Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα και Βαθμολογίες (23η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Το Μαρούσι ήταν ο θριαμβευτής της 23ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλος της Β' Εθνικής, αφού πήρε μεγάλη νίκη μέσα στην έδρα του Παπάγου και προβάδισμα στη μάχη της δεύτερης θέσης, πίσω από το Περιστέρι που συνεχίζει ακάθεκτο την πορεία του προς την Α2. Μαζί του έμεινε μόνο ο Πανερυθραϊκός που πέρασε με νίκη από τη Μάνδρα, αφού και το Κορωπί έχασε έδαφος μαζί με το ματς στην έδρα του από τον φορμαρισμένο Ιωνικό που διεύρυνε το σερί νικών του.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΕΦΑΟΖ-Περιστέρι 66-78

Κρόνος Αγ. Δημ. -Πανελευσινιακός 81-62

Πρωτέας Β. -ΑΕΝΚ 70-67

Απόλλων-ΚΑΠ 67-75

Μανδραϊκός - Πανερυθραϊκός 71-80

Παπάγου-Μαρούσι 61-72

Τρίτων-Εργοτέλης 77-73

Κορωπί-Ιωνικός 73-83

 

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΩΝ

 

ΕΦΑΟΖ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 66-78

Διαιτητές: Τσαχάκης, Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα: 15-18, 34-39, 53-60, 66-78.

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 10 (1), Γκόντγουιν, Γκαβασιάδης 13 (1), Γεωργοπαπαδάκος 8 (1), Νάκης, Σαμοθράκης 7 (1), Καστανιώτης 6, Λεγκίκας 16 (1),Γεωργιάδης 3 (1), Ξύδης 3 (1), Κοψιάς.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Παππάς 13, Ντακούλιας 2, Γοργόνης, Μαγκουνής 19 (1), Πολυτάρχου 9 (1), Παπαντωνάκος 2, Μάντζαρης 13 (2), Λυκογιάννης 7 (1), Κατιάκος, Γκιουζέλης 2, Καπώνης 11 (3), Χουγκάζ Ρ.

 

ΚΟΡΩΠΙ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. 73-83

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Μαγκουνής

Δεκάλεπτα: 14-16, 32-37, 52-60, 73-83.

ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Αγόρης 5 (1), Παναγιώτου, Θεοδωράκος, Καραδολάμης 11 (2), Κερασοβίτης 11 (1), Αμπαράς 18 (3), Αγγελόπουλος 4, Ντάλλης 16 (1), Σταθόπουλος 2, Μαύρος 6.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος 7 (2), Παναγιωταράς 3 (1), Καπινιάρης 6, Παλαιοχωρίτης 9 (2), Βουγιούκας 11, Πετρόπουλος 14 (1), Περδικάρης 10, Πάντσιος 5 (1), Μπολάτογλου, Κοντραφούρης, Περσίδης 18 (3), Καλογερίας.

 

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 71-80

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 13-21, 30-42, 38-60, 71-80.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές, Στρατικόπουλος): Μουστόπουλος 15, Βαφιάς 5 (1), Κούρτης, Ψυλέας 21, Γεωργοπαπαδάκος 19, Λυτόπουλος, Τζιβελέκας 4, Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Ζαφείρης 7 (1), Ντότσι, Παπαπέτρος.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Πρισκομάτης, Τσικόπουλος, Πρίτσος 9, Σοφρωνάς 6, Κούσουλας 13 (2), Καλλιανιώτης, Γιαουρτόγλου 9 (1), Τοπάλης 18 (2), Δέλλιος 2, Υφαντής 7, Αντωνίου 14 (4), Καλούδας, Γιανναλέτσος 2.

 

ΠΑΠΑΓΟΥ-ΜΑΡΟΥΣΙ 61-72
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 21-21, 37-39, 49-61, 61-72.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Σορώτος, Παπασπυριδάκος): Αποστολίδης 2, Δέδες 7 (1), Ζώρζος 2, Αρσένης 13 (3), Φακοπουλίδης 14 (1), Χαϊκάλης 5 (1), Γκάτζο 9, Κακιούζης 8, Φωτητζόγλου, Σιμόπουλος, Kαμπούρης, Μερκούρης.
ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς, Μαρίνος): Στασινός 6(1), Ξύδας 11 (1), Μπαλάφας 10 (2), Κανέλλης 9 (3), Σολωμός 11, Σουρλής 17 (4), Παπαγεωργόπουλος 8, Kαπετάνιος, Χρονόπουλος, Σεργιένκο, Κουτσούγερας, Στούκας.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 81-62

Διαιτητές: Μπούκας, Πλιάκας

Δεκάλεπτα: 20-9, 41-31, 59-48, 81-62.

ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος): Μπάλας 16 (4), Στραγανιώτης 12 (1), Δανάς 1, Ξιούρας 12 (4), Αρχος 11 (3), Ζούκας 4, Κόης 6 (2), Φρουσκλιάς 10 (1), Ηλιόπουλος, Μπέλη, Γκαϊντάσοβ 5, Ματαλιωτάκης 4.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Κεφαλάς 3, Μιχαλούτσος 9, Ντορμπάρης 3 (1), Μοσχόπουλος, Πέτρουλας 5 (1), Μουμπάρακ 15 (3), Σιδέρης 4, Πουρής, Δούκας 2, Ρεκουνιώτης 16, Μαντζιώρης 5.

 

ΤΡΙΤΩΝΑΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 77-73 (παρ.)
Διαιτητές: Μαντήλας-Σταθόπουλος

Δεκάλεπτα: 16-18, 33-34, 48-44, 62-62 (κ.α.), 67-67 (α΄παρ), 77-73
ΤΡΙΤΩΝΑΣ (Μιχελάκος): Γρύλλης 8 (2), Κούτουλας 5 (1), Πετρόπουλος, Καλαντζής 10 (2), Κουκουνιάς 10, Ντιμπ 3 (1), Θυμνιός 21, Γκαβανόπουλος 14 (1), Ανδρεόπουλος 6, Νίκος Βερτούδος.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 10, Καρακωνσταντάκης 22 (2), Σταράκης 6 (2), Κώστας Βερτούδος 6, Σταμάτης 13 (3), Σαρρής 6, Καραλής 10 (2).

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.-ΚΑΠ. 67-75

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Φραγκούλη

Δεκάλεπτα: 19-20, 29-41, 45-55, 67-75.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Σταθούλης): Mπάρδας 8 (2), Νασόπουλος, Σπυρόπουλος 9 (1), Mπασδέκης 19 (2), Aρναουτάκης 14, Kυπριτζόγλου 4, Xανιάς 2, Δενδρινός 7 (1), Σιώμος 2, Παπουτσής 2.

KAΠ (Ταυρόπουλος, Ψαράκης): Σκάνδαλος 16, Γραμματίκας 2, Κόκκας, Μπαρτζής, Καρτέρης 13 (3), Πανταζής, Καραμπάς 3 (1), Ροδοστόγλου 20 (2), Μαλτέζος 9, Μαργέλης 12 (1), Καγιαντζάς, Θεοδωράκης.

 

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 23 αγώνες)

1. Περιστέρι 19-4 42

2. Μαρούσι 16-7 39

3. Πανερυθραϊκός 16-7 39

4. Παπάγου 15-8 38

5. Κορωπί 15-8 38

6. Ιωνικός Ν. 14-9 37

7. Πανελευσινιακός 13-10 36

8. Μανδραϊκός 12-11 35

9. ΑΕΝΚ 11-12 34

10. Τρίτων 11-12 34

11. ΕΦΑΟΖ 10-13 33

12. Κρόνος Αγ. Δημ. 9-14 32

13. Πρωτέας Β. 9-14 32

14. Εργοτέλης 7-16 30

15. Απόλλων Σμ. 4-19 27

16. ΚΑΠ 3-20 26

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24η, 26/3)

Πανελευσινιακός-ΕΦΑΟΖ

ΑΕΝΚ-Κρόνος Αγ. Δημ.

ΚΑΠ-Πρωτέας Β.

Πανερυθραϊκός -Απόλλων

Ιωνικός-Μανδραϊκός

Περιστέρι Παπάγου

Μαρούσι-Τρίτων

Εργοτέλης-Κορωπί

 

2ος Όμιλος

Η Καστοριά συνέχισε στο δικό της δρόμο μετά και τη νέα της νίκη στο "Δημήτρης Διαμαντίδης", ο Φίλιππος Βέροιας πήρε σημαντική νίκη από την Ευρώπη Πευκοχωρίου, ενώ η Καρδίτσα έφτασε εύκολα στη νίκη όπως δείχνει και το 76-56 απέναντι στη ΧΑΝΘ. Κι αυτά σε μια αγωνιστική στην οποία δεν καταγράφηκε καμία εκτός έδρας νίκη.

Τα αποτελέσματα
Πιερικός Αρχέλαος-Γέφυρα 81-67
Καστοριά-Αίας Ευόσμου 72-64
Ερμής Αγιάς-Ερμής Λαγκαδά 76-75
Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια 85-72
Καρδίτσα-ΧΑΝΘ 76-56
Φίλιππος Βέροιας-Πευκοχώρι 83-72
Στρατώνι-Πολύγυρος 83-79
Ασπίδα Ξάνθης-Αγρίνιο 75-68

Οι αγώνες αναλυτικά

Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια 85-72

Διαιτητές: Σκούτας, Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα: 21-23, 48-40, 67-59, 85-72

Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης, Μούτσιος): Ιωάννου 7 (1), Βουρνάς 4, Λειβαδάς, Παπαδιονυσίου 4, Τοπουζίδης 9 (1), Μουράτογλου 9 (1), Σταυρόπουλος 13 (1), Παπαρέγκας 12 (1), Γεωργιάδης 16, Δημητρόπουλος, Τσαπατώρης, Ψάλτου 11.

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης 2, Πρωτούλης 19 (2), Βρεττάς 7 (1), Σιώπης 11 (1), Αζίζης, Σταματογιάννης 6, Τζουβάρας, Βεργίνης 5 (1), Κοτσάνος 15.

Πιερικός Αρχέλαος-Γέφυρα 81-67

Διαιτητές: Φακίτσας, Καρακώστας.

Δεκάλεπτα: 24-17, 42-39, 61-48, 81-67

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Πολυχρόνης, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 5 (1), Γκογκίδης 16 (3), Καραγκιολίδης 7, Χανέλλι 5 (1), Τοπούζης 13, Κωνσταντινίδης 12, Τσιρογιάννης 23 (4), Ζιώγας, Τζιοβάρας, Χατζηλάμπρου

Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομήδας 6, Δανάκης 2, Βάσκος 8 (1), Κολοκοτρώνης 1, Ευσταθιάδης, Καζαμίας, Μυλωνίδης 11 (1), Βογιατζής 5 (1), Ταραμάς 3 (1), Ιατρίδης, Μπίσκας 18 (2), Καρούζος 13 (2).

Φίλιππος Βέροιας-Πευκοχώρι 83-72

Διαιτητές: Θεοδώρου, Κοϊμτζόγλου.

Δεκάλεπτα: 21-8, 47-28, 68-55, 83-72.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας, Μπλατσιώτης): Τσιμίδης, Τσεσμετζίδης, Βάλλιος 10 (2), Παπαδόπουλος 2, Κοθράς 20 (1), Σιόλογκας 32 (1), Θεοδωρίδης 12, Σταυριανίδης 7, Τόκας.

Πευκοχώρι (Καραμανλής): Αμπατζίδης 3 (1), Μητσάκης 6 (2), Λεμονάκης 3, Μουρατίδης 22 (5), Μαυρίδης 21, Γαρέζος 3 (1), Κιγμέτογλου 6, Σταύρου 4 (1).

Ασπίδα Ξάνθης - Αγρίνιο 75-68

Δεκάλεπτα: 14-10, 31-27, 53-44, 75-68.

Διαιτητές: Φουτζήλας - Γαζέτας.

Α.Π.Σ. ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ (Κώστας Ιωαννίδης): Ντεμάι 2, Παπαδάκης 4, Γρούδος 3, Στεφανίδης 12(3), Τσιαβές 16(4), Κουτσογιάννης 5(1), Ασημάκης 16(3), Μανδαλάκης 11(1), Πετς 6.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 7(1), Μπερερής, Σταμούλης, Τάσσος 17(1), Πουρνάρας, Μπαρούχας, Γκρέκας 15(3), Μήτσου 9(1), Γκόβας 8(1), Μακρής 12(1).

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 76-75

Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 25-18, 47-38, 61-57, 76-75.

ΕΡΜΗΣ ΑΓ. (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής 12 (3), Γκανέτσας 5, Μηλιώνης, Ντάλλος, Χαλκιάς 3 (1), Κόμματος 24 (3), Περρωτής 11, Τριανταφύλλου 9 (3), Βαβάτσικος 12 (1), Γούλας.

Ερμής Λαγκαδά (Αμοιρίδης): Καϊκλής, Καμπέρης, Μήνου, Ακεψιμαϊδης 10(2), Μάρουσιτς 20(3), Νώτης 6, Παρίτσης 7(1), Πιλκούδης 5, Σπουργίτης, Γκαμούρας 10, Ελευθεριάδης 8, Καντάρκος 9(1)

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΑΙΑΣ 72-64

Διαιτητές: Δημάδης-Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 16-20, 35-31, 51-51, 72-64.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 20 (3), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 7 (1), Απιδόπουλος, Ελευθεριάδης 8, Μπέγος, Τερσενίδης 14 (2), Τασιούδης 2, Τεπετίδης, Αντωνιάδης 7, Μπένας 8, Τσότσος 6.

ΑΙΑΣ (Παπαδόπουλος, Ξανθόπουλος): Αμούντζιας, Τσιμπής 2, Μπαλτζόπουλος 2, Καδής 5 (1), Δεληγιάννης 15 (3), Σικαλίδης 12 (2), Δεμερτζής, Κόκουρας 2, Σεκαδάκης, Σπύρας 8 (1), Τσιακλάγκανος 6 (2), Καραμανώλης 10 (2).

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 83-79

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Δαμίγος

Δεκάλεπτα: 17-16, 39-43, 66-66, 83-79.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Zυγούρας, Κουντουραντζόγλου 5 (1), Δελίδης 5, Σουτζόπουλος 23 (2), Σαμαράς 9 (1), Φλιάτης Ι. 2, Θωμαΐδης 5, Φλιάτης Γ. 2, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 32 (1).

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 22 (2), Πετρίδης, Παπασαραφιανός 20 (4), Βούλγαρης 1, Χρηστίδης, Νησιώτης 12, Νούκαρης 18 (4), Mίκιτς 6 (1).

ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΧΑΝΘ 76-56

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 17-19, 41-31, 63-37, 76-56.

ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Ρουμελιώτης, Κομποδιέτας): Σκορδάς, Κουρέπης, Πανταζής, Λάκκας 8 (1), Μαυρογιάννης 10, Παππάς Κ. 7 (1), Πάσσας, Καμαριώτης 11 (2), Παπαδόπουλος 8, Τριχόπουλος 5, Θέος 3 (1), Παππάς Γ. 24 (5).

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 8 (1), Αμπατζάς 19 (2), Ελευθεριάδης 4, Ζιάκας 10, Δούκας, Γεωργάκης 9, Παπαζούδης, Παπαχρήστου 4 (1), Μελίδης, Φυλακτός 2, Ερμείδης Δ.

Η βαθμολογία (Σε 23 αγώνες):
1. Καστοριά 45 (22-1)
2. Καρδίτσα 40 (17-6)
3. Ερμής Αγιάς 40 (17-6)
4. Πευκοχώρι 36 (13-10)
5. Αγρίνιο36 (13-10)
6. Ερμής Λαγκαδά 35 (12-11)
7. Ανατόλια 35 (12-11)
8. Στρατώνι 35 (12-11)
9. Ασπίδα Ξάνθης 34 (11-12)
10. Χ. Τρικούπης 34 (11-12)
11. Γέφυρα 33 (10-13)
12. Φίλιππος Βέροιας 31 (8-15)
13. ΧΑΝΘ 31 (8-15)
14. Πιερικός Αρχέλαος 30 (7-16)
15. Πολύγυρος 30 (7-16)
16. Αίας Ευόσμου 27 (4-19)

Επόμενη αγωνιστική (24η, 26/03):
Αίας Ευόσμου-Πιερικός Αρχελαος
Ερμής Λαγκαδά-Καστοριά
Ανατόλια-Ερμής Αγιάς
ΧΑΝΘ-Χαρίλαος Τρικούπης
Αγρίνιο-Καρδίτσα
Γέφυρα-Φίλιππος Βέροιας
Πευκοχώρι-Στρατώνι
Πολύγυρος-Ασπίδα Ξάνθης

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 19 Μαρτίου 2017 23:55
επιστροφή στην κορυφή