Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Κύπελλο Ανδρών: Β’ Φάση, 1η αγων., Αποτελέσματα-Πρόγραμμα

Τα αποτελέσματα στην πρώτη αγωνιστική της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ανδρών έχουν ως εξής:

ΑΕΚ-Κολοσσός Ρόδου 84-79

Διαιτητές: Μητσόπουλος-Τσούνας-Δαρλαμήτσος

Δεκάλεπτα: 21-21, 50-38, 67-56, 84-79.

ΑΕΚ (Ζιάγκος): Παπαντωνίου 2, Κάιλς 7 (1), Σάκοτα 20 (1), Κασελάκης 4, Πολυτάρχου 16 (2), Παπαδιονυσίου, Νίκολιτς, Ράιτ 10 (2), Καμπερίδης, Ουίλιαμσον 4, Τσιάκος 7, Σαρικόπουλος 14.

Κολοσσός Ρόδου (Κουταλιανός): Τολιόπουλος 3 (1), Λαρεντζάκης 8 (2), Σιόλογκας, Μπούλιαν 7 (1), Τζέιμς 32 (1), Σμιθ 4 Στεφανίδης, Λίντεν 8 (1), Τζαμάρ, Τσάμης 6, Χάγκινς 11.

 

Ρέθυμνο-Πανελευσινιακός 87-61

Διαιτητές: Μπήτης-Γκούμας-Γεωργιάδης

Δεκάλεπτα: 26-13, 45-26, 69-42, 87-61

Ρέθυμνο (Σκουρτόπουλος): Σίμπσον 9 (3), Παναρετάκης 3 (1), Κουμπούρας 9 (1), Φιτζπάτρικ 6, Κάουνσιλ 7, Άλεν 12 (1), Καλαμπόκης 7 (1), Φαγιέ 12 (2), Σίνης 2, Δουλγεράκης 4, Χείλαρης, Κράβιτς 16.

Πανελευσινιακός (Σκαραφίγκας): Κοξ 7 (1), Τσακαλέρης 9, Βασιλόπουλος 4 (1), Ιωάννου 14 (1), Αθανασούλας 3 (1), Ρόμπινσον 14 (1), Δορκοφίκης, Μάρκοβιτς, Μάρεϊ 10 (2).

 

Ηλυσιακός-Άρης 64-83

Διαιτητές: Σταματόπουλος – Νικολούλης – Κοτσίμπος

Δεκάλεπτα: 16-24, 42-41, 52-61, 64-83

Ηλυσιακός (Σορώτος): Τσιώκος 7, Ζώρζος 5, Νικολακόπουλος 11 (3), Φακοπουλίδης 12 (2), Βλάχος 12 (2), Κακλαμανάκης 5, Βουρλιωτάκης 7, Αναγνωστάκης 5.

Άρης (Πρίφτης): Πάσαλιτς 8 (1), Γκίκας 5 (1), Ριντ 7 (1), Τόμας 24 (5), Βεζένκοφ 16 (3), Νέιμικ 7, Μούρτος 6, Σίμτσακ 10.

 

Λαύριο-Κόροιβος 62-76

Διαιτητές: Δεσλής-Φακίτσας-Παντελίδης

Δεκάλεπτα: 17-15, 19-23, 12-24, 16-14

Λαύριο (Σερέλης): Μπένος 4, Μπρόζος 14, Χασάπης, Τσίρος, Μουρίκης 2, Σακελλαρίου 14, Γιαννακόπουλος 14 (1), Κεσκινίδης, Περράκης 6 (1), Δανάς 6, Ψωμαδέρης 2, Παγώνης

Κόροιβος (Μαρκόπουλος): Ματζέτ 16 (3), Λόουερι 16, Γιαννακίδης 9 (3), Αγγελόπουλος 13 (1), Φουρνόδαυλος, Αρχιμανδρίτης, Κανονίδης 8, Φιλιππάκος 4, Γκάρετ 9, Γαλιώτος 1, Μπατής.

 

Φίλιππος Βέροιας-Εθνικός 75-64

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ-Λαζαρίδης-Τζίμα

Δεκάλεπτα: 16-14, 31-28, 53-43, 75-64

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής 2, Τραϊανός 17 (1), Δεληγιώργης 8, Πλιούκας 8 (2), Γκιουλέκας 10 (1), Κασαμπαλής 5, Αργύρης 6 (2), Τριχόπουλος 12 (1), Λευκαδίτης 7

Εθνικός (Κουστένης): Μαχαίρας 24 (12 ρ.), Ζούμπος 9 (1), Γκιζόγιαννης 16, Βαβάτσικος 4, Ψυλέας 6, Κουκάς 5 (1), Τσιότρας, Ραδίτσας, Αναγνωστόπουλος, Παπαδιονυσίου, Μούκας, Καρυπίδης.

 

Παγκράτι-Απόλλων Πατρών 86-100

Διαιτητές: Τζαφλέρης – Παγώνης – Κοντύλης

Δεκάλεπτα: 20-29, 45-54, 58-76, 86-100

Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 5, Κοβάσεβιτς 15 (3), Δέδες 1, Παππάς 10, Ψαρόπουλος 3 (1), Παπαντωνάκος 12 (1), Ράπτης 7, Κουτρούλιας 21 (1), Ντιαλό 8, Χατζηνικόλας 4, Κριτσωτάκης.

Απόλλων Πατρών (Βετούλας): Αργυρόπουλος 2, Γκάλογουεϊ 29 (2), Σκορδίλης 8, Πεν 21 (3), Φιτζπάτρικ 11, Αντωνάκης 15 (1), Έλαμην 10, Μολφέτας.

 

Αετός-Τρίκαλα 69-82

Διαιτητές: Βαρδάλος-Κωνσταντινόπουλος-Μάλαμας

Δεκάλεπτα: 17-18, 30-42, 51-65, 69-82

Αετός (Παπαμάρκος): Θεοδωράκος, Μητσάκης 5 (1), Κουκουνιάς 4, Μπασδέκης 9 (2), Κόκκαλης 18 (1), Μόρφης 10, Τοπάλης 11 (2), Μιχόπουλος 3, Ροδοστόγλου 2, Πέτρουλας 2, Τζουγκαράκης 5

Τρίκαλα (Φλεβαράκης): Ίνγκραμ 18 (4), Νικολόπουλος 2, Κάτζι 9 (1), Μπόουι 12 (2), Τσούπκοβιτς 2, Πάνος 15, Καμαριώτης 4, Σπανός 2, Δεληγιάννης 14, Ματαλόν 4, Βαρυτιμιάδης, Χουχούμης.

 

2η αγωνιστική (28/9)

15. Ψυχικό-Άρης

16. Φίλιππος Βέροιας-Απόλλων Πατρών

17. ΑΕΚ-Ρέθυμνο

18. Kόροιβος-Τρίκαλα

 

3η αγωνιστική (4/10)

19. Ν15-Ν17

20. Ν16-Ν18

 

Γ’Φάση (8/10)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς -Ν19

ΠΑΟΚ-ΚΑΟ Δράμας

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Πανιώνιος-Ν20