Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Κύπελλο Ανδρών: Β’ Φάση, 2η αγων., Αποτελέσματα-Πρόγραμμα

Για τη δεύτερη αγωνιστική της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

 

Ψυχικό Άρης 65-90

Δεκάλεπτα: 20-30, 32-42, 48-66, 65-90.

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 4, Αχής 6 (2), Περσίδης, Παπανικολάου 6, Δημάκος 10 (1), Μάντζαρης 10 (2), Κορωνίδης 5 (1), Πάνου 8, Ναούμης, Λάτοβιτς 12 (1), Ματζιώρης 4.

Άρης (Πρίφτης): Πάσαλιτς 4, Μανωλόπουλος, Μούρτος 7 (1), Σίμτσακ 14, Γκίκας 15 (3), Ριντ 9 (1), Τόμας 9, Πουλιανίτης Χαρίσης 2, Καραθανάσης 7, Βεζένκοφ 23 (1).

Διαιτητές: Αναστόπουλος, Μάνος, Ανδρικόπουλος.

 

Φίλιππος Βέροιας-Απόλλων Πατρών  63-77

Δεκάλεπτα: 20-22, 36-40, 47-61, 63-77

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 11 (1), Δεληγιώργης 4, Πλιούκας 5 (1), Γκιουλέκας 10, Κασαμπαλής 15, Αργύρης, Τριχόπουλος 13 (1), Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 5.

Απόλλων Πατρών (Βετούλας): Αργυρόπουλος 8, Γκάλογουεϊ 12 (2), Σκορδίλης 18, Πεν 3 (1), Φιτζπάτρικ 8 (2), Αντωνάκης 8, Μπατής 4, Ελ Αμιν 16 (2), Μολφέτας, Νιφόρας.

Διαιτητές: Καρακατσούνης, Παφίλης, Ξενικάκης

 

Κόροιβος Αμαλιάδας-Τρίκαλα 69-64

Δεκάλεπτα: 19-17, 33-38, 52-52, 69-64

Κόροιβος (Μαρκόπουλος): Μαγκέτι 10 (2), Γιαννακίδης 8 (2), Αγγελόπουλος 22 (3), Αρχιμανδρίτης, Μπατής ,Βασίλιεβιτς 4 (1), Κανονίδης 10, Φιλιππάκος, Γκάρετ 15, Γαλλιώτος, Φουρνόδαυλος.

Τρίκαλα (Φλεβαράκης): Ίνγκραμ 6, Νικολόπουλος 3 (1), Κάτζι 5 (1), Μπούι 11 (1), Τσούκοβιτς 3 (1), Πάνος 13, Σπανός 1, Καμαριώτης, Δεληγιάννης 12, Ματαλόν 8, Χουχούμης, Βαρυτιμιάδης 2.

Διαιτητές: Κορομηλάς, Ψαριανός, Μαγκλογιάννης

 

ΑΕΚ-Ρέθυμνο 81-78

Δεκάλεπτα: 17-24, 41-42, 64-60, 81-78.

ΑΕΚ (Ζιάγκος): Παπαντωνίου 2, Κάιλς 16 (1), Σάκοτα 17 (4), Κασελάκης 12 (1), Πολυτάρχου 3 (1), Παπαδιονυσίου, Νίκολιτς 2, Ράιτ 10 (2), Καμπερίδης, Ουίλιαμσον 2, Τσιάκος 3, Σαρικόπουλος 14.

Ρέθυμνο (Σκουρτόπουλος): Σίμπσον 8 (1), Παναρετάκης, Κουμπούρας 9, Φριτζπάτρικ, Κάουνσιλ 23 (6), Άλεν 8 (2), Καλαμπόκης 3 (1), Φαγέ 14 (2), Σίνης 2, Δουλγεράκης, Χείλαρης 3 (1), Κράβιτς 8.

Διαιτητές: Γκόντας, Σώμος, Μπίκας

 

3η αγωνιστική (4/10)

19. Άρης – ΑΕΚ

20. Απόλλων Πατρών – Κόροιβος Αμαλιάδας

 

Γ’ Φάση (8/10)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς -Ν19

ΠΑΟΚ-ΚΑΟ Δράμας

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Πανιώνιος-Ν20