Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Πανελλήνιο Κορασίδων: Τα αποτελέσματα της Β’ Φάσης

Τα αποτελέσματα της Β’ φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων που διεξήχθη στις 23-27 Απριλίου έχουν ως εξής:

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (Θεσσαλονίκη)

1η αγωνιστική
ΑΣ Σκυδραϊκός – Ηρακλής 40 – 57
ΑΟ Ν. Τριγλίας – ΓΣ Τιτάνες Παλαμά 37 – 56
ΡΕΠΟ ΑΣ Τιτάνες Δράμας

2η αγωνιστική
ΓΣ Τιτάνες Παλαμά – ΑΣ Σκυνδραϊκός 57 – 33
Ηρακλής ΑΣ – ΑΣ Τιτάνες 44 – 37
ΡΕΠΟ ΑΟ Ν. Τριγλίας

3η αγωνιστική
ΑΣ Τιτάνες Δρ. – ΓΣ Τιτάνες Παλαμά 47 – 36
ΑΣ Σκυνδραϊκός – ΑΟ Ν. Τριγλία 41 – 46
ΡΕΠΟ Ηρακλής ΑΣ Κοζάνης

4η αγωνιστική
ΑΟ Ν. Τριγλίας – ΑΣ Τιτάνες Δρ. 31 – 50
ΓΣ Τιτάνες Παλαμά – Ηρακλής ΑΣ Κ. 59 – 40
ΡΕΠΟ ΑΣ Σκυνδραϊκός

5η αγωνιστική
ΑΣ Τιτάνες Δρ. – ΑΣ Σκυνδραϊκός 43 – 26
Ηρακλής ΑΣ Κοζ. – ΑΟ Ν. Τριγλία 44 – 39
ΡΕΠΟ ΓΣ Τιτάνες Παλαμά

* Για την Τελική Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος κορασίδων προκρίθηκε το Σωματείο ΓΣ Τιτάνες Παλαμά.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Πάτρα)

1η αγωνιστική
ΑΟΚ Αρατος 1893 – ΠΑΣ Γιάννινα 48 – 22
ΓΕΑ Άμιλλα 2000– ΑΟ Αχαγιά 82 61 – 38

2η αγωνιστική
ΑΟ Αχαγιά 82 – ΑΟΚ Αρατος 1893 31 – 55
ΠΑΣ Γιάννινα – ΓΕΑ Άμιλλα 2000 44 – 59

3η αγωνιστική
ΑΟΚ Αρατος 1893 – ΓΕΑ Άμιλλα 2000 69 – 84
ΑΟ Αχαγιά 82 – ΠΑΣ Γιάννινα 38 – 16

* Για την Τελική Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος κορασίδων προκρίθηκε το Σωματείο ΓΕ ΑΡΚΑΔΙΑΣ Άμιλλα 2000.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Αθήνα)

1η αγωνιστική
ΑΕΣ Αίολος Μυτ. – ΓΣ Διαγόρας 36 – 64
ΑΟΝΑ Ηρόδοτος – ΓΣ Αναγέννηση 93 – 31
ΡΕΠΟ ΑΟ Ερμούπολης

2η αγωνιστική
ΓΣ Αναγέννηση – ΑΟ Ερμούπολης 75 – 78
ΓΣ Διαγόρας – ΑΟΝΑ Ηρόδοτος 47 – 61
ΡΕΠΟ ΑΕΣ Αίολος Μυτ.

3η αγωνιστική
ΑΟΝΑ Ηρόδοτος – ΑΕΣ Αίολος Μυτ. 77 – 23
ΑΟ Ερμούπολης – ΓΣ Διαγόρας 62 – 57
ΡΕΠΟ ΓΣ Αναγέννηση

4η αγωνιστική
ΑΕΣ Αίολος Μυτ. – ΑΟ Ερμούπολης 42 – 55
ΓΣ Διαγόρας – ΓΣ Αναγέννηση 67 – 39
ΡΕΠΟ ΑΟΝΑ Ηρόδοτος

5η αγωνιστική
ΑΟ Ερμούπολης – ΑΟΝΑ Ηρόδοτος 23 – 68
ΓΣ Αναγέννηση – ΑΕΣ Αίολος Μυτ. 36 – 41
ΡΕΠΟ ΓΣ Διαγόρας

* Για την Τελική Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος κορασίδων προκρίθηκε το Σωματείο ΑΟΝΑ Ηρόδοτος.

Τελική φάση Πανελληνίου Πρωταθλήματος κορασίδων

Πρωταθλήτρια ΕΣΚΑ: ΑΕΣ ΕΝ. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
Πρωταθλήτρια ΕΚΑΣΘ: ΑΣ ΑΡΗΣ
Πρωταθλήτρια ΕΣΚΑΝΑ: –