Menu

Πανελλήνιο Νεανίδων (Β’ Φάση, Β’ Όμιλος, 3η αγωνιστική)

Ο Έσπερος πήρε τη νίκη στην αναμέτρηση με τον Πελασγό στο Κ. Γ. Μεγαλόπολης και μαζί την πρόκριση για την τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων, που θα διεξαχθεί 11-15 Απριλίου στην Αιδηψό.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Νεανίδων (Β’ Φάση, Α’ Όμιλος, 4η αγωνιστική)

Αήττητοι παρέμειναν και μετά την σημερινή τέταρτη αγωνιστική των προκριματικών Βορρά για το Πανελλήνιο νεανίδων, η Ασπίδα Ξάνθης και ο Πιερικός Αρχέλαος που θα διεκδικήσουν αύριο στο μεταξύ τους παιχνίδι την πρόκριση στην τελική φάση.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Νεανίδων (Β’ Φάση, Γ’ Όμιλος, 1η αγωνιστική)

ΟΦΗ και Κάλυμνος ήταν οι ομάδες που πήραν τις νίκες στην πρεμιέρα της Β’ φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων για την 1η αγωνιστική του Γ’ Ομίλου που διεξάγεται στο ΚΓ «Σοφία Μπεφόν» στο Παλαιό Φάληρο.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων: Το πρόγραμμα της Β’ Φάσης

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΟΚ στο ΟΑΚΑ και την Θεσσαλονίκη η κλήρωση της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων. Το πρόγραμμα των ομίλων είναι το εξής:

 

Α’ Όμιλος (Θεσσαλονίκη, ΚΓ Νεάπολης)

 

ΗΜ/ΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΑΣ

31/03/2018

ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΘ – ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ

ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.- ΠΡΩΤ. ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

01/04/2018

ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΘ

ΠΡΩΤ. ΕΚΑΣΑΜΑΘ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ.

02/04/2018

ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ

ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. – ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.

ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΘ – ΠΡΩΤ. ΕΚΑΣΑΜΑΘ

03/04/2018

ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ.

ΠΡΩΤ. ΕΚΑΣΑΜΑΘ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. – ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΘ

04/04/2018

ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΠΡΩΤ. ΕΚΑΣΑΜΑΘ – ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ

ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΘ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ.

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.

 

Β’ Όμιλος (Λέχαιο)

 

 

ΗΜ/ΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΑΣ

 

31/03/2018

 

 

ΛΕΧΑΙΟΥ

 

17.00

19.00

 

 

ΓΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ν.ΑΡ. – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ

ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΗ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ

 

01/04/2018

 

 

ΛΕΧΑΙΟΥ

 

16.00

18.00

 

 

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΓΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ν.ΑΡ

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΗ

 

02/04/2018

 

 

ΛΕΧΑΙΟΥ

 

13.00

15.00

 

 

ΓΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ν. ΑΡ.-ΠΡΩΤ. ΕΣΚΑΗ

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ

 

Γ’ Όμιλος (Χαϊδάρι, ΚΓ «Χρ. Αγγουράκης)

 

 

ΗΜ/ΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΑΣ

 

31/03/18

ΧΡ. ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

15.00

17.00

ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ – ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤ.

ΠΡΩΤ. ΕΚΑΣΚ – ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ

 

01/04/18

ΧΡ. ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

14.00

16.00

ΠΡΩΤ. ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ – ΠΡΩΤ. ΕΚΑΣΚ

ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ – ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

 

02/04/18

ΧΡ. ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

14.00

16.00

ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤ. – ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ

ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ – ΠΡΩΤ. ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ

 

03/04/18

ΧΡ. ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

11.00

13.00

ΠΡΩΤ. ΕΚΑΣΚ – ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

ΠΡΩΤ. ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ – ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤ.

 

04/04/18

ΧΡ. ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

10.00

12.00

ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ – ΠΡΩΤ.ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ

ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤ. – ΠΡΩΤ. ΕΚΑΣΚ

 

  • Ο Πρωταθλητής της ΕΣΚΚ: ΤΑΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ δήλωσε μη συμμετοχή στο πρωτάθλημα.
  • Η Κλήρωση της τελικής φάσης των Πανελληνίων Εφήβων/Νεανίδων, καθώς και της Β’ Φάσης των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Παίδων/Κορασίδων θα πραγματοποιηθεί στις 26 Μαρτίου (υποβολή δηλώσεων για Παίδες/Κορασίδες έως την 23η Μαρτίου).
Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Νεανίδων: Το πρόγραμμα της Β’ Φάσης

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΟΚ στο ΟΑΚΑ η κλήρωση του Β’ και Γ’ Ομίλου της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων. H κλήρωση του Α’ Ομίλου θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 19 Μαρτίου στα γραφεία της ΕΟΚ στη Θεσσαλονίκη και οι αγώνες θα φιλοξενηθούν στο ΚΓ Επταπυργίου.

Το πρόγραμμα των ομίλων είναι το εξής:

 

Β’ Όμιλος (ΚΓ Μεγαλόπολης)

 

ΗΜ/ΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΑΣ

 

02/04/18

 

ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ

 

17.00

19.00

 

 

ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

 

03/04/18

 

ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ

 

16.00

18.00

 

 

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ.

 

04/04/18

 

ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ

 

12.00

14.00

 

 

ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ – ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ

 

Γ’ Όμιλος (Π. Φάληρο, ΚΓ «Σοφία Μπεφόν»)

 

ΗΜ/ΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΑΣ

 

31/03/2018

ΣΟΦΙΑ ΜΠΕΦΟΝ

15.00

17.00

ΠΡΩΤ. ΕΚΑΣΚ – ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ

ΠΡΩΤ. ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ – ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤ

 

01/04/2018

ΣΟΦΙΑ ΜΠΕΦΟΝ

14.00

16.00

ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤ.- ΠΡΩΤ. ΕΚΑΣΚ

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ – ΠΡΩΤ. ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ

 

02/04/2018

ΣΟΦΙΑ ΜΠΕΦΟΝ

14.00

16.00

ΠΡΩΤ. ΕΚΑΣΚ – ΠΡΩΤ. ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ

ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤ. – ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ

 

Η Κλήρωση της τελικής φάσης των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Εφήβων/Νεανίδων, καθώς και της Β’ Φάσης των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Παίδων/Κορασίδων θα πραγματοποιηθεί στις 26 Μαρτίου (υποβολή δηλώσεων για Παίδες/Κορασίδες έως την 23η Μαρτίου).

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Κορασίδων (Β' Φάση): Α' Όμιλος

Οι Τιτάνες Παλαμά θα είναι η ομάδα που θα εκπροσωπήσει τον Α΄ όμιλο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων μετά την σημερινή επιτυχία με 45-30 επί του ΓΑΣ Κομοτηνής, καθώς ευνοείται στην ισοβαθμία με τον Απόλλωνα Πτολεμαΐδας.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Κορασίδων (Β’ Φάση): Β’ Όμιλος, 2η αγωνιστική

Ο Έσπερος έκανε τη δεύτερη νίκη του στο πλαίσιο της ημιτελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων, για τον Β’ Όμιλο. Το δεύτερο θετικό αποτέλεσμα της 2ης αγωνιστικής πήρε ο Πελασγός. Αναλυτικά οι αγώνες:

Πελασγός-Άρατος 52-39

Διαιτητές: Λαμπίρης - Τσαούσος

Δεκάλεπτα: 18-13, 14-4, 10-14, 10-8

Πελασγός (Τσατσούλης): Σεφέρου, Χρανιώτη 16, Χάβαρη, Αλεξοπούλου, Αγγελοπούλου 4, Τζιουβέλη 2,Παπαγγελή 4, Τουλκερίδη 2, Λουκούρη 12, Κατσούλα, Γεωργοπούλου, Καντέλη12

Άρατος (Μαθιόπουλος): Κουκουμέλη, Δριτσοπούλου 11, Κελλάρη 9, Κουτσοδήμου 3, Κουκουλάκη 7, Γεωργίου 1, Γλαστρά, Κοϊνη 1, Κόλα,Καπώλη, Μαθιοπούλου, Τζαναβάρα 7

ΦΙΜΠΑ-Έσπερος Π. 30-76

Δεκάλεπτα: 7-16, 5-26, 12-19, 6-15

ΦΙΜΠΑ Πήγασος (Ρηγογιάννης): Παπαροϊδάμη 2, Μπάκη 2, Λιάπη, Τασουλή 10, Παπαραϊδάμη 6, Πιστιόλα 4, Βλάχου 2, Κατερινοπούλου 3 (1), Μπλαχούρα, Καραπιπέρη, Γρηγορίου 1, Λιάπη Δ.

Έσπερος Π. (Παπαγιαννόπουλος): Κάκου, Ψυρρή 23 (3), Νάτσκου 14 (1), Ράγκου 2, Μπαλάση 3, Τσιακμά 4, Τζελέπη, Τραγουστή 18, Μπούσια, Γιαννακοπούλου 4, Αργυροπούλου 4, Ρεκουνιώτη 4

Η κατάταξη: Έσπερος 2-0, ΦΙΜΠΑ 1-1, Πελασγός 1-1, Άρατος 0-2

Το αυριανό πρόγραμμα (23/4)

10.00 Άρατος 1893 Κιάτου-Έσπερος ΑΟΠΑ

12.00 Πελασγός Μεγαλόπολης-ΦΙΜΠΑ Πήγασος Αγρινίου

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων (Β’ Φάση): Α’ Όμιλος, 4η αγωνιστική

Μία μέρα πριν την ολοκλήρωση των προκριματικών Βορρά για το Πανελλήνιο Παίδων, ο Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών, τερμάτισε αήττητος το πρωτάθλημα, επικρατώντας με 63-50 των Ικάρων Σερρών. Θα είναι η ομάδα που θα συμμετάσχει στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος από τον Α' Όμιλο. Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας τα Μουδανιά επικράτησαν με 56-50 του Ολυμπιακού Καρδίτσας. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών-Ικαροι Σερρών 63-50

Δεκάλεπτα: 8-20, 22-31, 38-44, 63-50

Διαιτητές: Γραικός-Καρκαλέτσης

Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών (Μπατσίλας): Δαδαλής, Παπαδημητρίου 14, Πόραβος, Γκόλιας 19(5), Τσούκας 22(1), Βάσδάρης 2, Ταμπακάκος 5.

Ικαροι Σερρών (Αθανασίου): Αποστολίδης 4, Τσιαπκώλης, Κούλικας, Σίμογλου 11, Κοφίλης 11(3), Τσέλιος 6, Τοπάλης 16(2), Γκουτίδης 2.

Μουδανιά-Ολυμπιακός Καρδίτσας 56-50

Δεκάλεπτα: 19-12, 35-23, 44-39, 56-50

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Τοκμακίδης

Μουδανιά (Παναγιωτόπουλος): Λαυκίδης, Φιλοξενίδης 11, Τσιφτσής 10, Τσουρέκου 4, Τεβετζίδης, Αποστόλου, Τσοπουρίδης 27(1), Σούρλας, Μαναβάκης 4, Νικολόπουλος.

Ολυμπιακός Καρδίτσας (Τζέλας): Καραγιάννης 12(2), Πολυγένης 6, Γκούμας, Ντεμησιώτης 9(1), Ζάχαρος, Ζαγανάς 16(1), Παπαστάθης, Μπιρνάρας 2, Ντούρλιας, Μπολορίζος 3(1), Δεμερλιώτης 2.

Η βαθμολογία

Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών 8

Ικαροι Σερρών 5

Μουδανιά 5

ΑΟΚ Βέροιας 3

Ολυμπιακός Καρδίτσας 3

*Ο Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών έχει αύριο το προγραμματισμένο ρεπό του

Το αυριανό πρόγραμμα

13.30 Ολυμπιακός Καρδίτσας-ΑΟΚ Βέροιας

15.30 Ικαροι Σερρών-Μουδανιά

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων (Β’ Φάση): Α’ Όμιλος, 3η αγωνιστική

Για την τρίτη αγωνιστική των προκριματικών Βορρά για το Πανελλήνιο παίδων τα Μουδανιά επιβλήθηκαν με 70-49 του ΑΟΚ Βέροιας, ενώ ο Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών επικράτησε με 74-54 του Ολυμπιακού Καρδίτσας. Αναλυτικά:

ΑΟΚ Βέροιας-Μουδανιά 49-70

Δεκάλεπτα: 10-17, 17-41, 29-55, 49-70

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι-Πλατέλλα

ΑΟΚ Βέροιας (Καπνάς): Βελιόπουλος 1, Φραντζής, Καραθανάσης 8(1), Βοργιαζίδης 19, Γιάγκος, Ασλανίδης 2, Ιωαννίδης 2, Γκίτκος 4, Μεταξάς, Ορφανίδης, Αλευρίδης 13, Δημακάς.

Μουδανιά (Παναγιωτόπουλος): Λαυκίδης 9, Ταμπούρλος, Φιλοξενίδης 11, Τσιφτσής 17, Τσουρέκου 2, Τεβετζίδης 1, Αποστόλου 2, Τσοπουρίδης 23, Σούρλας, Μαναβάκης 10, Νικολόπουλος 2.

Ολυμπιακός Καρδίτσας- Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών 54-74

Δεκάλεπτα: 18-17, 30-40, 41-59, 54-74

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Τσανακτσίδης

Ολυμπιακός Καρδίτσας (Τζέλας): Καραγιάννης 11(1), Πολυγένης 19, Γκούμας 2, Ντεμηστώτης 3(1), Ζάχαρος 2, Ζαγανάς 8, Παπαστάθης 8, Μπιρνάρας, Ντούρλιας 2, Μπολορίζος, Δεμερλιώτης 2, Παπαμαργαρίτης 4.

Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών (Μπατσίλας): Δαδαλής 5(1), Παπαδημητρίου 22(2), Μαντζούκης, Πόραβος, Ουζουνίδης, Παπαλιούρας, Γκόλιας 10(2), Κουκουτάρης, Τσούκας 24(1), Βάσδάρης 5, Ταμπακάκος 8.

Η βαθμολογία

Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών 6

Ικαροι Σερρών 4

Μουδανιά 3

ΑΟΚ Βέροιας 3

Ολυμπιακός Καρδίτσας 2

*Ικαροι Σερρών, Ολυμπιακός Καρδίτσας και Μουδανιά έκαναν το ρεπό τους.

Το αυριανό πρόγραμμα

13.00 Μουδανιά-Ολυμπιακός Καρδίτσας

15.00 Κεραυνός Αγ. Γεωργίου Γρεβενών-Ικαροι Σερρών

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων (Β’ Φάση): Γ’ Όμιλος, 1η αγωνιστική

ΓΑΣ Ιάλυσος και ΓΣ Ιτέας έκαναν τις πρώτες νίκες στη Β' φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων. Αναλυτικά οι αγώνες:

Αίολος Μυτιλήνης-ΓΑΣ Ιάλυσος 49-75

Διαιτητές: Κοτσώνης-Σκουλαρίκης

Δεκάλεπτα: 19-23, 11-19, 10-20, 9-13

Αίολος Μυτιλήνης (Γιαννίκος): Πανάγος 4, Κουτσούμπας 6 (2), Πέρος 3 (1), Τεντολούρης 1, Μισαηλίδης 8 (2), Γιαννίκος 4, Βλάττας, Στρίγκος 11, Φωτσινός 2, Μπεζανισβίλι, Συνοδινός, Γεωργαντάς 10

ΓΑΣ Ιάλυσος (Αβεκλούριος): Παντελίδης 12,Τρίντης 2,Τσαμπικάκης, Μπόζιτς 24 (1), Κατσιδώνης 6, Παντελίδης Π. 2, Καστρούνης, Τριανταφύλλου 4, Νουμερόπουλος 20, Κοντάκος 5 (1), Κόντος, Πάνιτς

ΑΕ Σαντορίνης-ΓΣ Ιτέας 50-79

Διαιτητές: Τσάτσης - Πηλοϊδης

Δεκάλεπτα: 5-16, 23-18, 8-23, 14-22

ΑΕ Σαντορίνης (Πεταλωτής): Βλαβιανός 5 (1), Πελεκάνος 3 (1), Φερατάι 2, Νασούλας, Παγώνης 2, Φέγγης 17, Παπαδόπουλος, Καβαλλάρης, Μπουραντάς 21 (2), Παπαδάς

ΓΣ Ιτέας (Μωραϊτης): Περδίκης 3 (1), Παγώνης 15, Παπανικολάου 4, Αγουρίδης 4, Σανούδος 13, Γερεντές 2, Φώτης 2, Σανούδος Ε. 14, Σατάδης 4, Δημητρίου 10, Παπαδρόσος 6, Αναγνωστάκος 2

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β’ Φάση): Ο Πιερικός Αρχέλαος αήττητος πρωταθλητής (Α’ Όμιλος)

Ο Πιερικός Αρχέλαος επικράτησε με 58-35 και των Νέων Μουδανιών, σε αγώνα χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον για την πέμπτη και τελευταία αγωνιστική του Α’ ομίλου της Β’ φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων. Ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις αήττητος και πήρε το εισιτήριο για την τελική φάση. Στο άλλο παιχνίδι ο Αστέρας Καβάλας επιβλήθηκε με 72-67 της Φαλώρειας. Αναλυτικά:

Πιερικός Αρχέλαος-Νέα Μουδανιά 58-35

Δεκάλεπτα: 16-10, 32-23, 52-25, 58-35

 Διαιτητές: Τσούλης-Θρασυβουλίδης

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Σουκάρας 5 (1), Ταβαντζής 3 (1), Πολυχρόνης 5 (1), Ζησόπουλος 6 (1), Παρμακτσίδης, Τζιοβάρας 3 (1), Χατζηλάμπρου, Τσιλιγγαρίδης, Τσιρογιάννης, Βαβατσιούλας 15 (5), Ζιώγας 17 (2), Φανούλης 4.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Φιλοξενίδης 3, Μπακρατσάς, Βάρβαρος 2, Σούρλας 2, Μουλίκας 6, Ξεφτέρης, Παπαγιάννης 8, Κοκκίνης 8 (2), Χατζηγιοβάννης 6, Καμπούρης, Δερλάμπας, Γιανναρίδης.

Φαλώρεια-Αστέρας Καβάλας 67-72

Δεκάλεπτα: 15-25, 33-43, 52-57, 67-72

Διαιτητές: Φούντζηλας-Καρκαλέτσης

Φαλώρεια (Ευαγγελακόπουλος): Καλαμαράς, Πίτσιαρης 7(1), Ζιάκας 11(2), Βλαχοκώστας 10(2), Λιατίφης 3, Κουτσούκης 2, Σούλκο 12, Πρεμέτης 5, Μπέης 2, Βάλλας 6, Θεοδώρου 2, Χουτέας 7.

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Μαραβέγιας 8(1), Τεμεκονίδης 4, Μπόζης Χ. 5(1), Μαρκόπουλος 26(2), Ιωαννίδης 14(2), Αργυρίου, Μύζιου 15(3), Μανδαλης, Τσάμης.

Η τελική βαθμολογία

1. Πιερικός Αρχέλαος 8

2. Αστέρας Καβάλας 7

3. Φαλώρεια 6

4. ΠΟ Νέων Μουδανιών 5

5. ΑΣ Καστοριάς 4

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β’ Φάση): 5η αγωνιστική, Γ’ Όμιλος

Ο Εργοτέλης κατέλαβε την πρώτη θέση, στον Γ’ Όμιλο της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων που ολοκληρώθηκες στο ΚΓ του Μετς. Η ομάδα της Κρήτης που έκλεισε αήττητη την διοργάνωση εξασφάλισε την συμμετοχή της στην Τελική Φάση (Σκάλα Λακωνίας, 19-23/4).

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Εργοτέλης-Βροντάδου 86-42

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Τζίμης

Δεκάλεπτα: 21-10, 38-26, 58-36, 85-42

Εργοτέλης (Τζανής): Γαλανάκης 7, Ξενάκης 5 (1), Καραταράκης 1, Τερζάκης 20 (4), Βασιλείου 9, Χασάπης 21, Μανιάδης, Πετροσιάν 12, Κεφαλογιάννης 6, Αναστασάκης 4.

Βροντάδου (Αμέντας): Κιρκινέζης 10, Καρύτης, Λεωδής, Γανιάρης, Κοκκινάκης 2, Αχλαδίτης 4, Παιδούσης 3 (1), Μάμαλης 18, Λυμπέρης 5.

 

Ιτέα-Μύκονος 60-56

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Δημουλάς Ι.

Δεκάλεπτα: 20-19, 34-33, 50-50, 60-56

Ιτέα (Μωραΐτης): Κουτρόγιαννος 7, Παγώνης 32 (2), Κοντογιάννης 12 (1), Βουτσίνος, Σανούδος 3 (1), Κρικέλας 2, Δημητρίου 2, Παπαδρόσος, Σκούρας 2.

Μύκονος (Σκόρδος): Σώχος , Ξενάριος, Βίγκου, Μονογυιός 1, Κοντομήτρος 4, Κολιούλης 18, Κονταρίνης 29, Ρουμελιώτης 4, Κωνσταντάρας.

 

 

Βαθμολογία (Τελική): 1. Εργοτέλης (4-0), 2. Κολοσσός Ρόδου (3-1), 3. Ιτέα (2-2), 4. Μύκονος (1-3), 5. Βροντάδου (0-4).

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β’ Φάση): 4η αγωνιστική, Γ’ Όμιλος

Ο Εργοτέλης με την νίκη του (74-46 επί της Μυκόνου) εξασφάλισε μαθηματικά το εισιτήριο για την Τελική Φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων. Στο άλλο αγώνα, της 4ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων του Γ’ Ομίλου που διεξάγεται στο ΚΓ του Μετς, ο Κολοσσός Ρόδου νίκησε με 49-46 την Ιτέα.

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Μύκονος-Εργοτέλης 46-74

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Σ., Δημουλάς Ι.

Δεκάλεπτα: 8-23, 16-43, 24-54, 46-74

Μύκονος (Σκόρδος): Μπούλια, Σκουλαξινός, Σώχος 1, Βίγκου 2, Μονογυιός 8, Κοντομήτρος 8, Βουτσίνος, Κολιούλης 5 (1), Κονταρίνης 6 (1), Ρουμελιώτης 6, Κωνσταντάρας 10.

Εργοτέλης (Τζανής): Γαλανάκης 16 (3), Ξενάκης 4, Καραταράκης 5 (1), Τερζάκης 10, Βασιλείου 4, Χασάπης 14, Πετροσιάν 13, Κεφαλογιάννης 4, Αναστασάκης 4.

 

 

 Κολοσσός Ρόδου-Ιτέα 49-46

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Τζίμης Στ.

Δεκάλεπτα:  9-11, 24-21, 41-40, 49-46

Κολοσσός Ρόδου (Γρεμμενάς): Τσουλλός 4, Φεσάκης 3 (1), Γεωργαλλής, Χατζηγεωργίου 10 (1), Μόραλης 6, Βασιλαράκης 8 (2), Γκίνης 6 (1), Παπαδόπουλος 2, Χάρης 2, Οθείτης 6, Γανωτάκης, Εγγλέζος 2.

Ιτέα (Μωραΐτης): Κουτρόγιαννος 3 (1), Παγώνης 10 (2), Κοντογιάννης 8, Βουτσίνος 2, Σανούδος 1, Κρικέλας 6, Δημητρίου 6, Παπαδρόσος 2, Σκούρας 8.

 

Βαθμολογία: 1. Κολοσσός Ρόδου (3-1), 2. Εργοτέλης (3-0), 3. Ιτέα (1-2), 4. Μύκονος (1-2), 5. Βροντάδου (0-3).

 

Τελευταία αγωνιστική:

Μ. Τετάρτη 12 Απριλίου

10.00 Εργοτέλης-Βροντάδου

12.00 Ιτέα-Μύκονος

Διαβάστε περισσότερα...