Menu

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 22ης αγων. (18/3)

Οι πρωτοπόροι σημείωσαν νίκες στην 22η αγωνιστική της Α2 Ανδρών. 

Αναλυτικά: 

Δούκας-Αίολος Αστακού 74-64
Διαιτητές: Δεσλής-Καλογερόπουλος Λ.-Ξέρας (Παλάτος)
Δεκάλεπτα: 18-20, 46-29, 60-46, 76-64.
Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 9 (3), Καυκής 6, Κουκάς 4, Κυρίτσης 21 (1), Ράπτης 2, Καραμπάτσος, Κανονίδης 7 (1), Κομποδιέτας 5 (1), Μολφέτας 9 (1), Ρούμπιο 13. 
Αίολος (Κουταλιανός): Μπρόζος 15 (2), Θεοδωράκος, Παπαδιονυσίου, Κατσαρές 2, Γκατζιάς 5 (1), Κακλαμάνος 23 (2), Κιτσούλης 13, Κασαμπαλής, Χαρισμίδης 2, Λυμπάρης 2, Γκιζόγιαννης 2. 

Εθνικός- Μαχητές Δόξας Πεύκων 86-80
Διαιτητές: Παγώνης-Κωνσταντινόπουλος-Γερακίνης (Ντίνος)
Δεκάλεπτα: 20-22, 48-41, 69-61, 86-80.
Εθνικός (Βλάχος): Μάρτζος 15 (2), Αντωνάκης 13 (3), Κόκκαλης 12 (2), Λάανε 17 (4), Οικονομόπουλος 6 (2), Μαχαίρας 17, Χάλαρης 6, Δρόσος
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 12 (1), Βελισσαρίου 6 (2), Γερομιχαλός 10, Βαρδής, Στόλης 12, Δίπλαρος 24 (4), Τάταρης, Τζαουάρα 16.

Πανιώνιος-ΑΕΛ 86-60
Διαιτητές: Κατραχούρας-Χαλαμπαλάκης-Κωνσταντινίδου (Ντάβαρης)

Δεκάλεπτα: 24-24, 44-38, 61-51, 86-60.

Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 11, Νοέας 5, Νικολακόπουλος 3 (1), Σακελλαρίου 6, Καρύδας 12 (1), Μίχαλος, Μπιλλής 16 (4), Ματαλών 8 (2), Μελισσαράτος 8, Δημητριάδης 13 (1).

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης, Καρατάσιος, Σταμπουλής 4, Παπαχρήστος 3, Δεληγεώργης 12, Πολίτης 13 (3), Φιλιππόπουλος, Τσιλούλης, Μαλτέσιος 4, Κούβελας, Τσούτσος 11 (3), Θορστέινσον 13.

Ψυχικό-Ηρακλής 83-88 στην παράταση (κ.α. 74-74)
Διαιτητές: Παναγιώτου-Δαρλαμήτσος-Δημόπουλος (Κορασίδης)
Δεκάλεπτα: 22-17, 39-33, 61-56, 74-74, πρτ. 83-88.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 14 (3), Αχής, Τσιότρας, Παπανικολάου 22 (3), Σακελλαρίου 5 (1), Σμάιλαγκιτς 11 (2), Μουράτος 17 (2), Σίνης 8 (2), Τσιώκος 6. 
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 13 (2), Γιαννακίδης, Τότσιος 23, Χρυσόπουλος 2, Γκαγκαλούδης 24 (3), Δέσπος 5, Ρουτκάουσκας 6, Χείλαρης 5 (1), Καλαϊτζίδης 10 (1). 

Παγκράτι-Ηράκλειο 80-87
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Βαρδάλος-Κοντίλης (Μαυρουδής)
Δεκάλεπτα: 19-25, 43-36, 57-64, 80-87
Παγκράτι (Λυτόπουλος): Τόρες 2, Σκούφης 18 (3), Λυμπερέας, Εζόμο 20, Λεκάκης 12 (2), Κοντόγιωργας, Ραλλάτος 28 (2)
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Γουμενάκης, Παπαδάκης 5, Τσερκιτζόγλου, Μαραγκάκης 4, Πετράκης 17 (3), Κουπίδης 21 (4), Λόλας 10, Λιανός 19 (3), Λάτοβιτς 3, Πάλλης 8.

Χολαργός-Καβάλα 86-68
Διαιτητές: Διαμαντής-Καρακάσης-Λιότσος (Δούκας)
Δεκάλεπτα: 18-17, 43-26, 73-40, 86-68.
Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 18 (1), Μποχωρίδης 11 (3), Πόπαντιτς 17 (2), Καλλινικίδης 7, Μοτσενίγος 8 (2), Κουτρούλιας 6, Γκιζόγιαννης 11 (2), Κιαπέκος, Τζακόπουλος 8 (2).
Καβάλα (Πενταζίδης): Ερεβμπενάζιε 15 (1), Κελαϊδής 14 (1), Μάζουρτσακ 12 (1), Κουμλέλης 8, Γκέλιος 12 (1), Μανάκας 2, Αναστασάκης, Σκλήβας 5. 

ΓΣ Λαρισαίων 1928-Φάρος Κερατσινίου 66-103
Διαιτητές: Παφίλης-Κοτσίμπος-Τζιοπάνος (Σταμάτης)
Δεκάλεπτα: 17-28, 30-53, 47-74, 66-103.
ΓΣΛ (Σκαραφίγκας): Τόζιος 2, Συνετός, Νίκολιτς 16 (2), Τσουράκης 4 (1), Σπυρόπουλος 15 (1), Κούτρας 15 (1), Μπέμπης 4, Γουμενόπουλος, Γκιουλέκας 10.
Φάρος (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 14, Βασιλόπουλος 5, Κουντουράς 2, Καράμπουλας 19 (1), Μπατής 8 (2), Πετροδημόπουλος 6, Λιακόπουλος 19 (2), Κακαρούδης 15 (3), Δημάκος 7 (1), Κατούφας 7 (1), Παπαδόπουλος 1.

Αρκαδικός-Αμύντας 82-84 στην παράταση (κ.α. 72-72)
Διαιτητές: Γεωργιάδης-Πουρσανίδης Κ.-Τζίμα (Κουκάκης)
Δεκάλεπτα: 21-12, 36-34, 49-44, 72-72, πρτ. 82-84. 
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 12 (1), Πίνης 5 (1), Τσακαλέρης 7 (2), Κουρέπης 1, Προδρόμου 18 (1), Ρεντίκας 19 (2), Γαρμπής, Ναούμης 3 (1), Τζουγκαράκης 17.
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 11, Αγγελόπουλος 19, Διαμαντόπουλος 14 (4), Κουκουνιάς 6, Βαρδιάνος 14 (3), Μανσαράι, Δορκοφίκης 3 (1), Μπάρμπας 14 (4), Βογιατζής 1, Καμπούρης 2. 

Βαθμολογία 
1. Πανιώνιος 42 (20-2)
2. Ηρακλής 41 (19-3)
3. Δούκας 41 (19-3)
4. Φάρος 39 (17-5)
5. Αίολος 35 (13-9)
6. Εθνικός 34 (12-10)
7. Ψυχικό 33 (11-11)
8. Χολαργός 33 (11-11)
9. ΑΕΛ 32 (10-12)
10. Αμύντας 32 (10-12)
11. Μαχητές 30 (8-14)
12. Αρκαδικός 29 (7-15)
13. Καβάλα 28 (6-16)
14. Ηράκλειο 28 (6-16)
15. ΓΣ Λαρισαίων 27 (5-17)
16. Παγκράτι 24 (2-20)

Επόμενη αγωνιστική (23η, 25/3)
Αίολος Αστακού-Εθνικός 
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Πανιώνιος 
ΑΕΛ-Ψυχικό
Ηρακλής-Παγκράτι 
Καβάλα-Ηράκλειο 
Φάρος Κερατσινίου-Δούκας 
Αμύντας-ΓΣ Λαρισαίων 1928
Χολαργός-Αρκαδικός 
 

Τελευταία τροποποίηση στιςΣάββατο, 18 Μαρτίου 2017 20:06
επιστροφή στην κορυφή