Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Πανελλήνιοι αγώνες Παίδων Ενώσεων και ΤΕ

Η τελική φάση των Πανελληνίων αγώνων Παίδων Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών για την περίοδο 2013-2014 διοργανώνεται από τη ν Ε.Ο.Κ., και την ΕΚΑΣΘ και θα διεξαχθεί στην Θεσσαλονίκη από 24 Απριλίου -27 Απριλίου 2014.
Στους αγώνες θα λάβουν μέρος οι παρακάτω ομάδες που θα συγκροτήσουν οι αντίστοιχες Ενώσεις: ΕΚΑΣΘ,ΕΣΚΑ,ΕΣΚΑΝΑ, και μία Μικτή απαρτιζόμενη με αθλητές από τις παρακάτω Ενώσεις (ΕΣΚΑΗ-ΕΚΑΣΑΜΑΘ-ΕΚΑΣΔΥΜ-ΕΚΑΣΚΕΜ-ΕΣΚΑΚ-ΕΚΑΣΚ-ΕΣΚΑΒΔΕ Τ.Ε. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ).
Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Κλειστό Γυμναστήριο Περαίας, εκτός από το απόγευμα του Σαββάτου 26 Απριλίου, οπότε και η αγωνιστική δραστηριότητα θα μεταφερθεί στο Αλεξάνδρειο Αθλητικό Μέλαθρο. Εκεί θα πραγματοποιηθεί αγώνας ανάμεσα σε μία Μικτή που θα απαρτίζεται από τους αθλητές που συμμετέχουν στη διοργάνωση και σε μία Μικτή της ΕΚΑΣΘ(γεννηθέντες το 1998). Επίσης θα πραγματοποιηθεί διαγωνισμός τρίποντων και καρφωμάτων. Η διοργάνωση θα ολοκληρωθεί με τις απονομές και την τελετή λήξης.
Οι Περιφερειακοί προπονητές σε συνεργασία με τους Ομοσπονδιακούς Προπονητές επέλεξαν τους εξής αθλητές που θα λάβουν μέρος στο Τουρνουά:
ΕΣΚΑ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
4 ΑΓΓΕΛΟΣ ΔΡΑΓΑΤΗΣ 1999 1,95 ΚΗΦΙΣΙΑ 2003
5 ΚΩΝ/ΝΟΣ ΜΠΙΜΠΟΥΔΗΣ 1999 1,87 Γ. Σ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
6 ΦΑΝΗΣ ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ 1999 1,86 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ
7 ΒΙΚΤΩΡΑΣ ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ 1999 1,91 ΚΑΛ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
8 ΒΙΚΤΩΡΑΣ ΓΚΟΥΑΛΤΙΕΡΙ 1999 1,90 Α.Ο ΑΙΓΑΛΕΩ
9 ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΟΥΤΣΟΥΓΕΡΑΣ 1999 1,92 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ
10 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ 2000 1,90 Γ.Σ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
11 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ 1999 1,96 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
12 ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΚΙΝΗΣ 1999 1,94 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
13 ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΟΜΠΡΟΓΙΑΝΝΗΣ 1999 1,95 ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
14 ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΠΕΛΕΞΗΣ 1999 1,88 Α Ο Κ ΣΠΑΤΩΝ
15 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡIΚΑΚΟΣ 1999 1,90 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΑΡΗΣ ΤΣΟΥΡΓΙΑΝΝΗΣ 2000 1,88 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ:ΕΥΑΓ. ΚΑΒΑΣΙΛΑΣ ΒΟΗΘΟΣ ΠΡΟΠ.: ΗΛΙΑΣ ΣΤΡΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΕΚΑΣΘ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
4 ΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ 1999 1,80 ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
5 ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ 1999 1,84 ΠΑΟΚ
6 ΣΑΒΒΑΣ ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ 2000 1,81 ΑΡΗΣ
7 ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΕΠΑΤΖΟΓΛΟΥ 2000 1,81 ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
8 ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΝΙΚΗΤΙΑΝΟΣ 1999 1,89 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΩΜΗΣ
9 ΑΛΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ 1999 1,85 ΑΣΤΕΡΙΑ Α.Κ
10 ΚΩΣΤΑΣ ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ 1999 1,86 ΠΑΟΚ
11 ΖΗΣΗΣ ΙΑΤΡΙΔΗΣ 2000 1,91 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
12 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΣΤΡΟΔΗΜΗΤΡΗΣ 1999 1,93 ΑΡΗΣ
13 ΝΙΚΟΣ ΤΣΙΡΙΛΑΚΗΣ 1999 2,03 ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
14 ΤΙΜΟΣ ΦΥΛΑΚΤΟΣ 1999 2,00 Χ.Α.Ν.Θ
15 ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΜΠΟΥΡΙΔΗΣ 1999 2,00 ΠΑΟΚ
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ:ΑΚΗΣ ΚΟΤΑΝΙΔΗΣ
ΕΣΚΑΝΑ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
4 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΚΟΡΕΤΣΗΣ 1999 1,86 Α.Ο Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
5 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗΣ 1999 1,86 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ
6 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΟΥΡΑΣ 1999 1,86 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
7 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΖΑΚΟΣ 1999 1,85 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ
8 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΜΠΕΡΙΔΗΣ 1999 1,88 Α.Ο ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ
9 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΡΕΤΣΙΝΑΣ 1999 1,91 Α.Ο Ν.ΑΡΓ/ΛΗΣ
10 ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΑΤΖΗΒΕΡΟΓΛΟΥ 2000 1,88 ΑΕ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
11 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΑΤΖΟΓΛΟΥ 1999 1,95 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
12 ΦΩΤΙΟΣ ΚΑΠΡΗΣ 1999 1,96 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
13 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΥ 1999 1,92 Α.Ο.Ν ΑΡΓ/ΛΗΣ
14 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ 1999 1,96 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
15 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΛΙΟΥΝΗΣ 1999 2,06 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΜΙΚΤΗ
ΕΣΚΑΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
5 ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΜΠΑΖΙΑΝΑΣ 2000 1,87 ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ
ΕΚΑΣΚ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
6 ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΜΑΧΑΙΡΙΑΝΑΚΗΣ 1999 1,98 Γ.Σ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
7 ΜΑΝΟΣ ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ 1999 1,91 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

ΕΚΑΣΑΜΑΘ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
9 ΑΝΤΩΝΗΣ ΖΑΜΠΑΚΗΣ 1999 1,93 ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ
10 ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΣ 1999 1,95 ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ
14 ΑΛΕΞΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ 1999 1,97 ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΕΚΑΣΔΥΜ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
8 ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΑΛΤΕΖΟΣ 1999 1,92 ΑΕΚ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΕΚΑΣΚΕΜ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
11 ΑΡΗΣ ΨΑΡΡΑΣ 1999 1,94 ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ

ΕΣΚΑΒΔΕ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
12 ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ 2001 1,95 ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΕΣΚΑΚ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
4 ΒΑΣΙΛΗΣ ΓΚΙΩΝΗΣ 1999 1,85 ΠΑΛΑΙΜΟΝΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
15 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΙΡΛΑΣ 1999 2,03 Α.Ο ΚΟΡΩΝΙΣ ΛΗΓΟΥΡΙΟΥ

Τ.Ε ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
13 ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ 2000 2,01 ΛΕΡΟΣ

Επικεφαλής Προπονητής του Τουρνουά θα είναι ο Τεχνικός Σύμβουλος Ανάπτυξης Παίδων Κώστας Πολίτης.
Υπεύθυνος Ομοσπονδιακός Προπονητής θα είναι ο Γιώργος Λημνιάτης.
Οι Περιφερειακοί Προπονητές που θα συμμετέχουν στο Τουρνουά είναι οι εξής:
Β. ΚΑΒΑΣΙΛΑΣ, ΗΛΙΑΣ ΣΤΡΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ (ΕΣΚΑ), ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΡΑΜΜΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΩΧΟΣ (ΕΣΚΑΝΑ), ΑΚΗΣ ΚΟΤΑΝΙΔΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΡΟΓΚΙΣΤΙΝΟΣ, ΘΟΔΩΡΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ (ΕΚΑΣΘ).