5, Ναούμης, Λάτοβιτς 5, Ματζιώρης 6.

 

Βαθμολογία

 

Λαύριο 4

Φίλιππος Βέροιας 4

Αρκαδικός 3

Δόξα Λευκάδας 3

Εθνικός 3

Ηλυσιακός 3

Ηρακλής 3

ΟΦΗ 3

Παγκράτι 3

Ψυχικό 3

Καβάλα 2 (με ένα ματς λιγότερο)

Ερμής Λαγκαδά 2

Λιβαδειά 2

Αετός 1 (με ένα ματς λιγότερο)