Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

24ο Πανελλήνιο Κορασίδων: Τα αποτελέσματα της πρώτης μέρας

Αρχισε σήμερα στα Γρεβενά η τελική φάση του 24ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων που συνδιοργανώνεται από την ΕΟΚ, τ ην ΕΚΑΣΔΥΜ τον Δήμο και τον Πρωτέα Γρεβενών. Τα αποτελέσματα της πρώτης ημέρας είναι τα εξής:

ΓΑΛΑΤΣΙ 64
ΑΡΗΣ 36
Δεκάλεπτα: 7-10, 32-22, 51-32, 64-36
Διαιτητές: Τσιαπλής-Παπανικολάου
ΓΑΛΑΤΣΙ(Ανδριόπουλος): Καραχάλιου, Μήτρου, Δαμουλάκη Αργ. 14(2), Κώττη 15(1), Βιντσιλαίου Α. 29(3), Αργυροπούλου, Σταθέλου, Παπαθανασίου, Δήμα 2, Δαμουλάκη Αντ., Βιντσιλαίου Σ. 4, Βαβούλα.
ΑΡΗΣ(Τζιότζιος): Κιλαζίδου 9, Σολομωνίδου, Σικαλίδου, Ιγγλέζου 7(1), Κατσιαμούρη 4, Γιαννούσιου 2, Παπαρδέλα 1, Ξανθυνίδου,Χριστάκογλου, Πεχλιβανίδου, Παπαευαγγέλου 13.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 70
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 48
Δεκάλεπτα: 18-8, 41-26, 54-30, 70-48
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Καλέσης
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ(Κόμης): Χατζηβασιλείου 6, Λεμπέση 2, Λέκκα 2, Θεοδώρου 10, Κολλάτου 24(3), Καραμπάτσου 4, Μάλαμα 2, Στεφάνου 15(1), Σώμου, Σούλτη, Τσελεπίδου 3(1), Νικολαϊδου 2.
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ(Κυρκοπούλου): Κοτζαϊτση Π. 2, Κοτζαϊτση Ε. 3, Κρανιωτάκη 13, Κατσίδου 19(4), Γκέκα 3, Μάντζου Χιον., 3, Γρηγοριάδου 5, Περπέρογλου Ανασ.

Η τελετή έναρξης

Με την παράταξη των έξι ομάδων στο παρκέ του κλειστού των Γρεβενών ξεκίνησε η τελετή έναρξης. Τον λόγο έλαβαν ο αντιδήμαρχος Γρεβενών, Αθανάσιος Καραγιάννης, ο πρόεδρος της ΕΚΑΣΔΥΜ, Λάζαρος Σαββίδης και ο β΄ αντιπρόεδρος και πρόεδρος της επιτροπής πρωταθλημάτων της ΕΟΚ, Αριστείδης Γολέμης που κήρυξε και την έναρξη των αγώνων.

ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ  61
ΗΡΟΔΟΤΟΣ  67
Δεκάλεπτα: 12-20, 23-35, 35-48, 61-67
Διαιτητές: Μαντήλας-Σταθόπουλος
ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ(Τσουκαλάς): Κοκκώνη 2, Μανιατά 10(2), Τσουκαλά 35(3), Ρέππα, Τράμπα Κ., Καρώνη, Μποροβήλου, Τζίτζου, Μαρκοπούλου 4, Κασκινά 10, Αλεξοπούλου, Τράμπα Α.   
ΗΡΟΔΟΤΟΣ(Χριστοδούλου): Σακουλάκη 17, Γαλανάκη, Σοπικού 4, Πασχαλίδη, Δανδουλάκη Α., Πασπαράκη, Σαμπροβαλάκη, Βαρελτζή Α., Νίχλου, Βαρελτζή Ν. 10, Καρλάφτη 22(3), Δανδουλάκη Μ. 14.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΓΑΛΑΤΣΙ 64-36  2
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 70-48  2
ΗΡΟΔΟΤΟΣ   67-61  2
ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 61-67  1
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 48-70  1
ΑΡΗΣ  36-64  1

ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

16:00  ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
18:00 ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ-ΓΑΛΑΤΣΙ
20:00 ΑΡΗΣ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ