×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 947
Menu

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ για την 27η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος), της 21/04/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00 στο Κλειστό γυμναστήριο Λαμίας «ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΕΙΟ» .

-Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΜΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ – ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ για την 27η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος), αντί 21/04/2019, θα διεξαχθεί 20/04/2019 και ώρα 17.00 στο ΔΑΚ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ για την 26η αγωνιστική της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) της 14/04/2019 και ώρας 17.00 αντί στο Κλειστό Γυμναστήριο Ν. Ιωνίας Βόλου, θα διεξαχθεί στο Κλειστό Γυμναστήριο ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ.

-Λόγω συμμετοχής αθλητριών του ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑ ΒΟΥΛΑΣ στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα (12 – 20/04/2019) και σύμφωνα με το άρθρο 50, παρ. 1δ των κανονισμών της ΕΟΚ, ο αγώνας ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ, για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών αντί της 14/04/2019, θα διεξαχθεί στις 10/04/2019 και ώρα 18.00, στο Παλαιό κλειστό γυμναστήριο Αγ. Δημητρίου.

Διαβάστε περισσότερα...

Διαιτητές-Κομισάριοι Β’ Εθνικής Ανδρών (25η αγωνιστική, 7/4)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 25ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

1ος Όμιλος 
Κυριακή 7 Απριλίου 
Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-ΑΣΕ Δούκα Κωνσταντινόπουλος-Τηγάνης (Ζώης) 
Νέας Πεντέλης 17.00 ΑΕ Πεντέλης-Πανελευσινιακός Αποστολίδης-Ζιώγας (Λιμνιάτης) 
Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-Ένωση Ιλίου Μαλαμάς-Νάστος (Πίγκας) 
Χρ. Αγγουράκης 17.00 Δάφνη Δαφνίου-Παγκράτι Ραχιώτης-Σκαλτσής (Μπουρνάς) 
Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Παπάγου Παπαθανασίου-Ορφανός Ιορδ. (Σταύρου) 
Κλ. Αγ. Δημητρίου Ν. 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΑΟ Κορίνθου Δημόπουλος-Μακρόπουλος (Ηπιώτης) 
Εσπέρου 17.00 Έσπερος-Οίαξ Ναυπλίου Κοντίλης-Καμήτσος (Παππάς) 
Στρέφη 17.00 Τρίτων-Μανδραϊκός Λύρας-Τεφτίκης (Παπαγιαννόπουλος) 
*Τετάρτη 10 Απριλίου 
Ιλίου Β’ 17.00 Ένωση Ιλίου-Γλαύκος Παντελίδης-Κοτσιμπός (Ακελ) 

2ος Όμιλος 
Κυριακή 7 Απριλίου 
Μ. Τσικίνας 17.00 ΧΑΝΘ-Νίκη Βόλου Ντούρας-Ζαχαριάδης (Παπαγεωργίου) 
Γέφυρας 17.00 ΚΣ Γέφυρας-Μαχητές Δόξα Πεύκων Θεοδώρου-Λουλουλιάδης (Παραλυκίδης) 
ΔΑΚ Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-ΓΣ Φαρσάλων Σιταρίδης-Αγραφιώτης Γρ. (Μελανίδης) 
Ομόνοιας 17.00 Ίκαροι Σερρών-ΑΟ Αγρινίου Φουτζήλας-Τζιοπάνος Γ. (Δραγκιόγλου) 
ΔΑΚ Ελευθερούπολη 17.00 Ελευθερούπολη-Μακεδονικός Δημάδης-Παπαγερίδης (Στουπίδης) 
Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Φαίακας Κέρκυρας Φακίτσας-Χατζημπαλίδης (Φωτιάδης)
Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-ΣΑ Στρατωνίου Ταρενίδης Κ.-Καρακώστας (Γκούμας) 
ΔΑΚ Χαλκηδόνας 17.000 ΑΜΣ Προποντίς-Έσπερος Λαμίας Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Αστρεινίδης) 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ-ΧΑΝΘ, για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) της 17/03/2019 αντί ώρας 17.00 , θα διεξαχθεί στις 19.00, στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Αρναίας.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ για την 22η αγωνιστική της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) αντί της 17/03/2019 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 20/03/2019 και ώρα 19.30, στο Αθλητικό Κέντρο «ΔΑΪΣ».

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ για την 22η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, αντί 16/03/19 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 19/03/19 και ώρα 18.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΠΑΝ. ΣΑΛΠΕΑΣ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ για την 23η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, της 23/03/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00 στο ΔΑΚ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ.


 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Μετά από αίτημα της Γενικής Αστυνομικής Διεύθυνσης Αχαΐας, ο αγώνας ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ- ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΕΔΕΩΝ, για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών αντί της 09/03/2019, θα διεξαχθεί στις 20/03/2019 και ώρα 17.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΠΕΡΙΒΟΛΑΣ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 09/03/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 18.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΓΕΦΥΡΑΣ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δυο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ- ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ, για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (2ος Όμιλος) της 09/03/2019 αντί ώρας 12.00, θα διεξαχθεί στις 19.30, στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από   συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ- ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ, για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος Όμιλος) της 09/03/2019 αντί ώρας 13.00, θα διεξαχθεί στις 14.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΚΛΑΔΙΣΟΥ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δυο Σωματείων, ο αγώνας ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ-ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ, για την 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών αντί της 17/03/2019 και ώρας 13.30, θα διεξαχθεί  στις 16/03/2019 και ώρα 16.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο «Δ ΚΑΛΤΣΑΣ».

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δυο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ- ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ, για την 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) αντί της 17/03/2019 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 16/03/2019 και ώρα 17.30, στο βοηθητικό του ΣΕΦ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Λόγω προβλήματος μετακίνησης και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ - ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ για την 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος), αντί της 23/12/2018, θα διεξαχθεί στις 23/01/2019 και ώρα 17.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΛΙΝΤΟ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ, για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) της 05/01/2019 αντί ώρας 17.00 , θα διεξαχθεί στις 15.00,στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Αρναίας.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (14/11)

Σας ενημερώνουμε ότι,  λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά – ΓΣ Ερμής Αγιάς, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) αντί της 20/11/2016 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 19/11/2016 ώρα 18.00, στο κλειστό γυμναστήριο Λαγκαδά.

Επίσης, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, oαγώνας ΓΣ Εργοτέλης – ΑΟ Τρίτων, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) της 20/11/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00 στο κλειστό γυμναστήριο Λίντο.

Για λόγω κωλύματος του γηπέδου, oαγώνας Πανερυθραϊκός ΑΣ – Μανδραϊκός ΑΟ, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) της 20/11/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.30 στο κλειστό γυμναστήριο «Στ. Καλαϊτζής», Ερυθραία.

Τέλος, λόγω αναχώρησης για Ρωσία του Προπονητή του ΓΣ Αμαρουσίου και Ομοσπονδιακού Προπονητή κ. Κ. Κεραμιδά με την Εθνική Γυναικών την ίδια ημέρα, oαγώνας ΓΣ Αμαρουσίου – ΑΣ Παπάγου, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) της 20/11/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00 στο κλειστό γυμναστήριο Αμαρουσίου (Αγ. Θωμά).

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (2η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής και τα φύλλα αγώνος στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα


Παπάγου - Ζωγράφου        79-75
Τρίτων - Κρόνος Αγ.Δημητρίου    73-67
Κορωπί - Πρωτέας Βούλας        72-61
Εργοτέλης - Πανερυθραϊκός     63-56
Περιστέρι - ΑΕΝ Κηφισιάς     82-65
Μανδραϊκός - Πανελευσινιακός     85-89
Ιωνικός Ν. - Απόλλωνας Σμ.     87-68
Μαρούσι - Έσπερος Πατρών    Αναβλήθηκε

Τα φύλλα αγώνος...

Παπάγου - Ζωγράφου 79-75
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Μαραμής
Δεκάλεπτα: 20-13, 44-34, 58-57, 79-75
Παπάγου (Σορώτος): Γκάτζο, Σιμόπουλος, Αποστολίδης 9 (1), Δέδες 13 (1), Ζώρζος 3, Αρσένης 10 (2), Φακοπουλίδης 24 (2), Χαϊκαλής 6 (2), Κακιούζης 14.
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 2, Γκόντγουϊν 5 (1), Γκαβασιάδης 9, Γεωργοπαπαδάκος 27 (5), Καπετζόγλου 3, Βαρνάβας 6, Ξύδης 5 (1), Καστανιώτης 11 (1), Γεωργιάδης 7 (1), Νάκης.

Ιωνικός Ν. - Απόλλων Σμ. 87-68
Διαιτητές: Τσαχάρης, Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 26-18, 25-22, 17-16, 17-12.
Ιωνικός Ν. (Ταυρόπουλος): Παπαγεωργίου, Παναγιωταράς 7, Καπινιάρης 7 (1), Παλαιοχωρίτης 8 (2), Βουγιούκας 8, Πετρόπουλος 19 (2), Κοντραφούρης, Περδικάρης 21 (1), Πάντσιος 11 (1), Βασιλόπουλος, Περσίδης 6, Καλογερίας.
Απόλλων Σμ. (Χατζής): Κοντούδης 6 (2), Μπάρδας 18 (4), Σπυρόπουλος 5 (1), Μπασδέκης 3, Κουτσούμπας 3 (1), Αρναουτάκης 12, Κυπριτζόγλου 2, Χανιάς 2, Παμπουλίδης 15, Νιώτης, Σιώμος 2, Παπουτσής.

Εργοτέλης - Πανερυθραϊκός 63-56
Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Νάστος
Δεκάλεπτα: 18-10, 35-18, 46-43, 63-56
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 11(1), Καρακωνσταντάκης 10, Βερτούδος 5, Σταμάτης 4(1), Χουχούμης 18(2), Χασάπης, Δόσπρας 2, Σαρρής 2, Καραλής 11(2), Σταράκης, Μανιαδής, Μαρκογιαννάκης.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλιος 4, Πρισκομάτης, Καλλιανιώτης 8(1), Πρίτσος, Σοφρωνάς, Κούσουλας, Γιαουρτόγλου 20(6), Τσικόπουλος, Υφαντής 6, Αντωνίου, Τοπάλης 10(2), Γιανναλέτσος 8.

Τρίτωνας - Κρόνος Αγ.Δημ. 73-67
Διαιτητές: Χρηστίδης - Καλογερόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-15, 33-31, 47-41, 73-67
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Κούτουλας 3 (1), Πετρόπουλος 3, Καλατζής, Κουκούνιας 8, Ντιμπ 26 (6), Θυμνιός 13, Ασπρομύλος, Γεωργίου 4 (1), Γκαβανόπουλος 10 (1), Ανδρεόπουλος 6, Βερτούδος.
Κρόνος Αγ.Δημ. (Χατζηπανηγύρης): Μπάλλας, Ηλιόπουλος, Δανάς 12 (1), Ξιούρας, Άρχος 5, Ζούκας 12 (2), Κόης 3, Φρουσκλιάς 13 (3), Μπέλη 4, Γιαννόπουλος 14 (3), Γκαϊτάσοφ 4, Ματαλιωτάκης.

Περιστέρι - ΑΕΝ Κηφισσιά 82-65
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 6-12, 39-30, 55-45, 82-65
Περιστέρι (Καραγιάνης): Παππάς 11, Ντακούλιας 2, Γοργόνης, Μαγκουνής 15(1), Πολυτάρχου 9(2), Παπαντωνάκος 3(1), Μάντζαρης, Λυκογιάννης 6, Κατιάκος 26(1), Καπώνης 4, Τασόπουλος 6, Δομπρογιάννης.
ΑΕΝΚ (Λιόγας): Καμαριανός, Μοσχοβίτης 14(1), Κεφαλάς, Μαρίνος 4(1), Καράμπελας 1, Παπανικολάου 6, Χατζηνικόλας 3(1), Καραβανάς 12, Οικονομόπουλος 9(2), Δρακάκης 3, Ψαρόπουλος 13(1).

Μανδραϊκός - Πανελευσινιακός     85-89
Διαιτητές: Αποστολίδης-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 20-26, 42-51, 64-74, 85-89
Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 7 (1), Κοτσόπουλος 2, Παπανικολάου Δ., Λυτόπουλος 2, Κούρτης 10, Ζαφείρης 7 (1), Παπαπέτρος 3 (1), Γεωργοπαπαδάκος 15 (2), Μουστόπουλος 16, Βαφιάς, Ψυλέας 23.
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 26, Μιχαλούτσος, Ντορμπάρης, Τσάντες 3 (1), Πέτρουλας 2, Μούκας 4, Μουμπάρακ 17 (4), Ζούμπος 11 (3), Δούκας 3 (1), Ρεκουνιώτης 6, Μαντζιώρης 17 (1).

Κορωπί - Πρωτέας Β. 72-61
Διαιτητές: Μπούκας-Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: 11-13, 32-23, 55-42, 72-61
Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 11, Αγόρης 7 (1), Θεοδωράκος, Καραμπούλας, Καραδολάμης 9 (1), Κερασοβίτης 10 (2), Αμπαράς 11 (3), Αγγελόπουλος 2, Ντάλλης 12 (2), Σταθόπουλος, Μαύρος 10
Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης): Αντωνόπουλος, Σκουλούδης 9, Μόρφης 4, Εμμανουηλίδης 8 (1), Αθηνιώτης 2, Πλούμης 5 (1), Βαρδαβάς 4, Παραγυιός 14 (1), Αυγενικός 11, Ορλάντο 4

H βαθμολογία
 
1.Περιστέρι        4
2.Παπάγου         4
3.Τρίτωνας         4
4.Ιωνικός Νικαίας     3
5.Πανελευσινιακός     3
6.Πανερυθραϊκός     3
7.Μανδραϊκός         3
8.ΑΕΝΚ             3
9.Απόλλων Σμύρνης    3
10.Κορωπί        3
11.*Εργοτέλης        2
12.Ζωγράφου        2
13.Κρόνος Αγ. Δημ.    2
14.Πρωτέας Βούλας    2
15.*Μαρούσι        1
16.**Έσπερος        

*Έχει ένα παιχνίδι λιγότερο
**Υπάρχει απόφαση του ΑΣΕΑΔ

H επόμενη (3η) αγωνιστική (16/10)
Ζωγράφου-Τρίτων
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Κορωπί
Πρωτέας Βούλας-Ιωνικός Νικαίας
Απόλλων Σμύρνης-Εργοτέλης
Πανερυθραϊκός-Μαρούσι
Έσπερος ΑΟΠΑ-Περιστέρι
Κηφισιά-Πανελευσινιακός
Μανδραϊκός-Παπάγου

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα


Φίλιππος Βέροιας-Πιερικός Αρχέλαος   77-76 (2παρ.)
Στρατώνι-Καστοριά 60-77
Ασπίδα Ξάνθης-Ερμής Αγιάς 67-69
Αγρίνιο-Χαρίλαος Τρικούπης 89-69
Πολύγυρος-ΧΑΝΘ 66-63
Πευκοχώρι-Ανατόλια 87-73
Γέφυρα-Ερμής Λαγκαδά 71-82
Καρδίτσα-Αίας Ευόσμου 70-49


Οι αγώνες αναλυτικά

Αγρίνιο-Χαρίλαος Τρικούπης 89-69

Δεκάλεπτα: 27-18, 48-39, 60-52, 89-69

Διαιτητές: Μπούσιας-Κωνσταντινόπουλος

Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος 10 (2), Μπερερής 23 (2), Πατσατζόπουλος, Τάσσος, Πουρνάρας, Σταμούλης, Γκρέκας 8 (2), Μήτσου 7, Γκόβας 14 (2), Μακρής 12 (1) , Κουσιάντζας 2

Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 5, Βουρνάς 2, Παπαδιονυσίου 12 (1), Τοπουζίδης, Μουράτογλου, Σταυρόπουλος 8, Παπαρέγκας 14 (1), Γεωργιάδης 11 (1), Μουρίκης 8, Ψάλτου 9

Ασπίς Ξάνθης-Ερμής Αγιάς 67-69

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Δημάδης

Δεκάλεπτα: 18-17, 34-35, 47-52, 67-69

Ασπίς Ξάνθης (Ιωαννίδης): Παπαδάκης, Γρούδος, Τσιώγκας 5 (1), Στεφανίδης 10 (2), Τσιαβές 4, Κουτσογιάννης 18, Ασημάκης 9 (2), Παπαθανασίου 2, Μανδαλάκης 16 (2), Πετς 3 (1)

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Τσαμπαλής 3, Μηλιώνης 1, Χαλκιάς, Κόμματος 24 (4), Περρωτής 21, Τριανταφύλλου 3 (1), Βαβάτσικος 13, Γούλας 3

Φίλιππος Βέροιας - Πιερικός Αρχέλαος 77-76

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Δεκάλεπτα: 25-14, 40-29, 47-45, 61-61, 67-67, 77-76

Φίλιππος Β. (Γκίμας-Μπλατσιώτης): Πάρος 6(2), Τσιμίδης, Βάλλιος 7(1), Παπαδόπουλος 4, Νίκος , Γεωργιάδης 8, Κοθράς 13(2), Σιόλογκας 29(2), Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 6(2)

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Γκοντόπουλος 14(1), Καλτσουνάς , Γκογκίδης 15(2), Καραγκιολίδης 22(2), Χανέλλι, Τοπούζης 8, Κωνσταντινίδης 4, Τσιρογιάννης 13(1), Παπαμιχαήλ

Ευρώπη Πευκοχωρίου - Ανατόλια 87-73

Διαιτητές: Γερακίνης-Πιτσίλκας Β.

Δεκάλεπτα: 22-27, 41-45, 67-60, 87-73

Πευκοχώρι (Καραμανλής): Αμπατζιδης, Μητσάκης 19 (3), Λεμονάκης 7, Μουρατίδης 12, Μαυρίδης 14 (1), Γαρέζος 10 (2), Καραϊσκάκης 2, Καραθανασης, Κιγμετογλου 16 (1), Σταύρου 7, Μάρκου, Βαιντερλης

Ανατόλια (Γκαιτατζής): Ζαφειρούδης, Πρωτουλης 15 (4), Βρεττας, Σιώπης 7, Γαλανιδης 13 (3), Τριανταφυλλιδης 6 (2), Συμεωνιδης 14, Αζιζης, Σταματογιαννης 2, Τζουβαρας 10, Βεργίνης 2, Γραβανης 4

Πολύγυρος-ΧΑΝΘ 66-63

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 17-20, 35-32, 50-46, 66-63

Πολύγυρος (Παπαδόπουλος - Πεγιάς): Πιπιλιάρης 29 (2), Ζαγορίτης, Πετρίδης, Παπασαραφιανός 5 (1), Αράπης, Βούλγαρης 8 (2), Χρηστίδης, Ακριτίδης, Νουκάρης 10, Νησιώτης 14 (1), Νίκιτς

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 3, Αμπατζάς 15, Βλάχος 8 (1), Σταματέλος, Ελευθεριάδης, Ζιάκας 3 (1), Ερμείδης 6 (1), Γεωργάκης 3 (1), Παπαχρήστου 8, Παπαζούδης, Λευκαδιτης 13, Μελίδης 3 (1)

Καρδίτσα - Αίας Ευόσμου 70-49

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 20-10, 33-21, 50-32, 70-49

Καρδίτσα (Ρουμελιώτης): Σκορδάς 2, Δόγρανλης, Πανταζής 6 (1), Λάκκας 6 (2), Μαυρογιάννης 5 (1), Παππάς Κ. 8 (2), Πάσσας, Καμαριώτης 11 (2), Παπαδόπουλος 7, Τριχόπουλος 8 (2), Θέος 12 (2), Παππάς Γ. 5 (1)

Αίας (Πεχλιβάνης): Αμούτζιας, Τσιμπής 14 (2), Σεκαδάκης Γ., Καδής 4, Δεληγιάννης 9 (1), Τσιακλάγκανος 3 (1), Σπύρας, Καραμανώλης 3, Δεμερτζής 8, Σικαλίδης 2, Σεκαδάκης Δ., Κοκούρας 6

Στρατώνι - Καστοριά 60-77

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Δαμίγος

Δεκάλεπτα: 14-18, 30-33, 50-62, 60-77

Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 13(4), Πολιτόπουλος 2, Δελίδης 3(1), Σαμαράς 6(2), Ζυγούρας, Θωμαΐδης 7(1), Σουτζόπουλος 15(3), Φλιάτης Ι. 4, Δασκαλόπουλος 10

Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 10(2), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 2, Μπέγας, Ελευθεριάδης 19(2), Χότζα, Τερσενίδης 5(1), Τασιούδης 8, Τεπετίδης 4, Αντωνιάδης 14(3), Μπένας 8, Τσότσος 8

Γέφυρα-Ερμής Λαγκαδά 71-82

Διαιτητές: Θεοδώρου-Φουτζήλας

Δεκάλεπτα: 14-21, 26-44, 46-63, 71-82

Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομμύδας 2, Δανάκης 5 (1), Βάσκος 1, Κολοκοτρώνης 10 (2), Δέτσικας, Καζαμίας 8 (2), Μυλωνίδης 21 (2), Βογιατζής 3, Ιατρίδης, Ταραμάς 7 (1), Μπίσκας 9 (2), Καρούζος 5

Ερμής Λ. (Αγγελής): Καϊκλης 8 (1), Καμπέρης 1, Μέλλιος, Ακεψιμαΐδης 22 (4), Μάρουσιτς 8 (1), Νώτης 2, Παρίτσης 14 (2), Πιλκούδης 6, Ράπι, Ελευθεριάδης 8, Μίνου 2, Καντάρκος 7 (1).


Η επόμενη (3η) αγωνιστική (16/10)

Πιερικός Αρχέλαος-Στρατώνι
Καστοριά-Ασπίδα Ξάνθης
Ερμής Αγιάς-Αγρίνιο
Χαρίλαος Τρικούπης-Πολύγυρος
ΧΑΝΘ-Πευκοχώρι
Ανατόλια-Γέφυρα
Ερμής Λαγκαδά-Αίας Ευόσμου
Καρδίτσα-Φίλιππος Βέροιας

 

Ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ...

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική (μπαράζ): Άνοδος για τον Αμύντα

Ο Αμύντας επιβλήθηκε της ΑΕΛ με 87-81 και πήρε την άνοδο για την Α2 κατηγορία.

Τα αποτελέσματα των μπαράζ:
Αμύντας-ΑΕ Λάρισας 87-81
Ηράκλειο-ΓΣ Λάρισας 70-78
Ιωνικός Ν.-Καστοριά 62-60
 

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 62-60
Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Ζαχαρής
Δεκάλεπτα: 19-20, 39-37, 48-45, 62-60
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Οικονόμου): Γιαννίκος, Κούτουλας 8 (2), Βανδώρος, Γεωργοπαπαδάκος 7 (1), Ντιμπ 8, Μούκας, Ρεκουνιώτης 10, Γκιουζέλης 2, Λυκογιάννης 16 (1), Βεσκούκης 11 (2).
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Αντωνιάδης 13, Κρανιάς, Ματενίδης 9 (1), Γυμνόπουλος 11 (1), Τερσενίδης, Ντάλλης 8, Τασιούδης, Τσότσος 6, Βοϊβατόπουλος 6, Τσαούσης, Τεπετίδης 7 (1).

ΑΜΥΝΤΑΣ-ΑΕΛ 87-81
Διαιτητές: Παντελίδης-Κοτσίμπος
Δεκάλεπτα: 12-10, 44-25, 59-49, 87-81
ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 5, Αγγελόπουλος 15 (1), Μαντζούρος, Διαμαντόπουλος 10 (1), Πίνης, Βαρδιάνος 8 (2), Τοπάλι 3 (1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 27 (4), Βογιατζής 6, Κουκουνιάς 8 (2), Καμπούρης 5 (1).
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 16 (3), Αθανασόπουλος 2, Σαριμπαλίδης 23 (4), Τζήμας, Τσούτσος 9 (1), Παπαϊωάννου, Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 11 (3), Μαλτέσιος 18, Πολίτης, Παπακώστας 2, Φιλιππόπουλος.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 70-78
Διαιτητές: Θεονάς-Κάρδαρης
Δεκάλεπτα: 20-22, 36-42, 55-68, 70-78

Ηράκλειο (Β.Ράλλης):Πρωτογεράκης, Φραγιαδάκης, Παπαδάκης 5 (1),Αυγενικός 9 (2) (4 ριμπ),Σπυριδάκης, Καραδολάμης 15 (3) 8ρ., 1 κλεψ.,Κουπίδης 15 (3) 5 ρ. 6 ασ., , Μαραγκάκης 2, Κίτσος-Καλυβιανάκης, Λιανός 5 (6 ρ.5 ασ.), Κυρίτσης,Πάλλης 19 (7ρ)..
ΓΣΛ (Ζαφειρούδης): Δερμιτζάκης, Παπαχρήστος 9 (1),Λαμπρόπουλος 11 (2),Τσιάβες 20 (4),Ντάλος 7,Βαβάτσικος 17 (3), Κατέρης,Σπανούλης 14 (2).

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Μετά την άνοδο του Γ.Σ. Λαυρίου στην Α1 Ανδρών στην θέση του ΚΑΟΔ (ο οποίος αποσύρθηκε από όλα τα Εθνικά Πρωταθλήματα), το Γ.Σ. Περιστερίου ανέρχεται στην Α2 κατηγορία Ανδρών μετά την αρνητική απάντηση του Αργος Ορεστικού, το οποίο είχε προτεραιότητα βάσει των αγώνων κατάταξης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Το σωματείο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ δήλωσε συμμετοχή στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας (1ος όμιλος) όπου θα αγωνίζεται στην θέση του ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ για την αγωνιστική περίοδο 2015 – 2016.

Διαβάστε περισσότερα...

Αγώνες κατάταξης για άνοδο στην Α2 και Β’ Εθνική

 

Σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη Β’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (άρθρο 12 παρ. Γ), θα διεξαχθούν αγώνες κατάταξης στις 16/05/2015, για τον καθορισμό της σειράς προτεραιότητας για κάλυψη τυχόν κενών θέσεων στη Α2’ Εθνική Κατηγορία για την αγωνιστική περίοδο 2015 – 2016.

Διαβάστε περισσότερα...