Menu

Ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 Γυναικών

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι η κλήρωση των δύο υποομίλων του ειδικού πρωταθλήματος για την άνοδο στην Α2 Γυναικών (Όμιλος Νότου) και ανακοινώθηκε το πρόγραμμα των αγώνων που θα διεξαχθούν 23-26 Ιουνίου στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς.

.

Α’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ                                Β’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ

 

1.  ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ                          1.  ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ ΣΑΜΟΥ

2.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ             2.  ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ

3.  ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ «ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ»          3.  ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΛΑΜΙΑΣ

4.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ                      4.  ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ

 

 

     ΠΕΜΠΤΗ

23/06/2016

16.00

18.00

ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ – ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ

ΠΡΩΤ. ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ «ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ»

16.00

18.00

ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝ. – ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΡΕΜ.

ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ Λ. – ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

24/06/2016

16.00

18.00

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ «ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ»– ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ

ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ – ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

16.00

18.00

ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ – ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝ.

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΡ. – ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ Λ.

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

25/06/2016

15.00

17.00

ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ – ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ «ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ»– ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ

15.00

17.00

ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝ. – ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ Λ.

ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ – ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΡΕΜ.

ΚΥΡΙΑΚΗ

26/06/2016

10.30

2ος Α’ υποομίλου – 2ος Β’ υποομίλου

(αγώνας κατάταξης)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Παράλληλα ανακοινώθηκε το πρόγραμμα του ειδικού πρωταθλήματος για άνοδο στην Α2 Κατηγορία στον Όμιλο του Βορρά που θα πραγματοποιηθούν 22-26 Ιουνίου στο Κλειστό ΔΑΚ Επταπυργίου.

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

22/06/2016

ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 Ξ.-ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡ.

ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΑΟ ΣΧΕΡΙΑ ΚΕΡ.

ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡ. – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ

23/06/2016

ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ Κ.

ΑΟ ΣΧΕΡΙΑ ΚΕΡ. – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 Ξ.

ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡ.-ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

24/06/2016

ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 -ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ

ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡ.-ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ Α.

ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ – ΑΟ ΣΧΕΡΙΑ ΚΕΡ.

ΣΑΒΒΑΤΟ

25/06/2016

ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡ. – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001

ΑΟ ΣΧΕΡΙΑ ΚΕΡ. – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡ.

ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ

26/06/2016

ΑΟ ΣΧΕΡΙΑ ΚΕΡ. – ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡ.

ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 Ξ.

ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ Α.-ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στον 2ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση για τον καθορισμό του προγράμματος του ειδικού πρωταθλήματος για άνοδο στον 2ο Όμιλο  Νότου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της αγωνιστικής περιόδου 2016-17. Οι αγώνες θα διεξαχθούν 22-26 Ιουνίου στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο του Εσπέρου Καλλιθέας.

ΟΜΑΔΕΣ

1.  ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ

2.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ

3.  ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ                                    

4.  ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ

5.  ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ

Πρόγραμμα:

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

22/06/2016

16.00

18.00

ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ – ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ. – ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ

ΠΕΜΠΤΗ

23/06/2016

16.00

18.00

ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ – ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ

ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ – ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

24/06/2016

16.00

18.00

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ.– ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ

ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ – ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ

25/06/2016

15.00

17.00

ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ – ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ

ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ – ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

26/06/2016

10.00

12.00

ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ – ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ.

ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ –  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ

 

Διαβάστε περισσότερα...

Προκηρύξεις Πανελληνίων και Ειδικών Πρωταθλημάτων

Μπορείτε να βρείτε τις Προκηρύξεις των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Παίδων, Κορασίδων, Εφήβων, Νεανίδων και τις Προκηρύξεις των Ειδικών Πρωταθλημάτων Ανόδου στη Γ’ Εθνική Ανδρών και στην Α2 Γυναικών, εδώ:

http://www.basket.gr/index.php/diorganwseis/prok?resetfilters=0&clearordering=0&clearfilters=0

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Γυναικών: Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου (Τελευταία αγωνιστική)

Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων στο Ειδικό Πρωτάθλημα για την άνοδο στην Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών (Όμιλος Νότου) που διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς οι Έσπερος ΑΟΠΑ και ΑΟ Χανίων εξασφάλισαν τα δυο εισιτήρια της ανόδου.

Τα αποτελέσματα:

 

Α’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ:


ΜΑΣ Κούρος – ΑΓΕ Χαλκίδας 31-46

Βούρειος ΑΟΛ – ΑΟ Πήγασος  66-29


Βαθμολογία (Τελική)

Έσπερος ΑΟΠΑ 8

Βούρειος ΑΟΛ 7

ΑΓΕ Χαλκίδας 6

ΜΑΣ Κούρος Σάμου 5

ΑΟ Πήγασος 4

 

Β’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ:

ΑΕΣ Θησέας Παν. – ΑΟ Χανίων 21-70

ΑΠΣ Αρίς – ΑΟ Ολυμπιάδα Λ 46-34

Βαθμολογία (Τελική)

ΑΟ Χανίων 8

ΑΠΣ Αρίς 7

ΑΟ Ολυμπιάδα Λ. 6

ΑΓΣ Ιωαννίνων 5

ΑΕΣ Θησέας 4

Οι Βούρειος ΑΟΛ και ΑΠΣ Αρίς θα δώσουν αύριο (Δευτέρα 29/6) αγώνα κατάταξης στις 10.00 (Μετς Α’).

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Γυναικών: Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου (4η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στο Ειδικό Πρωτάθλημα για την άνοδο στην Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών (Όμιλος Νότου) που διεξάγεται στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς έχουν ως εξής:

Α’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ:

Έσπερος ΑΟΠΑ – Βούρειος ΑΟΛ 46-39

ΑΟ Πήγασος – ΜΑΣ Κούρος Σάμου 30-44
 


Βαθμολογία

Έσπερος ΑΟΠΑ 8

Βούρειος 5

ΑΓΕ Χαλκίδας 4

ΜΑΣ Κούρος Σάμου 4

ΑΟ Πήγασος 3

 

Β’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ:

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΠΣ Αρίς 33-39

ΑΟ Ολυμπιάδα Λ. – ΑΕΣ Θησέας Παν. 63-31

 

Βαθμολογία

ΟΑ Χανίων 6

ΑΠΣ Αρίς 5

ΑΟ Ολυμπιάδα Λ. 5

ΑΓΣ Ιωαννίνων 5

ΑΕΣ Θησέας 3

 

Επόμενη αγωνιστική (28/6):

Μετς Α’: 10.00 ΜΑΣ Κούρος – ΑΓΕ Χαλκίδας, 12.00 Βούρειος ΑΟΛ – ΑΟ Πήγασος
Μετς Β’: 10.00 ΑΕΣ Θησέας Παν. – ΑΟ Χανίων, 12.00 ΑΠΣ Αρίς – ΑΟ Ολυμπιάδα Λ.

Διαβάστε περισσότερα...

Γ΄ Εθνική: Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου (3η αγωνιστική)

Ο Πανναξιακός εξασφάλισε την άνοδο στην Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (σεζόν 2015-16) μετά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής στο Ειδικό Πρωτάθλημα που ολοκληρώθηκε στο Κλειστό Γυμναστήριο Εσπέρου Καλλιθέας.

Τα αποτελέσματα:

Πανναξιακός ΑΟΝ-ΑΣ Όμηρος Καλ. 79-53

ΑΣ Αναγέννηση Σ.-ΑΣΚ Ιπποκράτη 67-73

Βαθμολογία(τελική)

1.Παναξιακός ΑΟΝ 5

2.ΑΣΚ Ιπποκράτης 5  

3.ΑΣ Αναγέννηση Σ. 4

4.ΑΣ Όμηρος Καλ. 4

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Γυναικών: Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου (3η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής στο Ειδικό Πρωτάθλημα για την άνοδο στην Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών (Όμιλος Νότου) που διεξάγεται στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς έχουν ως εξής:

Α’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ:

ΑΓΕ Χαλκίδας – ΑΟ Πήγασος 42-36

ΜΑΣ Κούρος Σάμου – Έσπερος ΑΟΠΑ 35-37


Βαθμολογία

Έσπερος ΑΟΠΑ 6

Βούρειος 4

ΑΓΕ Χαλκίδας 4

ΑΟ Πήγασος 2

ΜΑΣ Κούρος Σάμου 2

 

Β’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ:

ΟΑ Χανίων – ΑΟ Ολυμπιάδα Λ. 54-35

ΑΕΣ Θησέας Παν. – ΑΓΣ Ιωαννίνων 41-51

 

Βαθμολογία

ΟΑ Χανίων 6

ΑΓΣ Ιωαννίνων 4

ΑΠΣ Αρίς 3

ΑΟ Ολυμπιάδα Λ. 3

ΑΕΣ Θησέας 2

 

 

Επόμενη αγωνιστική (27/6):

Μετς Α’: 16.00 Έσπερος ΑΟΠΑ – Βούρειος ΑΟΛ, 18.00 ΑΟ Πήγασος – ΜΑΣ Κούρος Σάμου
Μετς Β’: 16.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΠΣ Αρίς, 18.00 ΑΟ Ολυμπιάδα Λ. – ΑΕΣ Θησέας Παν.

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Γυναικών: Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου (1η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής στο Ειδικό Πρωτάθλημα για την άνοδο στην Α2 Εθνικής Κατηγορίας (Όμιλος Νότου) που διεξάγεται στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς έχουν ως εξής:

Α’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ: ΑΟ Πήγασος – Έσπερος ΑΟΠΑ 59-62, ΑΓΕ Χαλκίδας – Βούρειος ΑΟΛ 41-51
Β’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ: ΑΟ Ολυμπιάδα Λ. – ΑΓΣ Ιωαννίνων 63-41, ΟΑ Χανίων – ΑΠΣ Αρίς 45-27

Επόμενη αγωνιστική (25/6):

Μετς Α’: 17.00 Βούρειος ΑΟΛ – ΜΑΣ Κούρος Σάμου, 19.00 Έσπερος ΑΟΠΑ – ΑΓΕ Χαλκίδας
Μετς Β’: 17.00 ΑΠΣ Αρίς – ΑΕΣ Θησέας Παν., 19.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΟΑ Χανίων

Διαβάστε περισσότερα...

Γ΄ Εθνική: Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου (1η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής στο Ειδικό Πρωτάθλημα για την άνοδο στην Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών που διεξάγεται στο Κλειστό Γυμναστήριο Εσπέρου Καλλιθέας έχουν ως εξής:

ΜΑΣ Όμηρος Καλ.-ΑΣ Αναγέννηση Σ. 62-58

Πανναξιακός ΑΟΝ-ΑΣΚ Ιπποκράτης  80-68

Επόμενη αγωνιστική (25/6):17.00 ΑΣΚ Ιπποκράτης-ΑΣ Όμηρος Καλ.,19.00 ΑΣ Αναγέννηση Σ.-Πανναξιακός ΑΟΝ

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Γυναικών: Ειδικό Πρωτάθλημα ανόδου

Στο κλειστό γυμναστήριο του Μετς θα πραγματοποιηθεί  από αύριο (Τετάρτη 24 Ιουνίου) έως την ερχόμενη Δευτέρα (29 Ιουνίου) το Ειδικό Πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών (Όμιλος Νότου). Στους αγώνες που θα διεξαχθούν σε δυο υποομίλους συμμετέχουν δέκα ομάδες. Την άνοδο θα πάρουν οι πρωτοπόροι κάθε υποομίλου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

Τετάρτη 24/6/2015

Μετς Α’: 17.00 ΑΟ Πήγασος – Έσπερος ΑΟΠΑ, 19.00 ΑΓΕ Χαλκίδας – Βούρειος ΑΟΛ
Μετς Β’:  17.00 ΑΟ Ολυμπιάδα Λ. – ΑΓΣ Ιωαννίνων, ΟΑ Χανίων – ΑΠΣ Αρίς

Πέμπτη 25/6/2015

Μετς Α’: 17.00 Βούρειος ΑΟΛ – ΜΑΣ Κούρος Σάμου, 19.00 Έσπερος ΑΟΠΑ – ΑΓΕ Χαλκίδας
Μετς Β’: 17.00 ΑΠΣ Αρίς – ΑΕΣ Θησέας Παν., 19.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΟΑ Χανίων
 
Παρασκευή 26/6/2015

Μετς Α’: 16.00 ΑΓΕ Χαλκίδας – ΑΟ Πήγασος, 18.00 ΜΑΣ Κούρος Σάμου – Εσπερος ΑΟΠΑ
Μετς Β’: 16.00 ΟΑ Χανίων – ΑΟ Ολυμπιάδα Λ., 18.00 ΑΕΣ Θησέας Παν. – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Σάββατο 27/6/2015

Μετς Α’: 16.00 Εσπερος ΑΟΠΑ – Βούρειος ΑΟΛ, 18.00 ΑΟ Πήγασος – ΜΑΣ Κούρος Σάμου
Μετς Β’: 16.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΠΣ Αρίς, 18.00 ΑΟ Ολυμπιάδα Λ. – ΑΕΣ Θησέας Παν.

Κυριακή 28/6/2015

Μετς Α’: 10.00 ΜΑΣ Κούρος – ΑΓΕ Χαλκίδας, 12.00 Βούρειος ΑΟΛ – ΑΟ Πήγασος
Μετς Β’: 10.00 ΑΕΣ Θησέας Παν. – ΑΟ Χανίων, 12.00 ΑΠΣ Αρίς – ΑΟ Ολυμπιάδα Λ.

Δευτέρα 29/6/2015

Μετς Α: 10.00 2ος Α’ Υποομίλου – 2ος Β’ Υποομίλου (αγώνας κατάταξης)

Διαβάστε περισσότερα...

Γ΄ Εθνική: Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου

Στο Κλειστό Γυμναστήριο Εσπέρου Καλλιθέας ξεκινάει από αύριο (Τετάρτη 24 Ιουλίου) το Ειδικό Πρωτάθλημα ανόδου στην Γ’ Εθνική. Το ένα και μοναδικό εισιτήριο θα διεκδικήσουν 4 ομάδες (ΑΣ Όμηρος Καλ., ΑΣ Αναγέννηση Σ., Παναξιακός ΑΟΝ, ΑΣΚ Ιπποκράτης) στους αγώνες που θα ολοκληρωθούν την ερχόμενη Παρασκευή (26 Ιουνίου).

Αναλυτικά το πρόγραμμα του τουρνουά:

Τετάρτη 24 Ιουνίου

17.00 ΜΑΣ Όμηρος Καλ.-ΑΣ Αναγγένηση Σ.

19.00 Πανναξιακός ΑΟΝ-ΑΣΚ Ιπποκράτης

Πέμπτη 25 Ιουνίου

17.00 ΑΣΚ Ιπποκράτης-ΑΣ Όμηρος Καλ.

19.00 ΑΣ Αναγέννηση Σ.-Πανναξιακός ΑΟΝ

Παρασκευή 26 Ιουνίου

16.00 Πανναξιακός ΑΟΝ-ΑΣ Όμηρος Καλ.

18.00 ΑΣ Αναγέννηση Σ.-ΑΣΚ Ιπποκράτης

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 Γυναικών

Το Αρκάδι Ρεθύμνου και η Καλαμάτα 1980 εξασφάλισαν την άνοδο τους  στην Α2 Εθνική Γυναικών (περίοδο 2014-15).
 Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα του Ειδικού Πρωταθλήματος για την άνοδο στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών (όμιλος Νότου) έχουν ως εξής:

Διαβάστε περισσότερα...