Menu

Διαιτητές Πρωτέας Γρεβενών-Νικόπολη Πρέβεζας

Οι διαιτητές και κομισάριος της αναμέτρησης ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών-ΣΚ Νικόπολης Πρέβεζας, που θα διεξαχθεί την Τετάρτη 17 Απριλίου και ώρα 18.00 στο ΔΑΚ Γρεβενών για την 24η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής: 

ΔΑΚ Γρεβενών 18.00 Πρωτέας Γρεβενών-ΣΚ Νικόπολη Πρέβεζας Παπανικολάου (Κοζ.), Λυγούρας (Καστ) (Κηπουρίδης) 
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ- ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ. ΡΑΦ., για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Εθνική κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 31/03/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 16.00, στο Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο ΧΙΟΥ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Ο εξ’ αναβολής αγώνας ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ- ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ, για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 24/02/2019 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 20/03/2019 και ώρα 18.00, στο βοηθητικό του ΣΕΦ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΓΣ ΜΑΚΑΜΠΗ-ΜΕΝΤ, για την 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (4ος Όμιλος) της 03/03/2019 αντί στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ και  ώρας 18.00, θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ και ώρα 21.00.

-Ο αγώνας ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ- ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ, για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) αντί 03/03/2019 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί 05/03/2019 και ώρα 18.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΣΤΡΕΦΗ.

-Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο εξ αναβολής αγώνας ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 06/03/2019 και ώρα 13.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ.

- Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο εξ αναβολής αγώνας ΟΦΗ – ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 06/03/2019 και ώρα 17.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ «2 ΑΟΡΑΚΙΑ».

- Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 09/03/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 16.00, στο ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ.

-Ο εξ’ αναβολής αγώνας ΑΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ, για την 15η αγωνιστική της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 13/03/2019 και ώρα 17.00 στο Κλειστό Γυμναστήριο «Π. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ».
 

Διαβάστε περισσότερα...

Αναβολές αγώνων

Λόγω κακοκαιρίας αναβάλλονται οι αγώνες: 

Νέο Ληξούριο-ΑΕΝ Κηφισιάς για τη 17η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. 

ΟΦΗ-Έξω Παναγίτσα για τη 17η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Γ’ Εθνικής. 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Δειλινό για τη 17η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Γ’ Εθνικής. 

Παναθηναϊκός-ΟΑ Χανίων για τη 15η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α2  Γυναικών. 

Διαβάστε περισσότερα...

Αναβολή αγώνα

Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων και λόγω ξαφνικής ασθένειας παικτών του Εσπέρου ΑΟΠΑ, αναβάλλεται η αναμέτρηση Έσπερος ΑΟΠΑ-Νέο Ληξούριο για τη 16η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής Ανδρών, που είχε προγραμματιστεί να διεξαχθεί την Κυριακή 17 Φεβρουαρίου.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (3ος Όμιλος), της 11/11/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 18.00 στο ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ – ΑΟ ΔΕΙΛΙΝΟ για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος), της 02/12/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 13.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΡΟΔΟΥ.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ - ΚΑΠ για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος), της 21/10/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 15.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΡΟΔΟΥ.

Διαβάστε περισσότερα...

Κλήρωση για ανακατανομή σωματείων ΕΚΑΣΘ στη Γ’ Εθνική

Πραγματοποιήθηκε στο Καυταντζόγλειο Στάδιο Θεσσαλονίκης η κλήρωση για την ανακατανομή των σωματείων της ΕΚΑΣΘ στη Γ’ Εθνική Κατηγορία: 

3ος Όμιλος 
1. ΓΣ Νίκη Βόλου 
2. ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών 
3. ΣΚ Νικόπολη Πρέβεζας 
4. ΜΠΑΣ Εύαθλος Μακεδόνες Πολ. 
5. ΑΜ Ίκαροι Τρικάλων 
6. ΑΟΚ Βέροιας 
7. ΑΓΣ Ιωαννίνων 
8. ΠΑΣ Γιάννινα 
9. ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 
10. ΓΑΣ Μελίκης 
11. Πρωταθλητής ΕΚΑΣΔΥΜ 
12. ΓΣ Ελίμειας 
13. ΓΣ Τιτάνες Παλαμά
14. ΜΑΣ Μαντουλίδης  

4ος Όμιλος 
1. ΑΟ Πολύγυρου 
2. ΓΑΣ Κομοτηνή 
3. ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης 
4. ΠΟ Ν. Μουδανιών 
5. ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης 
6. ΧΑΝΘ 
7. Αίας Ευόσμου 
8. ΜΕΝΤ 
9. ΠΣ Ευκαρπίας 
10. ΑΣ Αν. Ακτής Ζέφυρος 02 
11. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 
12. ΑΣ Αστέρας Σίνδου 
13. Δέκα 
14. ΒΑΟ 
 

Διαβάστε περισσότερα...

Κλήρωση για ανακατανομή σωματείων ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ στη Γ’ Εθνική

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για την ανακατανομή των σωματείων ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ στους δύο ομίλους Νότου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας για την αγωνιστική περίοδο 2018/19. 

1ος Όμιλος 
1. ΑΟ Αχαγιά 82 
2. ΑΟ Ακράτας 
3. Έσπερος ΑΟΠΑ 
4. ΑΓΣ Κεραυνός Αιγίου 
5. Πρωταθλητής ΕΣΚΑΗ 
6. ΑΟ Λέοντας 2014 
7. ΣΚ Καλαμάτα 
8. Ιωνικός ΑΣ Νέας Φιλαδέλφειας 
9. ΑΕ Ν. Κηφισιάς 
10. ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 
11. ΑΕ Πεντέλης 
12. ΝΕ Μεγαρίδας 
13. Αιγάλεω ΑΟ 
14. Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 

2ος Όμιλος 
1. ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 
2. ΑΣ Λοκρός Αταλάντης 
3. ΟΦΗ 
4. Βούρειος ΑΟΛ 
5. ΑΕΕ Παναγίτσας 
6. Δειλινό ΑΟ 
7. ΑΣ Άρης Θήβας 
8. 1ος Ειδικού Πρωταθλήματος 
9. ΑΕ Ένωση Ιλίου 
10. ΚΑΠ 
11. ΑΟ Ίκαρος Ν. Σμύρνης 
12. ΚΑΟ Μελισσίων 
13. ΓΣ Κορωπίου 
14. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 
 

Διαβάστε περισσότερα...

Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αγώνας κατάταξης

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (άρθρο 12, Γγ 1), θα διεξαχθεί ο αγώνας κατάταξης στις 27/05/2018, μεταξύ των ομάδων που κατέλαβαν την 10η θέση στον 1ο και 2ο Όμιλο της κατηγορίας αυτής, όπου ο ηττημένος του αγώνα υποβιβάζεται στην τοπική κατηγορία όπου ανήκει για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΗΜ/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

27/05/18

17.00

2ο ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ

ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ – ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ

Διαβάστε περισσότερα...

Διαδικτυακές μεταδόσεις

Ο αγώνας ΚΕ Φαίακας Κέρκυρας-ΓΣ Νίκη Βόλου της 29/4/2018 για την Γ’ Εθνική Κατηγορία Ανδρών θα μεταδοθεί διαδικτυακά από το voloslive.gr. 


Ο αγώνας ΓΑΣ Καλυβίων-ΑΕ Πυλαίας της 29/4/2018 για την Α2 Γυναικών και θα μεταδοθεί διαδικτυακά από το sportshero.gr.

Διαβάστε περισσότερα...