Menu

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΚΑΠ-ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 14/10/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 15.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος όμιλος), αντί της 13/01/2019 και ώρας 13.00, θα διεξαχθεί στις 12/01/2018 και ώρα 12.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΡΕΘΥΜΝΟΥ «ΜΕΛΙΝΑΣ ΜΕΡΚΟΥΡΗ».

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (2ος Όμιλος)-Πρωταθλητής ο ΠΑΣ Γιάννινα

Στο πλαίσιο της 4ης μέρας του Ειδικού Πρωταθλήματος Ανόδου στον 2ο Όμιλο της Α2 Γυναικών σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Πτολεμαΐδας 43-46
Δεκάλεπτα: 14-14, 25-20, 34-26, 43-46
Διαιτητές: 
Πάνθηρες Καβάλας (Δημητριάδης-Καλφόπουλος): Παυλίδου 3 , Καραγεωργίου Μ. , Γεννημαχαλέλη 1, Μαυρομάτη 3(1), Λούνγκου 2, Γιαλίδου, Συροπούλου, Αντριέβσκα 2, Κρίκη 12, Μπασσιά 17, Ζέκιο, Κερανοπούλου 3.
Απόλλων Πτολεμαΐδας (Τσακμάκη): Σιδηροπούλου 4, Μαντώ 2, Κρανιωτάκη 14(1), Τρυφωνίδου 13 (3), Τσουμήτα, Καραφουλίδου, Σιδέρη, Μήγκου, Πασχαλίδου, Αντωνίου 7, Μαμαλίγκα 2, Βασιλείου 4.

Νίκη Βόλου-ΠΑΣ Γιάννινα 48-56
Δεκάλεπτα: 13-14, 25-30, 41-48, 48-56
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Αναστασιάδης
Νίκη Βόλου (Γαλανάκης-Συλεόπουλος): Κωστούλα 11(1), Παρασχάκη 5(1), Ντέγκα 2, Αλεξίου, Κοπανου 16, Παπαγακή 12, Κατσιοπούλου, Ζουμπούλη 2, Στρίγκου.
ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 16(3), Σαρηγιαννίδου 9(1), Γιωτίτσα Ε. 4, Μεντεσίδου 5, Χρηστάκη, Ξανθοπούλου 2, Γιωτίτσα Δ., Ντάλα 18(3), Μπουκουβάλα 2.

Το πανόραμα της διοργάνωσης

Tετάρτη 20 Ιουνίου

ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Πτολεμαΐδας 70-29
ΓΣ Νίκη Βόλου – ΑΓΕ Πιερίας  78-39
Ρεπό: ΑΚ Καβάλας «Οι Πάνθηρες»

Πέμπτη 21 Ιουνίου

ΑΣ Καβάλας «Οι Πάνθηρες» – ΓΣ Νίκη Βόλου  36-60
ΑΓΕ Πιερίας – ΠΑΣ Γιάννινα  14-66
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαΐδας

Παρασκευή 22 Ιουνίου

Απόλλων Πτολεμαΐδας – ΑΓΕ Πιερίας  81-46
ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΚ Καβάλας «Οι Πάνθηρες»  60-24
Ρεπό: ΓΣ Νίκη Βόλου

Σάββατο 23 Ιουνίου

ΓΣ Νίκη Βόλου – ΠΑΣ Γιάννινα 48-56
ΑΚ Καβάλας «Οι Πάνθηρες» – Απόλλων Πτολεμαΐδας  43-46
Ρεπό: ΑΓΕ Πιερίας

Η βαθμολογία

ΠΑΣ Γιάννινα  4-0   8
Νίκη Βόλου 2-1   5
Απόλλων Πτολεμαΐδας  2-1  5
ΑΓΕ Πιερίας 0-3  3
ΑΣ Καβάλας «Οι Πάνθηρες»  0-3   3

Κυριακή 24 Ιουνίου

11.30 ΑΓΕ Πιερίας – ΑΚ Καβάλας «Οι Πάνθηρες»
13.15 Απόλλων Πτολεμαΐδας – ΓΣ Νίκη Βόλου
Ρεπό: ΠΑΣ Γιάννινα

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (1ος Όμιλος)

Στο πλαίσιο της 1ης μέρας του Ειδικού Πρωταθλήματος Ανόδου στον 1ο Όμιλο της Α2 Γυναικών σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Tετάρτη 20 Ιουνίου
ΟΚΑ Αρκαδι – ΑΣ Ολυμπιάδα Ασσου Λεχ. 54-44

Διαιτητές: Σπυρόπουλος - Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 19-14, 8-10, 20-8, 7-12

Αρκάδι (Πλευράκης): Κουλούρη 17, Ανυφαντάκη, Ταταράκη, Καούκη 18, Κουλούρη Σ. 10, Παναγιωτάκη, Κάζα 7, Καλοκύρη, Σταυγιαννουδάκη 2, Κουρανού, Χαμογεωργάκη

Ολυμπιάδα Λ. (Αρβανίτη, Κτενά): Πετρίδη, Δημοπούλου, Γιαννακούλη, Αρβανίτη 6, Λαμπροπούλου 8, Γανέλη, Μάρα, Αρβανίτη Μ 12, Δέμου 12, Καραβοκύρη 6
ΑΣ Αρης Θήβας – Εσπερος ΑΟΠΑ 25-71

Διαιτητές: Τσολάκος - Δαβιδέλης

Δεκάλεπτα: 7-13, 10-18, 2-21, 6-19

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας, Σαμιώτης): Αβραμοπούλου 1, Βούλγαρη, Στραουνεάνου, Παναγιώτου 2, Μαυρίδη, Μπούτσικου, Κοττσίφη, Παπαδημητρίου, Ρούπακα, Λεπενιώτη 4, Μπαζίμα 5, Αναστασίου 9

Έσπερος ΑΟΠΑ (Πέτροβιτς): Μιχαηλίδου 6, Φλογέρα 4, Μαρίνη 10, Μαρούντα 2, Τσιακμά 4, Ντάρλα 10, Τραγουστή 16, Ρεκουνιώτη 5, Ψυρρή 3, Αργυροπούλου 2, Μιχαηλίδου 9



Πέμπτη 21 Ιουνίου
15.00 ΑΕΣ Θησέας Παν. – ΟΚΑ Αρκάδι
17.00 ΑΣ Ολυμπιάδας Ασσου Λ. – ΑΣ Αρης Θήβας
 

Παρασκευή 22 Ιουνίου
13.00 ΚΟΜ Πελασγός – ΑΣΚ Ιπποκράτης
15.00 ΠΑΣ Ίκαρος – ΑΣ Αιγέας Χίου
17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ – ΑΣ Ολυμπιάδα Ασσού Λ.
19.00 Αρης Θήβας ΑΕΣ Θησέας Παν.

Σάββατο 23 Ιουνίου
12.00 ΑΣ Αιγεάς Χ. – ΚΟΜ Πελασγός
14.00 ΑΣΚ Ιπποκράτης – ΠΑΣ Ίκαρος
16.00 ΟΚΑ Αρκάδι – ΑΣ Αρης Θήβας
18.00 ΑΕΣ Θησέας Παν. – Έσπερος ΑΟΠΑ

Κυριακή 24 Ιουνίου
09.00 ΚΟΜ Πελασγός – ΠΑΣ Ικαρος
11.00 ΑΣ Αιγέας – ΑΣΚ Ιπποκράτης
13.00 ΑΣ Ολυμπιάδα Ασσού Λ. – ΑΕΣ Θησέας Παν.
15.00 Εσπερος ΑΟΠΑ – ΟΚΑ Αρκάδι

Δευτέρα 25 Ιουνίου
10.00 2ος Α’ υποομίλου – 2ος Β’ υποομίλου

Διαβάστε περισσότερα...

Νέο πρόγραμμα αγώνων κατάταξης Α2 Εθνικής Γυναικών

Mετά από δήλωση αδυναμίας συμμετοχής του Σωματείου ΑΣ Άρης, ο αγώνας κατάταξης μεταξύ των σωματείων ΑΣ Άρης – ΓΣ Αγ. Παρασκευής  της 29/04 ματαιώνεται και κατακυρώνεται υπέρ του Σωματείου ΓΣ Αγ. Παρασκευής με σκορ 20 – 0.

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS