Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Η Σύνθεση των Εθνικών Κατηγοριών 2013-14

Μετά την ολοκλήρωση των πρωταθλημάτων των Εθνικών Κατηγοριών 2012-13 και το σημερινό ΔΣ της ΕΟΚ, η σύνθεση των Εθνικών Κ ατηγοριών 2013-14 διαμορφώθηκε ως εξής:
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
1. ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ
2. ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
3. ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ
4. ΚΑΠ
5. ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ
6. ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
7. ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
8. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
9. ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
10. ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
11. ΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
12. ΑΕΚ
13. ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
14. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ ΚΑΕ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
1. ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ
2. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
3. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
4. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
5. ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
6. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
7. ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ
8. ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
9. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
10. ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
11. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
12. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
13. ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
14. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ
1.ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ
2.ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
3.ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
4.ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ
5.ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
6.ΜΑΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ
7.ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ
8.ΧΑΝΘ
9.ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑ
10.ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ
11.ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ
12.ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
13.ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
14.ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ ΝΟΤΟΣ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
1. ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
2. ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
3. ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
4. ΑΣ ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΙΟΥ
5. ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
6. ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ
7. ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ
8. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
9. ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
10. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
11. ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
12. ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
13. ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ –  2ος ΟΜΙΛΟΣ
1.ΑΠΣ ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ
2.ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
3.ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ
4.ΓΣ ΚΥΜΗΣ
5.ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ
6.ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
7.ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
8.ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ
9.ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
10.ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ
11.ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
12.ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ
1. ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ
2. ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ
3. ΑΟ ΦΟΙΝΙΞ ΛΑΡΙΣΑΣ
4. ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
5. ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
6. ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
7. ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ
8. ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
9. ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
10. ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑ
11. ΑΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ
12. ΓΣ ΜΑΚΑΜΠΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ
1.ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ
2.ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
3.ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ
4.ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ
5.ΜΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ
6.ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
7.ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΠΣ
8.ΖΕΦΥΡΟΣ Ο2
9.ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ
10.ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
11.ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ
12.ΜΕΝΤ
13.ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
2. ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ
3. ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
4. ΠΑΟΚ
5. ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
6. ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
7. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
8. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
9. ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ
10. ΑΣ ΚΩΩΝ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)
1. ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
2. ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
3. ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ
4. ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
5. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
6. ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
7. ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ
8. ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
9. ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ
10. ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
11. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
12. ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
1.ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΦΣ
2.ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
3.ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
4.ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ
5.ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
6.ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
7.ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ
8.ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ
9.ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
10.ΑΣ ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ
11.ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ
12.ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ