Menu

Διαδικτυακές μεταδόσεις

Το ΔΣ της ΕΟΚ ενέκρινε τη χορήγηση άδειας για τη ζωντανή διαδικτυακή κάλυψη των αγώνων: 

-ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω-Εθνικός ΟΦΠΦ στις 02/02/2019 για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών από την ιστοσελίδα Giafkasports.gr 

-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας στις 03/02/2019 για το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών από την ιστοσελίδα moshatotaurossporty.blogspot.com

-ΠΟΚ Έσπερος-ΑΟ Παγκρατίου στις 03/02/2019 για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών από την ιστοσελίδα moshatotaurossporty.blogspot.com
-ΓΣ Ηρακλής-ΓΣ Εσπερίδες Καλλιθέας στις 03/02/2019 για το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών από την ιστοσελίδα GRSPOTAKIA (άδεια βιντεοσκόπησης, φωτογράφισης και προβολής στιγμιοτύπων)

-ΓΣ Ηρακλής-ΑΕ Ψυχικού στις 02/02/2019 για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Ανδρών από την ιστοσελίδα iraklis-bc.gr

-Αθηναϊκός ΑΣ-ΑΣ Νίκη Λευκάδας στις 03/02/2019 για το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Γυναικών από την ιστοσελίδα sportsonair.gr.

Διαβάστε περισσότερα...

Οι πρώτες στην Α1 Γυναικών

Μετά την ολοκλήρωση της 11ης Αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών οι κορυφαίες αθλήτριες είναι:

Πόντοι

1. Κόστοβιτς (Αθηναϊκός) 226

2. Ντέιβις (Καλύβια) 215

3. Μπράιαντ (Ηρακλής) 193

4. Μούρερ (Σπόρτιγκ) 190

5. Ντέλβα (Πρωτέας Βούλας) 184

Ριμπάουντ

1. Ντέιβις  (Καλύβια) 169

2. Ροσέλ (Ελευθερία Μοσχάτου) 130

3. Ντέλβα (Πρωτέας Βούλας) 127

4. Γιαρόζ  (Καλύβια) 126

5. Κόστοβιτς (Αθηναϊκός) 97

Ασίστ

1. Λύμουρα  (ΠΑΟΚ) 78

2. Αξιοπούλου (Ελευθερία Μοσχάτου) 73

3. Μούρερ (Σπόρτιγκ) 63

4. Αλιξ (Καλύβια) 59

5. Κεχαγιά (Εσπερίδες Καλλιθέας) 58

Κλεψίματα

1. Πέρκινς (Πρωτέας Βούλας) 29

2. Γκόβαν (ΠΑΟΚ) 26

3. Ρόσελ (Ελευθερία Μοσχάτου) 25

4. Αλεξανδρή (Δάφνη Αγ. Δημ.) 24

5. Ντέιβις (Καλύβια) 24

Κοψίματα

1.  Ροσέλ (Ελευθερία Μοσχάτου) 23

2. Σιντόμ (Δάφνη Αγίου Δημητρίου) 18

3. Γιαρόζ (Καλύβια) 17

4. Ουίλιαμς (Εσπερίδες) 14

5. Λούνα Κάστρο (Εσπερίδες) 12

 

Διαβάστε περισσότερα...

Αναβολή Αγώνα Α1 Γυναικών

Λόγω κακοκαιρίας και επικινδυνότητας μετακίνησης και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων,  ο αγώνας ΑΣ Νίκη Λευκάδας – ΓΣ Ηρακλής για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών αντί 05/01/2019 θα διεξαχθεί στις 09/01/2019 και ώρα 17.00 στο ΔΑΚ Λευκάδας.

Διαβάστε περισσότερα...

Διαιτητές-Κομισάριοι Α1 Γυναικών (8η αγωνιστική, 5/1)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 8ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών, είναι: 
Σάββατο 5 Ιανουαρίου
Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-Ολυμπιακός Δελαγραμμάτικας-Τεφτίκης (Σαμαρτζή)
Μίλωνα 19.30 Πανιώνιος-Εσπερίδες Καλλιθέας Σπυρόπουλος-Τσάτσης (Τζουβάρας)
Σπόρτιγκ 14.30 Σπόρτιγκ-Καλύβια Σιδερής-Αυγερινός (Μπεσκάκη)
Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Αποστολίδης-Τηγάνης (Ηπιώτης)
Μοσχάτου 16.00 Ελευθερία Μοσχάτου-ΠΑΟΚ Φάκαρος-Μπανασάκης (Μπουρνάς)

Τετάρτη 9 Ιανουαρίου
Λευκάδας 17.00 Νίκη Λευκάδας-Ηρακλής Κανελλόπουλος-Μαρινάκης (Κανελλόπουλος)

Διαβάστε περισσότερα...

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα 6ης Αγωνιστικής

Με τέσσερα παιχνίδια συνεχίστηκε σήμερα η 6η Αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών.

Τα αποτελέσματα

Πρωτέας Βούλας-Σπόρτιγκ 55-60
Ελευθερία Μοσχάτου-Ηρακλής 72-51
ΠΑΟΚ-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 84-78 (69-69 κ.α.)
Νίκη Λευκάδας-Εσπερίδες 65-71

Σάββατο 08/12
Αθηναϊκός-Ολυμπιακός 58-91
Πανιώνιος-Καλύβια 58-65

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Πρωτέας Βούλας-Σπόρτιγκ 55-60
Διαιτητές: Λύρας-Κονταράτος
Δεκάλεπτα: 19-15, 35-35, 40-51, 55-60
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κονιδάρης): Χατζηβασιλείου, Θεδώρου 3(1), Κολλάτου 3(1), Σακελλαρίου, Χατζηγιακουμή 6(2), Χατζηλεοντή 4, Αναστασοπούλου 2,Πέρκινς 7, Τζόουνς 6, Ντέλβα 24.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης): Νίξινα 2, Φουράκη Β., Λίουις 26(1), Σαλιάι 3(1), Δανδουλάκη, Κριμιζά, Φουράκη Στ. 15, Μούρερ 14(1), Μαρίνη.

ΠΑΟΚ-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 84-78 (69-69 κ.α.)
Διαιτητές: Παπαγεωργίου - Εκιζόγλου
Δεκάλεπτα: 22-23, 34-35, 52-55, 69-69 (κ.α.), 84-78 (παρ.)
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Λύμουρα 13, Κωτούλα 12(2), Καρλάφτη 5, Κριμιλή 6(2), Ταρπάγκου 2, Καρακούλα 1, Γκόβαν 9(1), Τζάκσον 13, Ουίλιαμς 23.
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Τζέιμς 16, Σουλτάνη 17(2), Γούναρη 10(1), Τσίκα 4, Τετενέ 6, Σίντομ 8, Μπράουν 17(2).

Ελευθερία Μοσχάτου-Ηρακλής 72-51
Διαιτητές: Μαρίγλη-Δολγύρας
Δεκάλεπτα: 22-14, 35-26, 49-38, 72-51
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης):  Ξεπαπαδέα, Καμμένου 20(5) Μίχου 10, Βώλου, Αξιοπούλου 2, Ιωαννίδου 2, Καλημέρη, Γεροστεργίου, Καλάγια, Καρανάσιου, Ράντολφ 11, Ρόσελ 27.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Γκογκάκης): Μπλέικ 16(1), Τσουμπρέλη 4, Ελευθεριάδου, Πετρίδου 8(2), Γιαννούδη, Μπράιαντ 14, Κατωπόδη, Παππά, Λογδανίδου 5, Κλιματσάκη, Λίουις 4.

Νίκη Λευκάδας – Εσπερίδες 65-71
Διαιτητές: Δημόπουλος, Λογοθέτης
Δεκάλεπτα: 21-11, 28-31, 49-53, 65-71
ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Κάμπελ 10, Τσινέκε Κ. 2, Τσινέκε Ε. 12, Σύρρα 3(1), Παπαμιχαήλ 4, Γουόκερ 13, Μπαλτά 8, Νάιτ 13.
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Σκληρός): Λούνα Κάστρο 15(4), Ουίλιαμς 11, Δανούση 2, Ευμορφοπούλου 4, Κεχαγιά 6, Κόρτνεϊ 20(4), Πατεράκη 13, Στεργιοπούλου.

Η βαθμολογία

1. Ολυμπιακός 12
2. ΠΑΟΚ 10
3. Πανιώνιος 10
4. Εσπερίδες 10
5. Νίκη Λευκάδας 9
6. Πρωτέας Βούλας 9
7. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 9
8. Καλύβια 9
9. Ελευθερία Μοσχάτου 9
10. Σπόρτιγκ 8
11. Αθηναϊκός 7
12. Ηρακλής 6

Επόμενη αγωνιστική (7η, 16/12):

Ολυμπιακός-Νίκη Λευκάδας
Εσπερίδες Καλλιθέας-Πρωτέας Βούλας
Σπόρτιγκ-Πανιώνιος
Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Ελευθερία Μοσχάτου
Ηρακλής-Αθηναϊκός
Καλύβια-ΠΑΟΚ

 

Διαβάστε περισσότερα...