Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

8ο Διεθνές Καμπ Κολινδρού-Ολοκληρώνεται αύριο με τον αγώνα all star

Ολοκληρώνεται αύριο στον Κολινδρό το 8ο διεθνές καμπ που συνδιοργανώνεται από την FIBA EUROPE, την ΕΟΚ, τον Δήμο Κολινδρ ού και την ΕΚΑΣΚΕΜ. Σήμερα το βράδυ τελείωσαν οι αγώνες που διεξαγόταν κάθε μέρα μεταξύ τεσσάρων ομάδων. Το πρωί της Πέμπτης οι αθλητές που συμμετείχαν στο καμπ επισκέφθηκαν τον αρχαιολογικό χώρο της Βεργίνας. Αύριο το απόγευμα θα διεξαχθεί ο καθιερωμένος αγώνας all star και θα γίνουν οι απονομές σ’ αυτούς που ξεχώρισαν. Στην συνέχεια ο Δήμος Κολινδρού θα παραθέσει δεξίωση προς τιμήν των αποστολών αλλά και των επισήμων.  Τα ονόματα των παικτών που θα συμμετάσχουν στον αγώνα all star είναι:
ΟΜΑΔΑ 1 (Ποζνάνσκι-Μαρσινκεβίτσιους-Μπεάτου): Καλογιαννίδης, Πρωτούλης, Σιόλογκας, Βασιλειάδης, Ντανιέλ, Πιεβαλίτσα, Γιανναράς, Μήτσιαλος, Χανιάς, Ντέρζσι, Δημακόπουλος.
ΟΜΑΔΑ 2 (Γκρέπλ-Ιμρέχ): Καραμολέγκος, Μπάζσο, Καραμπέκης, Μόλερ, Τσόρος, Μητροπαππας, Γκέλιος, Σλαφτσάκης, Στέφανικ, Οικονομόπουλος, Κακλαμανάκης, Αναγνωστόπουλος. 
  
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ
ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ 25-8-09
ΟΜΑΔΑ Α 48 – ΟΜΑΔΑ Β 93
Δεκάλεπτα: 10-21, 22-45, 36-69, 48-93
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Εκίζογλου
ΟΜΑΔΑ Α(Ναούμης-Μπεάτου): Γκεοργκέσκου 4, Πάσχος 4, Καραμολέγκος 9(1), Αρβανίτης 2, Σιόλογκας 4, Γιανναράς 10, Χατζηχαρίσης, Παούν 4, Ντέρζσι 4, Κοτσιρέας 2, Δημακόπουλος 5(1).
ΟΜΑΔΑ Β(Καννάς-Γκρέπλ): Γερομιχαλός Δ. 2, Λούκας 9, Μαρτίν 6, Στάμος, Καλογιαννίδης 4, Γκέλιος 10, Μητρόπαππας 14(1), Βασιλειάδης 3(1), Ντανιέλ 15(1), Σλαφτσάκης 10, Αναγνωστόπουλος 20.
ΟΜΑΔΑ Γ 91 – ΟΜΑΔΑ Δ 69
Δεκάλεπτα: 29-20, 56-36, 71-53, 91-69
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Εκίζογλου
ΟΜΑΔΑ Γ(Σαββόπουλος-Ποζνάνσκι-Μαρσινκεβίτσιους): Γκρζελίνσκι 2, Φορμαν, Μόλλερ 13(1), Σζυμκιεντς 20(1), Θεοδώρου 13(3), Καραμπέκης 6, Ιμπν Μοαζ 5(1), Πιεβαλίτσα 14, Στέφανικ 8, Μήτσιαλος 6, Οικονομόπουλος 4.
ΟΜΑΔΑ Δ(Τζέλλας-Ιμρεχ): Βράνα, Ρούτζακ 8, Πρωτούλης 10, Μπάζσο, Πανδής 4, Τσόρος 4, Ψύρρας 12(2), Γερομίχαλος Π. 10, Χανιάς 13, Κακλαμανάκης 8.

ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ 26-8-09
ΟΜΑΔΑ Α 52 – ΟΜΑΔΑ Γ 93
Δεκάλεπτα: 7-15, 25-44, 36-75, 52-96
Διαιτητές: Εκίζογλου-Καλέσης 
ΟΜΑΔΑ Α(Ναούμης-Μπεατου): Γκεοργκέσκου 4, Πάσχος, Καραμολέγκος 4, Αρβανίτης 5(1), Σιόλογκας 11, Γιανναράς 5, Χατζηχαρίσης 4, Παούν 3, Ντέρζσι 6, Κοτσιρέας 8, Δημακόπουλος 2.
ΟΜΑΔΑ Γ(Σαββόπουλος-Ποζνάνσκι-Μαρσινκεβίτσιους): Γκρζελίνσκι 11(1), Φορμαν 3, Μόλλερ 10(1), Σζυμκιεντς 20(1), Θεοδώρου, Καραμπέκης 10(1), Ιμπν Μοάζ 5(1), Πιεβαλίτσα 10, Στέφανικ 8, Μήτσιαλος 15, Οικονομόπουλος 4.
ΟΜΑΔΑ Β 86 – ΟΜΑΔΑ Δ 79
Δεκάλεπτα: 16-22, 37-44, 54-64, 78-78(κ.α.), 86-79
Διαιτητές: Εκίζογλου-Καλέσης 
ΟΜΑΔΑ Β(Καννάς-Γκρέπλ): Γερομιχαλός Δ. 2, Λούκας 14(1), Μαρτίν 4, Στάμος 3(1), Καλογιαννίδης 10, Γκέλιος 9(1), Μητρόπαππας 12, Βασιλειάδης 2, Ντανιέλ 2, Σλαφτσάκης 20(1), Αναγνωστόπουλος 8.
ΟΜΑΔΑ Δ(Τζέλλας-Ιμρεχ): Βράνα 2, Ρούτζακ 7, Πρωτούλης 15(2), Μπάζσο 7(1), Πανδής 10, Τσόρος 6(1), Ψύρρας 8(1), Γερομίχαλος Π. 4, Χανιάς 4, Κακλαμανάκης 16(1).

ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ 27-8-09
ΟΜΑΔΑ Β 72 – ΟΜΑΔΑ Γ 85
Δεκάλεπτα: 22-17, 40-42, 61-67, 72-85
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Καλέσης
ΟΜΑΔΑ Β(Καννάς-Γκρέπλ): Γερομιχαλός Δ. 6, Λούκας 4, Μαρτίν 9, Στάμος 4, Καλογιαννίδης 12(2), Γκέλιος 6, Μητρόπαππας 5(1), Βασιλειάδης 3(1), Ντανιέλ 9(1), Σλαφτσάκης 8(1), Αναγνωστόπουλος 6.
ΟΜΑΔΑ Γ(Σαββόπουλος-Ποζνάνσκι-Μαρσινκεβίτσιους): Γκρζελίνσκι 17, Φορμαν, Μόλλερ 2, Σζυμκιεντς 8(2), Καραμπέκης 4, Ιμπν Μοάζ, Πιεβαλίτσα 17(1), Στέφανικ 10, Μήτσιαλος 21, Οικονομόπουλος 6.
ΟΜΑΔΑ Α 61 – ΟΜΑΔΑ Δ 43
Δεκάλεπτα: 16-15, 26-27, 43-37, 61-43
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Καλέσης
ΟΜΑΔΑ Α(Ναούμης-Μπεάτου): Γκεοργκέσκου, Πάσχος 2, Καραμολέγκος 11(2), Αρβανίτης 5(1), Σιόλογκας 18, Γιανναράς 2, Χατζηχαρίσης 7, Παούν 9, Ντέρζσι 5(1), Κοτσιρέας 2, Δημακόπουλος.
ΟΜΑΔΑ Δ(Τζέλλας-Ιμρεχ): Βράνα 5, Ρούτζακ 4, Πρωτούλης 12(1), Μπάζσο 2, Πανδής 4, Τσόρος 4, Ψύρρας, Γερομίχαλος Π. 5, Χανιάς 3, Κακλαμανάκης 4.
     
ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΡΑ 28-8-09
ΤΕΛΙΚΟΣ
ΟΜΑΔΑ Β 68 – ΟΜΑΔΑ Γ 71 
Δεκάλεπτα: 24-24, 34-38, 50-52, 68-71
Διαιτητές: Καρακατσανίδης-Παπαγεωργίου
ΟΜΑΔΑ Β(Καννάς-Γκρέπλ): Γερομιχαλός Δ. 1, Λούκας 10(2), Μαρτίν, Στάμος 3(1), Καλογιαννίδης 12(2), Γκέλιος 11, Μητρόπαππας 1, Βασιλειάδης 2, Ντανιέλ 11, Σλαφτσάκης 11(1), Αναγνωστόπουλος 6.
ΟΜΑΔΑ Γ(Σαββόπουλος-Ποζνάνσκι-Μαρσινκεβίτσιους): Γκρζελίνσκι 3, Φορμαν, Μόλλερ 16(2), Σζυμκιεντς 12, Καραμπέκης 8, Πιεβαλίτσα 11, Στέφανικ 11(1), Μήτσιαλος 8, Οικονομόπουλος 2.
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
ΟΜΑΔΑ Α 39 – ΟΜΑΔΑ Δ 85
Δεκάλεπτα: 12-22, 16-43, 27-69, 39-85
Διαιτητές: Καρακατσανίδης-Παπαγεωργίου
ΟΜΑΔΑ Α(Ναούμης-Μπεάτου): Γκεοργκέσκου, Πάσχος 4, Καραμολέγκος 4, Αρβανίτης 3(1), Σιόλογκας 2, Γιανναράς 2, Χατζηχαρίσης 6, Παούν 11, Ντέρζσι, Κοτσιρέας 5, Δημακόπουλος 2.
ΟΜΑΔΑ Δ(Τζέλλας-Ιμρεχ): Βράνα 8, Ρούτζακ 10, Πρωτούλης 11, Μπάζσο 6(1), Πανδής 18, Τσόρος 2, Ψύρρας, Γερομίχαλος Π. 4, Χανιάς 11, Κακλαμανάκης 15(1).