Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Κυπέλλου Ανδρών

Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της πρώτης αγωνιστικής της Β Φάσης του Κυπέλλου Ανδρών: 
Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου r>Απόλλων Πάτρας-Ηλυσιακός ΑΟ
Διαιτητές: Ταβουλαρέας, Μητσόπουλος, Δεσλής
Δεκάλεπτα: 30-18, 51-35, 74-51, 87-74
Απόλλων Π. (Βετούλας): Γκραντ 14 (1), Αργυρόπουλος 5, Γκόρντον 9 (1), Τέρνερ 9, ΜακKόλουμ 10, Πέτροβιτς 17 (2), Λυμπέρης 6 (2), Λιανός 11 (2), Ουόκερ 4, Πελεκούδας 2, Ζαφείρης, Καπερώνης.
Ηλυσιακός(Παπανικολάου): Παππάς 2, Καυκής 9, Αράπης, Χάμτον 10 (2), Αποστολίδης 8, Χατζής 7, Σπανός, Δορκοφίκης 9 (1), Αντωνάκης, Σκοτ 11 (3), Παραγυιός 4, Τζόουνς 14.

Φιλαθλητικός ΟΑ – ΑΣ Άρης 70-83
Διαιτητές: Σώμος, Αφεντουλίδης, Κατραχούρας
Δεκάλεπτα: 16-25, 31-43, 52-61, 70-83.
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Αντετοκούμπο Γ. 13 (3), Αντετοκούμπο Θ. 20 (1), Γκίκας 8 (1), Σαμοθράκης 5 (1), Σαλούστρος 16 (2), Γεωργιάδης 2, Γιαννουλάκος 6.
Αρης (Αλεξανδρής): Πάσαλιτς 8, Μούρτος 2, Ασημακόπουλος 22 (1), Καραποστόλου 24 (6), Χαρίσης 11, Μποχωρίδης 6 (2), Δήμας 6 (1), Τσακαλέρης 4.

Πανελευσινιακός ΑΟΚ – ΠΑΟΚ
Διαιτητές: Παπαπέτρου, Σταματόπουλος, Τζαφλέρης
Δεκάλεπτα: 11-22,24-48, 32-58, 48-72
Πανελευσινιακός (Σκαραφίγκας): Ραΐβιο13(1), Δεληγιάννης 1, Μαγκουνής 2, Αβραμίδης 2, Νίκου 2, Παπανικολόπουλος 2,Κυριακόπουλος 6(1), Τσιάκος 5, Καμπ 12, Παπανικολάου 3(1)
ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Τσαϊρέλης 13, ΜακΓκραθ 17(3), Κασελάκης 7(1), Καλλές 2, Χαραλαμπίδης 4, Δέδας 6(2), Παπαδόπουλος 6, Χάτσερ 9(3), Μαργαρίτης 2, Θεοδωράκος 4, Αμπαράς 2

ΚΑΟ Δράμας – ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας
Διαιτητές: Φούφης, Γεωργιάδης, Πουρσανίδης Κ
Δεκάλεπτα: 24-13, 50-34, 76-49, 96-73
ΚΑΟΔ (Καλαφατάκης): Νόουλς 19, Καλαιτζιδης 3, Ακεψιμαϊδης 3, Μισέλ 13, Ιωαννου 8, Κάρτερ 8, Κακαρούδης 19, Ντέιλ 11, Ζάρας 2, Πάλμερ 8, Σλαφτσάκης, Μπένας.
Iκαρος (Πρίφτης): Γκίμπσον 10 , Λαρεντζάκης 7, Βρκιτς 7 (1), Φαγιέ 12 (1), Ουάιατ 20, Aγαδάκος 8, Στρνάντ 6 (2), Στέβοβιτς 3 (1), Οικονομόπουλος, Μήτσιαλος.

Τετάρτη 19 Σεπτεμβρίου

ΟΦ Ηρακλείου – ΓΣ Περιστερίου
ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΣΕΦΑ Αρκαδικός
ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – ΓΣ Λαυρίου

* Το σωματείο ΑΟ Αίολος Τρικάλων προκρίνεται απευθείας στη δεύτερη αγωνιστική της Β’ φάσης.