Menu

A2 Ανδρών 2017-2018 (PlayOff / PlayOut)

Α2 Εθνική Κατηγορία Ανδρών 2017 – 2018

PlayOff

1η Αγωνιστική – Β’ φάση (Play off)

    ΗΜ/ΝΙΑ

    ΩΡΑ

    ΓΗΠΕΔΟ

                        ΑΓΩΝΑΣ

 

    16/05/18

    19.00

   ΑΝΤ. ΤΡΙΤΣΗΣ

    ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

    87 - 66

    16/05/18

    19.00

    ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ

    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

    89 - 73

2η Αγωνιστική - Β’ φάση (Play off)

   ΗΜ/ΝΙΑ

    ΩΡΑ

    ΓΗΠΕΔΟ

                    ΑΓΩΝΑΣ

 

    19/05/18

   17.00

  ΠΑΝ. ΣΑΛΠΕΑΣ

        ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ

   81-75

    19/05/18

   17.00

    ΠΕΡΙΒΟΛΑΣ

   ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

   84-74

3η Αγωνιστική - Β’ φάση (Play off)

   ΗΜ/ΝΙΑ

   ΩΡΑ

    ΓΗΠΕΔΟ

                        ΑΓΩΝΑΣ

 

   23/05/18

  19.00

    ΑΝΤ. ΤΡΙΤΣΗΣ

    ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

    

   85-57

 

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:  Η τέλεση των παραπάνω αγώνων εγκρίνεται από το ΔΣ της ΕΟΚ σύμφωνα με το άρθρο 22 παρ. 9 του Ν. 4049/23.02.12.

PlayOut

1η Αγωνιστική – Β’ φάση (Play out)

   ΗΜ/ΝΙΑ

   ΩΡΑ

        ΓΗΠΕΔΟ

                        ΑΓΩΝΑΣ

 

   16/05/18

    17.00

    ΨΥΧΙΚΟΥ

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

   70 - 62

   16/05/18

    19.00

ΑΓ. ΘΩΜΑ ΑΜΑΡ.

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

   71 - 62

 

2η Αγωνιστική - Β’ φάση (Play out)

  ΗΜ/ΝΙΑ

   ΩΡΑ

        ΓΗΠΕΔΟ

                            ΑΓΩΝΑΣ

 

19/05/18

17.00

    ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

  66-82

19/05/18

17.00

    ΕΑΚ ΠΑΠΑΓΟΥ

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

  72-74

 

3η Αγωνιστική - Β’ φάση (Play out)

  ΗΜ/ΝΙΑ

   ΩΡΑ

        ΓΗΠΕΔΟ

                            ΑΓΩΝΑΣ

 

   23/05/18

   17.00

        ΨΥΧΙΚΟΥ

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

(εάν χρειαστεί)

 

   23/05/18

   19.00

   ΑΓ. ΘΩΜΑ ΑΜΑΡ.

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

(εάν χρειαστεί)

 

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1.  
  2.  
  3.  
  4.  
  5.  
  6.  
  7.  
  8.  
  9.  
  10.  
  11.  
  12.  
  13.  
  14.  
  15.  
  16.  

 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα play offs/play out (19/5)

Ο Απόλλων Πάτρας επικράτησε 84-74 του Ηρακλή και με 3-1 νίκες πέρασε στη δεύτερη φάση των play offs ανόδου. Εκεί θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Χολαργός-Εθνικός που θα αναμετρηθούν την Τετάρτη μετά τη νίκη του Εθνικού με 81-74 και την ισοφάριση σε 2-2. 

Το Ψυχικό και το Μαρούσι επικράτησαν του Αρκαδικού (66-82) και του Παπάγου (72-74) και με 3-1 νίκες εξασφάλισαν την παραμονή τους στην Α2. 

Αποτελέσματα play offs: 

Εθνικός-Χολαργός 81-74 (2-2)
Διαιτητές: Μάνος-Ανδρικόπουλος-Μπίκας (Άκελ)
Δεκάλεπτα: 17-18, 30-37, 59-55, 81-75. 
Εθνικός (Συμεωνίδης): Πάντσιος 3 (1), Καρακωνσταντάκης 2, Μάρτζος 19 (2), Τσούτσος 18 (1), Λάανε 12 (3), Οικονομόπουλος 15 (3), Δρόσος 3 (1), Περσίδης 9, Σκλήβας. 
Χολαργός (Κουφός): Λάππας 6 (2), Τσιλούλης 5 (1), Παπανικολάου 7, Μπελ 18 (4), Παπαντωνάκος, Μοτσενίγος 4, Κομποδιέτας 19 (3), Τσάμης 11 (1), Τζακόπουλος 5 (1). 

Απόλλων Πάτρας-Ηρακλής 84-74 (3-1)
Διαιτητές: Πηλοΐδης-Ψαριανός-Τσώνος (Θεοδωρόπουλος)
Δεκάλεπτα: 17-17, 45-33, 64-56, 84-74. 
Απόλλων Π. (Δελέγκος): Άκερ 24 (5), Ματαλών 12 (1), Μαστρογιαννόπουλος 13 (1), Αποστολίδης 6, Τσιάρας 5 (1), Κιτσούλης 6, Γόντικας 5, Χείλαρης 13 (3). 
Ηρακλής (Χατζηκυριακίδης): Αγγελακόπουλος 4, Αθανασούλας 4, Παπαδιονυσίου 7 (1), Χαριτόπουλος 7, Γκαγκαλούδης 3 (1), Κακαρούδης 15 (2), Γεωργάκης 5, Γουάσινγκτον 14 (1), Γιαννακίδης 6, Καλαϊτζίδης 9 (1). 

Αποτελέσματα play out: 

Αρκαδικός-Ψυχικό 66-82 (1-3)
Διαιτητές: Βαρδάλος-Κατραχούρας-Δημόπουλος (Βακαλόπουλος)
Δεκάλεπτα: 18-28, 34-48, 52-57, 66-82. 
Αρκαδικός (Δεσποτάκης): Βλάχος 3, Σίνης, Μούκας 8 (1), Προδρόμου, Μαραγκάκης 4, Τζαϊδάς, Πελτιέρ 3 (1), Γαρμπής 15 (3), Αποστολίδης 5 (1), Τζουγκαράκης 28. 
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 10, Νοέας 17 (1), Χουχούμης, Ψαθάς, Παπαδημητρίου 7 (1), Ντιαλό 3, Παύλος 25 (6), Χαραλάμπης 1, Μπάλος, Παπαδιονυσίου 3 (1), Τσιώκος 12, Αναγνωστάκης 4. 

Παπάγου-Μαρούσι 72-74 (1-3)
Διαιτητές: Τσαρούχα-Καλδίρης-Θεοδωρόπουλος (Δούκας)
Δεκάλεπτα: 25-15, 38-33, 56-57, 72-74. 
Παπάγου (Κατσούνης): Μελισσαράτος 6, Γκάτζο 3 (1), Αποστολίδης 6, Δέδες 8 (1), Ζόρζος 5 (1), Παπαπέτρου 13 (2), Ψαράς 3 (1), Φιλιππάκος 22 (1), Κιαπέκος, Σάλεχ 6. 
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Σεργιένκο 1, Στασινός, Μπάκας 1, Ξυδάς 13 (2), Ντακούλιας 23 (1), Κανέλλης, Στούκας 2, Ρεκουνιώτης 14, Σουρλής 5 (1), Παπαγεωργόπουλος 2, Μιχαλούτσος 13 (1).
 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα playoffs και play out (16/5)

Ο Χολαργός επικράτησε 87-66 του Εθνικού για τα playoffs και έκανε το 2-1 σε νίκες, ενώ ο Ηρακλής νίκησε 89-73 τον Απόλλωνα Πάτρας και μείωσε σε 1-2. Μαρούσι και Ψυχικό έκαναν το πρώτο βήμα για την παραμονή τους στην Α2 απέναντι σε Παπάγου (71-62) και Αρκαδικό (70-62) αντίστοιχα. 

Αποτελέσματα play offs: 

Χολαργός-Εθνικός 87-66 (2-1)
Αναστόπουλος Π.-Καλδίρης-Ζακεστίδης (Δούκας)
Δεκάλεπτα: 18-23, 40-38, 61-49, 87-66. 
Χολαργός (Κουφός): Καφαντάρης, Λάππας 3, Τσιλούλης, Παπανικολάου 20 (4), Μπελ 16 (4), Παπαντωνάκος 5 (1), Μοτσενίγος 12 (2), Κομποδιέτας 16 (1), Τσάμης 12 (1), Σπυρόπουλος, Τζακόπουλος 3 (1). 
Εθνικός (Συμεωνίδης): Πάντσιος 3 (1), Καρακωνσταντάκης 4, Μάρτζος 12 (3), Τσούτσος 5, Λάανε 15 (3), Οικονομόπουλος 11 (1), Μαχαίρας 5, Δρόσος 4, Περσίδης 5 (1), Σκλήβας 2. 

Ηρακλής-Απόλλων Πατρών 89-73 (1-2)
Διαιτητές: Καρακατσούνης-Παφίλης-Ξενικάκης (Δροσόπουλος)
Δεκάλεπτα: 20-20, 51-35, 75-56, 89-73. 
Ηρακλής (Χατζηκυριακίδης): Αγγελακόπουλος 4, Αθανασούλας 2, Παπαδιονυσίου 12 (2), Δεληγεώργης, Χαριτόπουλος 21, Γκαγκαλούδης 9, Κακαρούδης 4, Γεωργάκης, Γουάσινγκτον 18 (1), Γιαννακίδης 15 (5), Καλαϊτζίδης 4. 
Απόλλων Π. (Δελέγκος): Ερμείδης 2, Άκερ 4, Ματαλών 16, Μαστρογιαννόπουλος 18 (4), Αποστολίδης, Τσιάρας 2, Παπαβασιλόπουλος, Κιτσούλης 6, Κασπίρης 3 (1), Κουρέπης, Χείλαρης 3 (1), Γόντικας 19.

2η αγωνιστική, 19/5

Π. Σαλπέας 17.00 Εθνικός-Χολαργός Μάνος-Ανδρικόπουλος-Μπίκας (Άκελ)
Περιβόλας 17.00 Απόλλων Π.-Ηρακλής Πηλοϊδης-Ψαριανός-Τσώνος (Θεοδωρόπουλος)

Αποτελέσματα play out: 

Ψυχικό-Αρκαδικός 70-62 (2-1)
Διαιτητές: Παναγιώτου-Μαλαμάς-Γερακίνης (Ντάβαρης)
Δεκάλεπτα: 16-14, 32-31, 54-51, 70-62
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 4, Νοέας 15 (2), Χουχούμης, Παπαδημητρίου 3, Ντιαλό 2, Παύλος 25 (5), Παπαδιονυσίου 6 (2), Τσιώκος 11, Αναγνωστάκης 4. 
Αρκαδικός (Δεσποτάκης): Βλάχος, Σίνης 5 (1), Μούκας 3 (1), Προδρόμου 12 (1), Μαραγκάκης 9 (2), Τζαϊδάς, Πελτιέρ 13 (1), Γαρμπής 5, Αποστολίδης 5 (1), Τζουγκαράκης 10.

Μαρούσι-Παπάγου 71-62 (2-1)
Διαιτητές: Σώμος-Παπαθανασίου-Κωνσταντινόπουλος (Παλάτος)
Δεκάλεπτα: 21-18, 34-29, 53-38, 71-62. 
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Στασινός 12, Μπάκας 6, Ξυδάς 18 (2), Ντακούλιας 15 (1), Κανέλλης, Στούκας 11 (3), Ρεκουνιώτης 4, Σουρλής 3 (1), Παπαγεωργόπουλος 2, Μιχαλούτσος. 
Παπάγου (Κατσούνης): Μελισσαράτος 2, Γκάτζο, Αποστολίδης 8 (1), Δέδες 2, Ζόρζος 7 (1), Παπαπέτρου 22 (4), Ψαράς 3 (1), Φιλιππάκος 10 (1), Κιαπέκος, Σάλεχ 8. 

2η αγωνιστική, 19/5

Τρίπολης 17.00 Αρκαδικός-Ψυχικό Βαρδάλος-Κατραχούρας-Δημόπουλος (Βακαλόπουλος)
Παπάγου 17.00 Παπάγου-Μαρούσι Τσαρούχα-Καλδίρης-Θεοδωρόπουλος (Δούκας)
 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 28ης αγων. (21/4)

Με νίκες προχώρησαν στην 28η αγωνιστική της Α2 Ανδρών ο Χολαργός, ο Ηρακλής και ο Απόλλων Πάτρας που δείχνουν να βρίσκονται ήδη σε τροχιά των playoffs ανόδου. Το Περιστέρι που έχει ήδη εξασφαλίσει τον τίτλο πέρασε νικηφόρα από την Καστοριά, που πάντως παραμένει στην πέμπτη θέση μετά την ήττα της Δόξας Λευκάδας από τον Ερμή Αγιάς. Αναλυτικά: 

Χολαργός-ΑΕ Λάρισας 109-75
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Μακρής-Νάστος (Δούκας)
Δεκάλεπτα: 31-11, 59-35, 91-57, 109-75
Χολαργός (Κουφός): Καφαντάρης, Λάππας 3, Τσιλούλης 13, Παπανικολάου 5 (1), Κόκκαλης 15 (4), Παπαντωνάκος 7 (1), Μοτσενίγος 15 (1), Μπελ 18 (3), Τσάμης 17 (1), Σπυρόπουλος 11, Τζακόπουλος 5 (1). 
ΑΕΛ (Χασανίδης): Τσιαβές 12 (1), Καμάρας 16, Παπαχρήστος 4, Ναούμης 6, Κνέζεβιτς 13, Γκιουλέκας 7 (1), Σαρημπαλίδης 9 (3), Φιλιππόπουλος 8. 

Ηρακλής-Μαρούσι 79-64
Διαιτητές: Ξενικάκης-Ντούρας-Παργιαννόπουλος (Πολυχρονίδης)
Δεκάλεπτα: 21-15, 39-29, 68-45, 79-64
Ηρακλής (Χατζηκυριακίδης): Αγγελακόπουλος 2, Αθανασούλας 9 (1), Τότσιος 8, Παπαδιονυσίου 5 (1), Δεληγεώργης, Χαριτόπουλος 10, Γκαγκαλούδης 12 (2), Κακαρούδης 4, Γεωργάκης 6, Ουάσιγκτον 15 (3), Γιαννακίδης 8 (2), Καλαϊτζίδης. 
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Σεργιένκο 5, Στασινός 2, Μπάκας 7, Ξυδάς, Ντακούλιας 10, Γκουαλτιέρι 4, Κανέλλης 3 (1), Στούκας 2, Ρεκουνιώτης 7, Σουρλής 5 (1), Παπαγεωργόπουλος 7, Μιχαλούτσος 12 (2).

Καστοριά-Περιστέρι 61-65
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Λόρτος-Γερακίνης (Κηπουρίδης)
Δεκάλεπτα: 19-17, 36-37, 51-51, 61-65
Καστοριά (Σούλιος): Μπρόζoς 5 (1), Απιδόπουλος, Ελευθεριάδης 4, Ναούμης 7, Κακλαμάνος 14 (2), Τερσενίδης, Καραμαλέγκος 2, Χαρισμίδης 6, Μπένας 14 (1), Λυμπάρης 9 (1).
Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς 2, Κλαρκ 8 (1), Μαγκουνής 13, Πολυτάρχου 5 (1), Αγγέλου 11 (1), Μάντζαρης 5 (1), Σκορδίλης 5, Σιγκούνας 8 (1), Κωνσταντακόπουλος 6, Δημητριάδης 2.

Δούκας-Αρκαδικός 111-110 (κ.α. 99-99)
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Κοντίλης-Κωνστατινίδου (Μπουρνάς)

Δεκάλεπτα: 21-15, 36-37, 55-50, 69-71
Δόξα Λ. (Κατωπόδης): Τζόλος 11 (3), Τσαλδάρης 11 (3), Αγγελόπουλος, Καλαμπάκας 8 (2), Πετρόπουλος 4, Λιακόπουλος 7, Γράβας, Μπέμπης, Ράπτης 18, Μάρκοβιτς 10. 
Ερμής Αγ. (Πέρκος): Βρέττας, Τσούμας, Χρυσόπουλος 8 (1), Δεμερτζής 8, Καλλές 16, Λόλας 11, Ντάλος, Τριανταφύλλου 20 (6), Μιλόγεβιτς 8 (1), Σταυροθεόδωρος. 
 

Δεκάλεπτα : 27-21, 57-53, 81-74, 99-99, πρτ. 111-110
Δούκας (Γιαννόπουλος) : Τόζιος 9 (1), Παναγιωταράς 19 (2), Δούβλης, Ιωάννου 23, Τσιότρας 9, Μαστόρος 6, Κουκουλάς 10, Ντιφαντής, Κυρίτσης 35 (2).
Αρκαδικός (Δεσποτάκης) : Βλάχος 1, Σίνης 12, Μούκας 5 (1), Προδρόμου 29 (2), Μαραγκάκης 6 (2), Πελτιέρ 15, Γαρμπής 22 (1), Τζαϊδάς, Τζουγκαράκης 20.
 

Δόξα Λευκάδας-Ερμής Αγιάς 69-71
Διαιτητές: Γεωργιάδης-Ταρενίδης Στ.-Παπαδόπουλος Θ. (Κανελλόπουλος)

Εθνικός-Καρδίτσα 90-63
Διαιτητές: Παντελίδης-Κατραχούρας-Δημόπουλος (Ντάβαρης)
Δεκάλεπτα: 31-13, 54-31, 73-41, 90-63
Εθνικός (Συμεωνίδης): Πάντσιος 12 (2), Καρακωνσταντάκης 12 (2), Μάρτζος 14 (4), Σκιαθίτης, Τσούτσος 9 (1), Λάανε 9 (3), Καμαρινός 2, Μαχαίρας 9, Δρόσος 15 (2), Περσίδης 6 (1), Φίλας 2. 
Καρδίτσα (Τζήμας): Τζόρτζεβιτς 11, Λεπενιώτης 5, Ψαρόπουλος 9 (1), Τεπετίδης 4, Μαυρογιάννης 6, Παππάς 10 (2), Αμπαράς, Παπαδόπουλος, Τριχόπουλος 9 (2), Θέος 9, Κουρέπης. 

Ψυχικό-Παπάγου 65-58
Διαιτητές: Κορομηλάς Ηλ.-Μαγκλογιάννης-Μπίκας (Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα : 14-13, 33-20, 45-37, 65-58
Ψυχικό (Ρεμεντέλας) : Νίκου 12 (2), Νοέας 9 (3), Χουχούμης, Ψαθάς 19, Παπαδημητρίου 2, Ντιαλό 2, Παύλος 5 (1), Παπαδιονυσίου 6 (1), Μπάλος 1, Τσιώκος 9, Αναγνωστάκης.
Παπάγου (Κατσούνης) : Μελισσαράτος 12 (2), Γκάτζο, Αποστολίδης 15 (2), Δέδες 5 (1), Ζώρζος 14 (2), Παπαπέτρου, Φιλιππάκος 12 (1), Κιαπέκος, Σάλεχ.

Αμύντας-Απόλλων Πάτρας 67-88
Διαιτητές: Αναστόπουλος-Μαλαμάς-Κυριακόπουλο (Άκελ)
Δεκάλεπτα : 20-28, 34-43, 48-64, 67-88
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 4, Πίνης Δημήτρης 5, Τοπάλλι 18 (2), Διαμαντόπουλος 10, Καλδής 5, Βαρδιάνος 9 (3), Κερασοβίτης 4, Κουκουνιάς 1, Μανσαράι 6, Μπάρμπας 1, Κάπρης 4 (1).
Απόλλων Π. (Οικονόμου): Ερμείδης 1, Άκερ 16 (4),  Μαστρογιαννόπουλος 19 (2), Μπαζίνας 2, Αποστολίδης 4, Τσιάρας 5, Παπαβασιλόπουλος 2, Κιτσούλης 16 (2), Κουρέπης 2, Γόντικας 9, Χείλαρης 12 (3).

Βαθμολογία (σε 28 αγώνες)
1.Περιστέρι 55 (27-1)
2.Χολαργός 51 (23-5)
3.Ηρακλής 49 (21-7)
4.Απόλλωνας Πατρών 47 (19-9)
5.ΑΣ Καστοριάς 44 (16-12)
6.Δόξα Λευκάδας 43 (15-13)
7.Εθνικός 43 (15-13)  
8.Αμύντας 42 (14-14)
9.Ερμής Αγιάς* 41 (14-14-1)
10.Ψυχικό 41 (13-15)
11.ΑΣ Καρδίτσας 39 (11-17)
12.ΑΣ Παπάγου 39 (11-17)
13.Μαρούσι 38 (10-18)
14.Αρκαδικός 35 (7-21)
15.Δούκας 33 (5-23)
16.ΑΕ Λάρισας 31 (3-25)
*Ο Ερμής Αγιάς έχει ένα μηδενισμό
 

Επόμενη αγωνιστική (29η, 28/4)
ΑΕ Λάρισας-Ηρακλής
Περιστέρι-Μαρούσι
Αρκαδικός-Χολαργός
Ερμής Αγιάς-Δούκας
Καρδίτσα-Δόξα Λευκάδας
Παπάγου-Εθνικός
Απόλλων Πάτρας-Ψυχικό
Καστοριά-Αμύντας
 

Διαβάστε περισσότερα...

Απόφαση Αθλητικού Δικαστή

Το Μονομελές Δικαιοδοτικό Όργανο της ΕΟΚ επέβαλλε την ποινή των δύο αγωνιστικών ημερών κεκλεισμένων των θυρών στην ΑΕΛ, για όσα έγιναν στον αγώνα της 4/4/2018 στον αγώνα με τον Εθνικό για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: ΑΕΛ-Δούκας 72-102 (27η αγων.)

Ο Δούκας επικράτησε της ΑΕΛ εκτός έδρας με 102-72 στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 27η αγωνιστική της Α2 Ανδρών. Αναλυτικά: 

Σάββατο 14 Απριλίου

Περιστέρι-Ηρακλής 74-64
Διαιτητές: Καρακατσούνης-Δεσλής-Καλογερόπουλος Λ. (Άκελ)
Δεκάλεπτα: 17-17, 25-17, 18-10, 14-20
Περιστέρι (Καραγιάννης): Μιλόσεβιτς 5 (1), Κλαρκ 13 (3), Μαγκουνής, Πολυτάρχου 3 (1), Αγγέλου 3 (1), Μάντζαρης 11 (1), Σκορδίλης 12, Σιγκούνας 8 (2), Κωνσταντακόπουλος 2, Σίμτσακ 4, Δημητριάδης 13 (1).
Ηρακλής (Χατζηκυριακίδης): Αγγελακόπουλος 4 (1), Αθανασούλας 4, Τότσιος 11, Παπαδιονυσίου 8 (1), Δεληγεώργης, Χαριτόπουλος 13, Γκαγκαλούδης 4, Κακαρούδης 15, Γεωργάκης, Καλαϊτζίδης, Γιαννακίδης, Ουάσιγκτον 5.

Μαρούσι-Χολαργός  62-72
Διαιτητές: Μπίκας-Παπαθανασίου-Ορφανός Ι. (Ντάβαρης)
Δεκάλεπτα: 15-20, 34-30, 49-56, 62-72
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Σεργιένκο, Στασινός 18 (2), Μπάκας 2, Ξύδας, Ντακούλιας 6, Κανέλλης 1, Στούκας 5, Ρεκουνιώτης 10, Σουρλής 8 (2), Παπαγεωργόπουλος 7 (1), Μιχαλούτσος 5 (1).
Χολαργός (Κουφός) : Μπελ 22 (2), Λάππας, Τσιλούλης, Παπανικολάου 7, Κόκκαλης 8 (2), Παπαντωνάκος, Μοτσενίγος, Κουτρούλιας, Κομποδιέτας 8 (2), Τσάμης 14 (2), Σπυρόπουλος, Τζακόπουλος 13.

Αρκαδικός-Δόξα Λευκάδας 95-97
Διαιτητές: Σκούτας-Ζακεστίδης-Καρακάσης (Βακαλόπουλος)
Δεκάλεπτα: 35-23, 50-49, 66-77, 95-97
Αρκαδικός (Δεσποτάκης): Βλάχος 5 (1), Σίνης 16 (2), Μούκας 2, Προδρόμου 21 (3), Μαραγκάκης 3 (1), Τζαϊδάς, Πελτιέρ 6, Γαρμπής 15 (1), Αποστολίδης, Τζουγκαράκης 27. 
Δόξα Λ. (Κατωπόδης): Κελεσίδης, Τζόλος 17 (3), Γράβας 2, Αγγελόπουλος 16 (1), Καλαμπάκας 10 (2), Πετρόπουλος 13 (2), Λιακόπουλος 25 (1), Μπέμπης, Ράπτης 8,  Μάρκοβιτς 6.

Ερμής Αγιάς-Εθνικός 84-72 (κ.α. 66-66)
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Σιμητόπουλος-Τζίμα (Βαρνάς)
Δεκάλεπτα: 24-8, 42-29, 52-54, 66-66 (κ.α.), 84-72
Ερμής (Πέρκος) : Βρέττας 3 (1), Τσιαμπαλής 16 (4), Χρυσόπουλος 2, Δεμερτζής 11 (2), Καλλές 2, Τσούμας, Κόμματος 22 (4), Ντάλος 2, Τριανταφύλλου 15 (2), Μιλόγεβιτς 3, Λόλας 8.
Εθνικός (Συμεωνίδης) : Πάντσιος 2, Καρακωνσταντάκης 10 (1), Μάρτζος, Σκιαθίτης, Τσούτσος 6, Λάανε 22 (4), Οικονομόπουλος 15 (4), Μαχαίρας 9, Δρόσος 5, Περσίδης 3.

Καρδίτσα-Ψυχικό 79-67
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Τσιαπλής-Ταρενίδης Κ. (Τέγα)
Δεκάλεπτα: 21-18, 43-30, 59-48, 79-67.
Καρδίτσα (Τζήμας): Λεπενιώτης 6, Ψαρόπουλος 15 (3), Μαυρογιάννης 13, Τζόρτζεβιτς 20, Παππάς, Καμαριώτης, Παπαδόπουλος 7, Τριχόπουλος 12 (3), Θέος 6 (1). 
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 15, Νοέας 8, Χουχούμης 6 (2), Ψαθάς 16, Παπαδημητρίου, Ντιαλό 17, Παύλος 3 (1), Μπάλος, Παπαδιονυσίου, Αναγνωστάκης 2. 

Παπάγου-Αμύντας 72-70
Διαιτητές: Θεονάς-Θεοδωρόπουλος-Τσαχάκης (Δούκας)
Δεκάλεπτα: 19-18, 38-34, 60-50, 72-70
Παπάγου (Κατσούνης): Μελισσαράτος 15 (1), Γκάτζο, Σιμόπουλος, Αποστολίδης 7 (1), Δέδες 16 (3), Ζώρζος 5 (1), Παπαπέτρου 5 (1), Φιλιππάκος 11, Κιαπέκος, Σάλεχ 13 (3).
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 6, Πίνης, Τοπάλι 9, Διαμαντόπουλος 11 (2), Βαρδιάνος 10 (2), Κερασοβίτης 7 (1), Κουκουνιάς 21, Μανσαράι 1, Μπάρμπας, Καλδής, Καμπούρης 5.

Απόλλων Πάτρας-Καστοριά 83-75 (κ.α. 65-65)
Διαιτητές: Τσαρούχα-Τσώνος-Σπυρόπουλος Σπ. (Θεοδωρόπουλος)
Δεκάλεπτα: 13-18, 27-30, 52-43, 65-65 (κ.α.), 83-75
Απόλλωνας Π. (Οικονόμου) : Ερμείδης, Άκερ 18 (2), Ματαλών 9 (1), Μαστρογιαννόπουλος 14 (1), Αποστολίδης 4, Τσιάρας, Κιτσούλης 20 (5), Γόντικας 7, Χείλαρης 11 (1).
Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 8 (1), Μπρόζος 9, Απιδόπουλος 4, Ελευθεριάδης 6, Ναούμης 9, Κακλαμάνος 21 (3), Τερσενίδης, Λυμπάρης 6, Χαρισμίδης 1, Μπένας 4, Καραμαλέγκος 7.

Κυριακή 15 Απριλίου

ΑΕ Λάρισας-Δούκας 72-102 
Διαιτητές: Ξενικάκης-Λόρτος-Παπαγερίδης (Αγορογιάννης)
Δεκάλεπτα: 29-32, 42-58, 61-81, 72-102
ΑΕΛ (Χασανίδης): Βλαχούλης 6 (1), Γκογκίδης, Καμάρας 16, Παπαχρήστος 14 (1), Κατσαρές, Ναούμης 2, Κνέζεβιτς 9, Σαριμπαλίδης 6 (2), Φιλιππόπουλος 5, Τσιαβές 14 (1)
Δούκας (Γιαννόπουλος): Τόζιος 15, Κωστόπουλος 3 (1), Δούβλης, Ιωάννου 22, Τσιότρας 14 (3), Τσακίρης 2, Μαστόρος 7 (1), Κουκουλάς 16, Ντιφαντής, Κυρίτσης 23 (2), Σακελλαρίου.

Βαθμολογία (σε 27 αγώνες)
1.Περιστέρι 53 (26-1)
2.Χολαργός 49 (22-5)
3.Ηρακλής 47 (20-7)
4.Απόλλωνας Πατρών 45 (18-9)
5.ΑΣ Καστοριάς 43 (16-11)
6.Δόξα Λευκάδας 42 (15-12)  
7.Αμύντας 41 (14-13)
8.Εθνικός 41 (14-13)
9.Ερμής Αγιάς* 39 (13-14-1) 
10.Ψυχικό 39 (12-15)
11.ΑΣ Καρδίτσας 38 (11-16)
12.ΑΣ Παπάγου 38 (11-16)
13.Μαρούσι 37 (10-17)
14.Αρκαδικός 33 (7-20)
15.Δούκας 31 (4-23) 
16.ΑΕ Λάρισας 30 (3-23) 
*Ο Ερμής Αγιάς έχει ένα μηδενισμό

Επόμενη αγωνιστική (28η, 21/4)
Χολαργός-ΑΕ Λάρισας 
Ηρακλής-Μαρούσι 
Καστοριά-Περιστέρι 
Δούκας-Αρκαδικός 
Δόξα Λευκάδας-Ερμής Αγιάς 
Εθνικός-Καρδίτσα 
Ψυχικό-Παπάγου 
Αμύντας-Απόλλων Πάτρας

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS